HFT Brokers - nowy polski broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
szmer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2014, 22:21

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: szmer »

Ja widzę, że data posta to :

''dayman / 2015-04-20 17:10'',

czyli HFT już działali na rynku (wcześniej chyba pod inną nazwą).
Ludzie piszą na forach, że podpisywali umowy z HFT brok. za pośrednictwem International brok., którzy niby mieli dawać rekomendacje.
Kiedyś obie firmy miały siedzibę w tym samym miejscu i przedstawiciele obu firm byli podczas zawierania tych umów.
Trochę dziwny zbieg okoliczności.
Podobno sprawa jest w KNF i w prokuraturze, jak napisał jeden z forumowiczów.
Czy ktoś z przedstawicieli HFT mógłby się odnieść do tego?
Chyba ludzie sobie tego nie wymyślają.

domin333
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2014, 00:56

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: domin333 »

Witam,

Cala godzina i wciagnalem te posty. Czyli jak to jest z tym HFT? Model STP nie powinien miec re-quotes, a ma - rozumie slippage (ale przy S/B 100.000USD??) Czy naprawde sadzicie ze ktos wpakuje z wami choc 25k USD w gore?? Czy HFT zajmuje sie wyswietlaniem tumbnailow zamiast cen? Co jesli ktos zabiduje 20lotow albo walnie ze standardowej 50 siatki?? Kto Daje wam plynnosc?? Pytalem o was na wyspie, nie dostajecie od zadnego Tier 1?? Wiec kto??

Nie uslyszelismy jeszcze kto jest tym dostwca plynnosci? Jesli jest to tajemnica, gdzie inni sie takimi tajemnicami chwala, to znaczy ZE TAKICH DOSTAWCOW NIE MA. Widac to chyba po wtopie z 15 stycznia na CHF - "my bylismy tak fajni ze kwotowalismy ceny, blah blah blah" . A ja jestem tak fajny ze napisze to:

Podczas wydarzen z 15 stycznia wszystkie banki wycofaly plynnosc i zajelo im prawie 30 min aby przekalkulowac modele ryzyka/hedge i "spuscic plynnosc ze smyczy", sam widzialem ;)

ps. teraz ktos pisze o takich kwiatkach z Global w polsce, calkiem to ironiczne bo byl juz taki jeden "Global" tyle ze nie w Polsce ;)

domin333
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2014, 00:56

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: domin333 »

Prosto z waszej umowy:

Umowa HFT Brokers Dom Maklerski S.A. RSTP 1.07.2015

9. Konflikt Interesów
9.1. Zawierając Umowę, Klient jest świadomy i wyraża zgodę, iż
drugą stroną zawieranych przez Klienta Transakcji będzie
HFT Brokers. W związku z powyższym w trakcie świadczenia
Usług Maklerskich występuje Konflikt Interesów pomiędzy
Klientem, a HFT Brokers. Klient jest świadomy
występowania Konfliktu Interesów jednakże poprzez
zawarcie Umowy, Klient wyraża wolę kontynuowania
współpracy z HFT Brokers. Pomimo występującego
pomiędzy Klientem, a HFT Brokers Konfliktu Interesów, HFT
Brokers podejmuje działania mające na celu wyeliminowanie
potencjalnego negatywnego wpływu na Klienta j...

To jest umowa STP?? Czyli w waszym mniemaniu STP to jest zwykly bucket shop? I jesli jestescie NDD to dlaczego "Zawierając Umowę, Klient jest świadomy i wyraża zgodę, iż
drugą stroną zawieranych przez Klienta Transakcji będzie
HFT Brokers.".....Czyli my ciebie, a jak ty nas, to my i tak ciebie :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Podczas wydarzen z 15 stycznia wszystkie banki wycofaly plynnosc i zajelo im prawie 30 min aby przekalkulowac modele ryzyka/hedge i "spuscic plynnosc ze smyczy", sam widzialem
Nie wszystkie ;). Choćby Interactive Brokers cały czas kwotowało. Pewnie jeszcze kilka przykładów by się znalazło.
To jest umowa STP?? Czyli w waszym mniemaniu STP to jest zwykly bucket shop?
HFT posiada dwie oferty: STP i NDD, gdzie jest MM. I wcale tego nie ukrywają, a tym samym taki zapis w regulaminie jest wymagany więc za bardzo nie rozumiem skąd zdziwienie.

Mam konto STP i technicznej możliwości nie ma żebyśmy otrzymali tam rekwotowania. Na NDD nie gram ale teoretycznie rekwotowania są możliwe - czy występują w praktyce już sam się nie wypowiem.
Poślizgi - bez różnicy czy wolumen wynosi 1.0 lot, 5.0 lotów czy 0.1 lota - zawsze mogą wystąpić na STP. I oczywiście, zdarza się, że występują, szczególnie podczas danych makro. Tyle, że tu też nie rozumiem zdziwienia, bo u każdego brokera STP/ECN/MTF (o dziwo nawet też w MM) miałem z nimi do czynienia, a mam w swoim "dorobku" z 50-60 kont realnych u firm każdej maści.

Nie wiem czy naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć i porozmawiać publicznie z brokerem o tym co i jak oferują czy po prostu go zdyskredytować i czepiać się wszystkiego jak leci? ;) Zaczynając dyskusję w ten sposób jako nowy użytkownik od razu większości zapali się czerwona lampka z napisem "konkurencja?".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
arsenio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 04 cze 2012, 21:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: arsenio »

raposo pisze:
To jest umowa STP?? Czyli w waszym mniemaniu STP to jest zwykly bucket shop?
HFT posiada dwie oferty: STP i NDD, gdzie jest MM. I wcale tego nie ukrywają, a tym samym taki zapis w regulaminie jest wymagany więc za bardzo nie rozumiem skąd zdziwienie.
Raposo, doskonale o tym wiesz że do każdego rodzaju konta jest osobny regulamin. Specjalnie poszukałem i sprawdziłem że w regulaminie konta STP również jest zapis o konflikcie interesów. Domin333 prawdę pisze a ty go atakujesz bo Ci psuje interes. Nieładnie.

domin333
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2014, 00:56

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: domin333 »

raposo pisze:
Podczas wydarzen z 15 stycznia wszystkie banki wycofaly plynnosc i zajelo im prawie 30 min aby przekalkulowac modele ryzyka/hedge i "spuscic plynnosc ze smyczy", sam widzialem
Nie wszystkie ;). Choćby Interactive Brokers cały czas kwotowało.

Tak, jednak na pewno wiesz ze IB prowadzi takze Futures fx i Spot fx...wiec jestem ciekaw czy nie kwotowali futersow, bo spot zamarzl, sam patrzylem na R/E i widzialem.

"
To jest umowa STP?? Czyli w waszym mniemaniu STP to jest zwykly bucket shop?
HFT posiada dwie oferty: STP i NDD, gdzie jest MM. I wcale tego nie ukrywają, a tym samym taki zapis w regulaminie jest wymagany więc za bardzo nie rozumiem skąd zdziwienie.

Zdziwienie jest takie ze powinny byc 2 umowy dla NDD i dla STP, w koncu na STP HFT nie powinno byl druga strona, A jest bo najzwyczajniej pisze o tym. Cale to STP to tylko chwyt marketingowy, nie jeden broker tak robi. Ogolnie rzecz biorac, taki biznes model sie NIE OPLACA, gdzies mi sie obilo o uszy ;)

"Mam konto STP i technicznej możliwości nie ma żebyśmy otrzymali tam rekwotowania. Na NDD nie gram ale teoretycznie rekwotowania są możliwe - czy występują w praktyce już sam się nie wypowiem.
Poślizgi - bez różnicy czy wolumen wynosi 1.0 lot, 5.0 lotów czy 0.1 lota - zawsze mogą wystąpić na STP. "

Nie jest to prawda, do konca. To znaczy masz racje bo slippage sie zdarza...jednak nie powinien przy malych kwotach. Powod jest prosty, zaden bank nie biduje/askuje mnie niz 5M. A to ze retail sie moze bawic 10k to sprawa programow ktore caly order agreguja, i laduja na inter lub venue ktorego uzywaja(no wlasnie laduja??)Jesli wystepuje slippage z orderem 0,5m> to ich infrastuktura systemu jest do bani. Bo powaznie zapytam jak czesto masz slippage i jak wielki?? Masz TAKI SAM??? na ...hmm..innych platformach np. mtf ;)?

"I oczywiście, zdarza się, że występują, szczególnie podczas danych makro. "

Podczas danych makro banki wycofuja plynnosc i dlatego widac takie ruchy, to jest normalne zachowanie rynku spot fx, MM kwotuja i uzywaja latency(i nie tylko) aby oskubac swoich klientow.


Tyle, że tu też nie rozumiem zdziwienia, bo u każdego brokera STP/ECN/MTF (o dziwo nawet też w MM) miałem z nimi do czynienia, a mam w swoim "dorobku" z 50-60 kont realnych u firm każdej maści.

Nie u kazdego, to jest jednak kwestia kosztow i wielkosci depo jakie jestes w stanie zainwestowac. Sa miejsce gdzie mozna dostac gwarantowane fill na xx M na xx punktow. Tutaj jednak mowimy o "malych" . Wiec ok, zgodze sie z Toba, pod jednym warunkiem, miales positive slippage na HFT? Jesli tak to zwracam to co powiedzialem.

Nie wiem czy naprawdę chcesz się czegoś dowiedzieć i porozmawiać publicznie z brokerem o tym co i jak oferują czy po prostu go zdyskredytować i czepiać się wszystkiego jak leci? ;) Zaczynając dyskusję w ten sposób jako nowy użytkownik od razu większości zapali się czerwona lampka z napisem "konkurencja?".
Ha rozumie :) Byli nowi (HFT), a czasy sie zmieniaja, wiec przeczytalem i hmmm, tyle.

Nie chce nikogo zdyskredytowac, nie musze, niektorzy sami to robia.

Rozumie ze robisz z nimi interesy i to rozumie.

ps. po prostu mialem nadzieje ze zaparkuje troche pieniedzy u nich, i nawet duze koszta by mnie nie odepchnely. Jak mi dadza osobna umowe na STP, i mi napisza ZE NIE SA druga strona moich trejdow tylko posrednikiem to jak najbardziej.

ps2. dzieki za odpowiedz, robisz lepsza robote niz ten ich rep.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Domin333 prawdę pisze a ty go atakujesz bo Ci psuje interes. Nieładnie.
arsenio, spokojnie, nikogo nie atakuję :). To jedynie wymiana zdań.
Nie jest to prawda, do konca. To znaczy masz racje bo slippage sie zdarza...jednak nie powinien przy malych kwotach. Powod jest prosty, zaden bank nie biduje/askuje mnie niz 5M. A to ze retail sie moze bawic 10k to sprawa programow ktore caly order agreguja, i laduja na inter lub venue ktorego uzywaja(no wlasnie laduja??)Jesli wystepuje slippage z orderem 0,5m> to ich infrastuktura systemu jest do bani. Bo powaznie zapytam jak czesto masz slippage i jak wielki?? Masz TAKI SAM??? na ...hmm..innych platformach np. mtf ?
STP z tego co wiem przekazują zlecenia nie tylko na interbank (bo jak wspominasz tam potrzebny jest większy wolumen) tylko agregują lub nawet przekazują do innych brokerów. Jak jest dokładnie w przypadku HFT to już mogą wypowiedzieć się tylko oni, tak samo jak mogą wytłumaczyć skąd taki punkt w umowie. Jak z kobietą, ręki sobie za nią uciąć nie dam choć na razie na podstawie moich doświadczeń w handlu u nich nie mam podstaw wierzyć, aby coś z ich strony było nie tak.
Czy często mam slippage? Stosunkowo często ale tylko dlatego, że stosuję głównie Robotero na danych więc siłą rzeczy muszą to zaakceptować. I nieraz zdażył mi się też pozytywny poślizg (na TP).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
HFT Brokers
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:00

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: HFT Brokers »

Ze swojej strony dodamy może w takim układzie, że zapis, o którym mowa jest standardem na polskim rynku narzuconym przez naszego regulatora, prawnie Klient nie ma przecież możliwości zawrzeć zlecenia bezpośrednio z dostawcą płynności, bo nie ma u niego rachunku inwestycyjnego ani nie łączy ich żadna umowa.

Studiując regulamin STP odsyłamy do punktu 8.3., który m.in mówi o tym, że:

8.3. "(...) Zawarcie przez HFT Brokers z Klientem Transakcji nabycia lub zbycia Kontraktu Różnic Kursowych (CFD) jest uzależnione od możliwości zawarcia przez HFT Brokers odpowiedniej Transakcji z Dostawcą Płynności. (...)".

Pozdrawiamy,
Zespół HFT Brokers
HFT Brokers - stworzony przez Traderów dla Traderów

domin333
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 15 gru 2014, 00:56

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: domin333 »

HFT Brokers pisze:Ze swojej strony dodamy może w takim układzie, że zapis, o którym mowa jest standardem na polskim rynku narzuconym przez naszego regulatora, prawnie Klient nie ma przecież możliwości zawrzeć zlecenia bezpośrednio z dostawcą płynności, bo nie ma u niego rachunku inwestycyjnego ani nie łączy ich żadna umowa.

Studiując regulamin STP odsyłamy do punktu 8.3., który m.in mówi o tym, że:

8.3. "(...) Zawarcie przez HFT Brokers z Klientem Transakcji nabycia lub zbycia Kontraktu Różnic Kursowych (CFD) jest uzależnione od możliwości zawarcia przez HFT Brokers odpowiedniej Transakcji z Dostawcą Płynności. (...)".

Pozdrawiamy,
Zespół HFT Brokers

CFD to nie jest spot. Jesli wasi dostawcy plynnosci wam odmawiaja bo macie jakis "toxic flow" to jest wasza sprawa aby o tym z klientami rozmawiac.

Ale klient prawnie z wami taka umowe moze zawrzec, prawda? Jesli macie STP, to powinno to pisac jasno w umowie ze nie jestescie strona transakci, jednak zastzegacie sobie prawo aby w sytuacji problemow z plynnoscia od LP mozecie taki order odrzucic ..i po sprawie!

Panie repie od HFT - zadna osoba z wiekszym kapitalem do was nie przyjdzie bo oni czytaja T&C (umowy) i dla nich jest wazne ich bezpieczanstow kapitalu, a nie wasze. My traderzy chcemy walczyc z rynkiem, a nie "z niewidzialna reka" ;)

Dzieki za opdowiedzi, pozdrawiam.

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: TxT »

TxT pisze:
HFT Brokers pisze:Pragniemy zauważyć, że cytowane wypowiedzi na forum Money.pl, dotyczą zewnętrznych firm, w szczególności „Global Markets”, niezwiązanych z HFT Brokers i opisują sytuacje z lat kiedy HFT Brokers nie istniało na polskim rynku „forex”.
Czyli współpracowali państwo z firmą która oszukała klientów gdy jeszcze nie było FX w ofercie czy tak?
Jak rozumiem teraz gdy już jest forex, standardy doboru partnerow ulegly poprawie?

Prosze o jasną odpowiedź bez zbędnego PR i rozmywania treści.
A na mojego posta ktos odpowie czy wybieramy tylko te wygodne?

Nie jest polskim standardem brokerow STP zeby pisali w regulaminach o konflikcie interesow gdy takiego konfliktu nie ma więc przedstawiciel HFT znowu mija sie z prawdą i to bardzo. Skoro tutaj niezaleznie od rodzaju konta informacja o konflikcie jest to znaczy ze gramy u MM i tyle (niezaleznie jakie sa spready i jak wyglada wykonanie).

ODPOWIEDZ