Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

irmentruda pisze: To jeśli otwieram shorta i longa po 1.1000, nie stawiam SL, cena idzie w górę na 1.1150, zamykam longa z 50 pips zysku, cena idzie w dół na 1.050, zamykam shorta z 50 pips zysku to powiedz mi skąd wzięło się 100 pipsów zysku? z nieposiadania pozycji i z niewystawienia swojego kapitału na ryzyko?
Jak sądzę to z tego, że otworzyłeś pozycję krótką po 1.1150 :)

PS. I oczywiście nie 100 pipsów zysku tylko 50 :) Źle liczysz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ale ja nie pisze o żadnym ryzyku czy zysku bo to jest osobny temat. Sprawa dotyczy co to jest HEDGE. To, że w chwili gdy te dwie pozycje przeciwstawne są otwarte jest "neutralne" dla depozytu to inna sprawa. Pomijam swap który może być naliczany do każdej z nich. Zysk/strata pojawi sie w momencie zamknięcia jednej z nich. Dlatego w systemie opisanym przez Filozofa sam moment ustawiania HEDGA jest bez sensu bo dopóki on trwa (hedge) jest bez znaczenia dla depo(nie ma strat ani zysku). Zaletą ustawienia hedga może być przesunięcie w czasie zysku/straty z otwartej wcześniej pozycji. Dostawiając przeciwstawną.

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

sorry, mialo byc otwarcie longa i shorta po 1.1100. cena idzie w góre na 1.1150, zamykam longa z 50 pips, cena idzie w dół na 1.1050, zamykam shorta z 50 pips zysku. teraz Ci pasuje?

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6653
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Pablo90 pisze:Oj blondyn, widzę, że nick zobowiązuje :D Ale nie będę 3 raz pisał tego samego. Więc może napisz mi coś takiego:
Sytuacja 1: otwieram pozycję buy 1 lot na EUR/USD, po pięciu minutach ją zamykam.
Sytuacja 2: otwieram pozycję buy 1 lot na EUR/USD, po pięciu minutach otwieram pozycję sell 1 lot na EUR/USD.

Jak zmieni się stan konta po godzinie licząc od tych 5 minut w sytuacji nr 1 i nr 2? :lol:
Dopóki jest otwarta jedna pozycja i nie ma przeciwstawnej to pozycja generuje strate/zysk. W momencie postawienia drugiej przeciwstawnej to zaczyna sie okres "martwy" dla depo(od tego momentu nie ma straty nie ma zysku). Dlatego sam hedge(2 przeciwstawne pozycje) nic nie daje,

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

irmentruda pisze:sorry, mialo byc otwarcie longa i shorta po 1.1100. cena idzie w góre na 1.1150, zamykam longa z 50 pips, cena idzie w dół na 1.1050, zamykam shorta z 50 pips zysku. teraz Ci pasuje?
No teraz tak, z tym, że można było napisać krócej: otwierasz shorta po 1.1150 i zamykasz go po 1.1050, stąd ten zysk :)

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

i w ten sposób mam 100 pipsów a pozycji na rynku nie było, prawda?
oczywiście można to też zrobić osobno, najpierw jedna a później druga ale nie o to tutaj chodzi.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: green7 »

Kolega Pablo ma racje. To nie żaden hedge. Hedge tak to sobie mylnie nazwali w meta quotes. No i teraz jak widać to się rozprzestrzeniło i trzeba ludzi wciąż uświadamiać. Zresztą w kółko - tak ze 3-4 lata temu pamiętam tu sporą dyskusję o tym.
Cblondyn pisze:Myślałem, że dla wielu pojecie hedge jest pojęciem oczywistym :). Czym w takim razie jest otwarcie przeciwstawnych pozycji o tej samej wielkości na tym samym instrumencie? Dla przykładu 1 lot S i L na parze eurusd. Lub 1 lot S i L na DAX.
Tym samym co zamknięcie pozycji. A właściwie dużo gorzej bo:
- zamknięcie pozycji nie generuje Ci kosztów związanych ze swapami.
- zamknięcie pozycji uniemożliwi też brokerowi wycięcie Cię na Stop Out.

Bo zapewne nie wiesz - ale mając 2 pozycje przeciwstawne (co błędnie nazywasz "hedge") przy "dobrych wiatrach" obudzisz się z wyzerowanym kontem. A sorry - nie jestem tu precyzyjny zapewne będziesz miał stan poniżej 0 i trzeba będzie dopłacić :)
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

No i tyle w temacie, dzięki green :) A kolega imentruda dalej nie rozumie :P

irmentruda
Maniak
Maniak
Posty: 1607
Rejestracja: 21 sie 2014, 08:51

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: irmentruda »

Pablo90 pisze:No i tyle w temacie, dzięki green :) A kolega imentruda dalej nie rozumie :P
wybacz ale nie bede tutaj znizal sie do dyskusji z toba, ja o jednym a ty o innym.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: highend »

są jeszcze intstrumenty gdzie nie ma swapu, np na mforex jest to:

Platyna
Ropa WTI, Brent
pszenica, bawelna, soja, kukurydza
cukier, kawa
i zapewne sporo innych sie znajdzie.

Mozna na takich zalozyc hedga (czy tam "pozycji przeciwstawnych" jak zwał tak zwał)
i trzymac w nieskonczonosc. Są oczywiscie rolowania, ale raczej tak bardzo nie zabolą myślę. Więc przy takich instrumentach nie ma opcji rozwalenia depo. Ale to kwestia broka.
w XM takie surowcowe rzeczy są zamykane gdy uplywa termin waznosci kontraktu. Ale na mForex nie :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

ODPOWIEDZ