Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Wajgel
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Wajgel »

Ja od kilku dni jestem w posiadaniu tych filmów z 2013 i 2014 roku ale to są starocie. Samczyk zmienił swoją grę o 180 stopni. Podobno zrobił się naprawdę mocny. Ale ni cholery filmów nie udostępnia z tego okresu po zmianie od 2015. Lypa straszna. Ja poszukam.

mehow11
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 25 sie 2014, 17:50

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: mehow11 »

A te co masz ogladales już może? Cos wartościowego wnosza do tematu Ichi?

Wajgel
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Wajgel »

Myślę że kilka pomysłów jest ale widać gości motanie się w temacie. Wirtuozem nie jestem ale widać kolesia ciśnienie na ichi. Teraz podobno inaczej gra więc to co było kiedyś a teraz to ogromna różnica. Napiszę do Samczyka maila to się dowiem co i jak.

Wajgel
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Wajgel »

Tamten czas już teraz nie istnieje w temacie ichimoku. Teraz to gość podobno czaduje całkiem pozytywnie.

Awatar użytkownika
Pełnomocnik
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 549
Rejestracja: 01 lip 2010, 00:12

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Pełnomocnik »

Wajgel napisz do Samczyka tylko nie zapomnij sobie odpisać :|

Wajgel
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Wajgel »

Jedna rozmowa się odbyła i chyba pozytywnie dla mnie. Kilka rzeczy omówił (reklamka) ale miał okazje zagrać bo na eur.cad miał okazje. Wyłapał jedno BE na 2 pipsy i jedno wejście na 34pipsy (spóźnił się na przesunięcie TP o ileś tam pipsów i złapało go na 34pipsach) Fajnie gra i chce się z Samczykiem jeszcze raz spotkać na skype. Chyba się zabiorę za to jego ichimoku. Podobno zasięgi i fale to lipa w ichimoku ale nie chce powiedzieć więcej. Pozdrawiam

ps. tak jak kiedyś mówił o różnych rzeczach tak teraz można wyczuć w nim jakiś dziwny spokój. Albo gość gra albo się uspokoił. Tak jakby nie ten Samczyk.

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Hej, Greg

Mam pytanie co do jednej wypowiedzi z Twojego webinaru - mianowicie nt. patrzenia na relację ceny do KS na D1.
Powiedziałeś, że jeśli np. na D1 cena jest nad KS to nie otworzysz shorta, i na odwrót.
Chciałbym teraz zapytać (sorry, ale nie mam w tym momencie czasu oglądać całego webinaru), czy chodzi o Kijun Sen na ustawieniach tradycyjnych (26) czy Twoich?
Gdzie ew. możnaby znaleźć indkator, pokazujący linie Ichimoku na wyższych tf-ach i o innych ustawieniach?

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Patryś pisze:Hej, Greg

Mam pytanie co do jednej wypowiedzi z Twojego webinaru - mianowicie nt. patrzenia na relację ceny do KS na D1.
Powiedziałeś, że jeśli np. na D1 cena jest nad KS to nie otworzysz shorta, i na odwrót.
Chciałbym teraz zapytać (sorry, ale nie mam w tym momencie czasu oglądać całego webinaru), czy chodzi o Kijun Sen na ustawieniach tradycyjnych (26) czy Twoich?
Gdzie ew. możnaby znaleźć indkator, pokazujący linie Ichimoku na wyższych tf-ach i o innych ustawieniach?

Witam
Chodzi o Kijun Sen na ustawieniach tradycyjnych czyli 26. By pokazac na tym samym wykresie linie "moje" na h4 i Hosody na D1 wystarczy za porada Krzystofa H. zrobic tak:
"Wystarczy umieścić na wykresie dwa wskaźniki Ichimoku:
- jeden z ustawieniami Hosody i w parametrach wskaźnika, w zakładce WIZUALIZACJA, zaznaczonymi tf-ami od D1 w górę
- drugi z ustawieniami Grega i w WIZUALIZACJI tf-y od H4 w dół.

Po przełączeniu się z D1 na H4 Hosoda zniknie i pojawi się Greg."
Wajgel pisze:Podobno zasięgi i fale to lipa w ichimoku ale nie chce powiedzieć więcej.
no coz jak to mawiali starozytni Rzymianie: "jeden lubi pomarancze drugi jak mu nogi smierdza" czyli de gustibus....
nigdy nie zrozumialem jednak, dlaczego ktos zamiast wychwalac smierdzace nogi, krytykuje pomarancze......????'

By goloslownym nie zostac, cos na temat fal zasiegu fal i cykli:
Para AUDCAD na poczatku lutego sytuacja wygladala tak jak na obrazku wraz z moim rozpisaniem mozliwych scenariuszy, gdzie znak zapytania to miejsce i czas gdzie powinna dotrzec cena. Prosze zwrocic uwage, ze na D1 bylismy wciaz nad chmura i prawdopodobienstwo ze cena odbije sie od chmury bylo wysokie: (zalacznik 02-02-2016 12-19-23)
By miec sensowny sl i tp na czterech godzinach sytaucja wykladala tak: (zalacznik 02-02-2016 52-01)
Kto ogladal moje kursy lub video na YT wie dlaczego pierwsza czesc operacji zostala zamknieta wlasnie tu: (zalacznik 09-02-2016 11-20-47)
Mozna bylo zrobic nastepne operacje i piramidowac gdyz wiedzialem dokladnie gdzie cena nie dojdzie (sl) i gdzie i kiedy sie pojawi (tp)

-- Dodano: wt 09-02-2016, 11:35 --

Dopisze w nastepnym poscie bo wyzej pozwolili mi tylko 3 zalaczniki dodac.


.....jak pisalem wyzej dodawac piramidowac mozna bo wiem dzieki TEORII FAL, ZASIEGOW I CYKLI gdzie cena powinna a gdzie nie powinna sie znalezc, rezultat calej operacji w zalaczniku 09-02-2016 10-49-54

na koniec sytuacja obecna czyli .... mamy jeszcze caly dzien i tylko 8 pipsow do pokonania by TP zostal osiagniety, czyli zalacznik 09-02-2016 11-31-25
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wajgel
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 lut 2016, 12:34

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Wajgel »

Z tego co już wiadomo to Sanjin Ichomku (Hosoda) na podstawie teorii wywnioskował trzy teorie które były podłożone pod wykresy odpowiadające. To nie kwestia kto co lubi ale ja wiem tylko troszke. Materiały które dowodzą tego są u Samczyka. Coś tam przywiózł jakieś ciekawostki. Pan ma swoje zdanie i mnóstwo ludzi ktorzy tak samo się z tym nie zgodzą. Ale autor tej książki którą Pan ma to teoretyk który nie został przyjęty jako autorytet. To tak jak znawca Pan Oziemczuk a wiemy co zrobił.

olo1
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 09 lut 2016, 15:07

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: olo1 »

Wajgel dyskutujesz plotkami przeciw faktom, Twoje pro samczykowe naganianie trąca nachalnością w kierunku tego sprzedawcy.

ODPOWIEDZ