HQTRADING - Po konferencji

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Hej, aby lepiej się kontrolować, postanowiłem dzielić się z Wami wynikami moich prób ze strategią HQTRADER, którą poznałem podczas konferencji HQT w Sopocie. Gram na demo. Jeśli nabiorę przekonania do strategii to być może pomyślę, o jej przeniesieniu na realny rachunek.

Założenia:
  • Zaczynam z 10 000 wirtualnych USD – 16.06.2014 roku
  • Gram na 3 rynkach – EURUSD, GBPUSD, USDJPY
  • Do rynku zaglądam tylko 3 razy dziennie (rano, po pracy i wieczorem)
  • W jednej transakcji będę ryzykował ok. 2 % kapitału.


ZASTRZEŻENIE:

Wyniki mojego tradingu nie mogą być podstawą do oceny skuteczności strategii HQ TRADER z poniższych powodów:
  • Nie brałem udziału w kursie, a jedynie w konferencji, na której prezentowany był okrojony zakres materiałów i 4 z 6 schematów.
  • To moje początki z tą strategią, a jest ona w dość dużym stopniu uznaniowa.
  • Nigdy nie można oceniać strategii na podstawie gry jednego tradera. Największe znaczenie w tradingu ma psychologia i dwóch traderów grających tą samą strategią będzie najczęściej osiągało różne wyniki. Jeśli ktoś ma wątpliwości, że tak właśnie jest to polecam lekturę książki „Droga Żółwia”, w którym opisano ciekawy eksperyment potwierdzający, jak ważna jest psychologia oraz fakt, że traderzy nauczeni tej samej strategii osiągają różne wyniki.
Obrazek
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

luxtorpeda

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

Adrian_G pisze:Nigdy nie można oceniać strategii na podstawie gry jednego tradera.
Co więcej - strategie można ocenić bez gry kogokolwiek. Ta, o której wspominasz ignoruje podstawowe mechanizmy rynkowe, także nic dziwnego, że będzie tracić.
Adrian_G pisze:Jeśli ktoś ma wątpliwości, że tak właśnie jest to polecam lekturę książki „Droga Żółwia”, w którym opisano ciekawy eksperyment potwierdzający, jak ważna jest psychologia oraz fakt, że traderzy nauczeni tej samej strategii osiągają różne wyniki.
Co rozumiesz pod pojęcie "psychologia"? Bardzo często używane słowo a tak mało konkretne.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Adrian_G pisze:
  • To moje początki z tą strategią, a jest ona w dość dużym stopniu uznaniowa.
Nigdy nie można oceniać strategii na podstawie gry jednego tradera. Największe znaczenie w tradingu ma psychologia i dwóch traderów grających tą samą strategią będzie najczęściej osiągało różne wyniki.
Dlatego należy unikać wszelkich strategi, wskaźników, narzędzi które są uznaniowe. Inaczej będziesz ciągle tracić. Jak naopowiadali Tobie na konferencji jakiś pierdół o fibo czy eliocie to daj sobie od razu spokój bo szkoda czasu na to. Skup się na odszukaniu takich strategi, wskaźników, narzędzi które nie są uznaniowe. Czyli jak wytłumaczysz coś 10 traderom to cała 10 będzie postępować tak samo. Mimo wszystko życzę powodzenia.

PS: jak duże masz doświadczenie z fx? jaki staż? masz doświadczenie z fx ale brak doświadczenia z tą "strategią" czy brak doświadczenia z fx i brak doświadczenia z tą "strategią" ? :)
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

luxtorpeda pisze: Co więcej - strategie można ocenić bez gry kogokolwiek. Ta, o której wspominasz ignoruje podstawowe mechanizmy rynkowe, także nic dziwnego, że będzie tracić.
Masz rację pod jednym warunkiem - że strategia jest automatyczna.

luxtorpeda pisze: Co rozumiesz pod pojęcie "psychologia"? Bardzo często używane słowo a tak mało konkretne.
Dyscyplina, konsekwencja, panowanie nad emocjami, trzymanie się trading planu i MM.
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

MaciejWLKP pisze: Dlatego należy unikać wszelkich strategi, wskaźników, narzędzi które są uznaniowe. Inaczej będziesz ciągle tracić. Jak naopowiadali Tobie na konferencji jakiś pierdół o fibo czy eliocie to daj sobie od razu spokój bo szkoda czasu na to. Skup się na odszukaniu takich strategi, wskaźników, narzędzi które nie są uznaniowe. Czyli jak wytłumaczysz coś 10 traderom to cała 10 będzie postępować tak samo. Mimo wszystko życzę powodzenia.
Mam już pewien staż i świadomie zdecydowałem się przetestować strategię uznaniową. Dlaczego? Ponieważ są one bardziej elastyczne. Znam kilku traderów, którzy stosują strategię uznaniowe i osiągają dobre wyniki. Patrz: Daniel Kostecki (Teoria Fal Elliota), Paweł Danielewicz (Formacje harmoniczne). Nie znam natomiast strategii mechanicznej, która dawałaby dobre rezultaty w długim okresie. Owszem można optymalizować ją i dostosowywać do zmieniającej charakterystyki rynku ale nie jest to takie proste jak może się wydawać.

Co do tłumaczenia tej samej strategii 10 traderom, którzy będą otrzymywać te same wyniki - naprawdę polecam lekturę "Drogi Żółwia" i poczytanie o tym eksperymencie. Traderzy mieli prostą wybiciową strategię. 0 uznaniowości.


Dzięki za Wasze opinie. Mimo wszystko nie zrezygnuję z testowania HQT tak szybko :)

Pozdrowienia!
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Pierwsza transakcja in minus.

EURUSD -2%

Mimo wyniku zagranie było dobre. Wszystkie warunki spełnione.

Stan konta spada do 9804 USD.
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Dajcie spokój.
Przychodzi chłopak na forum, chce się z nami czymś podzielić. Ma na swoją grę jakiś pomysł (co nie jest częste), umie pisać po polsku (co jest nawet rzadsze), opisuje wszystko rzeczowo, konkretnie, nie ukrywając przy tym swoich słabych stron. Forumowicz doskonały!

Co go spotyka? Krytyka (dobry rym, joł). Już na samym wstępie. Za co? Za to, że ma inne spojrzenie na tę grę i kilka innych spraw. Niestety - inne nie znaczy gorsze. Dajcie mu coś pokazać i dopiero wtedy zacznijcie nauczać.

A później ogólne zdziwienie, że forum prezentuje niski poziom. Jak może być inaczej, skoro tych, którzy potencjalnie mogą go podnieść, już na samym początku spotyka jeśli nie atak czy narzucanie swoich własnych przekonań, to przynajmniej bardzo chłodne przywitanie.

Sam nie jestem zwolennikiem prezentowanych przez autora metod, ale nie posiadłem jeszcze wiedzy absolutnej, by oceniać, co ma szansę działać, a co nie.

Powodzenia!

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Życzę powodzenia ale nigdy nie widziałem zweryfikowanych pozytywnych rezultatów strategii Panów z JTF.
Poniżej historia zagrań jednego z forumowiczów grających tą metodą (ale nie trzymającego się ściśle zasad):
http://www.myfxbook.com/members/MichalK ... nik/912422

Z mojej strony dodam, że testowałem tą metodę bardzo dokładnie i długo. Wyniki są negatywne. Jeśli ktoś pokaże mi pozytywny stan konta z tej strategii to chylę czoła ale znaleźć taki statement, to jak szukać igły w stogu siana.

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Hej chciałbym, żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie upieram się czy strategia jest dobra czy zła. Uważam, że jeśli nie przetestuję jej na sobie, to się tego nie dowiem. Dlatego założyłem demo i będę dzielił się z Wami moimi wynikami.

Sam jestem ciekawy, co z tego wyjdzie :)
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

Siemanko Adriano. Dajesz mocno z koksem. Podlacz konto pod FF wtedy bedzie mozna lepiej przetestowac twoje umiejetnosci i cos rodardzic
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

ODPOWIEDZ