Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Greg68E pisze:... po szerokim szukal swiecie tego co jest bardzo blisko....

patrze na tego usdcad i tez go handlowalem w oparciu o H4 ale na czystym wykresie, efekt byl taki, ze raz mialem shorty (przewaznie) ale mialem tez longi (bo teraz w gore), probowalem rozpisywac to na fale Elliota i inne cuda wianki.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Greg68E pisze:... po szerokim szukal swiecie tego co jest bardzo blisko....
tu analizy przed wejsciem:
https://www.youtube.com/watch?v=3ry5T0_Bw2o

https://www.youtube.com/watch?v=k-_7NqKFR18

https://www.youtube.com/watch?v=VENVvsaASPg

wprawdzie po wlosku i jak tylko znajde chwile to zabiore sie za tlumaczenie, ale czasem jeden obraz wiecej wart niz 1000 slow

Witaj Greg!

Ale wejścia z tego USDCAD to chyba z sygnałów na D1 tak? Tam byly ładne odbicia od chmury. Bo na H4 to wszystko w chmurze jest. Caly czas właśnie zastanawiam się czy jak mam sygnał na D1 (np odbicie od chmury) to czy sugerować sie tym ze na H4 cena jest w chmurze (a wg sztywnych zasad w chmurze sie nie traduje)... Mam z tym dylemat.

-- Dodano: 16 lut 2017, 09:00 --
irmentruda pisze:
cervantes pisze:Przeglądałem ostatnie filmy samczyka i śmignęło mi gdzieś na filmiku (jak strzałka myszki zawisła nad ichimoku), że używa takich ustawień: 8,17,26. Te ustawienia wyszły prawdopodobnie z tego co wrzucam w załączniku. Jest to darmowy ebook człowieka o pseudonimie egytrader.
cervantes
Hej, probowales tych ustawien? w ebooku sa 9 17 26.
Na Daily dosyc ciekawie to wyglada, chmura jest po prostu szybsza, Kijun czesciej jest wsparciem/oporem dla ceny.

Ja zauważyłem ze te ustawienia bardzo ładnie chodzą ale dają sporo fałszywych wybić i ze szczególnie ważne jest obserwowanie Chikou Span które musi wyjść nad/pod wszystkie inne linie/chmury itd. Takze trzeba dużego wyczucia przy tych ustawieniach. Ja narazie testouje ustawienia Grega - jak to mówią zamiast testować 1000 różnych strategii, przetestuj jedna strategie 1000 razy :) i tego się narazie trzymam.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Dzis mija 10 lat tego wątku:)

Pozdrowienia dla entuzjastów Ichimoku:)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

rzeczywiscie, 10 lat....
ja w oparciu o ichimoku wzialem cos takiego na eurofuncie: doji na retescie chmury od dolu i zamkniecie sie ceny pod tenkan, postanowilem sie szybko zabezpieczyc co bylo jak widac madra decyzja.
Teraz pytanie: czy to, ze wybijalismy sie z grubej chmury oraz cena jest od grudnia w tle duzego swinga pazdziernik-grudzien jest ze soba powiazane?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

irmentruda pisze:rzeczywiscie, 10 lat....
ja w oparciu o ichimoku wzialem cos takiego na eurofuncie: doji na retescie chmury od dolu i zamkniecie sie ceny pod tenkan, postanowilem sie szybko zabezpieczyc co bylo jak widac madra decyzja.
Teraz pytanie: czy to, ze wybijalismy sie z grubej chmury oraz cena jest od grudnia w tle duzego swinga pazdziernik-grudzien jest ze soba powiazane?

Swoją drogą bardzo ładne wejście. Myślę, że jest spora szansa, że cena odbije od Tenkan na D1 (Kijun na H4), ale co zrobi to już ona sama wie. Natomiast wydaję mi się, że odbiła i zawróciła, bo napotkała wsparcie SSB na MN. Takie jest moje przypuszczenie.. Poza tym na D1 jest jeszcze płaski SSB i chmura wzrostowa więc może chce od niej trochę odbić. Co sądzisz/sądzicie?

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Widzę, że zaczynam korespondować sam ze sobą :D

Takie wejście z wczoraj na GBPJPY. Na H4 cena odbiła od Kijun, wszystko pod chmurą spadkową, Chikou pod ceną, linia Tenkan pod Kijun. Na D1 cena pod Kijun, wychodzi powoli dołem z chumry. Proszę o komentarze i opinię czy to zagranie można uznać za poprawne? Cena jak narazie idzie w dobrym kierunku, ale bardziej chodzi mi o samo zagranie niż o rezultat.

Podobne zagrania mam tez na USDJPY i AUDJPY - i teraz pytanie czy ma sens otwieranie pozycji na parach o dużej korelacji? Teoretycznie jak cena zawróci to na wszystkich tych parach. Ewentualnie może rozwiązaniem takiego problemu jest obserwowanie pary ktora reaguje najszybciej i zamknięcie pozycji na wszystkich parach przy wyrażnych sygnałach do odwrotu na tej jednej (najwczesniej reagującej parze)?

Załączam jeszcze podobne wejscie z pary EURGBP (dzięki irmentruda za zainteresowanie mnie tą parą:))
I tak samo pytam o jakość wejścia.

Czekam na komentarze:)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

na GJ wejścia jak najbardziej zasadne chociaż miejsce SL wydaje mi się dziwne, cena może zrobić XABCD, retest linii trójkąta i wykosi Ci SLa, dopiero polecie w dół. Tam gdzie masz SL ja mam jeszcze sell limit od wczoraj rana i czekam. Ale czy tak będzie to sama cena nie wie.
Heh, nie dziękuj za eurgbp, trejduę tego dziwoląga raz na rok :) Nie wiem, ja pewnie po tej dużej żołtej świecy nie wchodziłbym. Ale udało Ci się wyjść z zyskiem.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

irmentruda pisze:na GJ wejścia jak najbardziej zasadne chociaż miejsce SL wydaje mi się dziwne, cena może zrobić XABCD, retest linii trójkąta i wykosi Ci SLa, dopiero polecie w dół. Tam gdzie masz SL ja mam jeszcze sell limit od wczoraj rana i czekam. Ale czy tak będzie to sama cena nie wie.
Heh, nie dziękuj za eurgbp, trejduę tego dziwoląga raz na rok :) Nie wiem, ja pewnie po tej dużej żołtej świecy nie wchodziłbym. Ale udało Ci się wyjść z zyskiem.
Dzięki za szybką odpowiedź. SL ustawiłem ponad ostatni lokalny szczyt. Zwykle przestawiam go na BE jak cena dochodzi do TP2, choć staram się żeby było to nadal względnie technicznie. Napewno nad tym elementem muszę jeszcze popracować.
Zwykle realizuję też część zysków kiedy cena dochodzi do kolejnych TP lub do wsparć/oporów. Co myślisz o tym?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@keram - probowalem kiedys tak robi, ze mialem 2x TP, jedno na 30 pips, drugie na 120 pips. Pozycje byly otwierane przez automat na ichimoku H1 usdjpy. Testy oraz kilka tygodniu dzialania pokazaly, ze jednak duuuuzo lepiej piramidowac inaczej. Jak sygnal pojawia sie, to zrobic jedna pozycje i dokladac w miare zblizania sie ceny do TP. Dlaczego? Sygnal jest objawem budowania sie trendu i najlepiej jest wykorzystac ten trend maksymalnie. Jesli zlapiesz SL na poczatku trejdu (co wg mnie najczescie zdazy sie, jesli sygnal okaze sie fejkiem) to zaliczasz tylko 1xSL. Oczywiscie mozesz zaliczyc Nx SL jak cena aktywuje duzo zlecen i przed TP zawroci co tez mi sie zdazalo ale: mozesz przestawiac sie na kombinowane BE oraz matematycznie przy dobrej jakosci sygnalach lepiej na tym wyjdziesz.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

irmentruda pisze:@keram - probowalem kiedys tak robi, ze mialem 2x TP, jedno na 30 pips, drugie na 120 pips. Pozycje byly otwierane przez automat na ichimoku H1 usdjpy. Testy oraz kilka tygodniu dzialania pokazaly, ze jednak duuuuzo lepiej piramidowac inaczej. Jak sygnal pojawia sie, to zrobic jedna pozycje i dokladac w miare zblizania sie ceny do TP. Dlaczego? Sygnal jest objawem budowania sie trendu i najlepiej jest wykorzystac ten trend maksymalnie. Jesli zlapiesz SL na poczatku trejdu (co wg mnie najczescie zdazy sie, jesli sygnal okaze sie fejkiem) to zaliczasz tylko 1xSL. Oczywiscie mozesz zaliczyc Nx SL jak cena aktywuje duzo zlecen i przed TP zawroci co tez mi sie zdazalo ale: mozesz przestawiac sie na kombinowane BE oraz matematycznie przy dobrej jakosci sygnalach lepiej na tym wyjdziesz.
Dzięki za sugestie. Jestem dopiero początkujący, staram się odnaleźć swoją drogę. Próbuje zrobić dobre wejście i wyjście:) ale piramidować też próbuje. Mam jedynie kłopot z tym jak określić SL kolejnych otwieranych pozycji. Czy ma być tam gdzie SL pierwszego wejścia? Czy proporcjonalnie do TP? Czy też w miarę techniczny? Z tym mam kłopot.

-- Dodano: 02 mar 2017, 15:51 --
keram100 pisze:
Greg68E pisze:... po szerokim szukal swiecie tego co jest bardzo blisko....
tu analizy przed wejsciem:
https://www.youtube.com/watch?v=3ry5T0_Bw2o

https://www.youtube.com/watch?v=k-_7NqKFR18

https://www.youtube.com/watch?v=VENVvsaASPg

wprawdzie po wlosku i jak tylko znajde chwile to zabiore sie za tlumaczenie, ale czasem jeden obraz wiecej wart niz 1000 slow

Niedawno zdałem sobie sprawę, że tu są linki do filmików na youtube i po obejrzeniu stwierdzam, że rzeczywiście brak znajomości języka włoskiego wcale nie przeszkadza w zrozumieniu analizy:) jestem pod jej wrażeniem. Cieszy mnie fakt, że miałem podobne spostrzeżenia co do ruchów cen i przeszkód na drodze. Napewno nie tak precyzyjne ale podobne, co mnie cieszy:) znaczy, że nauka nie idzie w las:) Chciałbym zapytać Greg68E czy takie analizy zamieszczasz na youtube regularnie. Próbowałem szukać, ale znalazłem tylko analizy kogoś innego (z Włoch).

Chciałbym też zapytać czy nadal robisz analizy na hotforex?

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ