Hardcore Scalping Project

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Hardcore Scalping Project dzień 30 ty

Nieprzeczytany post autor: Darro »

To juz ostatni wpis historyczny - czyli co sie działo do tej pory.
Następny będzie juz miał statystyki na bieżąco.

30 dzień Hardcore Scalping Project 10-02-17

Czas na podsumowanie 6 tygodnia trwania experymentu.

Według planu na luty w dniu 10-02-17 powinienem osiągnąć stan 4389 PLN
Stan aktualny - 4614 PLN ,czyli jest nadwyżka 216 PLN
Nie mam żadnych otwartych zleceń.

zamknąłem 20 zleceń
19 wygranych / 1 przegrane
uzbierałem 258 pipsów ( razem od początku roku 1350)
powiększyłem stan konta o 1000 PLN

Zmieniłem trochę strategię, biorę mniej pipsów na trejda ,ale powoli zwiększam stawkę i zacieśniam SL
ponieważ ostatnio rynkiem bardzie rządzą politycy i ich wypowiedzi , a mniej ekonomia i stan finansów ... stąd dużo nagłych ,zaskakujących zwrotów na wykresach.

W załącznikach więcej statystyk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nieśmiertelny Trader

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

Chyba jednak nie zacieśniasz SL przy DD 47% :) Nie chcę Cię martwić ale polegniesz grając w ten sposób. Ja poległem tak wiele razy robiąc lepsze wyniki jak i setki userów tego forum. Mimo to powodzenia.

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Hardcore Scalping Project DD

Nieprzeczytany post autor: Darro »

Słuszna uwaga. DD faktycznie zły ,dlatego jak wspomniałem zacieśniam SL ,żeby uniknąć powtórki z 4 stycznia 17, kiedy to DD był najgorszy w historii tego konta.
Na załączonym obrazku ze statystyką DD widać jednak ,że walczę z tym i staram się nie nadwyrężać juz konta tak jak w styczniu.

Obrazek
DarrO275_Myfxbook_-_2017-02-14_10.54.23.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sob-forex
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 28 mar 2014, 09:04

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: sob-forex »

Lubię patrzeć jak komuś się udaje, oby się w tym nie zgubić.
Powodzenia :)

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Darro »

sob-forex pisze:Lubię patrzeć jak komuś się udaje, oby się w tym nie zgubić.
Powodzenia :)
Dzieki za dobre słowo :564:

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Hardcore Scalping Project dzień 35

Nieprzeczytany post autor: Darro »

35 dzień Hardcore Scalping Project

Czas na podsumowanie 7 tygodnia trwania projektu

Według planu na luty 17-02-17 czyli 35 dzień od rozpoczęcia z kapitałem 1000 PLN powinienem osiągnąć stan 5613 PLN
Stan aktualny - 5834 PLN ,czyli jest nadwyżka 221 PLN
Mam otwarte 4 zlecenia ,które sa na minusie dając equity -1417 w stosunku do planu

zamknąłem 22 zlecenia
21 wygranych / 1 przegrane
uzbierałem 186 pipsów ( razem od początku roku 1538)
powiększyłem stan konta o 1220 PLN

Komentarz: Byłem w "terenie" bez dostępu do mt4 i dwa zlecenia oczekujące otwarte zostały w czasie danych na GBPUSD -mój błąd bo powinny być przed publikacja danych usunięte , gdyż były bardzo blisko aktualnej ceny i aktywowały się "knotem", a później niestety poszło w kierunku przeciwnym.Do SL brakuje 30-40p. Nauczka na przyszłość: pamiętać o oczekujących zleceniach ,gdy są w planie jakieś dane na tej parze.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Darro pisze:
sob-forex pisze:Lubię patrzeć jak komuś się udaje, oby się w tym nie zgubić.
Powodzenia :)
Dzieki za dobre słowo :564:
A może pare słów o momencie wejścia w pozycje? Co jest setupem? Bo skąd się wzięła taka super skuteczność to już wiem :). SL>>TP.
Czy może sam moment otwarcia pozycji jest mało istotny przy tak dużym SL?
Wynik na tą chwile jest rewelacyjny. Jeśli dobrze licze to ponad 500% od kapitału początkowego

Nieśmiertelny Trader

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

jeśli nie ma sztywnych zasad to upadnie i to mocno jak Ja kiedyś:

z 300zl do 10k (plus bonus od armady przez co dziwnie policzylo wyplaty) przy DD16% :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Darro »

[/quote] A może pare słów o momencie wejścia w pozycje? Co jest setupem? Bo skąd się wzięła taka super skuteczność to już wiem :). SL>>TP.
Czy może sam moment otwarcia pozycji jest mało istotny przy tak dużym SL?
Wynik na tą chwile jest rewelacyjny. Jeśli dobrze licze to ponad 500% od kapitału początkowego[/quote]

Trudno ując w kilku zdaniach zasady zawierania transakcji ,gdyż sa one uzależnione od sytuacji na wykresie.
Pomimo ,ze jest to skalping to jednak podstawą są analizy wykresów dziennych D1. Na nich szukam formacji zapowiadającej w najbliższej przyszłości ruch w którąś stronę -wzrosty albo spadki. Do moich ulubionych należą Inside Bary,RGRy, kanały i trójkąty zniżkujące lub wzrostowe. Gdy znajduje na wykresie jakiejś pary walut taką formację , robię bardziej szczegółową analizę tej pary uwzględniając najbliższe poziomy wsparcia i oporu. No i czekam na sygnał do wejścia.
Sygnałem takim jest zazwyczaj świeczka z knotem , najlepiej jeśli jest to świeczka odrzucająca poziom , gdzie knot wychodzi poza poziom ale zamknięcie świeczki jest po drugiej stronie . Jeśli cena podąża w kierunku wcześniej przeze mnie przewidywanym ,zaczynam żniwa- czyli trzymam się kierunku i wchodzę przy każdej okazji gdy cena wykona pullbacka. Ważne jest trzymanie się kierunku ruchu ceny ,bo rynek zrobi wszystko ,żeby nam namieszać w głowie i będzie kręcił i zawracał ,żeby odwieśc nas od właściwego kierunku ,więc nie dajmy sie oszukać i cierpliwie czekajmy na realizacje naszej analizy na D1. Mój SL wynika właśnie z analizy na D1 -gdzie określam max granice w których cena może sie poruszać góra -dół...dopiero przekroczenie jednej z nich jest sygnałem ,że setup jest już nie ważny bo rynek postanowił iść nie tam gdzie my byśmy sobie życzyli (czyli analiza była błędna). Jedna taka analizę zamieściłem na tym forum : http://forex-nawigator.biz/forum/eur-gb ... ml#p853523.
W celu określenia gdzie zamknąć zlecenie lub gdzie może kończyć się pullback i można zaryzykować kolejne wejście używam mojego systemu będącego efektem kilkuletniego zmagania sie z rynkiem czyli Rangebary+Bolinger Bands +MACD+strefy SD ( w skrócie RBBM) ,który opisałem tu: https://comparic.pl/skalpowanie-wykresi ... -stref-sd/. Analizy dzienne będące podstawa całej strategii tez można znaleźć na jednej z (anglojęzycznych) stron ....ale nie mogę tu podać linka ,bo złamał bym tu zasady forum

Awatar użytkownika
Darro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 11 lut 2017, 07:54

Re: Hardcore Scalping Project

Nieprzeczytany post autor: Darro »

Nieśmiertelny Trader pisze:jeśli nie ma sztywnych zasad to upadnie i to mocno jak Ja kiedyś:

z 300zl do 10k (plus bonus od armady przez co dziwnie policzylo wyplaty) przy DD16% :)
Wynik doskonały !!! - czy Twoje niezadowolenie z osiagniętego zysku wynikło z tego ,ze nie wypłaciłeś sobie przynajmniej części tej kwoty i grałeś dalej kończąc na zero ?

ODPOWIEDZ