HFT Brokers - nowy polski broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Awatar użytkownika
Marcifx
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 05 cze 2015, 10:40

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Marcifx »

Widzialem jajca jak berety, ja iPad dostalem ale jak bym wygral beemke to az strach pomyslec sady prawnicy I walka o wygrana

kowal29
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 29 gru 2016, 11:39

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: kowal29 »

Zapowiadało się bardzo dobrze, szkoda że już zakończyli swoją działalność, warunki do handlu były bardzo dobre.


Spłukany
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 15 maja 2008, 15:05

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Spłukany »

Pytanie co z PIT-em od HFT Brokers ??
bo nie dostałem jeszcze

z góry dziękuję

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Normalnie wyślą lub udostępnią on-line. DM nadal działa. Czas jest do końca lutego.

-- śr 15-03-2017, 9:43 --

KNF zawiesza działalność HFT Brokers:
https://forexclub.pl/knf-zawiesil-dzial ... t-brokers/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
KNF zawiesza działalność HFT Brokers:
https://forexclub.pl/knf-zawiesil-dzial ... t-brokers/
Pozwolisz Raposo, że zacytuję Twój artykuł :D

„Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w dniu 14 marca 2017 r. jednogłośnie zawiesiła wykonywanie przez HFT Brokers Dom Maklerski S.A. działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych na okres miesiąca od dnia wydania decyzji”

"HFT zadecydował, że pozostanie obecny na rynku świadcząc usługi asset management oraz sprzedaży obligacji"

Czy ta decyzja KNF nie pozwoli HFT oferować sprzedaży obligacji ? Czy też może KNF odniósł się tylko i wyłącznie do forexu ? Z kolei "asset management" to "usługa zarządzania portfelem instrumentów finansowych znajdujących się na należącym do Klienta indywidualnym rachunku inwestycyjnym" , więc w sumie też może podpadać pod zakaz KNF.
Coś mi się zdaje, że zakaz KNF dotyczy obecnej działalności HFT, a nie tej forexowej o czym może świadczyć chociażby dzisiejszy spadek na New Connect na chwilę obecną o 16%, a od października, gdy spółka poinformowała o zawieszeniu działalności na forexie o 45% . Nie mam podglądu on-line, ale coś mi się zdaje, że notowania są od dwóch godzin zawieszone.
Czyżby jednak problemy HFT wynikły z czegoś innego ? Bo w sumie to mogli korzystając z ustalonej własnej marki przenieść licencje na Cypr, do Estoni lub UK. Zakończenie było jak się zdaje najgorszym pomysłem.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

HFT nie oferuje już instrumentów FX więc to zupełnie do tego się nie odnosi. Zatem to obejmuje sprzedaż obligacji i innych aktywów. Drugi zacytowany fragment:
"HFT zadecydował, że pozostanie obecny na rynku świadcząc usługi asset management oraz sprzedaży obligacji"
odnosi się do decyzji jaką podjęli w zeszłym roku :). Tak w formie przypomnienia.

Przeniesienie biznesu gdzie indziej? Nawet do roku starania się o licencję, kolejne koszty, spadek zaufania, przebrandowanie marki lub nowe koszty z tytułu promocji w skali chociażby Europy (HFT przyjmowało tylko klientów z Polski), przeniesienie wszystkiego na Cypr... Duże koszty, czas i robota od nowa. A przecież biznes nie zdążył się zwrócić (?).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:HFT nie oferuje już instrumentów FX więc to zupełnie do tego się nie odnosi. Zatem to obejmuje sprzedaż obligacji i innych aktywów.
Ogólnie przykra sprawa, że tak kończą, choć oczywiście obecna ich działalność mnie osobiście już nie dotyczy.
Uważam, że mimo wszystko mogli uzyskać inną licencję. Estonia chyba szybciej załatwia takie rzeczy niż rok oczekiwania.
Cały czas podejrzewam, że kulisy zakończenia działalności fx były inne niż oficjalnie podane. Na czymś umoczyli i dlatego musieli się zwinąć z forexu, a obecnie ze wszystkiego. Być może dowiemy się szczegółów za jakiś czas.
W każdym razie dzięki za info Raposo.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

mibar
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2014, 23:02

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: mibar »

z innej beczki, jest jakaś szansa na otrzymanie PITa za 2016? :)

ODPOWIEDZ