Ichimoku

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
ZbychuM
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 468
Rejestracja: 01 lut 2014, 11:23

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: ZbychuM »

Dzięki Gregu za odpowiedź.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Trochę z innej strony Ichimoku.
Renko 2-pipsowe i środkowa wstęga Bollingera.

Renko 1- pipsowe

Oczywiście to podejście współpracuje z wykresem świecowym i dywerygencjami 8)

Awatar użytkownika
Moritz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 15 lut 2009, 21:28

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Moritz »

krystian74 pisze:Trochę z innej strony Ichimoku.
Renko 2-pipsowe i środkowa wstęga Bollingera.

Renko 1- pipsowe

Oczywiście to podejście współpracuje z wykresem świecowym i dywerygencjami 8)

Hej Krystian,

tez uzywam cci na ichi. Mozesz sie odezwac na priv ?

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Witaj Moritz.
Nie korzystam z PW brak czasu, a na forum to raczej jestem gościem. Może zaglądnę raz na dwa tygodnie i to wszystko. Co do CCI 14/50 to wykorzystuję dywerygencję, przejście przez "0" Ale raczej to dywerygencja rządzi na wykresie, we wszystkich przedziałach czasowych. Od wykresu 30 sekundowego do tygodniowego. Wykres Ichi jest tylko dodatkiem który pozwala określić trend na danym TF.

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Oto mały systemik do skalpu wg ichimoku.
Skonfigurowałem go ze wskaźników dostępnych na http://www.forex-tsd.com/.
Główne założenie to odwzorowanie ichimoku na histogramie.
Wskaźniki są mtf - np. na m1 można mieć podgląd wskaźnika z m5, m15, itd.
Wejście w pozycje, jej prowadzenie i wyjście, zamykanie częściowe lub nie, break even, jakiś automat - o tym nie piszę, to indywidualna sprawa każdego.

Wskaźniki (załączam spakowane + szablon):
ROC2 Smoothed_MTF histo nmc.mq4 (nie znalazłem wskaźnika mtf dedykowanego dla Chikou, więc używam ten - w ustawieniach zmieniam RPeriod na 26 oraz PriceSmoothing na 1. Żeby to zweryfikować, można wrzucić na wykres średnią z okresem 1 oraz shiftem -26; to jest właśnie Chikou).
Tenkan Sen-Kijun Sen Histo nmc.mq4 (tu nie trzeba wyjaśniać, po prostu dość specyficzne średnie - w zasadzie, jak kto wrzuci na wykres ema 12 i ema 26, czyli średnie z macd, to uzyska podobny efekt, bardziej wygładzony w mojej opinii).
Kumo_Breakout_Histo nmc.mq4 (serce ichimoku, na histogramie trzy kolory - konsolidacja oraz wybicie w górę bądź w dół, tutaj na marginesie - fajny byłby taki histogram, który dodatkowo wyróżniałby kolorem wybicie z chmury wzrostowej bądź spadkowej).

Na zrzucie widać, że ustawiłem - patrząc od góry: m1-m5-h1. Można wchodzić agresywnie, kiedy wszystkie kolory dla m1 i m5 są takie same, można poczekać na potwierdzenie na h1.
Ja proponuję na początek rozpocząć od h1, z podglądem na h4 i d1 i raczej skupić się na godz. od 7 rano do 11 naszego czasu (jedna świeca h4).

Może się przyda, pozdr. R.

Awatar użytkownika
matka
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 642
Rejestracja: 17 lis 2008, 15:53

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: matka »

Witam,

Nie wiem dlaczego, być może ze względu na duży stopień skomplikowania algorytmu, ichi ma spory potencjał do rysowania krzywej equity jak nam się żywnie podoba. No oczywiście wiadomo, degrees of freedom vs. curve fitting ale ja przeżywam coś jakby mały renesans ichi, czego i Wam życzę ;)
Obrazek
Unfortunately, more to come

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Załączam jeszcze przerobiony wskaźnik Ichimoku (można wyłączać/włączać wszystkie składniki systemu).
Zależało mi, aby średnie nie były ukryte za Kumo.
Pozdr. R.

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

He, he - właśnie sobie uzmysłowiłem, że środek kanału Donchiana (jest to bardzo ciekawy wskaźnik - dla wybranego okresu oblicza max i min i tworzy z tego kanał, pośrodku którego można poprowadzić średnią i wykorzystywać ją w zastępstwie średnich - linia jest kanciasta i może być pomocna do wyznaczania stopów lub ich przesuwania), no więc ten środek to nasze Tenkan Sen i Kijun Sen :).
Richard Donchian, ojciec "trend followingu", opublikował swe reguły gry w 1934 r. i wznowił ich wydanie 40 lat później. Goichi Hosoda, ojciec Ichimoku Kinko Hyo, opublikował system w 1968 r., a prace nad nim rozpoczął przed drugą wojną światową (za Wiki). Jest wielce prawdopodobne, że mógł znać podejście do gry Donchiana. Z kolei Gerard Appel w 1979 r., kiedy to publikował wskaźnik MACD, mógł z dużym prawdopodobieństwem znać system Ichi i zaadoptować do swego wskaźnika okresy 9 i 26. Tak sobie gdybam.
Tak na marginesie - dla "Turtli" kanał Donchiana był niezwykle ważny w ich strategii, ale to osobny temat.
Pozdr. R.

krystian74
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 646
Rejestracja: 28 sty 2011, 11:05

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: krystian74 »

Witam.
Bardzo dziękuję Greg68E i Samczykowi za trud włożony w odkrywanie Ichimoku :510: . Dzięki wam znalazłem to czego długo szukałem. Dziękuję za trud włożony w wyjaśnienie co to jest i do czego służą jakieś dziwne chmury, średnie itd :wink: Długo się zastanawiałem czy to na sens to całe Ichimoku :D Dzisiaj stwierdzam że warto było poświęcić czas aby zrozumieć to co jest oczywistością. Samczykowi dziękuję za to że jest taki jaki jest :D że się nie zraził kiedy wieszano na nim psy. Grzegorzowi M za zachęcanie do stosowania tej metody i wytrwałości w udoskonaleniu parametrów.
Rzadkością jest dziękowanie na tym forum za trud i pracę włożoną na rzecz podniesienia morale finansowego. Ja to czynię jako dług wdzięczności.
Ps:
NIE jestem uczniem Grzegorza.M, ani Pawła. Ł
Jestem samoukiem.

Awatar użytkownika
Greg68E
Gaduła
Gaduła
Posty: 170
Rejestracja: 07 lut 2007, 00:51

Re: Ichimoku

Nieprzeczytany post autor: Greg68E »

Wielkie dzieki za dobre slowo.
Ichimoku dalej odkrywam, po sprowadzeniu ksiazek z Japoni i przetrawieniu teori fal, zasiegu fal i cyklicznosci HOSODY, mysle ze mozemy wreszcie poznac CALA strategie ichimoku, poczawszy od sygnalow w oparciu indykator poprzez wyznacznie precyzyjnych TP a na dniu kiedy cena do TP dojsc powinna skonczywszy.
Dla ciekawych filmik na YT:
https://www.youtube.com/watch?v=h1N23YMI73E

ODPOWIEDZ