Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

No, i pyknął równy rok z wynikiem +36,08%.
Czytałem o traderach, którzy wyciągają więcej z fx, ale jak dla mnie, to jednak bardzo dobry wynik. Zestawiając go z rankingiem World Top Investor 2014-2015, zapewniłby mi 7 miejsce.
wti.png
Nigdy nie udało mi się dotrzeć do informacji na temat ogólnej ilości rachunków biorących udział w konkursie, ale zakładam, że nie jest to mała liczba.
Dla zainteresowanych dodam, że z demowym rachunkiem "hedging 1", będę grał kolejną (roczną) rundę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Z tym, że w tym konkursie mogą brać udział tylko rachunki rzeczywiste, także Twój wynik nie zapewniłby Ci żadnego miejsca ;)

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FilozofiaForex pisze:No, i pyknął równy rok z wynikiem +36,08%.
Czytałem o traderach, którzy wyciągają więcej z fx, ale jak dla mnie, to jednak bardzo dobry wynik. Zestawiając go z rankingiem World Top Investor 2014-2015, zapewniłby mi 7 miejsce.
wti.png
Nigdy nie udało mi się dotrzeć do informacji na temat ogólnej ilości rachunków biorących udział w konkursie, ale zakładam, że nie jest to mała liczba.
Dla zainteresowanych dodam, że z demowym rachunkiem "hedging 1", będę grał kolejną (roczną) rundę.
Mam tylko nadzieje, że bez tego"cudownego" hedga :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

probowalem zrobic cos podobnego na audcad jak filozof ale totalnie mi to nie wyszlo, mialem zbyt duzo otwartych stratnych pozycji, duzo wiecej niz filozof. U niego o dziwo tych pozycji jest malo. Albo czegos nie zrozumialem albo rzeczywiscie za malo czasu poswiecilem temu wykresowi i strategii. Obojetnie, konto micro wyczyscilem, wczoraj i dzis pozamykalem to wszystko w piz...

martas
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 07 lut 2016, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: martas »

irmentruda pisze:probowalem zrobic cos podobnego na audcad jak filozof ale totalnie mi to nie wyszlo, mialem zbyt duzo otwartych stratnych pozycji, duzo wiecej niz filozof. U niego o dziwo tych pozycji jest malo. Albo czegos nie zrozumialem albo rzeczywiscie za malo czasu poswiecilem temu wykresowi i strategii. Obojetnie, konto micro wyczyscilem, wczoraj i dzis pozamykalem to wszystko w piz...

To dziwne, u mnie wyniki na AUDCAD wiecej niż zadawalające. Od kiedy grałeś na tej parze?

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

irmentruda pisze:probowalem zrobic cos podobnego na audcad jak filozof ale totalnie mi to nie wyszlo, mialem zbyt duzo otwartych stratnych pozycji, duzo wiecej niz filozof. U niego o dziwo tych pozycji jest malo. Albo czegos nie zrozumialem albo rzeczywiscie za malo czasu poswiecilem temu wykresowi i strategii. Obojetnie, konto micro wyczyscilem, wczoraj i dzis pozamykalem to wszystko w piz...
To zmień pare. Proponuje audchf i grać tylko L. Zlecenia oczekujące w określonych odstępach. Ja na tej parze też gram. Tylko bez żadnego hedga bo to strata czasu

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Pablo90 pisze:Z tym, że w tym konkursie mogą brać udział tylko rachunki rzeczywiste, także Twój wynik nie zapewniłby Ci żadnego miejsca ;)
Przyjacielu, czy wiesz czym jest tryb warunkowy? Nie napisałem, że "zapewnił mi" lecz "zapewniłby mi" lub komukolwiek, kto taki wynik by osiągnął. Zapewniłby, gdybym spełnił odpowiedni warunek. W tym przypadku, tak jak piszesz, otworzył konto konkursowe zasilone prawdziwymi pieniędzmi. Nie zrobiłem tego, więc faktycznie daleko mi do jakiegokolwiek miejsca w tej zabawie.
W wolnym czasie lubię biegać i mimo, że nie biorę udziału w żadnych zawodach ani wszelkich imprezach dla biegaczy, to nie przeszkadza mi to porównywać swoich wyników z bieżni lub z tras przełajowych, do oficjalnych wyników sportowców, którzy startują w zawodach.
Wydaje mi się, że wynik, to wynik. Bez względu na to gdzie i z kim się biegało.

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Cblondyn pisze: [...] Proponuje audchf i grać tylko L. Zlecenia oczekujące w określonych odstępach. Ja na tej parze też gram. Tylko bez żadnego hedga bo to strata czasu
Dlaczego tylko L? W okresie od początku maja 2014 do połowy marca 2015 edek poleciał 3500 pips na południe. Jak wyszedłby na tym rachunek jeśliby grać jedynie pozycje długie rezygnując z przeciwstawnych? Uważam, że "hedging po mojemu", to w takiej sytuacji zawsze jakieś zminimalizowanie straty.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

martas pisze:
irmentruda pisze:probowalem zrobic cos podobnego na audcad jak filozof ale totalnie mi to nie wyszlo, mialem zbyt duzo otwartych stratnych pozycji, duzo wiecej niz filozof. U niego o dziwo tych pozycji jest malo. Albo czegos nie zrozumialem albo rzeczywiscie za malo czasu poswiecilem temu wykresowi i strategii. Obojetnie, konto micro wyczyscilem, wczoraj i dzis pozamykalem to wszystko w piz...

To dziwne, u mnie wyniki na AUDCAD wiecej niż zadawalające. Od kiedy grałeś na tej parze?
od poczatku listopada, nie da sie ukryc, ze trend na CADzie w grudniu rozwalil mi moja przyjeta strategie. na poczatku probowalem robotem ale ten produkował zbyt duzo pozycji (1x L i 1xS dziennie), pozniej recznie. musialem nie zrozumiec samej metody bo u Ciebie jakims dziwnym trafem jest bardzo malo pozycji na minusie, u mnie bylo przeciwnie.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

FilozofiaForex pisze:
Cblondyn pisze: [...] Proponuje audchf i grać tylko L. Zlecenia oczekujące w określonych odstępach. Ja na tej parze też gram. Tylko bez żadnego hedga bo to strata czasu
Dlaczego tylko L? W okresie od początku maja 2014 do połowy marca 2015 edek poleciał 3500 pips na południe. Jak wyszedłby na tym rachunek jeśliby grać jedynie pozycje długie rezygnując z przeciwstawnych? Uważam, że "hedging po mojemu", to w takiej sytuacji zawsze jakieś zminimalizowanie straty.
Proponuje spojrzeć na pare audchf czy nzdchf. Na W czy MN widać, że poziom ceny mocno wyprzedany. Odpowiednio 0,69xx i 0,64xx. Jest blisko historycznych minimów. Poza tym jeśli cena ma nadal spadać to jest zdefiniowana konkretna granica dla spadków (0,0000 tylko hipotetycznie). Można sobie policzyć max strate jaką mogą wygenerować pozycje. Dobierająć regularnie L mamy szanse na wstrzelenie się w max dołek o czym marzy każdy inwestor. A jeśli cena zacznie sie konsolidować przez długi czas na dołku to tylko nam w to graj. Stawiamy L z TP i kasujemy zyski bez zbytniego ryzyka dla depo. Pewnie jak zauważyłeś dla tego systemu własnie długo trwający trend jest zagrożeniem. Dlatego wybierając pare z osiągniętym przez nią extremum zabezpieczamy się przed długim trendem w stronę extremum (dołka). Jest jeszcze opcja, że cena im niżej to możemy zwiekszać pozycje, co wygeneruje większe zyski. A jeśli para po mocnym wykupieniu obierze długotrwały trend w drugą strone (wzrostowy) to tylko sie cieszyć.
Zauważ, że grająć wciąż S od dołka to zabójstwo dla depo. Może szybować cena bez końca.
No i dodatkowa sprawa, że obie pary generują swap na +. Niby niewiele ale długo trzymane pozycje tez dadzą jakiś zarobek. Jest to stara metoda z GPW zwana uśrednianiem ceny. Każda cena niżej na mocno wyprzedanym rynku traktowana jest jako okazja do zakupów.
Oczywiście bez żadnego "chorego" hedga.

ODPOWIEDZ