Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Troche to gadane samemu ze soba ale prosze zobaczyc jak fale na eur aud byly precyzyjne
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

olo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:07

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: olo1 »

Greg68E pisze:Troche to gadane samemu ze soba ale prosze zobaczyc jak fale na eur aud byly precyzyjne
Ja cały czas tu zaglądam, skromna widownia ale jest :roll:

expander79
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 24 sty 2016, 12:50

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: expander79 »

Zastanawiam się po testach na demo jaki jest ten wystarczający RR, żeby wychodzić na plus. Czy 4:1 wystarczy? A nawet jeśli to czy nie jest to poziom czysto teoretyczny skoro 2:1 jest trudny do osiągnięcia przy rozsądnym SL, który ustawiam ostatnio jako przeciętną dzienną zmienność na danej parze. Przy mniejszym byłem regularnie wybijany.

Dumam gdzie tkwi błąd. Wyrzuciłem z zagrań wszelkie krzyże, odbicia od linii, grę na korekty i ciungle mało... Doszedłem nawet do tego, by wchodzić tylko po 8.00 i 12.00 bo Ameryka i tak gra swoje...i choćby wyjścia z chmury kończą się wówczas w przytłaczającej większości powrotem do niej. Zostały mi sygnały "najsilniejsze". Od wczoraj GBPAUD i EURAUD po wyjściu z chmury i dziś EURGBP i GBPUSD na podstawie sygnału trzech linii. Skuteczność? Póki co 4/4 ... a może bardziej -4/4 ;-) Nie wiem np. czy sygnału trzech linii bardziej nie należałoby traktować przynajmniej krótkoterminowo jako sygnału odwrócenia trendu lub na korektę?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

@expander - walczysz na interwale H4 sadzac po godzinach wejsc? Ichimoku jest rewelacyjnym wskaznikiem pokazujacym trend lub beztrendzie ;) oczywiscie, jak jest sygnal to nastawiamy sie, ze wlasnie konsola skonczyla sie i teraz bedzie trendowo. Nic bardziej mylnego, to tylko przetlumaczenie ceny na grafike.
Co do sygnalow to przetestowalem troche tego i znalazlem, ze najsilniejszym jest wybicie z chmury w kierunku zgodnym z chmura w przyszlosci, tzn. jesli chmura zmienila sie na wzrostowa to bierzemy tylko wybicia wzrostowe, oczywiscie musi to byc poparte ChikouSpan. Krzyzy w ogole nie trejduje, podobnie sygnalu trzech linii, probowalem jeszcze kiedys wg Kijun (odbicia i przeciecia) ale to juz bylo totalnie bez sensu - jak instrument byl trendowy to dzialalo ale jak byl "inny" to juz nie. A ta cecha zmieniala sie z miesiaca na miesiac.

Awatar użytkownika
Szwajcar
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 746
Rejestracja: 03 lip 2009, 12:57

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Szwajcar »

Ichimoku nie jest dla każdego, na pewno nie dla overtraderów co muszą mieć multum pozycji codziennie i zamykają na małych zyskach.

Ichi ma mało sygnałów, no i trzymasz pozycje długo otwartą jeśli zyskuje i krótko jeśli traci. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ogólnie polecam, bo na trendowych rynkach chodzi super.
„Nie słuchaj tego co ktoś mówi o rynku, słuchaj tego co rynek mówi o kimś.”

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Szwajcar pisze:
Ichi ma mało sygnałów, no i trzymasz pozycje długo otwartą jeśli zyskuje i krótko jeśli traci. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ogólnie polecam, bo na trendowych rynkach chodzi super.
Które sygnały wg Ciebie są najważniejsze (Ichi wysyła mnóstwo i to różnych sygnałów ) oraz jaki TF stosujesz?

olo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:07

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: olo1 »

sygnały trzeba filtrować, dobrze jest zobaczyć co dzieje się na 2 tf wyżej, jakie tam cena ma przeszkody np. spotkanie z kijun czy tenkan, ważne jest oddziaływanie S i R w danym momencie, jak to wszystko ogarniesz zobaczysz na czym Ci się zatrzymało lub zatrzyma i czy w tym czasie zarobisz na tyle że Twój r/r będzie zgodny z założeniem, ichi to więcej niż tylko sygnały, te też trzeba poprzebierać

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

A miało być takie proste, miało wystarczyć jedno spojrzenie na wykres(tak podobno można przetłumaczyć nazwę) a okazuje się, że każdy po swojemu interpretuje sygnały Ichimoku.

olo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:07

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: olo1 »

Nikt nie mówił że będzie łatwo i słowa dotrzymał ;)

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Szwajcar pisze:Ichimoku nie jest dla każdego, na pewno nie dla overtraderów co muszą mieć multum pozycji codziennie i zamykają na małych zyskach.

Ichi ma mało sygnałów, no i trzymasz pozycje długo otwartą jeśli zyskuje i krótko jeśli traci. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ogólnie polecam, bo na trendowych rynkach chodzi super.

A jakie rynki są Twoim zdaniem trendowe Szwajcar?

ODPOWIEDZ