Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

na Weekly audusd i euro wychodza z Kumo, nzd juz wyszedl wczesniej ale teraz potwierdzi, co Wy na to?
W kazdym przypadku KumoWeekly przewinela sie juz na druga strone, wzrostowa.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Jeśli Państwo pozwolą to dwa słowa napiszę na temat ostatnich postów.
Olo1 – dzięki warto więc coś tu pisać.
Expander79 – „zastanawiam się po testach na demo jaki jest ten wystarczający RR”
RR 4:1 jest ok i można nawet się nauczyć tego przestrzegać lub spolautomatyzowac trading, ja otwieram pozycję ja ustawiam SL i TP i automat śledzi operację według założeń.
„Dumam gdzie tkwi błąd”
Ichi to całość a makabryczne koncentrowanie się na sygnałach (silne słabe odbicia przebicia kreseczki pod nad itd itd) jest błędem, problem poega na tym że nawet w ten sposób można zarabiać (mniej ale zawsze zarabiać) co z kolei innych przekonuje do słuszności obranej drogi.
Sygnał trzech linii .... polecam (może nieskromnie) mój „wyklad” w Krakowie dla Consilium gdzie przedstawiam sekwencje sygnałów, gdy to zrozumiemy zawsze będziemy wiedzieli gdzie jesteśmy i czego możemy się spodziewać.

Szwajcar – będę Ci dozgonnie wdzięczny za piramidowanie, bo choć jak słusznie piszesz sygnałów jest niewiele, dzięki piramidowaniu można z każdego sygnału duuuuzo wyciągnąć. Mój rekord to 72 operację na jednym sygnale. Choć moje piraidowanie dalekie jest jeszcze od doskonałości i czasami coś pociągnie w druga stronę to na dłuższą metę poprawne odczytywanie strategii daje zarobić. W załączniku ostatni wyczyn na usdchf, który zatrzymał się na oporze z mn i w1.

A teraz ćwiczenie dla wszystkich, zróbcie sobie scenariusz tego co powinno się wydarzyć na jakiejkolwiek parze w przyszłym tygodniu. Świece dzienne i żadnych indykatorów. Ci co znają teorie fal Hosody, niech zrobią to na podstawie fal, kto nie zna niech zrobi to na podstawie ..... czego chce: formacje cenowe (RGR, trójkąty itd itd), czytając przyszłość z wnętrzności kota sąsiadki, na podstawie siewc tygodniowych lub miesięcznych, analizy fundamentalnej itd itd. Umawiamy się że Twoje założenie jest takie: usdchf będzie rosło i dojdzie do poziomu pomiędzy 1.00322 i 1.00626 (tylko teoretycznie), teraz odwracasz to i zakładasz że cena będzie spadać i jeśli spadnie to dojdzie do 0.95179 (mówimy o siweczkach dziennych bez indykatorów). Na tej parze akurat jesteśmy w ciekawym miejscu, patrząc na goły wykres widzimy że wszystko może się zdarzyć. Używamy brokera bez świec niedzielnych (ja używam DO SYGNAŁÓW hotforex). Teraz dodajemy po jednej średniej .... dodajemy .... dodajemy.... czy obraz jest już jaśniejszy?
Teraz każdy nowy sygnał indykatora ichimoku będzie potwierdzał jeden scenariusz i negował drugi, wyjście z chmury dołem będzie oznaczało że cena poleci w dół, góra że poleci do góry. UWAGA: nie ma pewniaków na forexie więc poprawnie powinienem napisać: WYJŚCIE CENY W DÓŁ ZWIĘKSZA PRAWDOPODOBIEŃSTWO ŻE SPRAWDZI SIĘ SCENARIUSZ PROSPADKOWY.
Teraz możemy obgadać KAŻDY element indykatora: długi płaski senkou spanB (który wraz z oporem kazał mi pozamykać moje operacje buy), chinkou spań, chmura niebieska wzrostowa itd itd itd Jeżeli wiesz dobrze jak zbudowany jest indykator, naoglądałeś się tysiące razy różnych sytuacji na wykresie to naprawdę na pierwszy rzut oka będziesz w stanie określić prawdopodobieństwo wzrostów lub spadków bez problemów.
Rozpisałem się jak zawsze, kończę więc, poćwiczcie, i wrzućcie tu Wasze przemyślenia i rezultaty.
Pozdrawiam wszystkich i miłego weekendu życzę.
Greg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Greg68E pisze: Ichi to całość a makabryczne koncentrowanie się na sygnałach (silne słabe odbicia przebicia kreseczki pod nad itd itd) jest błędem, problem poega na tym że nawet w ten sposób można zarabiać (mniej ale zawsze zarabiać) co z kolei innych przekonuje do słuszności obranej drogi.
Sygnał trzech linii .... polecam (może nieskromnie) mój „wyklad” w Krakowie dla Consilium gdzie przedstawiam sekwencje sygnałów, gdy to zrozumiemy zawsze będziemy wiedzieli gdzie jesteśmy i czego możemy się spodziewać.
Greg
Masz racje panie Grzegorzu, dzieki za wstrzasniecie i zwrocenie uwagi na bledy. Na wskaznik Ichimoku trzeba patrzec jako calosc, pojedyncze sygnaly cos tam znacza ale jednak jako calosc okazuja swoja przewage. Widocznie zbyt duzo czasu spedzam nad ichimoku w automatach, tam pojedyczne sygnaly mozna latwo zaprogramowac ale "calosciowego pogladu" juz nie potrafie.
Pozdrawiam!

expander79
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:50

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: expander79 »

Myślę, że każdemu by się przydał taki mentor, z którym można by było konkretne zagrania przedyskutować. Zupełnie inna jest wymowa straty gdy się weszło w dobry sygnał a rynek mimo to poszedł w drugą stronę a inna gdy się popełniło błąd, którego się nawet nie ma świadomości. Droga by dojść do tego dlaczego "nie zagrało" jest o wiele dłuższa, często się w ogóle nie dochodzi do odpowiedzi. Przykładowo w zeszłym tygodniu fajne w oczach żóltodzioba wyjścia z chmury na AUDCHF, EURAUD, GBRUSD... żadne nie wyszło. I chciałbym w tym momencie wiedzieć czy tak być musiało i nie powinienem w taką operację wchodzić czy zdarzyło się coś, czego przewidzieć nie można było i zagraliby to nawet najlepsi.

Jedno do czego doszedłem to to, że chyba nie da się obecnie stosować sztywnego SL pomiędzy 80-120 pips do niektórych par. Na EURUSD zmienność dzienna nie przekracza 70-80 pips a dla przykładu na GBPJPY jest wciąż blisko 4 razy wyższa i trudno by się tam uchować z 80 pipsowym stopem.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

expander79 pisze:Przykładowo w zeszłym tygodniu fajne w oczach żóltodzioba wyjścia z chmury na AUDCHF, EURAUD, GBRUSD... żadne nie wyszło.
a no wlasnie patrzym na sygnal a reszty nie widzim.... kiedys juz to wrzucalem, napewno jest to na forum: http://ichimoku-forum.pl/index.php?topic=21.0
ale podam raz jeszcze:
moj check list:
1. Sygnal na h4
2. Sensowny sl
3. Tp w oparciu o sl
4. Chinkou span
5. Trend na h4 zgodny z sygnalem?
6. D1 nad kijun czy pod kijun?
7. Wejscie TP i SL w odniesieniu do innych linii ichimoku na d1
8. Trend na d1 sygnal zgodny z trendem czy to korekta?
9. Ostatnia formacja swiecowa na d1
10. Jaka to moze byc fala?
11. Ulozenie cykli w oparciu o formacje swiecowe
12. Rozpisanie mozliwych scenariuszy
13. Wsparcia opory na w1 i wsparcia opory na m1

EURAUD pewnie miales na mysli H4 piszac o wyjsciu z chmury i pewnie pisales o sygnale buy.
1. sygnal jest ok
2. SL sensowny po drugiej stronie chmury okolo 100 pips ok
3. TP (SLx4) troche duzy ale do zlapania (teoretycznie) ok
4. Chinkou span ok
5. wyjscie z chmury do gory czyli mamy nadzieje ze wlasnie zaczynamy trend wzrostowy na H4 ok
6. i tu zaczyna sie problem, jestesmy na d1 pod linia kijun to oznacza dla mnie ze nadal jestem w silnym trendzie spadkowym, moge otworzyc pozycje na korekte a nie z trendem, w tym przypadku korekta skonczyla sie na linii kijun.
Zamkniecie sie ceny nad linia kijun na D1 oznaczaloby ze mamy prawdopodobienstwo wiekszej korekty i cena dojdzie az do chmury (tam ustawiamy nasz TP), ale pod linia kijun na d1 nie otwieram BUY!!!
7. Jak pisalem wyzej, musialbym zmniejszyc tp na dojscie do chmury i R:R zmniejsza sie do 1:2,5 okolo. Inne linie na d1 zdecydowanie prospadkowo.
8. Na D1 jestesmy w trendzie spadkowym, i mielismy mala korekte, nie warto ryzykowac, o wiekszej korekcie mozemy mowic gdy przebije linie kijun i tam pozostanie.
9. Patrz obrazek
Fale i cykle pomijam, nie wszystkich interesuja, choc w tym przypadku byly ciekawe.
13. Wsparcia i opory ktore stoja mi na przeszkodzie do osiagniecia mojego TP, to nie znaczy ze nie wchodze, wchodze jesli jestem odpowiednio daleko, jesli jestem za bliko lepiej poczekac az cena przeskoczy, jesli musze wejsc bo jestem niecierpliwy, to gdy cena sie zbliza do takiej lini siedze przed kompem i patrze jak reaguje. Patrz obrazki.

Pozdrawiam
Greg
expander79 pisze:Myślę, że każdemu by się przydał taki mentor,
oj tam mentor zaraz, ale jak ktos pyta a wiem to zawsze chetnie odpowiadam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

expander79
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:50

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: expander79 »

Nie, nie... ale widzę panie Grzegorzu, że zagranie sell na tej parze z rana 26.07 musiało być jeszcze bardziej do kitu, że spec nawet nie zwrócił na nie uwagi ;-) Ta świeca z H4, o której pan pisze nie była dla mnie sygnałem a bardziej... to mnie z operacji wybiła. Tu bym faktycznie nie wszedł na buy ze względu na kijun z D1, do którego podchodzę dość kategorycznie i nawet nie rozważam kupna jeśli poprzednie zamknięcie było pod. W sumie to jest nawet pierwsza rzecz, którą robię każdego dnia - na podstawie kijun z D1 wynotowuję na której parze w którą stronę teoretycznie można zagrać. Ale bez bicia się też przyznaję, że tego stopa w przypadku wyjścia z chmury często ustawiam niżej/wyżej niż po drugiej stronie jeśli ten tradycyjnie ustalony wydaje się zbyt duży. Tak czy owak kilka błędów i tak zidentyfikowanych. Dzięki:)

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

expander79 pisze:Nie, nie... ale widzę panie Grzegorzu, że zagranie sell na tej parze z rana 26.07 musiało być jeszcze bardziej do kitu, że spec nawet nie zwrócił na nie uwagi ;-) Ta świeca z H4, o której pan pisze nie była dla mnie sygnałem a bardziej... to mnie z operacji wybiła. Tu bym faktycznie nie wszedł na buy ze względu na kijun z D1, do którego podchodzę dość kategorycznie i nawet nie rozważam kupna jeśli poprzednie zamknięcie było pod. W sumie to jest nawet pierwsza rzecz, którą robię każdego dnia - na podstawie kijun z D1 wynotowuję na której parze w którą stronę teoretycznie można zagrać. Ale bez bicia się też przyznaję, że tego stopa w przypadku wyjścia z chmury często ustawiam niżej/wyżej niż po drugiej stronie jeśli ten tradycyjnie ustalony wydaje się zbyt duży. Tak czy owak kilka błędów i tak zidentyfikowanych. Dzięki:)
A to przepraszam, w tym przypadku sygnal zanegowaly fale,
9. Ostatnia formacja swiecowa
10. Jaka to moze byc fala?
11. Ulozenie cykli w oparciu o formacje swiecowe
Fale prospadkowe skonczyly sie 12.07, zreszta fala czerwona byla baaaardzo precyzyjna co do tp jak i co do dni ( chyba skonczyla sie o jeden dzien pozniej niz zakladalem), w takiej sytuacji co robimy??? czekamy na to co powiedza swiece na D1 i w tym przypadku byla formacja prowzrostowa, swiece nie przebily TP czerwonej fali co mogloby swiadczyc o checi do dalszych spadkow. Reszta na obrazku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

expander79
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:50

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: expander79 »

Czy ktoś się orientuje czy wybór brokera ma naprawdę istotne znaczenie dla jakości sygnałów ichimoku? Ostatnio na jednym z portali pojawiają się analizy oparte na ichi właśnie...i tak sobie zerkam czy na pewno o tej samej parze mówa bo sporo świeczek ma tam dość odbiegające od moich wykresów kształty :wink:

Druga sprawa - czy świeczki niedzielne przekłamują w dyskwalifikujący sposób wskazania indykatora?

Świat robi się coraz bardziej niespokojny i staram się nie trzymać pozycji przez weekend co by się na lukę nie nadziać. A jak Wy sobie z tym radzicie? Trzymacie? Otwieracie ponownie w niedzielę wieczorem? RR 4:1 zwykle trudno w jednym tygodniu ugrać, szczególnie gdy sygnał pojawia się pod koniec.

Magluję ostatnio głównie wyjścia z chmury i mam nieco mieszane uczucia co do roli kijun na D1 jako filtru. Rzeczywiście wywala wiele fałszywych wejść ale z drugiej strony gdy patrzę na historię to najfajniejsze, najbardziej dochodowe wejścia z H4 mają miejsce w dniu, w którym cena na D1 dopiero przebija kijun na tym interwale...a co za tym idzie wejścia nie ma bo zamknięcie poprzedniej świecy jest powyżej/poniżej kijun.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

expander79 pisze:Czy ktoś się orientuje czy wybór brokera ma naprawdę istotne znaczenie dla jakości sygnałów ichimoku?
W zalacznikach dwa screeny tej samej pary, broker ze swiecami niedzielnymi i dla porownania broker bez niedzielnych sweic.
1. Formacja swiecowa spadajacej gwazdy na obrazku nawigator2 na obrazku nawigator1 niet, choc to akurat bardziej zwiazane jest z godzina zamykania swiecy dziennej.
2. Chinkou span: nawigator1 juz dawno pozwolilby otworzyc longa bo jest nad cena, nawigator2 jeszcze czekamy i rzeczywiscie przebicie tego poziomu dopiero da sensowny sygnal na buy.
3. odbicie sie ceny od linii senkou span A w jednym przypadku i od linii senkou span B w drugim ....
mozna wyliczac jeszcze dlugo. Co jest lepsze??? Jesli uzywasz cykli i fal to absolutnie do analizy broker bez swiec niedzielnych, dobrym zwyczajem jest tez obserwacja tego jak cena zachowywala sie wzgledem linii ichimoku na danych historycznych, czy widziala te linie, czy odbijala sie w punkt itd itd.
expander79 pisze:Magluję ostatnio głównie wyjścia z chmury i mam nieco mieszane uczucia co do roli kijun na D1 jako filtru. Rzeczywiście wywala wiele fałszywych wejść ale z drugiej strony gdy patrzę na historię to najfajniejsze, najbardziej dochodowe wejścia z H4 mają miejsce w dniu, w którym cena na D1 dopiero przebija kijun na tym interwale...a co za tym idzie wejścia nie ma bo zamknięcie poprzedniej świecy jest powyżej/poniżej kijun.
To jest filtr, mozesz tego uzywac albo i nie, zobacz na danych historycznych cy rzecywiscie przyspieszanie wejscia na dluzsza mete sie oplaci. Ichi to trend follower, wchodze gdy wiem ze to moze byc trend lub wieksza korekta, na male korety przeciw trendowi na d1 nie wchodze. Wyobraz sobie to tak, jesli cena jest nad linia kijun to trend srednioterminowy jet wzrostowy, i odwrotnie. Teraz jesli swidomie mowisz ok jestem graczem i gram przeciw trendowi bo interesuja mnie zarobki rzedu 5 pips na m1 to ok, ale jesli chcesz poprowadzic operacje wraz z dlugim trendem i zrobic R:R 1:200 to raczej bralbym pod uwage kijun na d1 jako filtr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

expander79 pisze: Magluję ostatnio głównie wyjścia z chmury i mam nieco mieszane uczucia co do roli kijun na D1 jako filtru. Rzeczywiście wywala wiele fałszywych wejść ale z drugiej strony gdy patrzę na historię to najfajniejsze, najbardziej dochodowe wejścia z H4 mają miejsce w dniu, w którym cena na D1 dopiero przebija kijun na tym interwale...a co za tym idzie wejścia nie ma bo zamknięcie poprzedniej świecy jest powyżej/poniżej kijun.
1. Na historii wszystko wyglada zaje...e.
2. Podobno kazdy ruch widoczny na Daily ma swoj poczatek na M1 i nizej :) Uwazam, ze to prawda. Ale nie kazdy ruch zapoczatkowany na M1 przeradza sie w cos, co widac, na Daily i Weekly. I to tez jest prawda :)
3. Ja staram sie robic odwrotnie - najpierw patrze na Daily, jesli znajde cos do wejscia do dopiero na H4 patrze czy nie pakuje sie w jakas miejscowa korekte.

ODPOWIEDZ