Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Druga transakcja - frajerstwo

Zapis zagrania

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 27.11.2015 r.;
Rynek: USD/JPY;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 122.418 oraz 122.424;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,60 lota (łącznie 1,20);
Ryzyko (SL): Stop Loss ustawiony dla 2 pozycji na poziomie 122.300 (narażony na utratę 1% kapitału);
Cel (TP): TP1=2xSL (122.660), TP2=TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Trend wzrostowy na wykresie dziennym;
- Linie wskaźnika DTosc w strefie wyprzedania na wykresie dziennym sygnalizujące brak siły niedźwiedzi;
- Na wykresie dziennym cena testowała wsparcie i klaster Fibo ze zniesień wewnętrznych 38.2 oraz 61.8;
- Na wykresie H4 we wspomnianej strefie wsparcia znajdowała się geometria układu Overbalance oraz zniesienie wewnętrzne 38.2;
- Na H4 widoczna jest struktura formacji harmonicznej Gartleya;
- Linie wskaźnika DTosc także na H4 znajdowały się w strefie wyprzedania sygnalizując wzrosty;
- Na wykresie M15 powstała formacja Gartleya, która potwierdzała układ ten na wyższym TF oraz Overbalance.;
- Na tym interwale czasowym również linie wskaźnika DTosc przecięły się w górnym kierunku w strefie wyprzedania;
- Na tym interwale czasowym powstała także formacja Pin Bara sygnalizująca wzrosty;
- Wejście nastąpiło na wykresie M15.
Emocje: Niecierpliwość, zbyt duża pewność siebie, nieopanowanie, złe nastawienie, brak 100% skupienia na giełdzie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 27.11.2015 r.;
Cena zamknięcia: 122.300;
Stosunek zysku do ryzyka: Straciłem ok. 1% kapitału;
Emocje po zamknięciu: Złość, niedowierzanie, wkurzenie na siebie, zmęczenie, przemobilizowanie, chęć rzetelnej poprawy.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Pierwszym i głównym w tym przypadku błędem było otwarcie pozycji tuż po jej zamknięciu na BE w czasie, w którym się śpieszyłem na uczelnię. Zapewne gdybym nie musiał nigdzie wychodzić to spokojnie bym poczekał na lepszy moment zawarcia transakcji. Raz rynek próbował wyciąć Stop Loss po czym powstał Pin Bar, na którym się sugerowałem w zawieraniu transakcji. Rynek drugi raz zjechał po czym odjechał do góry. Drugim błędem było ustawienie Stopa na okrągły poziom 122.300 – wiadomo, że tam często amatorzy stawiają SL. Rynek przekroczył ten zakres o 8 punktów na wykresie czyli nawet nie o 1 pips po czym zaczęło się wzrosty! Totalne frajerstwo z mojej strony. Nie mogę zawierać transakcji, gdy się śpieszę, gdy jestem myślami gdzie indziej. Giełda to nie więzienie, nie muszę na niej ciągle przebywać – muszę to zapamiętać.
Ciekawostki:
Rynek przekroczył mojego stopa tylko o 8 punktów, a następnie zrealizował mój scenariusz,
Kolejny raz na niższym interwale powstał układ harmoniczny jako potwierdzenie formacji harmonicznej z wyższego interwału,
Bardzo często Gartley kończy się na zniesieniu 88.6XA, a nie 78.6XA.

Screeny:
3. USDJPYmicroH1 buy.png
4. USDJPYmicroM15 wybicie na SL.png
5. USDJPYmicroM15 Zakers SL i reakcja rynku.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EUR/USD

Witam wszystkich,

Dzisiaj zrealizowałem TP1 na EURUSD po spektakularnych wzrostach. Jak zauważyli pewnie moi stali czytelnicy docelowy TP był inny. Zrealizowałem wcześniej zysk, ponieważ bardzo długo miałem otwartą tę pozycję i obecne warunki na rynku się zmieniły. Postanowiłem, że dla utrzymania komfortu psychologicznego lepiej będzie zamknąć część pozycji (zrealizowanie TP1) i skupienie się na prowadzeniu drugiej części. Przypominam, że jest to pozycja długoterminowa. Ta transakcja została zawarta 10 listopada i do wczoraj cena ciągle spadała, dlatego wolałem wziąć już teraz z rynku tyle na ile mi pozwala. Poniżej przedstawiam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny rynku podczas redukowania pozycji ↓

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Zrealizowanie TP1 nastąpiło 3 grudnia po cenie 1.10936 (zwiększono) kapitał o 0,45%. TP1 został zmieniony niż docelowy, ponieważ transakcja była bardzo długo otwarta bez rezultatów i zmieniły się warunki na rynku (test układu Overbalance, zniesienie 38.2 oraz linie wskaźnika w strefie wykupienia). Aby zachować odpowiednie samopoczucie zredukowałem pozycję, przesunąłem SL na BE i teraz będę się starać maksymalizować zyski.
Opis emocji: Spokój, rozwaga, chłodny umysł, opanowanie, pewność siebie, zmotywowanie.
4. EURUSDmicroDaily TP1.png
5. EURUSDmicroH1 TP1.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EURGBP

Witam, dzisiaj zawarłem długą pozycję (kupno) na parze walutowej EUR/GBP. Otwarcie pozycji nastąpiło na podstawie formacji (N)ABCD opartej na podstawie układu Overbalance i korekty nieregularnej. Zamknięcie nastąpiło przed 20 godziną. Rynek nie spełnił moich oczekiwań, dlatego w inny sposób prowadziłem tę pozycję, niż na początku zakładałem. Wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił. Poniżej umieszczam cały zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny.

Zapis zagrania EURGBP

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 07.12.2015 r.;
Rynek: EUR/GBP
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 0.71800 i 0.71802;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,25 lota (łącznie 0,5 lota);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji wynosi 0.71600. Uruchomienie tego zlecenia będzie się wiązało z utratą 1% kapitału;
Cel (TP): TP1=2xSL (0.72200) a TP2 = TS;
- Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Impuls wzrostowy po ogromnych białych świecach;
- Zatrzymanie się ceny na poziomie wsparcia;
- W tym obszarze powstał układ Overbalance;
- W okolicach zakończenia Overbalance powstał klaster Fibonacciego utworzony ze zniesienia wewnętrznego 38.2 i zewnętrznego 127.2;
- W tym miejscu wypadał również okrągły poziom 0.71700;
- We wspomnianej strefie powstał pinbara sygnalizujący słabość spadków i prognozujący wzrosty;
- Przecięcie się linii DTosc w strefie wyprzedania.
Emocje: Mobilizacja, pośpiech, skupienie uwagi, odwaga.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Realizacja TP1 była manualna po cenie 0.71904 akceptując niewielki zysk i chroniąc pozycję przed stratą po tym jak rynek stracił siłę i zawrócił;
Opis emocji: Pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 07.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 0.72033;
Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,81:1 (wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił);
Emocje po zamknięciu: zadowolenie, pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Zagrałem przeciwko trendowi z wykresu D1, podczas gdy analiza przeprowadzona została na H1. Było to zbyt ryzykowne.
Ciekawostki: Zlecenie Buy Stop zdecydowanie lepiej się sprawdza do precyzyjnego wejścia w rynek po określonej cenie.
1. EURGBPmicroH1 analiza i open.png
2.EURGBPmicroM5 close.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EURJPY

Analogicznie do pozycji na EURGBP, również zawarłem dziś transakcję na EURJPY i zamknąłem ją przed 20. Rynek również tutaj nie spełnił moich oczekiwań, dlatego tu także prowadziłem tę pozycję w inny sposób, niż na początku zakładałem. Wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił. Poniżej umieszczam cały zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny.

Zapis zagrania EURJPY

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 07.12.2015 r.
Rynek: EUR/JPY;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po 133.570 i 133.573;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0.27 lota (łącznie 0,54);
Ryzyko (SL): Stop Loss dla 2 pozycji jest taki sam. Wynosi 133.250. Uruchomienie tego zlecenia będzie się wiązało z utratą 1% kapitału;
Cel (TP): TP1 = 2xSL (134.210), a TP2 = TS;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Impuls wzrostowy po ogromnych białych świecach;
- Zatrzymanie się ceny na poziomie wsparcia;
- W tym obszarze powstał układ Overbalance;
- W okolicach zakończenia Overbalance znajdowało się szersze zniesienie wewnętrzne 50;
- W tym miejscu wypadał również okrągły poziom 133.300;
- We wspomnianej strefie powstały pinbary sygnalizujące słabość spadków;
- Przecięcie się linii DTosc w strefie wyprzedania.
Emocje: Pewność siebie, mobilizacja, skupienie uwagi, pośpiech.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Realizacja TP1 była manualna po cenie 133.638 akceptując niewielki zysk i chroniąc pozycję przed stratą po tym jak rynek stracił siłę i zawrócił;
Opis emocji: Pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 07.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 133.705;
Stosunek zysku do ryzyka: Beznadziejny. 0,27:1 (wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił);
Emocje po zamknięciu: zadowolenie, pewność siebie, wiara w swoje umiejętności i doświadczenie, rozwaga, spokój, opanowanie, relaks.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Zagrałem przeciwko trendowi z wykresu D1, podczas gdy analiza przeprowadzona została na H1. Było to zbyt ryzykowne.
Ciekawostki: Zlecenie Buy Stop zdecydowanie lepiej się sprawdza do precyzyjnego wejścia w rynek po określonej cenie.
1. EURJPYmicroH1 analiza i open.png
2. EURJPYmicroM5 close.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

GBP/USD

Witam,

Dziś po 13 otworzyłem krótką pozycję na GBP/USD, gdy został wybity nowy dołek (po podaniu danych dot. funta). Teraz czekam na reakcję rynku, który zweryfikuje poprawność mojej analizy i prognoz. Poniżej standardowo umieszczam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizą ↓

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 10.12.2015 r.;
Rynek: GBP/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 1.51550 i 1.51524;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,10 lota (łącznie 0,20);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji umieszczony został na poziomie 1.52050 za wierzchołek knota ostatniej świecy i za zasięg układu Overbalance;
Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.50550), a TP2 jest traillingstopem;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Trend spadkowy na wykresie dziennym;
- Linie DTosc na D1 znajdowały się w strefie wykupienia,
- Na wykresie H4 powstał układ Overbalance (formacja (N)ABCD);
- Zakończenie układu wypadało w ważnej strefie oporu;
- Wspomniany układ został potwierdzony klastrem Fibonaccego we wspomnianej strefie;
- Na wykresie H4 linie DTosc przecięły się w dolnym kierunku w strefie wykupienia;
- Otwarcie pozycji nastąpiło o 13, po ważnych danych makro dla funta i po wybyciu nowego dołka (za pomocą zlecenia sell stop) na wykresie M15.
Emocje: Pewność siebie, cierpliwość, rozwaga, spokój, opanowanie, wiara w siebie.

Screeny ↓
1. GBPUSDmicroDaily.png
2. GBPUSDmicroH4.png
3. GBPUSDmicroM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

GBP/USD

Witam,

wczoraj zamknąłem GBP/USD na BE oraz otworzyłem jeszcze jedną pozycję, o której napiszę w kolejnym poście ze względu na ograniczenia zdjęć w załączniku.

Rynek GBPUSD nie zareagował w taki sposób jaki oczekiwałem, dlatego wczoraj po godzinie 6 zamknąłem „z ręki” pozycje. Zawsze wolę wyjść na zero niż stracić 1% w sytuacji, w której jestem świadomy, że rynek się ze mną nie zgadza. Poniżej tak jak zawsze przedstawiam cały zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizą.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 10.12.2015 r.;
Rynek: GBP/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 1.51550 i 1.51524;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,10 lota (łącznie 0,20);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji umieszczony został na poziomie 1.52050 za wierzchołek knota ostatniej świecy i za zasięg układu Overbalance;
Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.50550), a TP2 jest traillingstopem;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Trend spadkowy na wykresie dziennym;
- Linie DTosc na D1 znajdowały się w strefie wykupienia,
- Na wykresie H4 powstał układ Overbalance (formacja (N)ABCD);
- Zakończenie układu wypadało w ważnej strefie oporu;
- Wspomniany układ został potwierdzony klastrem Fibonaccego we wspomnianej strefie;
- Na wykresie H4 linie DTosc przecięły się w dolnym kierunku w strefie wykupienia;
- Otwarcie pozycji nastąpiło o 13, po ważnych danych makro dla funta i po wybyciu nowego dołka (za pomocą zlecenia
sell stop) na wykresie M15.

Emocje: Pewność siebie, cierpliwość, rozwaga, spokój, opanowanie, wiara w siebie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 11.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 1.51433 i 1.51434;
Stosunek zysku do ryzyka: Narażałem 1% na utratę, a wyszedłem na 0%;
Emocje po zamknięciu: Zdecydowanie, rozwaga, respekt dla rynku, chłodny umysł, opanowanie, wiara w siebie;

Screeny ↓
2. GBPUSDmicroH4.png
3. GBPUSDmicroM15.png
4. GBPUSDmicroH4 close.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

USD/CAD

Wczoraj po godzinie 7 otworzyłem krótką pozycję na USDCAD na podstawie układu harmonicznego Motyla z D1. Otrzymałem odpowiednie potwierdzenia w postaci formacji harmonicznej z H1, formacji świecowej Inside Bar oraz wskaźnika DTosc.

Po godzinie 9 zamknąłem krótką pozycję na USDCAD po tym jak rynek zanegował moją analizę i wyraził chęć do wzrostów. W porę to zauważyłem i bezpiecznie wyszedłem z rynku nie ponosząc straty. Stop Loss przesunąłem na BE (bez realizacji TP), w momencie gdy zauważyłem, że rynek najprawdopodobniej nie utworzył jeszcze maksimum. Spadki straciły impet i rynek wykazywał chęć wzrostów. Moja prognoza się sprawdziła, bo rynek zaczął dalsze wzrosty. Więcej możecie przeczytać w moim dzienniku inwestycyjnym.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 11.12.2015 r.;
Rynek: USD/CAD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenach 1.36424 i 1.36415;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0.55 lota (łącznie 1.10 lota);
Ryzyko (SL): Na utratę został narażony 1% kapitału. Jednakowy SL dla 2 pozycji był na poziomie 1.36610 (za najwyższą świecę i klaster Fibo);
Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.36052), a TP2 jest traillingstopem;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:

- Formacja Motyla na wykresie dziennym;
- Zakończenie układu harmonicznego wypadło w klastrze Fibonacciego oraz na median line;
- Linie DTosc na D1 przecięły się w strefie wykupienia;
- Formacja Motyla na wykresie H1 jako potwierdzenie układu z D1;
- Powstanie formacji świecowej Inside Bar na interwale H1;
- Linie DTosc na H1 przecięły się w dolnym kierunku w strefie wykupienia,
- Wejście nastąpiło po przebiciu zasięgu formacji Inside Bar, gdy wzrosła płynność na rynku i zaczęła się tworzyć duża świeca spadkowa.

Emocje: Spokój, pewność siebie, odwaga, opanowanie, ostrożność, chłodny umysł.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: Stop Loss przesunąłem na BE (bez realizacji TP), w momencie gdy zauważyłem, że rynek najprawdopodobniej nie utworzył jeszcze maksimum. Spadki straciły impet i rynek wykazywał chęć wzrostów. Moja prognoza się sprawdziła, bo rynek zaczął dalsze wzrosty. Obecnie czekam na ponowny sygnał na shorty.
Opis emocji: Pewność siebie, rozwaga, opanowanie, chłodny umysł, skupienie.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 11.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 2 pozycje na BE po cenach 1.36409 i 1.36420;
Stosunek zysku do ryzyka: Nie zachowany, broniłem się przed utratą kapitału;
Emocje po zamknięciu: Pewność siebie, rozwaga, opanowanie, chłodny umysł, skupienie.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:
Ciekawostki: Wszystkie transakcje przed godziną 9 są ryzykowne, zwłaszcza jeśli zbieżne sygnały daje DTosc na mniejszych interwałach (w tym przypadku M15 i M30 do H1).

Poniżej screeny z moją analizą ↓
1. USDCADmicroDaily analiza.png
2. USDCADmicroH1 analiza.png
3. USDCADmicroM15 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

A te screeny przedstawiają przesunięcie SL na BE i zamknięcie pozycji ↓
4. USDCADmicroM5 BE.png
5. USDCADmicroM5 Close na BE.png
6. USDCADmicroH1 reakcja rynku.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EUR/JPY

Witam,

Dzisiaj zawarłem krótką pozycję na EUR/JPY. Transakcja została zawarta głównie na podstawie układu geometrycznego (na retescie) i danych UE. Dodam, że dzisiaj rano zrobiłem falstart i zawarłem transakcję zbyt wcześnie. Szybko się zorientowałem i ręcznie zamknąłem pozycję, ale i tak straciłem ok. 0.3% kapitału (niestety). Właściwa transakcja została zamknięta, na BE po wcześniejszym zrealizowaniu zysku nr 1 (Take Profit 1). Ta krótkoterminowa inwestycja nie należała do łatwych, ponieważ rynek (po otwarciu przeze mnie pozycji) wpadł w konsolidacje i dziwnie reagował. Postanowiłem zmienić układ Take Profitów, na bardziej bezpieczny. Wspomniałem o tym w dzienniku inwestycyjnym, który publikuję standardowo poniżej, wraz ze wszystkimi screenami.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 16.12.2015 r.;
Rynek: EUR/JPY
Cena wejścia na rynek: 133.300;
Ilość kontraktów: 2 pozycje po 0,45 lota (łącznie 0,9 lota);
Ryzyko (SL): Stop Loss całkowity dla 2 pozycji ustawiony został na poziom 133.500. Narażony na utratę został 1% kapitału;
Cel (TP): Take Profit został ustalony w stosunku 3:1, ponieważ jest to pozycja krótkoterminowa (TP=3SL);
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Trend spadkowy na wykresie dziennym i H4,
- Cena poruszała się w kanale trendowym (spadkowym) na D1 i H4,
- Testowanie górnej linii kanału na H4,
- Na M30 układ geometryczny ((N)ABCD) 2 raz testowany na ważnych danych europejskich,
- Przecięci się linii wskaźnika DTosc w dolnym kierunku w strefie wykupienia na H1, M30 i M15,
- Formacja gwiazdy wieczornej na M15, Inside Bar na M30 i Pin Bara na H1 zwiastujące spadki,
- Powstanie dużych świeć pokazujących siłę rynku,
- Wejście nastąpiło na przebicie ostatniego minimum z wykresu M15.
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, radość z tego co się robi, pozytywne nastawienie, rozwaga i respekt dla rynku.

Prowadzenie pozycji:

Realizacja TP1 i przesunięcie SL na BE: W związku z innym zachowaniem rynku, niż zakładałem, po zawarciu tej transakcji zmieniłem rozmieszczenie Take Profitów. Zamiast 2 sztywnych w stosunku 3:1 ustawiłem TP1 2xSL (bezpieczniejszy) oraz TP2 4xSL. Zakładany stosunek zysku do ryzyka pozostał taki sam – 3:1. TP1 zrealizowałem tego samego dnia po cenie 132.926, po czym przesunąłem SL na BE;
Opis emocji: Opanowanie, spokój, pewność siebie, relaks, skupienie, rozwaga, chłodny umysł, pozytywne nastawienie.
Realizacja TP2, zamiana BE na TS i przesuwanie Trailling Stopu:

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 16.12.2015 r.;
Cena zamknięcia: 132.926 (TP1) i 133.292 (BE);
Stosunek zysku do ryzyka: 1:1;
Emocje po zamknięciu: Zadowolenie, opanowanie, spokój, dobre nastawienie, poczucie pewności siebie, zmotywowanie do dalszej pracy i porawy.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione:
- Zbyt wczesne otwarcie pozycji przed danymi i utrata 0,3% kapitału (1 screen w dzienniku);
- Na początku umieściłem sztywne Take Profity, ale na szczęście przeanalizowałem to jeszcze raz i doszedłem do mądrych wniosków, że w tym przypadku TP muszą być bardziej „praktyczne” – czyli respektować ważne miejsca na wykresie.

Ciekawostki:

- Układ geometryczny, wraz z Gartleyem dały zarobić na retescie (next day);
- Dane są pomocne w Harmonic Tradingu. Wypełniają układy;
- Rynek po realizacji TP1 wystrzelił do góry zamykając mi drugą pozycję na BE.

Screeny z analizą (z prowadzeniem pozycji podam w kolejnym poście, bo ograniczenie do 3 screenów jest)↓
1. EURJPYmicroM15 falstart.png
3. EURJPYmicroM30 analiza.png
4. EURJPYmicroM5 open.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Prowadzenie pozycji EURJPY ↓
5. EURJPYmicroM30 ustawienie TP.png
6. EURJPYmicroM30 TP1 i SL ne BE.png
7. EURJPYmicroM30 Zamkniecie na BE.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ