IBB

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
radoslav47
Gaduła
Gaduła
Posty: 287
Rejestracja: 10 sie 2011, 02:13

Nieprzeczytany post autor: radoslav47 »

Samczyk

System który przedstawił tutaj Robert nie jest w ogóle intuicyjny, zasad które są tu przedstawione nie można w ogóle naginać aby nie było żadnych wątpliwości co do interpretacji wejścia. Kolega który go wrzucił przeanalizował, że statystycznie gra tą strategią wychodzi na plus i tego musisz się trzymać.
Pisząc ten podpis, czuję, że piszę historię.

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

SAMCZYK pisze: Czy IB polega na wejściu jej trakcie jeszcze się jej tworzenia bądź czy można "nagiąć" zasadę (o ile to tego IB zasada) aby po zamknięciu się IB móc wejść.
Rany SAMCZYK masz swój wątek pouczasz ludzi jak grać Ichimoku a tak prostych rzeczy nie rozumiesz.
Jeśli IB się tworzy to skąd wiesz że na zamknięciu świecy jeszcze tam będzie, a może świeca na tyle się zmieni że już nie będzie IB i trzeba czekać dalej.

Druga sprawa seba te wejścia które podałeś na swoich obrazkach są ok, ale nie w tym systemie, autor wyraźnie napisał na 1 stronie:
"Ustawiasz zlecenie Buy Stop 1 pip ponad słupkiem wewnętrznym"

Pokazał to też na obrazku na 2 stronie:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... p?id=64472

Awatar użytkownika
Robert Szymaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2012, 18:36

Nieprzeczytany post autor: Robert Szymaniak »

Trochę się nazbierało tych postów. Postaram się na wszystkie odpowiedzieć ;-)
SAMCZYK pisze:Dziękuję Radku.
Robert, więc jeśli się z tym zgadzasz to proszę napisz jeszcze od siebie.
W pełni zgadzam się z odpowiedziami Radka. W pierwszej sytuacji masz wejście short na wybiciu IB. W drugim przypadku ustawiasz 2 zlecenia: jedno long, drugie short na wybiciach odpowiednio high i low ostatniej świecy.

To, co pokazał seba w kolejnym wpisie nie do końca odpowiada przedstawianej przeze mnie metodzie. Może to jednak być równie skuteczne co IBB. Kto wie, może nawet bardziej ;-)

Moje podejście to tylko jedna z możliwości wykorzystania IB. Nie jest ani ostateczna ani jedyna. Możesz wykorzystać tą prostą formację jako sygnał kontynuacji trendu lub jego odwrócenia (gdy powstaje np. tzw. "krzyż harami"). Wszystko zależy od strategii, którą przyjmiesz.

W tworzeniu tej metody skupiłem się na PĘDZIE rynku. Zauważyłem, że często rynek nabiera rozpędu w kierunku wybicia IB. Sprawdziłem to na odpowiedniej próbce i rzeczywiście. Możesz wykorzystać tą informację, jeśli odpowiada to Twojemu stylowi tradingu. Dodatkowo podoba mi się, że istnieje logiczne wytłumaczenie tej formacji. Wspomniałem o nim w pierwszym poście. Osobiście łatwiej stosować mi metody, które rozumiem.

SAMCZYK, imponuje mi Twoje zaangażowanie w rozwój tej metody :-). Świetnie, że starasz się ją dostosować do swojego postrzegania rynku. Tak trzymaj!

Pamiętaj przy tym, że nie istnieją metody doskonałe. Poprzez ciągłe poprawianie i doskonalenie działającej metody, możesz ją po prostu popsuć. Widzę, że Twoje podejście wykorzystuje IB. Wykorzystujesz jednak informację o tym, co rynek zrobił PO wybiciu. Mnie bardziej interesuje ruch powstały W TRAKCIE wybijania IB. Mowa o dwóch różnych systemach. Najlepiej to po prostu przetestować. Po testach na 100 transakcjach, będziesz wiedział mniej więcej czego się spodziewać.

Pozdrawiam :)
Robert Szymaniak
FOREX Trader

Awatar użytkownika
Wirus
Zbanowany
Zbanowany
Posty: 1556
Rejestracja: 27 lis 2011, 20:50

Nieprzeczytany post autor: Wirus »

W wolnej chwili zajrzałem do tego wątku i mam pytanie: czy dobrze widzę, że przez półtora miesiąca było tylko pięć sygnałów wejścia?
I jak odczytywać ATR, jeśli ma on wartośc np. 0,0128? 128 pipsów?

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Robert Szymaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2012, 18:36

Nieprzeczytany post autor: Robert Szymaniak »

Wirus pisze: czy dobrze widzę, że przez półtora miesiąca było tylko pięć sygnałów wejścia?
Tak, dobrze widzisz. Sygnały IBB pojawiają się przeciętnie 3-4 razy w miesiącu.
Pisałem o tym na początku Journala poświęconego tej strategii: http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0.
I jak odczytywać ATR, jeśli ma on wartośc np. 0,0128? 128 pipsów?
Dokładnie tak

Pozdrawiam :)
Robert Szymaniak
FOREX Trader

Awatar użytkownika
SAMCZYK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 20 cze 2012, 01:59

Nieprzeczytany post autor: SAMCZYK »

Rany SAMCZYK masz swój wątek pouczasz ludzi jak grać Ichimoku a tak prostych rzeczy nie rozumiesz
Widzisz niezbyt dokładnie przeczytałeś to co napisałem wcześniej w poście. No ale w takim razie rozumiem że ty sam znasz wszystko jak należy a kwestia twoich nauk jesteś zafascynowany?

Ok, no więc sam widzisz jaka to przewrotność.

DLATEGO CHCIAŁEM OTRZYMAĆ ODPOWIEDŹ OD AUTORA - tego chyba nie skumałeś? Też mi przykro że wypominasz a nie rozumiesz co oznacza ODPOWIEDŹ OD AUTORA.

8)

Dodano po 2 minutach:
radoslav47 pisze:Samczyk

System który przedstawił tutaj Robert nie jest w ogóle intuicyjny, zasad które są tu przedstawione nie można w ogóle naginać aby nie było żadnych wątpliwości co do interpretacji wejścia. Kolega który go wrzucił przeanalizował, że statystycznie gra tą strategią wychodzi na plus i tego musisz się trzymać.
I tego się chyba spodziewałem. I masz rację, bo przecież jest tak na zdrowy rozum strategia która ma pewne prawa i faktycznie naginać nie ma jak. Jeśli oczywiście autor na tym zarabia.
Jeszcze raz dziękuję.

Ps. Widzisz Kris - TO JEST ODPOWIEDŹ NA TEMAT.
HEHEHEHE.... :P
Każda strategia jest rozdawana za plecami tych co tworzą. BAZ, Fontanna, Scalp fXlamera za darmola.
A święcą fałszywe zagrywki jak to na navigatorze.
A chcą sobie prestiżem nagradzać. I netykiety uczyć. heheheheheh...

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

SAMCZYK pisze:radoslav47 napisał:
Samczyk

System który przedstawił tutaj Robert nie jest w ogóle intuicyjny, zasad które są tu przedstawione nie można w ogóle naginać aby nie było żadnych wątpliwości co do interpretacji wejścia. Kolega który go wrzucił przeanalizował, że statystycznie gra tą strategią wychodzi na plus i tego musisz się trzymać.



I tego się chyba spodziewałem. I masz rację, bo przecież jest tak na zdrowy rozum strategia która ma pewne prawa i faktycznie naginać nie ma jak. Jeśli oczywiście autor na tym zarabia.
Jeszcze raz dziękuję.

Ps. Widzisz Kris - TO JEST ODPOWIEDŹ NA TEMAT.
HEHEHEHE....

no właśnie Samczyk, radoslav47 napisał dokładnie to samo co ja , że naginać nie można.


Nie będę zresztą już dyskutował, nie mój wątek i nie moja sprawa,
tylko weź też pod uwagę co ci autor zasugerował, że poprawianie i doskonalenie działąjacej metody może ją zwyczajnie zepsuć.

A szkoda aby ten wątek podzielił losy tego co ktoś kiedyś opisał:
http://fxmonster.pl/2012/03/z-zycia-sys ... exfactory/

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

widze, ze temat jakos... nie chwycil... szkoda - ale jak zauwazylem - ludzie wola tematy gdzie juz w nazwie jest przynajmniej 3000% zysku.


Robert opisuje system jako zyskowny, mozna go kontrolowac w sumie raz dziennie, wiec w ogole w zyciu nie przeszkadza....

Dla niecierpliwych - pewnie zbyt malo wejsc w skali miesiaca, jednak byc moze to nie ilosc, ale jakosc sie liczy....
Poza tym, w sumie nie ma chyba przeszkod, aby ten system przetestowac takze na innych instrumentach - wtedy byc moze codziennie trzeba bedzie poswiecic chyba nawet z 30 minut na analize wszystkich interesujacych par, ale liczba wejsc w miesiacu moze sie zwiekszyc....

Poniewaz ten system znam z przeszlosci, to moge powiedziec, ze ma on swoj potencjal, jednakze nie mialem wtedy dosyc cierpliwosci, aby czekac na sygnal...
wiec dalem sobie spokoj.

Chcialem zapytac Autora - gdzie gra tym systemem - poniewaz (jak juz wczesniej pisalem) dzienna swieca w Japonii to cos innego niz D1 w Londynie czy NY....

Napisalem sobie prosty wskaznik ktory wyrysowywuje "dobowe" zakresy swiec przy czym "doba" zaczyna sie o dowolnej przyjetej przez nas godzinie....
Napisalem go w sumie nie ze wzgledu na fakt, ze chcialem przetestowac jak wyglada IBB w roznych strefach czasowych, czy tez (zgodnie z moja koncepcja) w przypadku wirtualnej doby zaczynajacej sie o godz otwarcia rynku londynskiego,
ale po to, aby zobaczyc (czego nie widac na wykresie D1) jak wyglada dzienna podroz ceny po wystapieniu IBB.
Patrzac na to nawet na wykresie H1, wcale nie wyglada to juz tak rozowo - cena po przebiciu poziomu otwarcia czesto wraca na tyle daleko, ze spokojnie moze zaliczyc SL, by ... potem wrocic do poziomu zysku....
W kilku przypadkach bylo odwrotnie - system nie osiagnal spodziewanego poziomu TP i poszedl w straty.
Ale oczywiscie wiele ukladow konczy sie TP... :)

Moze w weekend (jeszcze jestem w podrozy) bede mial troche czasu i napisze proste EA przy pomocy ktorego bedzie mozna sprawdzic ta koncepcje z roznymi parametrami i opcjami.

Pozdrawiam,

CoVal

Awatar użytkownika
Robert Szymaniak
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 14 cze 2012, 18:36

Nieprzeczytany post autor: Robert Szymaniak »

Cześć CoVal,

Właśnie coś ostatnio tutaj ucichło. Chyba ludzi przestraszyła seria 3 strat, które poniósł IBB w ostatnim czasie ;)

Odpowiadając na Twoje pytanie, stosuję słupki dzienne, bez zmiany ich zakresu. Słupek otwiera się o 1:01 naszego czasu i zamyka o 1:00 następnego dnia. Zauważyłem, że nie ma to aż takiego znaczenia, bo bardzo rzadko zdarza się, by high czy low słupka został ustanowiony w trakcie sesji japońskiej. Częściej ma to miejsce między 9:00 a 22:00.
jednakze nie mialem wtedy dosyc cierpliwosci, aby czekac na sygnal
Wspominasz o bardzo ważnym aspekcie stosowania tego systemu. Trzeba być cierpliwym, wykorzystując sygnały IBB. Nie ma mowy o codziennym wchodzeniu na rynek, ani o 200 transakcjach w roku. Sygnał pojawia się ok. 4 razy w miesiącu. Zdarza się, że przez 2 miesiące nie ma żadnego. Mi to osobiście nie przeszkadza. Zdaję sobie sprawę, że dla niektórych może to być kłopot.

Wtedy warto zadać sobie pytanie: "Po co handluję na Forexie?". Zbyt wielu z nas robi to tylko dla rozrywki. Zapominamy tym samym o zarabianiu pieniędzy.

Udanego Tradingu :)
Robert Szymaniak
FOREX Trader

Awatar użytkownika
CoVal
Gaduła
Gaduła
Posty: 320
Rejestracja: 06 paź 2005, 22:45

Nieprzeczytany post autor: CoVal »

Robert Szymaniak pisze:Cześć CoVal,

Właśnie coś ostatnio tutaj ucichło. Chyba ludzi przestraszyła seria 3 strat, które poniósł IBB w ostatnim czasie ;)
Odpowiadając na Twoje pytanie, stosuję słupki dzienne, bez zmiany ich zakresu. Słupek otwiera się o 1:01 naszego czasu i zamyka o 1:00 następnego dnia. Zauważyłem, że nie ma to aż takiego znaczenia, bo bardzo rzadko zdarza się, by high czy low słupka został ustanowiony w trakcie sesji japońskiej. Częściej ma to miejsce między 9:00 a 22:00.
Zrobilem maly eksperyment - na zalaczonych 3 zrzutach ekranu masz IB obliczane wg naszego czasu (dzien zaczyna sie o godz 00), przy zalozeniu, ze dzien zaczyna sie o godz. 8 rano i trzeci o godz. 14. (do wskaznika mozna wrzucic dowolna godzine)

Jak widac, zgodnie z naszym polskim czasem wychodzi najmniejsza ilosc Inside Bars (4 od 1 maja)...., przyjmujac poczatek dnia o godz. 8 rano lub godz 14 mamy ich juz po 9 w tym samym okresie, ale nie sa to te same dni....

Co do skutecznosci wypowiem sie moze jutro, bo musze napisac skrypt ktory to przetestuje....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ