Red Ema Trading

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Mpapiez

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

No żesz k*rwa...
To naprawdę był wycinający fake-out i teraz jest malowany młot na H1 na edku :shock: .

Dziś mi wycięło 2 potężne wejścia dosłownie o 2-3 pipsy.

M15 i M30 już się ustablizowało ponad 1.10.
H1 pewnie zrobi to samo.

Zmieniłem zdanie - zrobie podsumowanie tego tygodnia z rozbiciem na wyniki z poszczególnych par walutowych.
Emocje już opadły, piwko wypije i biorę się do roboty :) - mimo wszystko to był fajny tydzień.

Tydzień zamykam, żeby czasem nie wejść na nim pod kreskę.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: highend »

Co do rzeźnika to uważam, że lecimy w czarną d***e (17x.xxx) ale to tylko moje zdanie.
W sumie od miesiąca mamy nadal taką większą konsolę (na 400pips), ale jak się rzeźnik rozpędzi to nie będzie zmiłuj.
Zapewne większość liczy, ze wywali go w górę bo taki jest trend na weekly itp...

a czy ktoś widział trend na monthly? ;)

co do zasad gry - coraz bardziej podoba mi się Niemiaszek i jego styl.
Ma swoje wejście, nie musi(!) dawać SLa i sobie czeka na TP. Pozycję dobiera odpowiednio do depo
(1 lot na 50.000 depo) i jak widać DD ma całkiem spoko. Dzięki temu nie ma nerwa, że mu wywaliło SL i poszło po jego myśli bo on WIE, że pójdzie po jego myśli :mrgreen: :D :)
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: highend »

acha - i wydaje mi się, że nie warto zaprzątać sobie głowę "okrągłymi" poziomami jak 1.10 czy 1.20 na edku.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

highend pisze:acha - i wydaje mi się, że nie warto zaprzątać sobie głowę "okrągłymi" poziomami jak 1.10 czy 1.20 na edku.
Zgadza się. Tym bardziej jeśli trzyma się co do pipsa.
Zauważyłem, że często rynek chodzi na osiemdziesiątki np. 1.0980

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

@ Mpapiez. Bardzo dobry dziennik. Nie chcę dawać Ci rad, ale przed i po posiedzeniu banków centralnych lepiej dać sobie luz, a na pewno nie zawracać trendu. Dziś Mario podał datę QE. Niby wszystko w cenach, ale zawsze to fakt.
Edek nie poleciał dużo niżej tylko dlatego, że wieści zza oceanu nie były rewelacyjne.
Pozdrawiam.

Mpapiez

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

highend pisze:
co do zasad gry - coraz bardziej podoba mi się Niemiaszek i jego styl.
Ma swoje wejście, nie musi(!) dawać SLa i sobie czeka na TP. Pozycję dobiera odpowiednio do depo
(1 lot na 50.000 depo) i jak widać DD ma całkiem spoko. Dzięki temu nie ma nerwa, że mu wywaliło SL i poszło po jego myśli bo on WIE, że pójdzie po jego myśli :mrgreen: :D :)
Niemiaszek w najgorętszym miejscu zaliczył prawie 15% DD nie wiem czy to tak całkiem spoko przy tym depo i przy fakcie że on skraja po 0.3%. Aktualnie też jest coś nie tak, bo ma -4% na otwartych pozychach.
highend pisze: acha - i wydaje mi się, że nie warto zaprzątać sobie głowę "okrągłymi" poziomami jak 1.10 czy 1.20 na edku.
Z tym się nie zgodze. Okrąglaki to takie psychologiczne poziomy. Setki często działaja. A taki poziom jak 1.10, 1.15 czy 1.20 to już mega okrąglak. Sam widzisz gdzie jesteśmy po wybiciu 1.20 dołem .

Edkowi nie pozwolili długo zostać poniżej 1.10 bo konsekwencje byłby takie same. Najwcześniejszy support bylby gdzieś na 1.05 lub na parytecie.

Edek już potwierdził młot na H1, a ja czuje się jak frajer.
Drugi raz wycięty tego samego dnia o kilka pipsów :| :cry: .

No nic krótkie podsumowanie edka zrobie za 2-3 godziny i potem do zobaczyska od poniedziałku.

Mpapiez

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: Mpapiez »

FxTag pisze:
highend pisze:acha - i wydaje mi się, że nie warto zaprzątać sobie głowę "okrągłymi" poziomami jak 1.10 czy 1.20 na edku.
Zgadza się. Tym bardziej jeśli trzyma się co do pipsa.
Zauważyłem, że często rynek chodzi na osiemdziesiątki np. 1.0980
Ja osobiście zawsze dawałem ~10 pipsów luzu.
Nawet dla bezpieczeństwa dałem sobie 12 bo liczyłem się z delikatnym naruszeniem 1.10.

Po tym dniu, na pewno rozszerze zasadę do 15 pipsów, bo dziś 15 by mi dupsko uratowało.

Awatar użytkownika
highend
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10192
Rejestracja: 12 gru 2013, 23:46

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: highend »

Mpapiez pisze: Niemiaszek w najgorętszym miejscu zaliczył prawie 15% DD nie wiem czy to tak całkiem spoko przy tym depo i przy fakcie że on skraja po 0.3%. Aktualnie też jest coś nie tak, bo ma -4% na otwartych pozychach.
skrajanie po 0.3% świetnie wpisuje się w moją stopkę.
a jeśli jego system mu działa i pomimo "źle" zabranej pozycji wychodzi na plus - co udowodnił zarabiająć dwie średnie krajowe "na luzie" na spokojnie i powolutku i bez stresu jak on to pisze - to nie ma tutaj nic do zarzucenia.
Jestem pewien, że ten USD/PLN co mu wisi też wyjdzie na plus. Co więcej - prawdopodobnie sam otworzę eSkę na tej parze i nawet na weekend zostawię :)

a edek możliwe, że szykuje jakieś odreagowanie. To by wpisywało się w spadek USD/PLN.
FB: highendforex - Tańczący z Wykresami

Awatar użytkownika
m4ki
Gaduła
Gaduła
Posty: 195
Rejestracja: 13 paź 2014, 14:06

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: m4ki »

Ja kiedyś próbowałem wchodzić w pozycje przed EBC i FED itd., parę razy się udało, kilka razy się nie udało :) i kilka razy wyszedłem na zero, stwierdziłem, że tak już nie będę robił bo to nie ma sensu, równie dobrze mógłbym pójść do kasyna i zagrać w ruletkę i obstawić Red lub Black. Nawet jak by się wszystkim wydawało, że cena pójdzie w tą czy w tą i zagrają pod to, to Mario czy Babcia mogą puścić niespodziewanego bąka, nagle szok, większe zaskoczenie i cena mocniej ruszy, ból jak nie w tą stronę, którą prognozowaliśmy.

Zatem ja już nie gram tak, otwieram pozycje na szczycie szpileczki (oczywiście nie wiem, że to już może być szczyt), ustawiam sobie np. wysoko sell limit pod jakimś mocnym oporem/LT/Pivot itp. i dodatkowo czatuje by ewentualnie odpalić z palca, gdyby cena nie sięgnęła mojego Limita. W tej sytuacji nawet jak cena poleci dalej, to ryzykuje mniej niż jak bym zagrał przed EBC/FED. Jak nie wejdę w pozycję w porę i ucieknie mi już za duży ruch, to daję sobie spokój.
Niewykorzystane sytuację, zawsze się mszczą !!!!

Poza tym jakbyś odpalał inne TF H1/H4 rysował trójkąty/ kanały itp. to byś widział, że cena musi lecieć dalej w dół.
Przy takim trendzie, można grać L na drobną korektę tylko, obawiam się, że zasugerowałeś się czyjąś analizą (nie będę pisał czyją), że można powoli podbierać L, dlatego też tak szeroki SL.

Na załączonym obrazku mój wyczyn, przyznam że ze sporym fartem, gdyby pierwszy trade się nie udał, w drugi już bym nie wchodził.

Nie warto wchodzić w pozycję przed posiedzeniami, i uważam, że jak już miałeś odpaloną pozycję to mogłeś sobie TS (150/200pkt) ustawić, powrót był łagodniejszy i SL by zaskoczył przy 1.10980, zamknął byś z profitem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Let the pips flow 8)

FxTag
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 496
Rejestracja: 09 gru 2012, 16:42

Re: Handel z nurtem M15...

Nieprzeczytany post autor: FxTag »

highend pisze:
Mpapiez pisze: Niemiaszek w najgorętszym miejscu zaliczył prawie 15% DD nie wiem czy to tak całkiem spoko przy tym depo i przy fakcie że on skraja po 0.3%. Aktualnie też jest coś nie tak, bo ma -4% na otwartych pozychach.
skrajanie po 0.3% świetnie wpisuje się w moją stopkę.
a jeśli jego system mu działa i pomimo "źle" zabranej pozycji wychodzi na plus - co udowodnił zarabiająć dwie średnie krajowe "na luzie" na spokojnie i powolutku i bez stresu jak on to pisze - to nie ma tutaj nic do zarzucenia.
Jestem pewien, że ten USD/PLN co mu wisi też wyjdzie na plus. Co więcej - prawdopodobnie sam otworzę eSkę na tej parze i nawet na weekend zostawię :)

a edek możliwe, że szykuje jakieś odreagowanie. To by wpisywało się w spadek USD/PLN.
Myslę, że Niemiaszek przyzwyczaił się do tego stylu gry i nie gra na maxa (jak Mpapiez) Pewnie jak będzie trzeba to sobie dopłaci i będzie ok (nawiasem mówiąc należałoby mu podziękować za podgląd do zagrań i swoje spojrzenie na trading) co też robię. Ale naśladować nie zamierzam:P

Zablokowany