Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

mario 6 pisze:Witam wszystkich miłośników Ichimoku w Nowym Roku.Rzeczywiście fala N spadkowa na parze AUDCAD dotarła w punkt do ostatniego TP można było ładnie zarobić,czy Pan Panie Grzegorzu był w tej operacji do końca
Niestety nie wykorzystalem tego do konca, za szybko przeskoczylem na inna pare na inny sygnal, i gdy po czasie patrze na to z jaka precyzja cena dochodzi do TP czuje sie tak:

https://www.youtube.com/watch?v=pu89Igbog-U


Pozdrawiam
Greg

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

piramidowanie z ichimoku
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Piekna ta ostatnia piramida. Ustawienia klasyczne? Potwierdzasz wejście na H4 i na D1? Piramidujesz ręcznie czy dajesz zlecenia oczekujące? Jestem początkujący jezeli chodzi o Forex i tez używam Ichi. Stad tyle pytań:)

-- Dodano: 02 lut 2017, 11:17 --

Witaj Greg68E

Jestem początkującym fascynatem strategii Ichimoku. Staram się analizować wykresy według Pana wskazówek z e-booka oraz kursu Advanced.

Wszedłem właśnie w operację na USDCAD (Sell). W załącznikach screeny. Czy mógłby mi Pan podpowiedzieć czy to co tam rozrysowałem w ogóle ma sens? Rozumiem z grubsza założenia strategii, kwestie fal i cykli, ale w praktyce połączenie tego wszystkiego nie jest takie łatwe. Stąd moje zapytanie i prośba o pomoc.

Oczywiście jeżeli inne osoby z tego wątku forum mają jakieś sugestie to piszcie śmiało.

Pozdrawiam.

-- Dodano: 02 lut 2017, 11:18 --

Przepraszam, przez pomyłkę napisałem w tym samym wątku..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

keram100 pisze:Piekna ta ostatnia piramida. Ustawienia klasyczne? Potwierdzasz wejście na H4 i na D1? Piramidujesz ręcznie czy dajesz zlecenia oczekujące? Jestem początkujący jezeli chodzi o Forex i tez używam Ichi. Stad tyle pytań:)
Chmura 8/16/44 i linia ChikouSpan 28. Zlecenia oczekujace z limitem czasowym, stawiane automatem, niczego na h4 i d1 nie potwierdzam ale bardzo wazne dla powodzenia strategii jest kolor chmury.
Piramida fajna ale strategia od sierpnia'16 mieli w miejscu, jest zarobiona ale nie potrafi wybic szczytu na kapitale.

Wg mnie patrzysz na zbyt wiele wykresow naraz, to takie moje wrazenie, nawet na Daily. Jak obejrzysz eurcad, usdcad, gbpcad, cadjpy i jeszcze cadchf do tego to bedziesz miał błoto w głowie. Swoją drogą na eurcad i usdcad nigdy nie udało mi się czegoś zarobić w oparciu o ichimoku. Aktualnie polecam usdjpy, nzdjpy, gbpaud, audusd.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Dzieki za odpowiedz. Właśnie z ilością par mam problem. Posłucham twojej rady i na pewno ogranicze ich ilość bo rzeczywiście jest tego za dużo. Ja staram się pracować na H4/D1. Mam dość Malo czas w ciagu dnia żeby patrzeć na wykresy. A jak okreslasz SL i TP?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

to identycznie jak u mnie z tym czasem.
SL i TP...tutaj mam problem bo za kazdym razem inaczej i ciezko to nazwac metoda. raz pod Tenkan, raz pod chmura, raz pod swieca sygnalna, ostatnio jesli sygnal jest na Daily to schodze na H4 i tam szukam ostatniej ZLki lub wsparcia albo jesli sygnal byl na H4 to schodze na H1. Wole miec krotkiego SL, juz wyleczylem sie z SL 160 czy 200 pipsow jak niektorzy zalecaja. Jesli cena odwiedza te rejony tzn. z mojego setupu juz dawno nici i tylko myslenie zyczeniowe pozostalo. Oczywiscie fajnie radzi i mowi sie. Dzis przy skalpowaniu nie poszlo w moja strone i przesuwalem SL jak idiota liczac, ze jednak zawroci. SL i tak wybilo przy troche wiekszej stracie.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Zawsze twierdzilem ze lepiej znalezc jeden dobry sygnal, zrobic dobra analize techniczna i z tego wyciskac wszystko na max. Jesli zrobisz wszystko dobrze to i duzy SL nie straszny.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Hehe, czyli pare wybrałem dobra ale moment nie ten.. A czy wyznaczenie fali i cykli ma sens na moich wykresach? Nie wiem czy robie to dobrze..

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

keram100 pisze:Hehe, czyli pare wybrałem dobra ale moment nie ten.. A czy wyznaczenie fali i cykli ma sens na moich wykresach? Nie wiem czy robie to dobrze..
Cykle ustawiles swietnie, w zwiazku z czym i fale dobrze rozrysowane, ktos moglby zarzucic ze sa male rozbieznosci miedzy poczatkiem fali a koncem korekty, 1 dzien roznicy? Wystarczy popatrzec na nieco wieksze cykle i wszystko sie wyjasni.
Wzrost, spadek, bok, wzrost ......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

keram100
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2016, 21:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: keram100 »

Greg68E pisze:
keram100 pisze:Hehe, czyli pare wybrałem dobra ale moment nie ten.. A czy wyznaczenie fali i cykli ma sens na moich wykresach? Nie wiem czy robie to dobrze..
Cykle ustawiles swietnie, w zwiazku z czym i fale dobrze rozrysowane, ktos moglby zarzucic ze sa male rozbieznosci miedzy poczatkiem fali a koncem korekty, 1 dzien roznicy? Wystarczy popatrzec na nieco wieksze cykle i wszystko sie wyjasni.
Wzrost, spadek, bok, wzrost ......
Dziękuję za odpowiedź!:)

Sugerujesz ze przez kolejne 76 dni cena będzie spadać tak? Szczerze mówiąc nie patrzyłem na tak daleki horyzont, a widać powinienem. Jeżeli chodzi o fale i cykle to zwykle zdarza się dzień, dwa rozbieżności, ale wg Twoich kursów (i wg Hosody) takie zjawisko może mieć miejsce prawda?
Jeżeli chodzi o USDCAD w tej chwili to martwi mnie silne wsparcie linii Kijun na MN oraz to że jesteśmy na równej cenie 1.30000. Myślę, że dzisiejsze dane NFP z USA mogą zadecydować o kierunku ceny w najbliższym czasie.
Jeżeli mogę spytać to czy planujesz jakieś operację na USDCAD? Pytam bo jeżeli wybrałem tą samą parę do analizy i operacji co Mistrz to znaczy, że być może coś z tego będzie:)
I jeszcze odnośnie par - mniej więcej ile jest najlepiej analizować (żeby nie ogłupieć od ich nadmiaru)?

Pozdrawiam!

-- Dodano: 03 lut 2017, 10:28 --
irmentruda pisze:to identycznie jak u mnie z tym czasem.
SL i TP...tutaj mam problem bo za kazdym razem inaczej i ciezko to nazwac metoda. raz pod Tenkan, raz pod chmura, raz pod swieca sygnalna, ostatnio jesli sygnal jest na Daily to schodze na H4 i tam szukam ostatniej ZLki lub wsparcia albo jesli sygnal byl na H4 to schodze na H1. Wole miec krotkiego SL, juz wyleczylem sie z SL 160 czy 200 pipsow jak niektorzy zalecaja. Jesli cena odwiedza te rejony tzn. z mojego setupu juz dawno nici i tylko myslenie zyczeniowe pozostalo. Oczywiscie fajnie radzi i mowi sie. Dzis przy skalpowaniu nie poszlo w moja strone i przesuwalem SL jak idiota liczac, ze jednak zawroci. SL i tak wybilo przy troche wiekszej stracie.

Ja jak narazie handluje na demo więc tego stresu związanego ze stratą nie ma. Natomiast staram się postępować tak jakby to było konto real. Nie przesuwam SL (choc to łatwe na demo), staram się wchodzić na dobry sygnał, handluje małymi pozycjami i mam depozyt porównywalny z tym który będę mógł w to kiedyś włożyć (jeżeli nauczę się właściwie operować strategią i zarządzaniem kapitałem).
Co do tego, że Twoja strategia zarabia, ale nie tyle ile powinna to może przez to że działa pod automat. Tych dwóch pierwszych wejść stratnych z Twojego screena teoretycznie można było uniknąć, patrząc chociażby na wyższe interwały. No ale po fakcie to łatwo analizować, gorzej na bieżąco.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ