HFT Brokers - nowy polski broker

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
Awatar użytkownika
s_zadora
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 601
Rejestracja: 10 lut 2010, 08:53

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: s_zadora »

Panie raposo śledzę ewolucję Pana działalności na tym forum i mimo wszystko nadal z podziwu wyjść nie mogę nad brakiem konsekwencji. Rozumiem że swoista moda na ECN/STP/ITP/ITD z ubiegłych kilku lat wymagała dla zbudowania zyskownego biznesu IB posługiwania się tą propagandą - jesteś zyskowny, uciekaj od Market Makera. Jednak zarówno klienci wiedzą już coś niecoś o infrastrukturze "True ECN", jak i Pan zaczął sprzedawać konta największego w tym kraju Market Makera. Czy nie sądzi Pan że czas wznieść się na nieco wyższy poziom argumentacji, zakładający minimum obiektywizmu?

Tym bardziej w kontekście statystyk zyskowności klientów, które przecież są znane dzięki wytycznym KNF:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking ... 858,2.html

Nie oczekuję odpowiedzi, proszę to przemyśleć a dane przeanalizować - jeśli dotąd nie było okazji.

Wszystkich klientów HFT zachęcam do wyrażenia zgody przedstawicielom HFT na przekazanie kontaktów do nas. Zgoda ta umożliwi nam przedstawienie Państwu kompleksowej, dedykowanej oferty. Tych z Państwa którzy taką zgodę już wyrazili proszę o cierpliwość - będziemy kontaktować się w najbliższych dniach.
Pozdrawiam,
Sebastian Zadora
DM BOŚ

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cieszę się, że nadal potrafię Pana zadziwić :). Rozumiem, że poczuł się Pan "dotknięty" faktem, iż moim zdaniem handel na danych u (wszystkich!!!) brokerów MM w klasycznej odsłonie mija się z celem. Nie miałem na celu ubliżać Państwa firmie. Niemniej jednak jestem przede wszystkim traderem. Traderem, który przerabiał także całą masę brokerów i jeszcze więcej strategii, także news-tradingowych i dobrze wiem jak to wygląda nie od teoretycznej ale przede wszystkim od praktycznej strony. I myślę, że nie chce Pan, abym coś więcej tutaj dodawał. Obstawiam jednak, że nie do końca zrozumiał Pan sens mojej ostatniej wypowiedzi. Bowiem, odnosiłem się stricte do handlu zyskownego na danych (bo od tego jest Robotero) i to, że z kimś współpracuję nie oznacza, że uważam, iż jego oferta sprosta tak wymagającej strategii jaką jest news-trading.

I w takim razie, to będzie to Robotero, czy nie? :)
Jeśli tak to zastanawiające byłoby pytanie czemu samo HFT Brokers oferowało je tylko na kontach STP.

Statystyki dobrze znam i bardzo mnie cieszą oraz wcale nie podważam faktu, iż w BossaFX można zyskownie handlować.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
oswarek
Gaduła
Gaduła
Posty: 202
Rejestracja: 15 mar 2013, 11:09

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: oswarek »

temat do zamkniecia bo do konca listopada HFT Brokers skonczy swiadczyc uslugi brokerskie :( dla swoich klientow ma specjalne oferty np. w BOŚ banku. Dzwoniłem tam i firma zmienia kierunek działania wiec to nieodwolane :(

Inwest
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2016, 23:36

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Inwest »

s_zadora pisze:Panie raposo śledzę ewolucję Pana działalności na tym forum i mimo wszystko nadal z podziwu wyjść nie mogę nad brakiem konsekwencji. Rozumiem że swoista moda na ECN/STP/ITP/ITD z ubiegłych kilku lat wymagała dla zbudowania zyskownego biznesu IB posługiwania się tą propagandą - jesteś zyskowny, uciekaj od Market Makera. Jednak zarówno klienci wiedzą już coś niecoś o infrastrukturze "True ECN", jak i Pan zaczął sprzedawać konta największego w tym kraju Market Makera. Czy nie sądzi Pan że czas wznieść się na nieco wyższy poziom argumentacji, zakładający minimum obiektywizmu?

Tym bardziej w kontekście statystyk zyskowności klientów, które przecież są znane dzięki wytycznym KNF:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking ... 858,2.html

Nie oczekuję odpowiedzi, proszę to przemyśleć a dane przeanalizować - jeśli dotąd nie było okazji.

Wszystkich klientów HFT zachęcam do wyrażenia zgody przedstawicielom HFT na przekazanie kontaktów do nas. Zgoda ta umożliwi nam przedstawienie Państwu kompleksowej, dedykowanej oferty. Tych z Państwa którzy taką zgodę już wyrazili proszę o cierpliwość - będziemy kontaktować się w najbliższych dniach.
Chcialbym jednak dostac odpowiedz na swoje pytanie. Jesli nie bedzie Robotero, to nie jestem zainteresowany BOS. Wg mnie tak proste pytanie nie wymaga przekazywania do BOS moich danych wrazliwych takich jak pesel, adres, imie, nazwisko itp a takie cos musze podpisac zeby ktos z BOS do mnie zadzwonil i mi np,. powiedzial, ze takiego czegos jak robotero u nas nie ma, ale dzieki za dane.

Dziabdziol
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2016, 18:18

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: Dziabdziol »

s_zadora pisze:Panie raposo śledzę ewolucję Pana działalności na tym forum i mimo wszystko nadal z podziwu wyjść nie mogę nad brakiem konsekwencji. Rozumiem że swoista moda na ECN/STP/ITP/ITD z ubiegłych kilku lat wymagała dla zbudowania zyskownego biznesu IB posługiwania się tą propagandą - jesteś zyskowny, uciekaj od Market Makera. Jednak zarówno klienci wiedzą już coś niecoś o infrastrukturze "True ECN", jak i Pan zaczął sprzedawać konta największego w tym kraju Market Makera. Czy nie sądzi Pan że czas wznieść się na nieco wyższy poziom argumentacji, zakładający minimum obiektywizmu?

Tym bardziej w kontekście statystyk zyskowności klientów, które przecież są znane dzięki wytycznym KNF:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking ... 858,2.html

Nie oczekuję odpowiedzi, proszę to przemyśleć a dane przeanalizować - jeśli dotąd nie było okazji.

Wszystkich klientów HFT zachęcam do wyrażenia zgody przedstawicielom HFT na przekazanie kontaktów do nas. Zgoda ta umożliwi nam przedstawienie Państwu kompleksowej, dedykowanej oferty. Tych z Państwa którzy taką zgodę już wyrazili proszę o cierpliwość - będziemy kontaktować się w najbliższych dniach.

Zgadzam się w pełni z Raposo i uważam, że Robotero na BossaFX z pewnością nie będzie bo szybki handel na danych fundamentalnych po prostu jest sprzeczny z modelem MM w klasycznym wydaniu jakim jest w BOŚ. Taki broker wręcz uniemożliwi handel w oparciu o news trading. Przez jakiś czas handlowałem na BossaFX właśnie na danych fundamentalnych korzystając ze zleceń oczekujących z dość dobrym skutkiem i generalnie strategia ta być może nie była finezyjna ale na pewno bardzo zyskowna. Po jakimś czasie już nie tylko mierzyłem się z rynkiem ale także z brokerem BOŚ, który na wszelkie sposoby próbował utrudniać mi taki styl handlu (spready, rekwtowania, długi czas zamknięcia pozycji itp). Ostatecznie musiałem zaprzestać stosowania tej strategii na platformie BOŚ bo ten tzw. najbardziej z uczciwych i profesjonalnych polskich brokerów wprowadził zmiany polegające na tym, że czas składania,
modyfikacji oraz zamknięcia zleceń oczekujących został wydłużony do kilku lub nawet kilkunastu sekund. Oczywiście zmiana ta ma zastosowanie tylko do mojego rachunku bo sprawdzałem na rachunkach znajomych i u wszystkich jest jak najbardziej w porządku tylko na moim rachunku czas modyfikacji tych zleceń jest tak długi. Oficjalna odpowiedź uzyskana od BOŚ jest taka, że wszystko jest w porządku ponieważ zgodnie z regulaminem czas potwierdzenia złożenia lub modyfikacji zlecenia to nawet 30 sekund a w warunkach podwyższonej zmienności nawet więcej. Jednak oczywiste jest to, że za pomocą Virtual Plugin na MT4 zmodyfikowali parametry dla mojego rachunku tak aby uniemożliwić mi handel na danych. A ponoć stosowanie tego dodatku przez brokerów jest zabronione przez KNF. Panie Zadora, co Pan na to? Podsumowując, ogólnie nie mam złej opinii o BOŚ ale niech mi nikt nie mówi, że są nieskazitelni i uczciwi bo oficjalnie nie zakazują handlu na danych ale gdy ktoś stosując taką strategię zaczyna zarabiać to dla nich oznacza straty. I zrobią wszystko aby takiego tradera się pozbyć, który zarabiając dla siebie powoduje stratę dla brokera. W załączeniu podsyłam załącznik z dziennikiem zawierającym czasy modyfikacji zleceń na NZDUSD i EURSEK. Jesli ktoś ma rachunek w BOŚ niech porówna to ze swoimi czasami. Od razu zauważy różnicę. Numer rachunku na screenie z premedytacją nie jest usunięty.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

kimchi
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2016, 13:36

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: kimchi »

No nie wygląda to dobrze. Ja od jakiegoś czasu działam z GKFX, potrafią mieć niezłe bonusy i ogólnie mam wsparcie ale bez jakiegoś wcinania sie na siłę. W sumie to nawet polecam, z mojego doświadczenia to gra.

Awatar użytkownika
HFT Brokers
Gaduła
Gaduła
Posty: 95
Rejestracja: 31 paź 2014, 16:00

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: HFT Brokers »

Drodzy Forumowicze i Klienci HFT Brokers,

kontynuując opis przejścia Klientów HFT Brokers do DM BOŚ lub CMC Markets przekazujemy Wam dodatkowe informacje.
Po pierwsze - propozycja obydwu brokerów nie ogranicza się jedynie do upustów i rabatów. W ramach skorzystania z oferty Klienci będą mieli możliwość przeniesienia swoich aktywów (środków pieniężnych) oraz odwzorowania sowich pozycji u nowego brokera. Dzięki temu cały proces zmiany brokera będzie odbywał się w sposób płynny i jak najmniej angażujący Klientów HFT Brokers. Po drugie - czynność transferu zaplanowana jest na weekend 2-4 grudnia. I tak: w HFT Brokers handel kończymy w piątek 2 grudnia o godzinie 22.00, następnie od piątku do niedzieli przenosimy Wasze środki pieniężne i odwzorowujemy Wasze pozycje na nowych rachunkach i w niedzielę w godzinach wieczornych (zgodnie z godzinami handlu nowego brokera) kontynuujecie trading już na nowych rachunkach.

Aby skorzystać z naszej propozycji trzeba:
1. być Klientem HFT Brokers
2. wypełnić zgodę na przekazanie danych osobowych do DM BOŚ i CMC Markets i skan lub zdjęcie z podpisem odesłać na adres e-mail dok@hftbrokers.pl (można przekazywać jednocześnie obydwie zgody, bo warto poznać w pełni każdą propozycję). Na podstawie zgody przedstawiciele obydwu brokerów będą się kontaktować z Klientami HFT Brokers w celu przedstawienia swojej oferty.
3. Po podjęciu decyzji o wyborze brokera należy podpisać umowę na prowadzenie rachunku wraz ze odpowiednią umową uprawniającą HFT Brokers do transferu aktywów i odwzorowania swoich pozycji.

Zgoda DM BOŚ do pobrania: http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... lerski.pdf

Zgoda CMC Markets do pobrania: http://www.hftbrokers.pl/wp-content/upl ... arkets.pdf

Zapraszamy!
HFT Brokers - stworzony przez Traderów dla Traderów

JerryGolab
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 17 mar 2015, 11:29

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: JerryGolab »

Wczoraj dostałem kolejnego maila od HFT z informacją o przeniesieniu rachunku i porównaniem rachunków BOŚ i CMC. W porównaniu CMC wypada lepiej –
ponad 10 000 instrumentów w CMC / 119 w BOŚ,
minimalna pozycja 0,000001 lota (!!!) w CMC / 0,1 lota w BOS
+ jako dodatek darmowy terminal reutersa w CMC, angielski i polski.
Oba biura maklerskie nadzorowane przez KNF (CMC dodatkowo przez brytyjski FCA), PIT8C wystawiany w obu przypadkach. W obu przypadkach rabat 30% dla klientów HFT

W mailu brakuje info o kosztach, wiec porównałem najważniejsze. CMC średnio o połowę taniej:
Eurusd 0,7 pipsa w CMC / 1,6 w BOŚ
DE30 1p w CMC / 2p w BOŚ
US500 0,5p w CMC / 0,7 w BOŚ
Gold 3p w CMC / 5p vs BOŚ
OILWTI 3p w CMC / 6p w BOŚ

Ja sam od pewnego czasu sprawdzałem ofertę CMC, ale na real się jeszcze nie zdecydowałem. W HFT od kilku miesięcy nic nie robiłem, myślałem, że „przeniesienie rachunku” mi nie przysługuje. Skontaktowałem się z suportem CMC i powiedzieli mi, że owszem również nie przenosząc nic, można skorzystać z rabatu 30% obniżki kosztów. Trzeba jedynie otworzyć rachunek przez link otrzymany od nich albo od HFT. Ewentualną kasę z HFT będzie się dało przeksięgować.
Co do otwarcia też plus na rzecz CMC – proces online, w BOŚ kurierski

mar fx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2016, 19:28

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: mar fx »

Podobnie jak Ty uważam,że w CMC dużo taniej.Natomiast dużym minusem przynajmniej dla mnie jest brak MT4,
ich platforma jakoś mnie nie przekonuje.

magiclong
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:47

Re: HFT Brokers - nowy polski broker

Nieprzeczytany post autor: magiclong »

Czy z news trading nie mamy co wybierać się do BOŚ..... ?

https://www.youtube.com/watch?v=BzxYGbs-G7s

HFT trzymało realizację zleceń naprawie na świetnym poziomie ( rodzaj konta NDD) Niestety na tylu brokerów ciężko jest aby któryś miał tak dobrą realizację przy takiej dynamice lub przynajmniej na podobnym poziomie. Obecnie XTB standard ale tutaj realizacja zleceń pozostawia wieeeeeellle do życzenia.
Efix - słabo
AM- masakra
TMS- ograniczenia w odległościach od spreadu przy wprowadzaniu zleceń
CMC -brak mt4
Noble - ograniczenia w odległościach od spreadu przy wprowadzaniu zleceń

Czy ktoś próbował news trading u innych brokerów i może potwierdzić solidną realizację jak na video ??? może fxpro...icm..Pepperstone

ODPOWIEDZ