Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

kubuś puchatek pisze:Greg na początku ogromne podziękowania ode mnie za propagowanie ichimoku, robisz świetną robotę. Po spędzeniu wielu już lat na rynku stwierdzam, że Ichi to dla mnie najlepszy sposób na granie. Wszystkich początkujących na tym rynku zachęcam gorąco do tego aby korzystali z wiedzy Grega czyli Pana Grzegorza Moskwy, a pozwoli im to uniknąć błądzenia i tracenia kasy i czasu. ps Greg czy przewidujesz jakieś nowe filmy na Twoim kanale na tube w niedalekiej przyszłości? a może kroi się gdzieś jakieś seminarium czy coś takiego? nie mogę się doczekać;-) pozdrawiam bardzo serdecznie.
Baardzo dziekuje za dobre slowo, zabieram sie za nagranie nastepnego filmiku, bo mam kilka rzeczy do opowiedzenia, ale to dopiero po powrocie z TJSow, chce zobaczyc z bliska tych dziwakow :D :shock:
expander79 pisze:Dzieki, to jest zawsze kluczowe pytanie, dlaczego w tę pozycję nie powinienem wejść...
Wejsc mozna ale trzeba wiedziec kiedy wyjsc. Aud Cad tez popelnilem ta operacje, ale gdy przeanalizowalem punk 7 mojej check listy:
7. Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1
Zobaczylem to o czym pisze intermuda, pod kijun moge sie spodziewac dojscia do chmury nic wiecej jesli cena zareaguje na chmure, co widac swietnie na mniejszych interwalcach (wrzucilem H1 w zalaczniku) wychodze, nie ma na co czekac, jesli cena wejdzie w chmure wejde ponownie.

EURAUD oj chyba czas zabrac sie za fale i impulsy korekty w trendzie.
Zwrocilbym tez uwage na SENSOWNY SL, jesli takiego nie moge znalezc to nie powinienem kombinowac ze srednimi zmniennosciami, na aud cad bylbys jeszcze w operacji (cena nie zamknla sie po drugiej stronie chmury).

Ostania ale nie przez to mniej wazna rzecz: zly broker, zle wykresy zle sygnaly
dobry broker dobre wykresy dobre sygnaly. Przede wszystkim gdy patrzymy na D1 wykres jest bardzo wazny, tak wylozylem sie ostatnio na eurojenie pojawily sie sygnaly u kiepskiego brokera i skorzystalem, potem gdy popatrzylem na wykres "dobry" to zrozumialem blad.
Do wykresow (tylko do analizy) krzystam z Hot Forex, uwazam ze ma bardzo dobre, dal moich potrzeb wykresy. Jako o brokerze nie wypowiadam sie.
Pozdrawiam
Greg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

expander79
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:50

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: expander79 »

Z tym AUDCAD to rzeczywiście problem brokera bo mój wykres D1 jednak wygląda nieco inaczej. Pozwolę sobie Gregu zadać jeszcze dwa pytania. Innym znawcom tematu również z góry dziękuję:

1) czy praca z ichi w oparciu tylko o wybrany setup (kumo breakout) ma szanse powodzenia (w sensie godziwych zysków)?
2) czy Wasza wieloletnia praktyka mówi jakie pary / waluty wybitnie się do ichimoku nie nadają ew. lepiej sobie je odpuścić bo i tak nie rokują zwykle większych zysków? Tu nawiązuję do wypowiedzi irmentrudy, który stwierdził, że nie wchodzi np. w pary "frankowe"?

Pozdrawiam

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

expander79 pisze:Z tym AUDCAD to rzeczywiście problem brokera bo mój wykres D1 jednak wygląda nieco inaczej. Pozwolę sobie Gregu zadać jeszcze dwa pytania. Innym znawcom tematu również z góry dziękuję:

1) czy praca z ichi w oparciu tylko o wybrany setup (kumo breakout) ma szanse powodzenia (w sensie godziwych zysków)?


2) czy Wasza wieloletnia praktyka mówi jakie pary / waluty wybitnie się do ichimoku nie nadają ew. lepiej sobie je odpuścić bo i tak nie rokują zwykle większych zysków? Tu nawiązuję do wypowiedzi irmentrudy, który stwierdził, że nie wchodzi np. w pary "frankowe"?

Pozdrawiam
ad.1 - tak jak wczesnie Greg napisal, ichimoku powinienes rozpatrywac jako calosc, co prawda zrobilem sobie robota do roznorodnych wersji wybic z kumo i on nawet zarabia (jak rynek jest odpowiednio trendowy oczywiscie) ale to jest tylko robot do mechanicznej spekulacji.

ad 2. - nie wchodze w pary frankowe z innych przyczyn niz ichimoku. a najczesciej trejduje z reki antypody, funta, jena, euro i dolara z egzotykami, najmniej cad, chf wogole. ale to moja subiektywna lista. a ichimoku bedzie sie sprawdzac we wszystkim co trendowe.

-- Dodano: 13 wrz 2016, 21:14 --

dzis mnie wyczyscilo totalnie, wzialem longa na nzdusd i shorta na eurnzd wg Daily, olalem H4 (powinienem zobaczyc, ze nie mam zgodnosci), przy minusach jeszcze dolozylem do pieca i fruuuu poszlo z dymem. na eurnzd otworzylem shorta pod falszywe wybicie Kijun, na nzdusd takze test Kijun i minimalne zamkniecie nad Tenkan oraz wg S/R.

Awatar użytkownika
cervantes
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 28 lut 2015, 19:37

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: cervantes »

Witam wszystkich, mam kilka pytań do Grega68E. Panie Grzegorzu, trzeci raz oglądam kurs advanced ichimoku i nasuwają mi się poniższe pytania (trochę sporo):
1. Odbicie ceny od chmury / odbicie od kijuna. Czy strategia w ogóle zakłada wejścia na odbicia od kijuna lub od chmury? Na obrazkach CADJPY i EURAUD zaznaczyłem o co mi chodzi. Najpierw mamy wyjścia z grubej chmury czyli daleki SL – zatem odpuszczamy wejście. Potem jest mała korekta dokładnie na SSB albo kj. Taka korekta na ważnych liniach ichi daje nam dużo mniejszy SL niż wybicie z grubej chmury.
2. Jednoczesne wyjście z chmury i przebicie kijuna (wykres GBPCAD). Tutaj cena jednocześnie wychodzi z chmury i przecina linię kijun (przy okazji mamy też krzyż i chikou przecina cenę). Czy w takiej sytuacji SL ustawiamy pod kijunem czy zaliczamy to jednak do wybić z chmury?
3. Co z chikou na dziennym (pkt 7 check-listy - Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1). Co robimy, jeżeli dzienne chikou ma na drodze cenę sprzed 26 dni? Z tego co pamiętam, to np. Manesh Patel w swojej książce polecał rysować prostokąt wolnej przestrzeni na 10 dni do przodu. Ale on pokazał operacje tylko na D1.
4. Co robimy jak chikou h4 ma na swojej drodze tk / kj / SSA / SSB?
5. Filtrowanie kijunem dziennym – świeca D1 czy H4 powinna zamknąć się po odpowiedniej stronie tej linii?
6. Czy wchodzi Pan dodatkowo w operacje na sygnały pojawiające się na wykresie D1?
7. Jak traktujemy dwa niezależne sygnały na tym samym instrumencie? Tutaj przykład na wykresie EURGBP. Najpierw mamy wyjście z chmury (ale chikou jest jeszcze pod ceną), potem jest krzyż, wyjście z chmury i dwa sygnały 3L. Czy wchodzimy w każdym przypadku zaistnienia sygnału z odpowiednim SL (oczywiście jeżeli reszta warunków z check-listy jest spełniona) zwiększając tym samym ekspozycję na dany instrument? Czy może każde kolejne sygnały traktujemy tylko jako potwierdzenia wcześniejszego, że jesteśmy na dobrej drodze? Co robimy, jeżeli cena zamknie się pod kijunem jak na rysunku EURGBP? Czy zakładamy że trend się „zawalił” i wychodzimy z pozycji, nie czekając aż uderzy nam SL lub BE z otwartych wcześniej operacji? A może wróci i trafi nam 4R? Tu widzimy, że było to dobre miejsce do wyjścia z pozycji, ale jak to wygląda statystycznie?
8. Czy przecięcie ceny przez tenkan/odbicie ceny od tenkana w strategii advanced ma również znaczenie (tzn. czy to jest również jakiś sygnał)? W e-booku było napisane, że na odbicia od tenkana dobieramy pozycje.
9. Czy są jakieś pary, oprócz wspominanej często CADJPY, na których szczególnie dobrze działają zasięgi fal? Ja ze swoich obserwacji widzę, że EURGBP/GBPCHF i ropa to często dość dobrze trzyma się zasiegów oraz GBPCAD, GBPAUD –trochę rzadziej.
10. Co Pan sądzi o parach z frankiem szwajcarskim? Jak ichimoku na nich chodzi?

Uff, przepraszam za taki "ostrzał artyleryjski" pytaniami (hehe), ale chciałem precyzyjnie przedstawić swoje wątpliwości no i wiadomo – kto pyta, nie błądzi. Prawdopodobnie część pytań nurtuje również inne osoby na tym forum.

Pozdrawiam wszystkich,

Cervantes
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Witam
troche spozniony, bylem w rozjazdach, jak pisalem pare postow wczesniej, ale do rzeczy:
“1. Odbicie ceny od chmury / odbicie od kijuna. Czy strategia w ogóle zakłada wejścia na odbicia od kijuna lub od chmury? Na obrazkach CADJPY i EURAUD zaznaczyłem o co mi chodzi. Najpierw mamy wyjścia z grubej chmury czyli daleki SL – zatem odpuszczamy wejście. Potem jest mała korekta dokładnie na SSB albo kj. Taka korekta na ważnych liniach ichi daje nam dużo mniejszy SL niż wybicie z grubej chmury.”
Oczywiscie jak najbardziej sa to sygnaly sensowne. Jesli zalozymy ze trend to impulsy i korekty, to w polaczeniu z ichimoku mozemy zauwazyc trzy sytuacje:
(dla ulatwienia zakladamy ze zaczyna sie wiekszy ruch w dol po dlugich wzrostach jak w przypadku pary cadjpy)
A. impuls spadkowy nad chmura, przebija kijun - korekta do kijuna i dalej w dol, przynajmniej do chmury.
B. impuls spadkowy ktory konczy sie w chmurze tu cena moze odbic sie zarowno od kijuna jak i linii senkou span A (jesli wczesniej mielismy dlugie wzrosty to chmura musi byc wzrostowa i linia na gorze to linia senkou span A)
C. Impuls przebija chmure - korekta moze dojsc do chmury lub ktorejkolwiek linii ichimoku, odbic sie od niej i znow spasc. Jak slusznie Pan pisze "taka korekta na liniach ichi..." trzeba miec cierpliwosc i wyczekac odpowiedni moment wejscia. Ja bardzo cierpliwy nie jestem, zazwyczaj otwieram pozycje na koncu impulsu, wraz z pozycja automat otwiera mi iles tam zlecen oczekujacych, te zlecenia podciagam potem za cena, jesli cena spadnie to pootwiera wszystko i bedzie ladny zarobek, jesli nie to bedzie tylko jedna operacja stratna.
Wyczekiwanie na sygnal, ktory da nam sensowny Sl jest jak najbardziej poprawne, jesli wyjscie z chmury daje mi sl nie do zaakceptowania, czekam na nastepne sygnaly, odbicia lub sygnal 3 linii. Oczywiscie pozniej musimy brac pod uwage inne elementy strategii i fala N spadkowa na d1 byla dosc precyzyjna w tym przypadku (cadjen)

2. Jednoczesne wyjście z chmury i przebicie kijuna (wykres GBPCAD). Tutaj cena jednocześnie wychodzi z chmury i przecina linię kijun (przy okazji mamy też krzyż i chikou przecina cenę). Czy w takiej sytuacji SL ustawiamy pod kijunem czy zaliczamy to jednak do wybić z chmury?”

W przypadku GBPCAD, gdyby cena zamknela sie w chmurze czy sygnal bylby wazny? Raczej nie, musialbym pczekac na swiece, ktora wychodzi z chmury, SL za duzy linie rozjechane i rzeczywiscie daleko nie zaszlismy w tym przypadku, chyba ze ktos w operacje wszedl wczesniej i skorzystal z fali n wzrostowej jak na obrazku.

„3. Co z chikou na dziennym (pkt 7 check-listy - Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1). Co robimy, jeżeli dzienne chikou ma na drodze cenę sprzed 26 dni? Z tego co pamiętam, to np. Manesh Patel w swojej książce polecał rysować prostokąt wolnej przestrzeni na 10 dni do przodu. Ale on pokazał operacje tylko na D1.”
Chikou span jest bardzo wazny ale nie jest filtrem absolutnym, jesli chinkou span „siedzi” na cenie to znaczy dotyka ja, to wole poczekac i zobaczyc jak sie rozwinie sytuacja, jesli mam do ceny 20- 30 pipsow to wchodze i po dojsciu do ceny ustawiam BE, oczywiscie musze wtedy siedziec przed kompem i patrzec jak ta linia sie zachowuje. Japonczycy parza na wszystkie linie sprzed 26 okresow, w jakim byly ukladzie, jest to zwiazane z teoria cykli i najdluzszym cyklem podstawowym czyli 26 dni.
4. Co robimy jak chikou h4 ma na swojej drodze tk / kj / SSA / SSB?
Jak wyzej, tu nie chodzi o automatyczne przecinanie sie kreseczek, tylo o zrozumienie co to oznacza dla ceny w tej chwili. Przydalby sie nieco dluzszy wywod ale w pisaniu kiepski jestem, musimy sie umowic na pogawedke na skypie.
5. Filtrowanie kijunem dziennym – świeca D1 czy H4 powinna zamknąć się po odpowiedniej stronie tej linii?

Tak, niestety czesto sie zdarza ze chwilowy ekskursus ceny na druga strone linii kijun, jest naprawde chwilowy, lepiej wejsc o kilka pipsow pozniej, ale miec wynik pewniejszy.
6. Czy wchodzi Pan dodatkowo w operacje na sygnały pojawiające się na wykresie D1?
Mozna tak robic, ja piramiduje stalymi odleglosciami operacji od siebie i jak pisalem w pierwszym punkcie, przestawiam ewentualnie oczekujace sledzac cene na korekcie.
7. Jak traktujemy dwa niezależne sygnały na tym samym instrumencie? Tutaj przykład na wykresie EURGBP. Najpierw mamy wyjście z chmury (ale chikou jest jeszcze pod ceną), potem jest krzyż, wyjście z chmury i dwa sygnały 3L. Czy wchodzimy w każdym przypadku zaistnienia sygnału z odpowiednim SL (oczywiście jeżeli reszta warunków z check-listy jest spełniona) zwiększając tym samym ekspozycję na dany instrument? Czy może każde kolejne sygnały traktujemy tylko jako potwierdzenia wcześniejszego, że jesteśmy na dobrej drodze? Co robimy, jeżeli cena zamknie się pod kijunem jak na rysunku EURGBP? Czy zakładamy że trend się „zawalił” i wychodzimy z pozycji, nie czekając aż uderzy nam SL lub BE z otwartych wcześniej operacji? A może wróci i trafi nam 4R? Tu widzimy, że było to dobre miejsce do wyjścia z pozycji, ale jak to wygląda statystycznie?
Jak pisalem wyzej piramiduje i kolejne sygnaly to tylo potwierdzenie tego ze moje zalozenia byly sluszne, pokazywalem jednak na jakims webinarze, ze mozna otwierac nowe operacje na kazdy sygnal i kazda operacja ma swoj sl sensowny, swoj tp, swoje przestawianie sl itd itd, to tez dziala i to calkiem niezle.

8. Czy przecięcie ceny przez tenkan/odbicie ceny od tenkana w strategii advanced ma również znaczenie (tzn. czy to jest również jakiś sygnał)? W e-booku było napisane, że na odbicia od tenkana dobieramy pozycje.

Jesli zakladam na podstwawie fali na D1 ze cena ma dojsc z punktu C do punktu D, to naprawde moge pokombinowac jak z takiego ruchu wyciagnoc maximum. Przecinanie lini tenkan, kolejne sygnaly piramidowanie itd itd to wszystko zalezy tylko i wylacznie od wyobrazni i tworczosci wlasniej.

9. Czy są jakieś pary, oprócz wspominanej często CADJPY, na których szczególnie dobrze działają zasięgi fal? Ja ze swoich obserwacji widzę, że EURGBP/GBPCHF i ropa to często dość dobrze trzyma się zasiegów oraz GBPCAD, GBPAUD –trochę rzadziej.

Pary z jenem.
"10. Co Pan sądzi o parach z frankiem szwajcarskim? Jak ichimoku na nich chodzi?"
Dawno dawno temu frank byl kontrolowany przez rzad, nazywalem wtedy franka „nacpana para”, bo tak sie zachowywal, nadal frankom nie wierze i unikam raczej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

yarco26
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009, 22:56

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: yarco26 »

Dzien dobry.
Mam pytanie czy ma moze ktos z forumowiczow filmiki "Samczyka" z youtube. czytalem ze kos zgral je. czy mozna je w jakis sposob uzyskac. Kiedys je ogladalem i chcialem do nich wrocic ale sa wykasowane. dziekuje za odpowiedz

olo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:07

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: olo1 »

yarco26 pisze:Dzien dobry.
Mam pytanie czy ma moze ktos z forumowiczow filmiki "Samczyka" z youtube. czytalem ze kos zgral je. czy mozna je w jakis sposob uzyskac. Kiedys je ogladalem i chcialem do nich wrocic ale sa wykasowane. dziekuje za odpowiedz
Może niedokładnie to czego szukasz ale wartość merytoryczna na pewno większa. https://www.youtube.com/watch?v=RSBMeXRr1mI

benq41
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 01 paź 2016, 22:14

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: benq41 »

Ja sie Samczyka zapytam o te filmy i zobaczymy czy je moze udostępnić.
W sieci jestem kazdym najlepszym. Graj dla siebie, graj ze samym soba.

traderblue
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 29 paź 2016, 22:13

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: traderblue »

yarco26 niedawno Samczyk miał filmik o ChikouSpan, myśle że bardzo wartościowy, gdzieś też krąży webinar z jego udziałem na webinarstock na youtube

Greg68E w ksiazce FXIchimoku przy temacie Equilibrum wspomniałeś o rosyjskich forach o Ichimoku. Czy warto na nie zaglądać i czy możesz polecić jakieś ciekawe fora inne niz polskie i angielskie o Ichimoku? Warto zaglądać na inne czy tylko wiedza bezpośrednio od japończyków ma sens? Co prawda rosjanie też ciekawie trejdują (choćby Sarmat czy Terechow który wprowadził Chikou przesunięte do przodu) ale czy nie warto od razu zagłebiać się w japońskie techniki? Można znaleźć coś ciekawego u Rosjan?

yarco26
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 23 sty 2009, 22:56

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: yarco26 »

Dziękuję za info. Poszukam na youtubie. Skutecznosci

ODPOWIEDZ