Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

oszkosz pisze:Zyczę powodzenia
Podoba mi się twoje podejście do rynku
Plan-realizacja-wykonanie ,tak trzymać
Będę kibicował
Osszkosz
Dziękuję bardzo za miłe słowa! Myślę, że takie podejście zaowocuje w przyszłości. Ja również życzę Tobie powodzenia oszkosz. Trzymaj się!

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

EURUSD

Przed momentem moja krótka pozycja na EURUSD została zamknięta na Break Even. Tak jak wspominałem wyżej, udało mi się zrealizować 1 Take Profit. Pozostały zapis zagrania + screeny przedstawiam poniżej.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 14.10.2015 r.;
Cena zamknięcia: 2 pozycje po cenie otwarcia: 1.14025 i 1.14023 – Break Even;
Stosunek zysku do ryzyka: 1:1 (zrealizowałem tylko 1 Take Profit);
Emocje po zamknięciu: Opanowanie, spokój, mobilizacja, pewność i wiara w siebie, zdecydowanie, poczucie respektu dla rynku.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Zbyt duże ryzyko podjęte podczas próby inwestowania przeciwko trendowi w celu dotarcia do zakończenia potencjalnych formacji na wyższych interwałach;
Ciekawostki: Inwestowanie przeciwko trendowi (na odwrócenie) ma większy sens, gdy odbywa się na podstawie formacji na wyższym interwale np. D1 niż na niskim typu M15.
EURUSDH1 zamknięcie BE.png
EURUSDmicroM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

USDCHF

Przed momentem moja transakcja na USDCHF została zamknięta na Stop Lossie. Poniżej przedstawiam zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screen.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 14.10.2015 r.;
Cena zamknięcia: 0.95250;
Stosunek zysku do ryzyka: 0:1 (utrata 1% kapitału);
Emocje po zamknięciu: Spokój, opanowanie, zmotywowanie, respekt dla rynku, miłość do inwestowania na giełdzie, szczęście, wiara w siebie, zdecydowanie.

Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Punkt X formacji Gartley był mimo wszystko lekko naciągany, bo był wewnątrz impulsu wzrostowego na interwale H4 a nie w miejscu kulminacyjnym (na początku danego impulsu).
Ciekawostki: Rynek nie uznał dwóch formacji harmonicznych z H4 oraz H1 i przebił ich zakres cenowy.
USDCHFH1 wybicie na SL.png
Jak Wam poszły dziś inwestycje?

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Witam,
Wczoraj zawarłem 2 transakcje. Przepraszam, że dopiero dzisiaj o tym piszę, ale nie miałem czasu wstawić posta. Standardowo przedstawiam poniżej zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz załączam screeny a analizy.


Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 10.11.2015 r.;
Rynek: EUR/USD;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenie 1.06957 i 1.06928;
Ilość kontraktów: 2x0,03 lota (łącznie 0,06 lota);
Ryzyko (SL): Całkowity Stop Loss wynosi 1.04600;
Cel (TP): TP1 = 2xSL (1.10936), TP2 = Traillingstop (maksymalizacja zysków);
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Wysoce prawdopodobny sygnał do zmiany trendu na D1;
- Na wykresie tygodniowym linie wskaźnika DTosc znajdowały się w strefie wyprzedania;
- Na wykresie tygodniowym powstały dwie formacje harmoniczne Motyla;
- Na wykresie dziennym linie wskaźnika DTosc również znajdowały się w strefie wyprzedania;
- Cena dotarła do strefy wsparcia
- Powstała formacja Gartleya, której zakończenie było we wspomnianej strefie wsparcia;
- Cena zatrzymała się na wewnętrznej median line;
- Na wykresie M30 powstała formacja harmoniczna Motyla potwierdzająca analizę z wykresu W1 i D1;
- Na wykresie M30 linie wskaźnika DTosc przecięły się w strefie wyprzedania;
- Powstała formacja świecowa młota, która była zakończeniem formacji Motyla.
Emocje: pewność siebie, opanowanie, zrelaksowanie, spokój, chłodny umysł, rozwaga, motywacja.
1. EURUSDWeekly.png
2. EURUSDDaily.png
3. EURUSDM30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Tutaj natomiast przedstawiam drugie zagranie, tym razem na USDCHF - sell.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 10.11.2015 r.;
Rynek: USD/CHF;
Cena wejścia na rynek: 2 pozycje po cenie 1.00679 i 1.00684;
Ilość kontraktów: 2x0.10 (łącznie 0.20);
Ryzyko (SL): Całkowity Stop Loss dla 2 pozycji wynosi 1.01400;
Cel (TP): TP1 = 2xSL (0,99237), TP2 = Traillingstop (maksymalizacja zysków);
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
- Wysoce prawdopodobny sygnał do zmiany trendu na D1;
- Na wykresie tygodniowym dojście ceny do strefy oporu między ceną 1.000 a 1.010;
- Na wykresie tygodniowym dotarcie ceny do linii oporu;
- Na wykresie tygodniowym wskaźnik DTosc w strefie wykupienia;
- Na wykresie dziennym powstanie 3 formacji harmonicznych:
o ABCD;
o Motyla;
o abcd.
- Powstanie Fibo Cluster w strefie oporu z wykresu tygodniowego;
- Dotarcie ceny w pobliżu przecięcia linii oporu z wykresu tygodniowego z linią kanału trendowego z D1;
- Wskaźnik DTosc na wykresie dziennym również znajduje się w strefie wykupienia;
- Potwierdzenie analizy z W1 i D1 formacją harmoniczną Motyla z wykresu M30;
- Potwierdzenie analizy z W1 i D1 za pomocą wskaźnika DTosc, w którym nastąpiło przecięcie się linii w strefie wykupienia;
- Powstanie formacji świecowej spadającej gwiazdy na końcu formacji.
Emocje: opanowanie, pewność siebie, zrelaksowanie, spokój, chłodny umysł, rozwaga, motywacja.
1. USDCHFWeekly.png
2. USDCHFDaily.png
3. USDCHFM30.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

USDCHF

Witam wszystkich,

Dzisiaj niestety poniosłem stratę na USDCHF. Straciłem 1% kapitału.

Chciałbym ustosunkować się jeszcze do tej pozycji. Myślę, że nie popełniłem błędu w analizie. Harmonic Trading dawał zgodne sygnały z analizą klasyczną. Czasem tak się zdarza, że rynek nie realizuje naszych scenariuszy i robi swoje. Ja to szanuję i akceptuję. Na razie wyciągnąłem taki wniosek, że prawdopodobnie lepiej wyjdę na tym, jeśli będę ustawiać cele na podstawie formacji na niższym interwale, a układy z wyższych time frame’ow będą mi służyły do identyfikacji kierunku trade’u. Jeśli bym tak zrobił w tym przypadku, to na pewno zrealizowałbym Take Profit.

Szczerze mówiąc cieszę się, że ciągle doszukuję się takich rzeczy, bo to oznacza że się rozwijam. Nie oszukam tego, że gram na podstawie tej strategii dopiero od stycznia. Mam nadzieję, że do grudnia uda mi się wszystko dopracować, żeby na nowy rok ustalić sobie jakiś rozsądny cel jeśli chodzi o roczny zysk. Poniżej przedstawiam dalszą cześć dziennika inwestycyjnego z tego zagrania.


Data zamknięcia: 17.11.2015 r.;
Cena zamknięcia: 1.01400
Stosunek zysku do ryzyka: 0:1
Emocje po zamknięciu: Spokój, pewność siebie, mobilizacja, chęć rozwoju, opanowanie, rozwaga.
Uwagi końcowe:

Błędy popełnione: Nie zidentyfikowałem jeszcze;
Ciekawostki: Cena przekroczyła zasięg na wykresie M30 formacji Motyla (dałaby zarobić). Myślę, że lepiej będzie jeśli formacją z większego wykresu będę identyfikował kierunek a na mniejszej wchodził i ustawiał cele. Zwiększy mi to RR.
4. USDCHFDaily wybicie na SL.png
5. USDCHFH1 wybicie na SL.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Arturro
Gaduła
Gaduła
Posty: 308
Rejestracja: 26 lip 2010, 16:08

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Arturro »

Hmmm... dość małe pozycje jak na taki kapitał. Myślałeś o tym, aby zwiększyć trafność zleceń, podnieść wkład na zlecenie i obniżyć TP ?
"Choise, the problem is choise"

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

Arturro pisze:Hmmm... dość małe pozycje jak na taki kapitał. Myślałeś o tym, aby zwiększyć trafność zleceń, podnieść wkład na zlecenie i obniżyć TP ?
Ryzykuje maksymalnie 1% kapitału i tego się trzymam bo daje mi to komfort podczas zawierania transakcji. Wielkość pozycji ustawiam w taki sposób, aby SL (ile by pipsów nie miał) wynosił 1% kapitału = zawsze. Obecnie testuję trochę inny sposób targetowania, myślę że to poprawi trafność. Dzięki za odpowiedź Arturro

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

AUDUSD

Witam, przed momentem zawarłem transakcję na AUDUSD. Otworzyłem pozycję na podstawie formacji harmonicznej Gartleya, wewnątrz której powstała formacja harmoniczna ABCD. Przez nie uwagę otworzyłem tylko 1 pozycję zamiast 2. To niczego za bardzo nie zmienia poza tym, że zaangażowałem mniejszą część kapitału. Lepiej mniejszą niż za dużą. Poniżej przedstawiam zapis z mojego dziennika inwestycyjnego oraz screeny z analizami.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 19.11.2015 r.;
Rynek: AUDUSD;
Cena wejścia na rynek: 0.72022;
Ilość kontraktów: 0,6;
Ryzyko (SL): 0.72150 (0,5% kapitału);
Cel (TP): 0.71798;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
-Cena testowała linię oporu na wykresie D1;
-Przecinające się linie DTosc w strefie wykupienia na D1;
-Formacja harmoniczna Gartley, a wewnątrz niej ABCD (AB=CD) na wykresie H4;
-Cena dotarła do strefy oporu i Fibo klastra utworzonego z projekcji cenowej 100%, zniesienia wewnętrznego 88.6, szerszego zniesienia wewnętrznego 50 oraz zewnętrznego 161.8;
-Także na wykresie linie DTosc znajdowały się w strefie wykupienia;
-Na wykresie M30 powstał prospadkowy pinbar;
-Na wykresie M15 przecięły się linie DTosc w strefie wykupienia i nastąpiły spadki.
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, odwaga, motywacja, szczęście, rozwaga.
1. AUDUSDmicroDaily.png
2. AUDUSDmicroH4.png
3. AUDUSDmicroM15.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Inwestor Na Etacie

Re: Inwestor Na Etacie - dziennik inwestycyjny

Nieprzeczytany post autor: Inwestor Na Etacie »

AUDUSD
Przed momentem zamknąłem pozycję na AUDUSD. Nie jest to błąd. Moja strategia zezwala mi to robić, gdy zauważę, że są większe szanse na porażkę niż sukces. W tej sytuacji zauważyłem wyhamowanie rynku, linie DTosc docierały do wyprzedania oraz zbliżała się 20h. Wziąłem tyle z rynku na ile mi pozwolił. Nie lubię zbędnego ryzyka oraz ufam swojej intuicji. Poniżej przedstawiam cały zapis z dziennika inwestycyjnego oraz screen z momentu zamknięcia pozycji.

Wejście na rynek:

Data wejścia na rynek: 19.11.2015 r.;
Rynek: AUDUSD;
Cena wejścia na rynek: 0.72022
Ilość kontraktów: 0,6;
Ryzyko (SL): 0.72150 (0,5% kapitału);
Cel (TP): 0.71798;
Analiza rynku (strategia), przesłanki wejścia:
-Cena testowała linię oporu na wykresie D1;
-Przecinające się linie DTosc w strefie wykupienia na D1;
-Formacja harmoniczna Gartley, a wewnątrz niej ABCD (AB=CD) na wykresie H4;
-Cena dotarła do strefy oporu i Fibo klastra utworzonego z projekcji cenowej 100%, zniesienia wewnętrznego 88.6, szerszego zniesienia wewnętrznego 50 oraz zewnętrznego 161.8;
-Także na wykresie linie DTosc znajdowały się w strefie wykupienia;
-Na wykresie M30 powstał prospadkowy pinbar;
-Na wykresie M15 przecięły się linie DTosc w strefie wykupienia i nastąpiły spadki.
Emocje: Opanowanie, spokój, pewność siebie, odwaga, motywacja, szczęście, rozwaga.

Zamknięcie:

Data zamknięcia: 19.11.2015.;
Cena zamknięcia: 0.71947;
Stosunek zysku do ryzyka: 0,28:1
Emocje po zamknięciu: Spokój, zadowolenie, ulga, motywacja, rozwaga, respekt dla rynku.
5. AUDUSDmicroM15 - reczne zamkniecie.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ