HQTRADING - Po konferencji

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Żeby nie napisać za dużo publicznie - Gratulacje! Imponujący wynik, ale to bardzo krótki okres. Być może się mylę, ale szczerze wątpię, żebyś był w stanie osiągać miesięczne zwroty tego rzędu regularnie, np. przez rok.

Jeśli ten wynik jest powtarzalny to już niebawem będziesz najbogatszym człowiekiem na świecie! Nie znam Twojego stanu konta, ale zakładając, że obracasz teraz 10 000 złotych, to przed upływem roku powinieneś mieć już kilkaset miliardów, czego z całego serca Ci życzę.

Do Twojej wizji money management dalej nie jestem przekonany. Nie pozostaje nam chyba nic innego jak po prostu robić swoje, każdy po swojemu.

Z Twoich rad jedna bardzo przypadła mi do gustu. Planuję pracować nad własnymi schematami. Tu zgadzam się z Tobą, że praca nad własną strategią może wiele nauczyć.

jeszcze raz pozdrowienia!
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

EFFECTIVE

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

hehe a po co być az tak bogatym? napisałem Ci ze powinno się zarabiać tyle ile faktycznie człowiek potrzebuje, wtedy wszystko jest git a i stresow mniej. trzeba okreslic się jakos :) raz na kwartal przemyslec i zwiekszyc stawke, za kolejne trzy miechy zrobić to samo. powolutku.

powodzenia i wytrwalosci bo wiele tych systemow i prób przed tobą.

Awatar użytkownika
ZomG
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 20 sie 2013, 13:26

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: ZomG »

Wg mnie obaj niezbyt dobrze prowadzicie tę dyskusję - jeden zbyt autorytarnie, drugi zbyt emocjonalnie.

Co do samego sporu - MM jest ważny że hoho, to oczywiste. Jednak nie powinien być narzucony z góry - najpierw powinno się zebrać miarodajne statystyki (50-100 wejść minimum) dotyczące skuteczności i zysków/strat, a dopiero później można brać się za wyliczanie optymalnego ryzyka na transakcję. Takiego, które właśnie zmaksymalizuje wartość oczekiwaną. Otrzymany wynik można przepuścić przez swoje zasady wynikające z indywidualnej mentalności (jeśli komuś 5% ryzyka na transakcję, które na podstawie analizy dotychczasowych wyników jest optymalne dla maksymalizacji zysku, wydaje się zbyt duże, to zmniejszy sobie do np. 3%, z którymi będzie czuć się komfortowo - mimo że z matematycznego punktu widzenia działa na swoją niekorzyść). W tej kolejności (ale nie wiem, czy Effective'owi o to chodziło).

Z drugiej strony granie tak, jak robi to autor, tj. z ustalonym już odgórnie MM, nie wydaje mi się gorszą metodą testów. Po pierwsze uzyskuje dokładnie te same dane, co przy grze stałą, minimalną wielkością lota - a więc % wygranych i średni R:R. Po drugie zaś, czego tamta metoda nie daje, może obserwować rosnące/malejące stawki transakcji (i wahania depozytu), co może być jakimś wstępem do przyzwyczajania mózgu do tego, że będzie bujało. Nic nie stoi na przeszkodzie, by po tych 50-100 transakcjach wyliczyć sobie ryzyko maksymalizujące wartość oczekiwaną, tak samo jak w grze minimalną stałą wielkością pozycji.

Podsumowując - nie rozumiem, o co się kłócicie.

PS. Czy ja także dostanę na priv? Też jestem początkujący (wystarczy spojrzeć na liczbę postów)! :)

Sekstus
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 43
Rejestracja: 17 mar 2008, 15:59

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Sekstus »

Pozwolę sobie wtrącić swoje tzw 3gr.
EFFECTIVE powiem tak analizowałem sobie cześć Twoich wejść przeglądając publikowany statemat na armadzie , jestem pod wrażeniem i czapki z głów powiedział bym bardzo konsekwentny taki dojrzały trading ja przy tobie to się miotam i chyba wielu by miało czego się uczyć.
Swoją drogą dziwię się panom z HQ że przy tak genialnej i rewelacyjnej strategii zapewne fenomenalnych wynikach koncentrują się na marketingu i pozyskiwaniu kursantów za określoną cenę , zapominając że najlepszą reklamą jest pokazanie realnych wyników w czasie rzeczywistym. Myślę że to twórcy HQ powinni prezentować swoje osiągnięcia na portalach "castingowych" - może źle szukałem czy zna ktoś link do ich statematu ??

Awatar użytkownika
jamesfisher
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 497
Rejestracja: 03 wrz 2008, 17:42

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: jamesfisher »

Dla potomności. Osoba, która grała systemem JTF miała obsunięcie kapitału ponad 20% po około 30 transakcjach, po czym dziennik z MyFxbook (demo) został usunięty:
http://www.myfxbook.com/members/MichalK ... nik/912422

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Hej. Wracam po krótkiej przerwie. Nie miałem ostatnio zbyt dużo czasu na trading. Przed przerwą dołożyłem do rekordu 2 stratne transakcje i mój wynik wynosi teraz +13%.
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian_G
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 16 cze 2014, 18:03

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: Adrian_G »

Tym razem strata na EURGBP. -2.5%. Drawdown rośnie do -5%.
Mój blog o data science i inwestycjach: http://akcjaestymacja.pl

Obrazek

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: HQTRADING - Po konferencji

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Nie wiem jaki jest sens tej nauki, skoro żonglujesz lotami na lewo i prawo. Raz 0,7, raz 2,5.
Używaj jednej wielkości. Jak już jesteś "pewien" co do jakiejś pozycji to dokładaj następną o tej samej wartości, bo tak to jest czysta zabawa bez żadnych wiarygodnych wniosków.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

ODPOWIEDZ