if you fail to plan you can plan to fail

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
edol

if you fail to plan you can plan to fail

Nieprzeczytany post autor: edol »

zapraszam na mój journal.
prowadze analizę pary eurusd na podstawie teorii fal elliota i poziomów fibo.
zapraszam

edol

byki biorą rynek na rogi...

Nieprzeczytany post autor: edol »

Zgodnie z przewidywaniem obserwujemy obecnie odprężenie spadków, którego zasięg w dniu dzisiejszym zbliżył się do ustalonego poziomu minimalnego 38% fibo ustalonego wg zasiegu podfali pierwszej (4 listopad 2010- 9 styczeń 2011) fali korekty E. Objęcie swym zasięgiem kolejnego poziomu 50% fibo jest nadal prawdopodobne. Przebicie oporu na poziomie 38% dodatkowo potwierdzi dno pierwszej podfali. Zauważyć należy, iż fala chociaż nieregularna ale wykształciła postać 5-cio falową charakterystyczną dla fali trendu.

Zaskakujące jednak bardzo jest tempo obecnych wzrostów. Wg mojej analizy szczyt obecna korekta wzrostowa powinna objąć w dniach 7-16 luty.
Byki dały jednak mocnego "kopa" w dniu dzisiejszym co w pewien sposób zaburza analizę. Rynek jest jednak nieprzewidywalny i trudno mierzyć go jedną miara. Dlatego jest taki piękny. Zobaczymy!


Analizując wykres tygodniowy dokonałem korekty horyzontu czasowego dla oscylatora na 21 dni, którego przebieg wydaje się być aktualnie bardziej współbieżny z wykresem ceny. Trend spadkowy z wejściem szybszej linii w strefę wyprzedaży daje nam jeszcze duże możliwości spadku kursu po obecnym odprężeniu.
Przewidywać w związku z tym można z dużą dozą prawdopodobieństwa, iż scenariusz nr 1 określony kilka postów wcześniej jest bardziej prawdopodobny.
Zasiegi i przewidywany czas objęcia dna fali E przedstawiam na poniższym tygodniowym wykresie. Czas to 1 kwietnia - 20 maja br. Lecz może to zbyt daleko idące analizy, gdyż dopiero pierwszym potwierdzeniem prawidłowości scenariusza 1 będzie przebicie oporu silnego na poziomie 1,2587 (dna z 22 sierpnia 2010). Do tej pory każdy inny scenariusz będzie również prawdopodobny.

// Wymoderowano link. Poza działem do tego przeznaczonym nie umieszczamy linków do stron zewnętrznych. Cyb
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

WoŁodia

Nieprzeczytany post autor: WoŁodia »

To będziesz grał? Czy prowadził analizę?

edol

Nieprzeczytany post autor: edol »

bede przedstawiał własne analizy.

edol

resume

Nieprzeczytany post autor: edol »

Pozwoliłem sobie czekając na mecz Polaków dokonać krótkiego resume rynku. Dłuższy czas nie miałem możliwości obserwacji. Moje postanowienie noworoczne :):) być bliżej i częściej rynku :):) Cóż!

Miesięczny interwał (wyk.1) pokazuje, iż moje przypuszczenia odnośnie wyboru wariantu-scenariusza wydarzeń którego dokonałem w tym tygodniu są obarczone dużą dozą prawdopodobieńtwa.
Mój oscylator DTosc (świetny) wchodzi szybka linią w strefe wykupienia. Przewidywania spadków w związku z tym są więc uzasadnione. Najbardziej prawdopodobny poziom wsparcia dla nich znajduje sie na 62% fibo tj. 1,1210. Fala B Complex korekty (X 2008 - XI 2009) nosiła wybitnie znamiona korekcyjne abc. Fala C (XI 2009 - VI 2010) to typowy 5-cio falowy trend spadkowy. Z kolei fala D ponownie przybrała postac korekcyjna abc. Na wykresie jeszcze w formie opisowej (1orA, ....) gdyz w dalszym ciągu brak 100% potwierdzenia na rynku czy obecnie formułuje sie fala korekcyjna E czy może dojdzie do dalszych wzrostów. Potwierdzenie mojego scenariusza nastapi dopiero w momencie przełamania silnego wsparcia na poziomie 1,2587.
Sumują powyższe fakty stwierdzić należy, iż charakterystyka korkty kompleksowej ABCDE jest do tej pory zachowana. Stąd mój wybór tego scenariusza rozwiju wypadków.

Proszę zauważyc, iż wsparcie ustalone na M1 na poziomie 1,1210 różni się tylko o 12 pipów od przewidywanego zakresu spadków ustalonych na TF W1, (wyk.2)
Przechodząc do analizy tego TF przedstawiam moje przewidywania dot. poziomów wsparcia dla dna fali E oraz zakresy czasowe dla tegoż poziomu.

Myślę, że najbardziej realny czas pojawienia się dna E bedzie w okolicach 20 maja 2011.

W bliższej perspektywie mozliwy jest ruch wg układu abc przedstawionego na wyk 3. wraz z poziomami zniesień dla poszczególnych fal.

Układ oscylatorów dla TH (1H, 4H, D1) może potwierdzać moje przewidywania.

Czekamy więc na przyszłotygodniowy ruch raczej w kierunku południowym.

Miłego weekendu. (a Słowacy coś mocni, niedobrze).
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
rayzeel
Gaduła
Gaduła
Posty: 357
Rejestracja: 05 lis 2008, 14:47

Nieprzeczytany post autor: rayzeel »

Ad. do 14.01 D1.gif ... Nie wiem co będzie z "c?" ale sądzę, że punkt "b" jest bardzo prawdopodobny gdzieś w okolicy 1.31. Także tutaj z tym bym się zgodził... zobaczymy... zakładam też taki efekt, że większy kapitał jednak zechce pchnąć to do góry, gdyż przez weekend każdy nastroi się na spadek w związku z tym cieniem... nie wiem na ile ta moja uwaga jest słuszna, lecz wydaje mi się to całkiem prawdopodobne... zbyt logiczny wydaje się ten spadek... nieśmiało, ale postawiłbym iż dojdzie w okolice 1.35 pon-wt, a potem zacznie nurkować do ~1.31.

WoŁodia

Nieprzeczytany post autor: WoŁodia »

postaw cuś u brokera na forex, na ten ostatni wykres to można całym klopsem obstawić, tak jak na tym filmie

http://www.youtube.com/watch?v=neU15xdzc74

edol

Nieprzeczytany post autor: edol »

:)
tak tez zrobię :_)

WoŁodia

Nieprzeczytany post autor: WoŁodia »

Kurs zmierza w twoim kierunku, widzę masz wiedzę i bardzo dobrze takich osób nam potrzeba. Czy masz rozpisany układ fal dla SP500 i WIG20? Chętnie poczytam może jaka kasa z tego się urodzi.
Pozdrawiam

edol

eurusd

Nieprzeczytany post autor: edol »

niestety obserwuje tylko edka, nie mam czasu na więcej...

ODPOWIEDZ