IC Markets

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
56
57%
Poza paroma minusami są ok
28
28%
Przeciętny
10
10%
Mają wiele wad
3
3%
Stanowczo odradzam
2
2%
 
Liczba głosów: 99

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam
Mam pytanie o rozliczenie się z US z zysków u tego brokera, jak to wygląda to u zagranicznych?
Trudno powiedzieć. IC Markets jest brokerem z poza Unii Europejskiej :wink: . Muszę się zorientować. Sam osobiście nie mam tego problemu bo nie mieszkam w Polsce. Wiem że podatek płaci się w miejscu zamieszkania. Ja podlegam trochę innym zasadom, ale zapewne musisz przewalutować sobie USD albo EUR na złotówki i na tej podstawie wypełnić pit. Innej możliwości w zasadzie nie ma. Pozostaje tylko pytanie odnośnie przewalutowania na potrzeby Urzędu Skarbowego. Postaram się dowiedzieć czy przewalutowanie to dotyczy momentu zaksięgowania zysku lub straty na rachunku brokera czy w momencie wycofania środków. Być może ktoś już to wie i tutaj napisze. Kiedyś polskie prawo nie sprzyjało innym walutom, może teraz się to trochę zmieniło.

Jako ciekawostkę powiem tu, że polskie prawo nie sprzyja polskim obywatelom mieszkającym za granicą. Jak chciałem otworzyć rachunek w mForex to okazało się, że mogę, ale pod warunkiem, że w kraju w którym zamieszkuję podpisze kontrakt w obecności notariusza i jakiegoś urzędnika państwowego. Kupa śmiechu i nic więcej. Musiałbym jeszcze przetłumaczyć umowę na angielski poprzez tłumacza przysięgłego a później spowrotem na polski. Jaja jak berety. W IC Markets i zresztą nie tylko wystarczą skany kilku dokumentów potwierdzających tożsamość. Tak jest na całym świecie ale u nas w kraju jesteśmy lepsi od całej Europy, Ameryki i Australii. Jeżeli nie możemy przodować w gospodarce to prawem nadrabiamy. Cóż tak już jest i trzeba jakoś sobie z tym poradzić.

Pozdrawiam

IC Markets - True ECN
Sprawdź najnowszą ofertę IC Markets
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: TxT »

silveRbull pisze:
Jako ciekawostkę powiem tu, że polskie prawo nie sprzyja polskim obywatelom mieszkającym za granicą. Jak chciałem otworzyć rachunek w mForex to okazało się, że mogę, ale pod warunkiem, że w kraju w którym zamieszkuję podpisze kontrakt w obecności notariusza i jakiegoś urzędnika państwowego. Kupa śmiechu i nic więcej. Musiałbym jeszcze przetłumaczyć umowę na angielski poprzez tłumacza przysięgłego a później spowrotem na polski. Jaja jak berety. W IC Markets i zresztą nie tylko wystarczą skany kilku dokumentów potwierdzających tożsamość. Tak jest na całym świecie ale u nas w kraju jesteśmy lepsi od całej Europy, Ameryki i Australii.
Może to jakieś dziwne wymagania mbanku? Ja otwierałem alior online będąc za granicą (UE) i notariusza nie chcieli...

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Mówię serio. Jak zaczołem z nimi dyskutować to się zasłaniali prawem. Podobno nie ma czegoś takiego jak umowa online i musisz podpisać kontrakt w placówce albo w obecności kuriera. Coś musi być na rzeczy bo nawet HFT wysyła umowy do domu. Jak prosiłem - wyślijcie mi mailem to podpisze i odeśle, to sie niedało bo taka umowa musi mieć świadka czy coś koło tego. W przeciwnym wypadku jest niewiążąca....

Pozdrawiam

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: TxT »

W obecności kuriera to sie zgodzę :) Albo jak jestes klientem tak, ze maja cie w systemie to wtedy full online. Natomiast ten notariusz mnie zastanowił. Dzieki za info! :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

silveRbull pisze:Witam

Mówię serio. Jak zaczołem z nimi dyskutować to się zasłaniali prawem. Podobno nie ma czegoś takiego jak umowa online i musisz podpisać kontrakt w placówce albo w obecności kuriera. Coś musi być na rzeczy bo nawet HFT wysyła umowy do domu. Jak prosiłem - wyślijcie mi mailem to podpisze i odeśle, to sie niedało bo taka umowa musi mieć świadka czy coś koło tego. W przeciwnym wypadku jest niewiążąca....

Pozdrawiam
To chyba takie "bankowe naleciałosci". W Admiralu w PL bez problemu, tez tylko skany dokumentow i umowe nalezy sobie wydrukowac, podpisac a nastepnie zeskanowac i odeslac.
Biurokracja stosowana jeszcze lepiej wyglada w urzedach miejskich, tam niczego nie da sie zalatwic jak nie masz zaswiadczenia od prababci, ze nie jestes wielbladem.

Awatar użytkownika
Głupol
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 31 maja 2013, 08:38

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Głupol »

Szkoda ,że IC Markets nie ma opcji dla biednych i nie ma nanolotow 0.001 , bo jest superasny , a może znacie podobnego ECN-a koniecznie z prowizją a nie ze złodziejskim spredem jak polski ZUS . :564:

Awatar użytkownika
DanielFX
Gaduła
Gaduła
Posty: 237
Rejestracja: 28 lis 2013, 13:42

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: DanielFX »

Głupol pisze:Szkoda ,że IC Markets nie ma opcji dla biednych i nie ma nanolotow 0.001 , bo jest superasny , a może znacie podobnego ECN-a koniecznie z prowizją a nie ze złodziejskim spredem jak polski ZUS . :564:
Nie ma żadnego dostawcy płynności ECN z nanolotami (0.0001). A i tak w większości brokerom jeśli gracze głównie grają tylko 0.01 to się bardzo średnio opłaca, dlatego już też większość brokerów ECN zdecydowała się na min lot 0.10.
Forexnese IB: IC Markets, Pepperstone, Global Prime (bezpośrednia zniżka prowizyjna). Link w profilu. Support dla klientów w języku polskim - szczegóły na priv.

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

Głupol pisze:Szkoda ,że IC Markets nie ma opcji dla biednych i nie ma nanolotow 0.001 ,:
a to biedni moga grac tylko na nano ? Ja jestem biedny i gram na mikro :D
Dopasuj zarzadzanie pieniadzem i zaangazowanie procentowe w trade i mikro nie bedzie za duze ;)
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: raposo »

silveRbull pisze:Witam

Mówię serio. Jak zaczołem z nimi dyskutować to się zasłaniali prawem. Podobno nie ma czegoś takiego jak umowa online i musisz podpisać kontrakt w placówce albo w obecności kuriera. Coś musi być na rzeczy bo nawet HFT wysyła umowy do domu. Jak prosiłem - wyślijcie mi mailem to podpisze i odeśle, to sie niedało bo taka umowa musi mieć świadka czy coś koło tego. W przeciwnym wypadku jest niewiążąca....

Pozdrawiam
To tylko i wyłącznie kwestie regulacyjne. W takiej Szwajcarii np. wymagana jest umowa potwierdzona notarialnie, podobnie jak dokumenty. "Co kraj, to obyczaj" ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: IC Markets

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Wicie rozumicie:)
Jak deponuje u brokera 200€ czy 1000 PLN to mozemy sobie przesylac dokumenty w skanach nawet na Cypr. Jesli deponowalbym 20 000 € to z mojej strony chcialbym min. umowy w wersji papierowej po egzemplarzu dla kazdej ze stron.

ODPOWIEDZ