HFT Brokers - nowy polski broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Wuza
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 988
Rejestracja: 26 kwie 2012, 15:49

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Wuza »

green7 pisze:
Wuza pisze:
1to1 pisze:Jakie są koszty miesięczne dostępu do terminala?
2000-2200 $ miesięcznie przy umowie na 24 miesiące, jak zerwiesz płacisz połowę tego co zapłaciłbyś do końca jej trwania :) coś w ten deseń.
Wuza na pewno $ ? Ostatnio (co prawda już chwilę temu) jak się tym interesowałem to było to 2000 ale EUR ....
W Czerwcu cena na Polskę była 2000$ za terminal przy jednym stanowisku w firmie i 2200$ za Bloomberg anywhere ( możesz logować się z wielu komputerów w pracy czy też w domu przy pomocy takiej karty )
BloomyKarta.jpg
Ale myślę, że cena może mocno zależeć od tego co, kto i dlaczego zamawia ;) Stąd też brak jakiś "oficjalnych" cenników i wszystko na zasadzie kontaktu z przedstawicielem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
HFT Brokers
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:00

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: HFT Brokers »

Ostatni weekend był dla nas bardzo pracowity, ale też niesamowicie przyjemny. Spotkaliśmy się z Inwestorami w Zakopanem na kolejnej konferencji "Profesjonalny Inwestor" Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych i rozmawialiśmy o możliwościach stosowania high speed tradingu podczas publikacji makro. Teraz z Wami chcemy się podzielić naszą prezentacją, w której sporo statystyk na temat zachowania rynku po danych. Analizowaliśmy ostatnich 10 lat - ponad 10 tys. publikacji z rynku USA i to jak zmieniał się kurs EURUSD przeliczając około 3 mln. historycznych kwotowań.
Udanej lektury.

-- 27 lis 2014, 10:36 --
Szwajcar pisze:Wuza
U mnie tak samo nie da rady podłączyć REAL konta pod FF.
Chcesz upublicznić konto to daj dostęp na haśle inwestora i już.
Od dzisiaj można już działać z rachunkami rzeczywistym pod Myfxbook i FF - życzymy samych stromych (oczywiście tylko w górę) i jak najdłuższych krzywych przyrostu!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
HFT Brokers - stworzony przez Traderów dla Traderów

magiclong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: magiclong »

Życzyć możecie i zacierać ręce że nikt kto korzysta z robotero nie patrzy na inne kalendrze gdzie macie do ustawienia dane High a o tej samej godzinie jest jeszcze 2 albo 3 dane z tej samej waluty o znaczeniu średnim lub wyskokim ( i nie piszę o USD) których to nie ma na waszej platformie ....pytanie które dane pociągną rynek.... wasze...
Przykład: jutro dane ze Szwecji i Norwegii

Robczan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 82
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:45

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Robczan »

Właśnie, dlaczego w waszym kalendarzu nie ma czasami bardzo ważnych wydarzeń? Pytam po raz drugi...

Awatar użytkownika
HFT Brokers
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:00

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: HFT Brokers »

Robczan pisze:Właśnie, dlaczego w waszym kalendarzu nie ma czasami bardzo ważnych wydarzeń? Pytam po raz drugi...
Kalendarz w HFT Robotero to przede wszystkim dostęp do wydarzeń makro, na których można ustawiać zlecenia. Nie jest to więc "zwykły" kalendarz informacyjny jaki można zobaczyć na FF czy innych tego typu serwisach. To, że kalendarz jest "transakcyjny" wynika z faktu, że dane tam publikowane są zasilane profesjonalnym i ultraszybkim strumieniem danych - tak, żeby w sytuacji zrealizowania się założonego scenariusza transakcje były realizowane w milisekundach od opublikowania danych przez Reutersa. Niestety sam Reuters ma swoje ograniczenia wynikające z faktu, że nie ma on podpisanych umów na profesjonalną redystrybucję danych ze wszystkimi instytucjami opracowującymi i raportującymi dane makro z całego świata - i zresztą trudno sobie wyobrazić, aby takie 100-procentowe pokrycie mogło być możliwe. Oczywiście tych braków jest niewiele, przynajmniej jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia. Obecnie HFT Robotero pokrywa około 300 eventów z 30 najważniejszych gospodarek i ponad 100 instytucji raportujących. Jeśli jednak macie swoje sugestie jakie dane powinny się znaleźć w HFT Robotero to oczywiście dawajcie znać i jeżeli będą one możliwe do wdrożenia ze strony Reutersa to z pewnością je dodamy do kalendarza.
HFT Brokers - stworzony przez Traderów dla Traderów

goodtrejd
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2014, 23:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: goodtrejd »

Czy platforma www ma narzędzia do AT?

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Mam dwa pytania do przedstawiciela HFTBRokers. Po pierwsze dlaczego w dzisiejszym kalendarzu nie ma danych PMI dla Niemiec i europy - sa to bardzo wazne dane! Drugie pytanie dlaczego nie ma opcji w Robotero anulowania transakcji kiedy jest napis DELAYED (dzisiaj mam taki na danych polski o bezrobociu) i nie moge tych akcji notabene jeszcze nie otwartch anulowac. Nie chce aby pozucje otworzyly sie np 5 minut po danych co jest pozbawione jakigokolwiek sensu.
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

magiclong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: magiclong »

HFT Brokers pisze:
Robczan pisze:Właśnie, dlaczego w waszym kalendarzu nie ma czasami bardzo ważnych wydarzeń? Pytam po raz drugi...
Kalendarz w HFT Robotero to przede wszystkim dostęp do wydarzeń makro, na których można ustawiać zlecenia. Nie jest to więc "zwykły" kalendarz informacyjny jaki można zobaczyć na FF czy innych tego typu serwisach. To, że kalendarz jest "transakcyjny" wynika z faktu, że dane tam publikowane są zasilane profesjonalnym i ultraszybkim strumieniem danych - tak, żeby w sytuacji zrealizowania się założonego scenariusza transakcje były realizowane w milisekundach od opublikowania danych przez Reutersa. Niestety sam Reuters ma swoje ograniczenia wynikające z faktu, że nie ma on podpisanych umów na profesjonalną redystrybucję danych ze wszystkimi instytucjami opracowującymi i raportującymi dane makro z całego świata - i zresztą trudno sobie wyobrazić, aby takie 100-procentowe pokrycie mogło być możliwe. Oczywiście tych braków jest niewiele, przynajmniej jeśli chodzi o najważniejsze wydarzenia. Obecnie HFT Robotero pokrywa około 300 eventów z 30 najważniejszych gospodarek i ponad 100 instytucji raportujących. Jeśli jednak macie swoje sugestie jakie dane powinny się znaleźć w HFT Robotero to oczywiście dawajcie znać i jeżeli będą one możliwe do wdrożenia ze strony Reutersa to z pewnością je dodamy do kalendarza.

Faktycznie publikujecie tak aby pomóc się traiderowy wyłożyć - Reuters publikuje CPI MoM i jest Hihg super ruch w archiwum ale ten ruch jest powodowany przez dane Core CPI YTD -które wiadomo ważniejsze i one ciągną rynek i to pod te dane rynek reagował tak a nie inaczej. I teraz dane "troche się rozjeżdżają"o 0,1 CPI MoM jest gorsze od prognoz klient ustawia odpowiednio nieświadomy że Core CPI YTD jest lepsze albo równe prognozą ( nie ma w kalendarzu) i one ciągną rynek.
Występuje wówczas konflikt który zamyka jego SL że żeli grał pod słabe dane o CPI MoM danej waluty bo Core CPI YTD były lepsze i rynek leci w druga stronę. Tłumaczycie się umiejętnie ale jeszcze bardziej umiejętnie macie ułożony kalendarz. I to jest jeden przypadek z X jakie zauważyłem konfliktu danych które mają istotny wpływ na rynek i raczej Reuters tu nic nie ma do gadania tylko Państwo.

-- 02 gru 2014, 11:22 --

PKB AUD K/K można obstawiać pod dane szkodaże o tej samej porze też PKB AUD r/r - to też wina Agencja Reutera

lumierish
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2014, 14:45

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: lumierish »

Dołączam się do uwag moich poprzedników.. Powstaje wrażenie, że wybrane publikacje są niedbale kompilowane.. Tylko nie zakładam, że to zła wola HFT Brokers.

Np. dziś w nocy wspomniany już odczyt PKB z Australii...i dostępne ustawienie tylko pod k/k.

Na szczęście w tym wypadku szczęśliwie zarówno k/k i y/y były w jedną stronę rozczarowujące, ale dla tych co śledzą rynek...wiadoma jest sytuacja, że często tak k/k są na "+", a y/y na "-"...albo m/m są inne niż y/y publikowane jednocześnie.

Przy okazji, grałem powyższe wydarzenie i powiem tak.. Niezły "high speed" trading... Jeśli zlecenie jest realizowane po.. 10 sek., co równa się poślizgowi ponad 30 pipsów;)

I nie przekona mnie już tym razem tłumaczenie ze strony HFT i "screeny" z serwisu Bloomberga, że tam też było późno podane. Bo akurat obserwowałem sobie dane wydarzenie równolegle u innego brokera dającego dostęp do niektórych wydarzeń makro w czasie rzeczywistym..ale nie posiadającego Robotero - I gdy tam już ujrzałem dane...i w zasadzie mogłem otworzyć szybciej z "palca" na tamtej platformie...to w oknie metatradera u HFT zdążyłem zacząć się martwić, że nie otworzyło mi zlecenia z jakiegoś powodu...


Na dłuższą metę bez sensu takie granie, jeśli podobne przypadki będą się nagminnie zdarzać. I więcej będzie strat ni ż pożytku z gry podczas publikacji. A ja jeszcze nigdy, nigdy...! nie miałem otwartego zlecenia z taką prędkością jak w publikowanych tutaj wcześniej "screenach"-reklamach z działań przeprowadzanych przez samo HFT Brokers:(

Gdy się jakiś czas temu wypowiadałem w temacie testując usługę..miałem poślizgi 3-4 sek. A teraz...10! Podejrzewam, że nie ma u nich złej woli, tylko po prostu coraz więcej chętnych do testowania usługi...i serwery zaczynają im nie przerabiać większej ilości zleceń.



P.S. Podkreślam, że nie jestem "wrogiem" HFT Brokersów i jakimś czarnym pr-owcem dla nich:) Chodzi po prostu o to, żeby wymóc na nich dopracowanie oferty..nie wiem - (wykup bardziej wydajnych serwerów już w tej chwili(?))... Dla naszego wspólnego DOBRA:-) Zaznaczam także, iż rozumiem poślizgi cenowe wynikające z "przerzedzania" się płynności na rynku w momencie publikacji ważnych wydarzeń. Jednakże w opisanej przeze mnie wyżej sytuacji spokojnie mogłoby otworzyć ok...15 pips lepiej niż otworzyło poprzez Robotero. Nawet z "palca" po ogłoszeniu! Miałem podgląd u innego broka z kalendarzem i mogłem porównać, że mój poślizg w dużej mierze wystąpił w związku z..10 sek. przetwarzaniem zlecenia u HFT po publikacji.

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

Dolaczam sie do poprzednika i potwierdzam to w 100% co napisal (mialem tak samo). Zauwazylem tez ze bardzo czesto dane podawane sa z opoznieniem (pokazuje sie czerwony napis DELAYED) i pozycja sie nie otwiera a na investing.com dane juz widnieja szybciej niz na platformie ROBOTERO.PL. Caly ten HFT system testuje dopiero tydzien i widze za okolo 30-40 procent zlecen jest DELAYED. Oczywiscie zlecenia wchodza czesto "w punkt" albo sekunde po co jest dlamnie takze akceptowalne, lecz patrzac na ogół to bardzo zniecheca i raczej nie bedzie z tego profitow, chociaz jeszcze nie przekreslam robotero...
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

ODPOWIEDZ