Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Witam Greg68E.
Kurs który był dostępny na kanale YT prowadzony przez Pawła Ł. Przetrawiłem, ograłem, zrozumiałem, na tyle aby się w miarę swobodnie czuć na rynku. Zastosowałem jeszcze jeden element który się rzuca w oczy patrząc na Ichimoku. Są to świece, bez cienia górnego i dolnego ( analizuję same korpusy, i gdzie się znajdują owe świece w strategii ). Porównując dwa TF możemy zauważyć wsparcie bądź opór. Drugi TF pokazuje nam czy cena będzie spadała, lub rosła. Takie małe odkrycie z którego jestem zadowolony.

Wiem że Paweł Danielewicz w książce Geometria Fibonacciego wspominał o pomiarze czasu. Próbowałem dokonywać tego pomiaru to raz wyszło. Brałem wtedy pod uwagę szczyty i dołki oraz odpowiednie zniesienia Fibo.
Może coś wspomina na ten temat Robert Miner.

Awatar użytkownika
floatmaster
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 11 lut 2014, 14:16

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: floatmaster »

hej czy ktoś może wrzucić wskaźnik ichimoku jakim gra greg68e lub podać jakie są jego ustawienia . :569:

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Witam
w zalaczniku masz template, na h4 uzywam ustawien 7,28, 119, a na D1 ustawienia Hosody 9, 26, 52,
polecam tez:
https://www.youtube.com/watch?v=h1N23YMI73E
zawsze czegos mozna sie nauczyc.
Pozdrawiam
Greg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

yogi
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2012, 17:28

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: yogi »

Witaj krystian74
piszę tutaj, gdyż do Ciebie nie można pisać na priv.
dużo czytałem samczyka, ale ciągle mam problemy z właściwą oceną kierunku i momentu wejścia. Greg niestety używa dużych TF-ów. Piszesz, że używasz ichi na M1 i renko.Czy możesz przedstawić mi swoją strategię i swój sposób postrzegania ichimoku? Może wreszcie znajdę sposób na ichimoku, jeśli możesz- pomóż.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

yogi pisze:Witaj krystian74
piszę tutaj, gdyż do Ciebie nie można pisać na priv.
dużo czytałem samczyka, ale ciągle mam problemy z właściwą oceną kierunku i momentu wejścia. Greg niestety używa dużych TF-ów. Piszesz, że używasz ichi na M1 i renko.Czy możesz przedstawić mi swoją strategię i swój sposób postrzegania ichimoku? Może wreszcie znajdę sposób na ichimoku, jeśli możesz- pomóż.
Jeżeli nie oglądałeś filmików które były zamieszczone przez Samczyka na YT to masz wielki kłopot. Jedynie Samczyk umiał to bardzo dobrze przekazać. Co do Renko owszem stosuję ale na platformie JForex. Są to z wyglądu trochę inne cegiełki niż w MT4. Ustawienia takie jak podał Greg68E 7,28,119 dla Reno jak i wykresu świecowego.

Awatar użytkownika
fx-investment
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 60
Rejestracja: 04 cze 2014, 20:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: fx-investment »

Mam wszystkie filmiki samczyka na kompie. Zgrałem je sobie kiedyś na wszelki wypadek bo wspominał Samczyk, że je usunie. Więcej na priv

krystian74 pisze: ...Jedynie Samczyk umiał to bardzo dobrze przekazać.
Ja jego nie mogłem zrozumieć. Miał dziwna metodę przekazywania wiedzy. Mógłbyś powiedzieć w którym filmiku Samczyk wyjaśniał od a do z zasadę wejść w pozycję?
Obrazek

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

fx-investment pisze:Mam wszystkie filmiki samczyka na kompie. Zgrałem je sobie kiedyś na wszelki wypadek bo wspominał Samczyk, że je usunie. Więcej na priv

krystian74 pisze: ...Jedynie Samczyk umiał to bardzo dobrze przekazać.
Ja jego nie mogłem zrozumieć. Miał dziwna metodę przekazywania wiedzy. Mógłbyś powiedzieć w którym filmiku Samczyk wyjaśniał od a do z zasadę wejść w pozycję?

Każdy filmik Samczyka ma swoją wartość. Zobacz wszystkie i zrozumiesz. Jak masz problem ze zrozumieniem, to zobacz jeszcze raz. Zwłaszcza te ostatnie mają sporą przewagę nad tymi które były zamieszczone wcześniej. Wszystkiego można się nauczyć. Pozdrawiam.

banita85
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 16 sie 2015, 18:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: banita85 »

Można prosić o udostępnienie filmików Pana Samczyk? Z góry dziękuję :)

marek1952
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 23 sie 2015, 16:31

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: marek1952 »

Witam
też chodzę za tymi filmami ale bez powodzenia. Może warto z prośbą do Autora? A może jest inny sposób. na obecną chwilę wiem iż Pan Samczyk wycofał swoje filmy z obiegu ogólnie dostępnego
Pozdrawiam

jackub

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Filmy Samczyka to w sumie 6GB ... jakiś pomysl??

ODPOWIEDZ