Hedging po mojemu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

Wynik na koniec 32 tygodnia to +34,26% zabezpieczenie 4550%. No, nieźle. W rankingu world top investor (odświeżonym 23 września) miałbym 5 miejsce. Tam akurat zakończenie 32 tygodnia wypadało 10 lipca, ale wyniki tego dnia były takie, że również plasowałbym się na 5 pozycji.
:zzz:
Jeszcze na koniec życzę miłego łykendu wszystkim obserwatorom/czytelnikom dziennika.

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Można zauważyć ,że nastąpiło znaczące wyhamowanie przyrostu equity , czas mija i ruchy są mizerne i bedą jeszcze mniejsze , a ekspozycja na ryzyko posiadania ujemnego salda u broka ogromna przy tym stylu gry . To wyhamowanie przyrostu equity to normalne przy tym systemie . Zresztą "system" to za dużo powiedziane , mozna to porównać do gry w totka , gdzie ktoś ma na tyle dużo kasy ,że obstawia wszystkie mozliwe kombinacje i .... oczywiscie wygrywa , gorzej kiedy jego szóstka nie jest jedyną tylko jest ich kilka i jest spektakularna wtopa , ale to własnie jest mu potrzebne , aby zrozumiał , ze to nie był system , tylko jego zasobność portfela , która pozwoliła mu na taką gre.

jackub

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Darooo,

Podoba mi się twoje skalpowanie momentum, ile dają spreadu na HotForex?
Dopiero teraz dopatrzyłem sie że testujesz automat... fajnie wygląda,

Awatar użytkownika
Darooo
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 30 mar 2013, 14:59

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: Darooo »

Jest to konto "zero spred" , faktyczny spred wynosi 0.1 - 0.3 pipsa ,rzadko odrobine wiecej , oczywiscie plus komisja , w czasie testu EA nie było poślizgów ceny .

jackub

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Darooo pisze:Jest to konto "zero spred" , faktyczny spred wynosi 0.1 - 0.3 pipsa ,rzadko odrobine wiecej , oczywiscie plus komisja , w czasie testu EA nie było poślizgów ceny .
Dzięki za info, naprawdę bardzo intersujące, poanalizowałem sobie twoje trady z mojejfxksiążki... w sumie staram sie grac podobnie, tyle że TP wynosi 5 pipsow a spread róznie od 1,5 do 2,2 ... MM broker, który bedzie zmieniony oczywiście jak przyjdzie na to pora...

Pozdrawiam

sorry dla autora wątku za te poza tematem posty ...

Awatar użytkownika
koalafx
Gaduła
Gaduła
Posty: 163
Rejestracja: 02 lut 2014, 12:14

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: koalafx »

Ja po przeanalizowaniu wykresu W1 z roku 2015 gdzie jest konsola wiec system zarabia a wykresu W1 z poprzednich lat jak ktos tutaj napisal, odposcilem sobie niestety ten system. Boje sie co bedzie jak ruch na edku bedzie bardzo duzy.
System po zamknieciu wszystkich pozycji stratnych dal mi na czysto zarobic 350zl przez poltora miesiaca od kwoty 10k wiec nie za wiele. Owszem mialem zysku 900zl z tego okresu ale jak zamknalem stratne to zostalo tyle co napisalem

Dalej kibicuje i Journal bede obserwowal i moze kiedys wroce nawet do tego systemu ale jak zobacze ruchy po 2000-3000 pips na edku i co z nich wyniknie.....

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

koalafx pisze:Ja po przeanalizowaniu wykresu W1 z roku 2015
W1 nie nadaje się do analizowania tego podejścia. Potrzebny jest podgląd przynajmniej H4, a jeszcze lepiej H1. Dopiero tutaj widać te "drgania" ceny, które pozwalają na stopniowe i systematyczne powiększanie depozytu.
koalafx pisze:System po zamknieciu wszystkich pozycji stratnych dal mi na czysto zarobic 350zl przez poltora miesiaca od kwoty 10k wiec nie za wiele.
Czyli 3,5% w 1,5 miesięca, więc +31% w skali roku.
Podejście, które przedstawiam, zakładam, że powinno przynosić od kilku do kilkudziesięciu procent rocznie. Tak jak pisałeś, taka konkurencja dla lokaty. Przy czym nie wykluczam, że może pojawić się rok, który da stratę na poziomie kilku procent. Właśnie to chcę jeszcze sprawdzić.
koalafx pisze:Dalej kibicuje i Journal bede obserwowal i moze kiedys wroce nawet do tego systemu ale jak zobacze ruchy po 2000-3000 pips na edku i co z nich wyniknie.....
Dzięki za doping. Pozdrawiam.
U mnie dzisiaj +34,05%. Robię przymiarkę do otwarcia kolejnego rachunku demo - dołączy do kolekcji na myfxbooku.

jackub

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Na podstawie pierwszego twojego miesiąca (z twojego Myfxbook'a) od 11lutego do 11 marca zanotowaleś -11,6% starty, mozna więc założyć że na koniec roku będziesz miał -11,6% x 12 miesięcy = -139,2%
Dobrze policzyłem?? użyłem twojej metody .... :568:

FilozofiaForex

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: FilozofiaForex »

jackub pisze:Dobrze policzyłem?? użyłem twojej metody .... :568:
Przykro mi, ale źle policzyłeś - nie użyłeś "mojej" metody. Pozwól, że sprostuję: strata -11,6% w skali miesiąca = -273,2% w skali roku. Ekonomia to jednak magia (w sensie "wielce pokrętna dziedzina") - mam na myśli tak ogólnie, abstrahując od forexu. Jakim cudem można stracić dwa razy wszystko? Przecież to bez sensu. Coś jak w hamerykańskim prawie - podobno, jak ktoś bardzo nabroi, to może dostać wyrok kilkukrotnego dożywocia. Ciekawe jak oni to egzekwują.
A, że -11,6%? System uwzględnia DD, a czy to będzie na początku "rozgrywki" czy później, to już nie przewidzę.
Oczywiście każdy, kto rozważa próbę rozegrania swojej sesji w taki sposób jak to pokazuję, powinien się liczyć z sytuacją, że te -11,6% po miesiącu mogłoby być wynikiem, dajmy na to, -71,6%. Nikt nie mówi, że nie. Kto tam się zna na robotach, niech sobie wpierw potestuje.
Narazie, metoda jaka jest każdy widzi, rynek taki sobie, a rachunek +34,85%. Czyżby się szykowało ponad 35% na koniec tygodnia?

jackub

Re: Hedging po mojemu

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Dobre, bardzo dobre, mój wpis miał charakter sarkastyczny i taki był jego sens, szkoda że go nie odkryłeś tylko znowu zająłeś się słowami...
Co do magii to nmozna stracić wielokrotnie więcej niz dwa razy, wystarczy zdarzenie typu "Czarny łabądź" miałeś sto a masz dług 500 to jest przykład sześciokrotnej straty. (15 stycznia br.)
Amerykanie jakoś radzą sobie z tym problemem kilkukrotnego dozywocia dosyć latwo i nie mają z tym problemu, idea leżąca zza tym systemem ocenia każde przestępstwo z osobna, a wykonanie wyroku wiąże sie z najwyższą otrzymaną karą, nie wiem co w tym dziwnego.
Pozytywne jest w tym to że kara za określony czyn jest zazwyczaj taka sama dla kazdego...
Co do metody pełna zgoda.... "na razie" słowo klucz

ODPOWIEDZ