HeikenAshiRenkoPriceAction

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Witam uprzejmie,

Od niedawna aktywniej działam na forum i trochę zagłębiłem się w poszczególne działy.
Zupełnie przypadkiem odkryłem dział forex journal, jakoś wcześniej nie przywiązywalem do niego uwagi....

Poczytałem trochę postów i jestem mile zaskoczony.

Przyszedł mi do głowy pomysł, aby dzielić się też swoimi wynikami.

Zacznę od krótkiego opisu swojej historii z rynkami kapitałowymi, w szczególności fx :wink:

Zaczynałem w 2006 roku od inwestycji na gpw w akcje , pierwsza spółka zakupiona, bo podobała mi się jej nazwa - MUZA :o .Od razu pojawiły się zyski i kolejne inwestycje. Szczęście początkującego trwało do bessy w 2007 roku.Odniosłem straty, które wtedy wydawały mi się duże, ale teraz tak naprawdę widzę, że nie były takie. Bessa skłoniła mnie do spróbowania kontraktów i opcji terminowych. Później przyszedł czas na forex na przełomie roku 2009/2010. Zajmowałem się handlem raz częściej, innym razem z doskoku między praca, ogólnie cały czas minus na koncie w totalu. Bywały dobre okresy, ale później brak dyscypliny, emocje i chciwość lub strach przed dużą stratą robiły swoje... Czyli znane błędy większości inwestorów, nic nowego.
W międzyczasie przeleciałem przez najróżniejsze systemy, wskaźniki, książki, fora itd itp...Wszystko było cacy dopóki system nie trafiał na zjazd i ogólnie nerwy brały górę, oraz brak cierpliwości i dyscypliny...
W zeszłym roku poświęciłem sporo czasu graniu na fx, miałem różne plany, ale co dziwne, poniosłem największą jak dotąd stratę...Pare lat temu zacząłem robić satystyki na EURUSD pod system dzienny, który wymyśliłem na podstawie mediany, oparty na zmienności. Przez 5 lat system regularnie zyskiwal po 6500 pipsow, a nastepnie jak w zegarku korekta 1500 pipsow. Poczekalem wiec na zjazd 1500 pipow i zaczalem nim grac. Co ciekawe po raz pierwszy system zaczal wtedy tracic wiecej niz zawsze, pozniej przez ponad pol roku stal w miejscu. Wkurzylem sie i zostawilem go. Dane , które zebrałem przez te ponad 6 lat pokazaly mi, jak bardzo zmieniają się ruchy cen w dluższej perspektywie,zmiennosc w czasie sesji Europejskiej czasami przez kilka miesiecy wynosila 30-40 pips srednio, a ruchy byly totalnie chaotyczne... zrozumialem rowniez, dlaczego tak wielu ludzi na forach, lub udostepniajacych sygnaly w pewnym momencie znika lub zaczyna tracic, nie potrafia sie dostosowac do zmian.Dlatego od jakiegos czasu skupiam sie na dt, mam kilka zasad, oraz zarys systemu, a główny nacisk kładę na MM i psychikę. Zrozumiałem, że ciężko być sobie szefem,pracownikiem i mentorem jednocześnie. Ciężko jest dyscyplinować siebie samemu i dostrzegać swoje blędy. Dlatego też zrobiłem kolejny eksperyment. Powiedziałem narzeczonej jakie mam zasady gry i zainstalowałem jej mt4 w telefonie. Miała sprawdzać historię rachunku, a jak zauważyła, że gram zbyt dużą stawką lub przesuwam sl i strata jest duża dostawała za każdym razem stówkę na zakupy :) Rezaultat był taki, że złapała mnie 3 razy w ciągu miesiąca, a o dziwo był to jedyny okres na plus, bo i tak trzymałem się zasad. Później już nie mogła mnie kontrolować, ale przez kolejny miesiąc cisnąłem dobrze, zrobiłem 500% w miesiąc :) Później wrócily stare nawyki :)

Skłoniło mnie to do położenia nacisku na psychikę, kilkakrotnie zweryfikowałem swoje błędy trochę bardziej szczegółowo i doszedłem do ciekawych dla siebie wniosków. Dopasowałem strategię do swojej psychiki, a nie psychikę do strategii jak było wcześniej.Zdałem sobie sprawę, że trading jest nudny w dłuższej perspektywie, te same wykresy, podobne sytuacje itd itp, wkrada się monotonia, łatwo stracić czujność .Zauważyłem też, że wystarczy gorszy dzień , zmęczenie i zaraz się wszystko sypie ...

Dlatego zaczynam tego Journala.

Celem nie jest konkretna stopa zwrotu, ani wychwalanie systemu.
Celem jest dyscyplina i trzymanie się zasad!!!

Gram dt na EURUSD . Do gry używam wykresu ze słupkami renko, na to nałożone 3x heiken ashi z rożnych okresów, szczególy na wykresie. Dodatkowo wskaźnik oparty na wolumenie. Ustawień renko i heiken ashi nie podaje, bo nie wiem jak to zadziała w dłuższym terminie. EA renko i wskaźniki załącze, każdy może sobie ustawić taki wykres i popróbować dostosować okres do swoich potrzeb wedle uznania i do swojego time frame'u. Ja gram na podstawie wykresu 1M.

-Zasada jest prosta. Heiken o kolorze jasna zieleń i czerwień służy do boczniaków i łapania krótszych ruchów, pozostale raczej do dłuższych, ale wszystko w ramach dt.
-Będą pojawiać się counter trade'y
-Większość pozycji będzie albo 0,01 lota albo 2x0,01 lota, gdzie pierwszy tp będzie = sl, a drugi zostaje na dluzej, czyli chodzi o to, żeby szybko złapać tp , wtedy nawet jak cena zawróci ogólnie transakcja będzie na zero.Nie chcę do końca maja lub podwojenia kapitału startowego zwiekszać wolumenu, zostaje max 0,02 , i tu prośba, prosze mnie smiało upomnieć gdy to zrobię , to jest jeden z powodów zalożenia tego journala, dyscyplina !!!!
-Kapitał 75 dolarów, każdego dnia startuje z 15$ , gdy stracę nie gram już tego dnia, czyli 5 stratnych dni z rzędu powoduje koniec zabawy :)
-Nie patrze na saldo rachunku w trakcie sesji , to jest coś bardzo ważnego co się nauczylem, wiem ile mogę stracić, więcej nie stracę, bo nie będzie środków, dzięki temu nie bedę zamykał zbyt wczesnie pozycji i popełniał innych głupich błędów, polecam wszystkim dt takie podejście!!!
- W trakcie sesji będę wrzucał screeny z tradów jak będzie chwila, a na koniec podsumowanie z ostatnich dwóch dni z historii rachunku , proszę o sprawdzanie mnie, czy zasady zostały zachowane i nie ma np. transakcji 0,05 lota itd :)

Wszystkie komenty mile widziane , wszystkie tematy itd. chciałbym zachować luźną formę tego journala :D


Pozdrawiam!!!
Łukasz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Wykres!!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

wojtek1976
Gaduła
Gaduła
Posty: 117
Rejestracja: 17 gru 2007, 15:25

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: wojtek1976 »

Dobry pomysl ze strata 15 dolarow, gdy zaczynalem prace w jednej z firm proptradingowych tez zaczynalem z limitem strat 20dolarow po stracie automat blokowal mi konto , to mnie wiele nauczylo.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

Łukasz ładne kolory... z wykresu wyszła choinka a cena gdzieś się zapodziała.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Mustafa pisze:Łukasz ładne kolory... z wykresu wyszła choinka a cena gdzieś się zapodziała.
Dokładnie trochę choinka, ale ma to sens :)
Gdy robi się nieczytelnie jak teraz oznacza to trend boczny i gram na krotkiej sredniej (kolor jasny zielony i czerwony )
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Tutaj wykres w trendzie :)

Czy jest w ogóle mozliwość wrzucania bezpośrednio print screenów w posta, żeby od razu był wyświetlany wykres pod postem, a nie w załączniku???

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

wojtek1976 pisze:Dobry pomysl ze strata 15 dolarow, gdy zaczynalem prace w jednej z firm proptradingowych tez zaczynalem z limitem strat 20dolarow po stracie automat blokowal mi konto , to mnie wiele nauczylo.
Dokładnie Wojtek!!!

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

masz znaczniki img ale wtedy fotki muszą być na jakimś serwerze

uuu tp mniejsze od sl takie trejdy dla mnie nie mają sensu
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Mustafa pisze:masz znaczniki img ale wtedy fotki muszą być na jakimś serwerze

uuu tp mniejsze od sl takie trejdy dla mnie nie mają sensu
Mustafa, tak jak napisalem w opisie, pozycja sklada sie z dwoch po 0,01 lota. Obie pozycje mają ten sam sl, pierwsza z tp rownym sl, druga zostawiona na dluzej. Przyklad w zalaczniku sprzed chwili, dwie pozycje otwarte, jedna juz zamknieta z tp, teraz nawet gdy druga sl, wyjde na zero lub lekkim minusie :) Umysl czysty i czekam co dalej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

YoungD
Gaduła
Gaduła
Posty: 94
Rejestracja: 11 paź 2014, 21:21

Re: HeikenAshiRenkoPriceAction

Nieprzeczytany post autor: YoungD »

Mustafa pisze:masz znaczniki img ale wtedy fotki muszą być na jakimś serwerze

uuu tp mniejsze od sl takie trejdy dla mnie nie mają sensu
Dzięki, pobawie się w wolnej chwili...

ODPOWIEDZ