ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Piwko777

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

To ty napisałeś że żyjesz z forexa więc to uzasadnij jakimiś konkretami mamy ci na słowo wierzyć ? i bez przesady pit-a nikt ci nie karze publikować

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

investing1000 pisze:Ja robię 2-4 transakcje rocznie. To daje wynik średnio około 30% rocznie. Raz w jednym roku doszło do 40%. I taki wynik pozostaje stabilny od 4 lat. Nie siedzę godzinami przy komputerze.
investing1000 pisze:Czas który poświęcam... Sprawdzam kursy około 5 razy dziennie. Każde sprawdzenie zajmuje mi jakieś 2-3 minuty. Dopiero kiedy coś się zbliża do interesujących poziomów, ustawiam powiadomienia żeby dostać sms`a z kursem który mnie interesuje. I dopiero po czymś takim, cały czas kręcę się w okolicach komputera tzn. sprawdzam kursy co 5-10 minut. Takie sytuacje są kilka razy w roku.
Ah te legendarne 100% setupy :lol: :d :-p

Myślałem, że poprzedniego tematu nic nie przebije a tu proszę :D

Piwko777

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

Taaaaaaaa dokładnie ale do tego jak ma się lokata to jego trejdu się nie odniósł tylko pyta co mnie to obchodzi ? nie jestem archiwistą ale jeśli mnie pamieć nie myli to był tu pod nickiem "Inwestor" w jednym se swoich postów pisał coś w stylu " Bylem w McDonalds piłem kawę zrobiłem trejda na 25% konta :D " wątek ten można uznać za zajebiście oryginalną auto prezentacje potwierdzoną słowami autora , on depcze czyjeś marzenia? moje marzenia o perwersyjnym sexie z wieloma kobietami naraz mają sie dobrze :p

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

Piwko777 pisze:To ty napisałeś że żyjesz z forexa więc to uzasadnij jakimiś konkretami mamy ci na słowo wierzyć ? i bez przesady pit-a nikt ci nie karze publikować
Albo się coś robi porządnie, albo w ogóle. Ja ci zaoferowałem, że: pokażę ci historię rachunku (tego jak rosły/malały kwoty), pokażę rozpisane transakcje, i w związku z powyższym, na potwierdzenie prawdziwości słów, pokażę ci PITa. W PIT też kwoty będą wynikały z przeprowadzonych transakcji. To chyba uczciwe. Pytam jeszcze raz - mam nadzieję że rozumiesz po polsku - w jakim celu jest ci to potrzebne? Czy tylko do zaspokojenia ciekawości, czy masz jakiś inny powód który mnie przekona? Zobaczysz również kapitalizację rachunku, bo na słowo też byś nie uwierzył. Jestem gotów pokazać ci to. Mam nadzieję że rozumiesz co piszę?

Teraz ty odpowiedz na kilka pytań:
1. Od ilu lat jesteś na Forex`ie
2. Czy utrzymujesz się właśnie z tej działalności?
3. Od ilu lat regularnie zarabiasz?
4. Ile razy wyzerowałeś rachunek?
Podsumowując, zarabiasz na tym regularnie, na tyle, że możesz z tego wyżyć?
Bo to chyba wszystko powie na twój temat.

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

Ja bym się jeszcze zastanowił nad pytaniem "ile razy wyzerowałeś" bo też ma jakieś znaczenie ile razy jeszcze się wyzerujesz no i jak duży :cry: :? :p

Piwko777

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Piwko777 »

W porównaniu do ciebie udzielę ci odpowiedzi na wszystkie pytania nie tylko na te na które mi pasuje odpowiadać

Teraz ty odpowiedz na kilka pytań:
1. Od ilu lat jesteś na Forex`ie -od marca tego roku, o czym świadczy data rejestracji na forum ,co nie znaczy o tym że mam małą wiedzę bo od tamtego czasu nie było dnia żebym nie obejrzał jakiegoś webinaru lub nie przeanalizował zweryfikował tego co było omawiane.
2. Czy utrzymujesz się właśnie z tej działalności? - NIE bo nie muszę wróciłem z Niemiec z prawem do zasiłku i oszczędnościami , paradoksalnie bardziej sie opłaca być bezrobotnym w Niemczech niż wrócić i podjąć prace w Polsce
3. Od ilu lat regularnie zarabiasz? nie mam nawet roku praktyki więc nie ma na to pytanie odpowiedzi , FOREX to moje hobby uważam że życie ludzi mających pasje i różnorakie zainteresowania automatycznie staje się ciekawsze i wielowątkowe.
4. Ile razy wyzerowałeś rachunek? do tej pory x2 po 1K zł
Podsumowując, zarabiasz na tym regularnie, na tyle, że możesz z tego wyżyć?
Bo to chyba wszystko powie na twój temat. - za wcześnie na to pytanie daje sam sobie czas na naukę no ale max do marca 2018 , 2000 juz poszło no ale jak bym włoczył się gdzieś ze znajomymi pewnie nie mniej by poszło.

ja nie jestem do ciebie wrogo nastawiony , dajesz rade to to pokarz nic więcej czego sie spodziewałeś gratulacji za niczym nie poparty post ? no to czekamy na te wyciągi :D chyba nie tylko ja jestem niewiernym Tomaszem co jak palca w ranę nie wloży nie uwierzy .

investing1000
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 47
Rejestracja: 16 sie 2017, 18:06

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: investing1000 »

jasonbournes1 pisze:Bardzo prawdziwy post. Zbyt prawdziwy. Wiesz dlaczego Ci wszyscy ludzie Cię tutaj atakują?


Z drugiej strony jednak moim zdaniem popełniasz błąd myślowy. Bardzo poważny. Twierdzisz, że nie można zarobić więcej niż 100 % rocznie, co więcej, potrafisz to racjonalnie uzasadnić. Tylko co z tego? Jakie masz korzyści z takiego myślenia? Żadne. Nawet nie próbujesz zarabiać więcej, bo być może nie potrzebujesz, a być może przekracza to granice Twojego intelektu. Moim zdaniem inwestowanie to przede wszystkim dążenie do doskonałości, m. in. również poprzez próby zwiększania swojego rocznego zysku. Doskonalenie samego siebie i swojego systemu. Oczywiście można spocząć na laurach, zarobić sobie 40% od kilku milionów, grając kilka razy w roku, korzystać z życia, podniecać się jaką to nie jest się gwiazdą u brokera, ale czy rzeczywiście to jest istota inwestowania?

.[/b]
Pozostałą twoją wypowiedź pominę, bo w 100% się z nią zgadzam. To, co napisałeś w powyższym akapicie, chciałbym wyjaśnić mój pogląd. Otóż, to nie jest tak, że spocząłem na laurach. Po prostu, porównując moje wyniki, muszę mieć jakiś punkt odniesienia, muszę mieć do czego je porównać. Jak powinienem przyjąć punkt odniesienia? I tutaj porównam 2 skrajne możliwości.
Mogę się porównywać do gości, którzy na tym forum, lub na innym piszą, że potrafią zarobić 50% miesięcznie. Tak, wiem, mam świadomość że daje się to zrobić. W porównaniu do nich wypadam mega-blado. Pytanie jednak brzmi, czy takie dochody są regularne? Czy pozwalają na utrzymanie się z Forex`u? I przede wszystkim ile trwa kariera na Forexie takich osób? Ile czasu są w stanie generować takie dochody? Bo z tego co ja się orientuję, na dłuższą metę jest to nie do utrzymania. Kończy się to stratą kapitału. Nie chcę ich naśladować, bo mam za dużo do stracenia.
Drugim biegunem, do którego mogę porównać swoje wyniki, to wyniki wyspecjalizowanych instytucji na tym rynku, mam na myśli banki inwestycyjne, i fundusze hedgingowe. Pisałem w pierwszym poście, jakie roczne stopy zwrotu takie instytucje osiągają. BI 40-50%, Fundusze Hedge blisko 60%. W takich instytucjach, są ludzie, właściwie armie ludzi dużo lepiej przygotowanych, niż ja sam jeden. To po pierwsze. Po drugie, ile trwa istnienie takich banków, czy funduszy hedge, a ile trwa istnienie poszczególnych inwestorów indywidualnych? Banki istnieją nieprzerwanie kilkadziesiąt lat, czy niektóre nawet więcej, i padają stosunkowo rzadko. Doświadczeni traderzy, których kariera trwa 20 czy 30 lat, generują stopy zwrotu 50-60%. Stale. Doświadczenie 20-30 lat!!
Ja jestem na tym rynku od 5 lat, i od 4 regularnie zarabiam. Mój staż na tym rynku (marne 5 lat), a innych (20-30 lat), to ma się nijak. Podkreślę jeszcze raz, dla mnie wzorem który chcę naśladować, to tacy ludzie, i takie instytucje finansowe, które robią to tak, że mają powtarzalne wyniki. Jeśli ktoś ma powtarzalny wynik 50% co roku, i to od kilku czy kilkunastu lat, to w moich oczach jest to fachowiec, przez duże "F". Dla mnie najważniejsza jest powtarzalność wyników, bo wg. mnie, świadczy to o tym, że ktoś wie co robi, i robi to odpowiedzialnie.
Banki obracają kwotami liczonymi w miliardy dolarów - czy tam jest miejsce na błąd? I tam, musi być wszystko robione z głową, a nie na zasadzie hurra, udało się zarobić 50% w miesiąc.
Podsumowując powyższe, jestem świadomy swoich ułomności, i tego, jak dużo jeszcze nauki przede mną. Wynika to z doświadczenia, prowadzonych strategii, i lat spędzonych na rynku, tym z iloma sytuacjami się zetknął. Ważniejsze od jednorazowych strzałów, jest to, żeby rokrocznie robić z tego powtarzalne wyniki, i powiększać kapitał, a nie go tracić. Doświadczenie wynika z lat spędzonych na rynku, a moje skromne 5 lat (z tego 4 dochodowe), to jest bardzo krótki okres, w porównaniu do wypracowywanych latami procedur/strategii/technik w bankach, czy FH. Tak samo, moje 5 lat, to jest nic, w porównaniu do ludzi których kariera na tym rynku trwa 20-30 lat. Po prostu wychodzę z założenia, że "nie od razu Kraków zbudowano". Na lepsze wyniki, typu 50%, pewnie będę jeszcze długo czekał, z czasem być może do tego dojdę.
Jeśli czyta się, że "próbuję sił na Forexie od 3 miesięcy i nic mi z tego nie wychodzi - chyba się poddam", to mam wrażenie, że ludzie są bardzo niecierpliwi. Ja mam świadomość, że nauka na tym rynku trwa latami, a nie miesiącami. I na lepsze wyniki jeszcze kiedyś przyjdzie czas, ale najważniejsze, żeby te wyniki były powtarzalne, i stałe.

Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
jasonbournes1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 83
Rejestracja: 02 sie 2017, 13:07

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: jasonbournes1 »

Piwko777 pisze:1. Od ilu lat jesteś na Forex`ie -od marca tego roku, o czym świadczy data rejestracji na forum ,co nie znaczy o tym że mam małą wiedzę bo od tamtego czasu nie było dnia żebym nie obejrzał jakiegoś webinaru lub nie przeanalizował zweryfikował tego co było omawiane.
3. Od ilu lat regularnie zarabiasz? nie mam nawet roku praktyki więc nie ma na to pytanie odpowiedzi , FOREX to moje hobby uważam że życie ludzi mających pasje i różnorakie zainteresowania automatycznie staje się ciekawsze i wielowątkowe.
Dla takich postów warto czytać to forum.:)

Awatar użytkownika
Borsuk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 26 lip 2014, 09:23

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: Borsuk »

I co z tego? Inwestor1000 zrobił za to, jak sam twierdzi ~12 transakcji w 4 lata i wygląda na to, że nic nie wie o prawdopodobieństwie i ryzyku. Im więcej ryzykuje tym gorzej dla niego.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: ILE MOŻNA ZAROBIĆ NA FOREX? Odpowiedź brzmi …

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

jasonbournes1 pisze:
Piwko777 pisze:1. Od ilu lat jesteś na Forex`ie -od marca tego roku, o czym świadczy data rejestracji na forum ,co nie znaczy o tym że mam małą wiedzę bo od tamtego czasu nie było dnia żebym nie obejrzał jakiegoś webinaru lub nie przeanalizował zweryfikował tego co było omawiane.
3. Od ilu lat regularnie zarabiasz? nie mam nawet roku praktyki więc nie ma na to pytanie odpowiedzi , FOREX to moje hobby uważam że życie ludzi mających pasje i różnorakie zainteresowania automatycznie staje się ciekawsze i wielowątkowe.
zachłystnął się webinarów i przeczytał "forex dla bystrzakow" i inne cuda i juz mysli ze jest doswiadczony...

piwko. jeszcze nie jedno depo stracisz zanim cos zacznie trybic w glowie.

ja zarabiam po 4 latach prob i bledow. nauka i jeszce raz nauka. praktyka i jeszce raz praktyka... jak w kazdej dziedzinie zycia. :564:
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

ODPOWIEDZ