Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
grand116
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 27 kwie 2013, 11:14

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: grand116 »

Ja też kiedyś testowalem podobny styl gry tylko problemem był zawsze sl choć wyniki były ok

http://forex-nawigator.biz/forum/doklad ... 65-30.html

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

instrument nzdusd, leci 5 tydzień, robot działa na dwóch wykresach M1 jednocześnie, na jednym shorty, na drugim longi. zeby nie było jest to konto demo. kapitał początkowy 10000 PLN. Aktualny zaksięgowany zysk to 62%, aktualny floating p/l to od 5 do 10% w dniu dzisiejszym. paluchów tutaj nie wtrącam bo pozycji dużo a TP krótki (9 pipsów).
Tak wiem, przez te 5 tyg. rynek na nzdusd sprzyjał tej metodzie bo brak wyraźnego trendu w wysokiej konsoli.
teraz możecie się pastwić.
NZDUSDH1 no sl ea.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

aktualny floating p/l to 0,07% konta (pozamykało to duże zashortowanie się na jakimś tam zysku). idealny czas na wypłatę DEMO zysku.

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

irmentruda pisze:aktualny floating p/l to 0,07% konta (pozamykało to duże zashortowanie się na jakimś tam zysku). idealny czas na wypłatę DEMO zysku.
Jak jest naliczany margin przy otwieraniu pozycji przeciwstawnych?
Jeśli mamy longa i shorta to margin = 0, 1x stawka, czy normalnie jak za dwie pozycje?

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

zaleznie od brokera, to demo to admiral wiec za longa i shorta jest 1x depozyt. na realu mecze gbpusd na roboforexie i tam jest 1,5x margin (i tu zrobiłem błąd pakując się w tę parę bo funt wymaga dużego depozytu, z drugiej strony ma całkiem korzystne swapy).
najlepiej jest w xm, gdzie margin zeruje sie przy rownym shorcie i longu ale spready sa takie, ze praktycznie zostaje tylko edek na tapecie.

ale każdy kij ma dwa końce, w styczniu tak zahedgowałem się w XM, że póki miałem longi i shorty to było wszystko cacy, jak na jednym zaliczyłem TP to za moment SO na drugim :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

po 2 tygodniach jechania na gbpusd bez SL w obydwoch kierunkach naraz male podsumowanie:
+28% zysku liczone od poczatkowego depozytu z 14 marca, profit factor 3,29
aktualnie 3 pozycje na sell i 2 na buy, nierozliczona strata/zysk to -7,95%

ext3
Gaduła
Gaduła
Posty: 136
Rejestracja: 04 maja 2010, 21:46

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: ext3 »

irmentruda pisze:po 2 tygodniach jechania na gbpusd bez SL w obydwoch kierunkach naraz male podsumowanie:
+28% zysku liczone od poczatkowego depozytu z 14 marca, profit factor 3,29
aktualnie 3 pozycje na sell i 2 na buy, nierozliczona strata/zysk to -7,95%
Ten Twój robot otwiera pozycję co stały krok, czy ma jakieś sygnały kiedy uśredniać?
Z tego co patrzyłem w gridy/martyngały na mql5, to lepiej pod względem DD (dużo mniejsze zjazdy, lub rzadziej występujące) radzą sobie strategie trochę 'mądrzejsze' które uśredniają nie co stałą wartość, ale mają jakieś sygnały.
Trudno to zautomatyzować jeśli mają to być lokalne konsolidacje, ale możesz zapodać do tego EA jakiś wskaźnik np. oscylator, lub ograniczenie czasowe / cenowe (min/max wielkości świeczki po której się uśrednia).

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Hej, to robot znaleziony/udostępniony w sieci, troszkę czasu mi zajęło zanim go rozgryzłem ale to wina nieznajomości takiego sposobu spekulacji.
Przy stracie otwiera pozycję na końcu świecy, której close jest dalej niż minimalna odległość od wejścia pierwszej pozycji.
Nową pozycję otwiera po pierwszej zamkniętej świecy w danym kierunku. Na M1 wychodzi to właściwie losowo.
Z tego co też zauważyłem, ktoś go napisał ściśle do skalpowania na słabych nocnych ruchach ale można go na siłe zaadaptować do działania całodziennego blokując w MT4 longi albo shorty wg własnego widzimisię.
Dziś też skończyłem składać w całość kod własnego robota, działa na testerze, uśrednia TP, skalowalny wolumen i odległość następnej pozycji, jest BE lub TS dla ostatniej pozycji i co najważniejsze mogę sam sobie wpisać co ma być triggerem pierwszej pozycji, trend na M1, na Daily, świeczka zielona albo czerwona, SMA 100/200 albo Kumo119, co mi wpadnie do głowy.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

demo:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
T-REX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 857
Rejestracja: 23 cze 2010, 23:33

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: T-REX »

irmentruda pisze:demo:
Ja miałem kiedyś podobny pomysł tylko że odwrotnie tzn: zgodnie z najstarszą giełdową maksymą: "Kupuj w dołku, sprzedawaj na górce" czyli jeśli np: cena spadnie poniżej średniej to zaczynamy stawiać oczekujące long np: 50 pips od ceny (zależy od TF of course) aby złapać w piramidę najlepszy moment odwrócenia trendu, jednocześnie mieć nadzieję, że jeśli trend w dół będzie się kontynuował dalej to "nie chyci" wszystkich zleceń powodując mega stratę. Powyżej średniej oczywiście odwrotnie, stawiamy shorty i modlimy się Do Najświętszej Panienki Od Pipsów o mega strzał w górę. Pomysł jakoś upadł ale plan pozostał. Strategia na konsolę z potencjalną minimalizacją strat w trendzie. SL - tu jeszcze nie rozstrzygnięte, dopuszczałem hedge. Niestety nie ograłem tego i nie wiem czy działa, na chłopski rozum mogło by dać jakąś przewagę. Tak w ogóle to pomyślałem o temacie w którym w sposób dosłowny sprawdzało by się które z tych przeklętych banałów np: o trendzie itp znanych i notorycznie olewanych pierdołach działają na rynku w 2016 a które są już historią. (wiem, granie z trendem jest bardzo trudne...bardzo...)
Prawdziwa głupota zawsze pokona sztuczną inteligencję

ODPOWIEDZ