Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Reklamy oraz linki do ciekawych miejsc w sieci zajmujących się rynkiem Forex.
szmer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 01 paź 2014, 22:21

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: szmer »

kowal29 pisze:Żadnego usuwania tematu, tylko na to czekają trolle. Jak zajdzie potrzeba to wyciągnę to co mam, potwierdzone przez obecnego managera, tego nie zmienicie panowie, inne rzeczy już dawno zmienione, każdy manager pomaga tym co dostarczają nowe rybki.
Wyciagnij co masz. Czekamy z niecierpliwoscia. :lol:

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

kowal29 pisze:Zaorski i reszta grupy trading jam, proszę pokazać jak tradujecie, najlepiej od tego wtorku aż do końca miesiąca. Chat z video w realnym czasie
Nadal tego nie rozumiem... chcesz zobaczyć jak trejdują? nic prostszego - wejdź i oglądnij ich "pojedynki" transmitowane live na youtube... zobacz jakie są wyniki - staram się zrozumieć po co tyle jadu... mógłbym zrozumieć twoją postawę (nagonkę) gdyby co pojedynek każdy z tjs zarabiał duże kwoty... ale do k... nędzy oni za każdym razem pokazują:
a) małe kwoty wygranych bądź przegranych (kilkaset złotych)
b) szczerze opisują co im wyszło a co spierdzielili więc w czym problem?

ps. kowal pamiętaj, że oni się dzielą spostrzeżeniami za free - nikt również nie zmusza do oglądania czy czerpania wzorców... więc ja pytam w czym problem???

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Podsumuję:

Oskarżenia Kowal29 wydają się być równie prawdopodobne i na miejscu, jak stwierdzenie Rafała, że IB to pasożyty.

Koniec podsumowania.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

cromwell78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2013, 01:06

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: cromwell78 »

Akhh pisze:Podsumuję:

Oskarżenia Kowal29 wydają się być równie prawdopodobne i na miejscu, jak stwierdzenie Rafała, że IB to pasożyty.

Koniec podsumowania.
Posłuże się definicją :) pasuje idealnie do IBeków

Pasożytnictwo, parazytyzm – forma antagonistycznego współżycia dwóch organizmów, z których jeden czerpie korzyści ze współżycia, a drugi ponosi szkody. Termin ten stosowany jest w biologii – w odniesieniu do dwóch organizmów różnych gatunków – oraz w socjologii, gdzie pasożytnictwem nazywany jest próżniaczy tryb życia osoby zdolnej do pracy[1]. Zbliżonymi do pasożytnictwa formami – spotykanymi w biologii rozwoju – są szczególne taktyki rozrodcze prowadzone przez parazytoidy, pasożyty lęgowe oraz niektóre gatunki tzw. pasożytów płciowych (np. matronicowate).

Pasożyty stanowią ważny element każdego ekosystemu[2]. Są przyczyną wielu chorób zwierząt (w tym człowieka) i roślin. Nauka zajmująca się badaniem pasożytnictwa to parazytologia.

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Czyli nijak ma się to do IB, który daje coś od siebie w postaci edukacji, kontaktów z brokiem dzięki, którym dużo szybciej są rozwiązywane problemy, programów wspomagających trading etc.

Dobrze, że wyjaśniłeś to definicją, bo jasno wynika z tego, że problemem są jedynie IB nie dający nic od siebie dla traderów, a jedynie pasożytujący na nich.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

cromwell78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2013, 01:06

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: cromwell78 »

Akhh pisze:Czyli nijak ma się to do IB, który daje coś od siebie w postaci edukacji, kontaktów z brokiem dzięki, którym dużo szybciej są rozwiązywane problemy, programów wspomagających trading etc.

Dobrze, że wyjaśniłeś to definicją, bo jasno wynika z tego, że problemem są jedynie IB nie dający nic od siebie dla traderów, a jedynie pasożytujący na nich.
PRoblem IB to glupi system wynagradzania .. promujący chciwość
Nie wiem po co IB uwazaja siebie za traderów .. skoro nimi nie są
Fakt łączą te 2 funkcje ale to jest jasny konflikt interesów

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Czy ja wiem, czy system który wynagradza od obrotu jest systemem promującym chciwość? Jeśli ktoś specjalnie nakłania do overtradingu, żeby przyciąć na prowizji to tak. Przecież z założenia brokerzy zarabiają na prowizji, więc dzielą się swoim przychodem - nie widzę tu nic złego.

Wielu IB traderami nie jest, a jest jedynie twórcami stron, książek ;) etc. A z kolei trader, który jest IB, który promuje brokera, u którego traduje od lat i jest zadowolony też raczej nie powinien być negowany.

Swojego czasu gdzieś z 6-7lat temu, grając dużymi lotami przetestowałem dziesiątki brokerów. U jednego z nich warunki były rewelacyjne, wypłacał kasę bez problemu (istnieje do dzisiaj) i nawiązałem z nim wtedy (od dawna z nim nie współpracuję) współpracę na zasadzie daję do nich link, dostaję jakąś tam prowizję za obrót. Prowadziłem wtedy blog, wypowiadałem się na forum, miałem link do brokera w stopce chyba - brokera sprawdzonego przez 2 czy 3 lata, u którego obróciłem setki jeśli nie tysiące lotów i wypłaciłem dziesiątki tysięcy USD.

Czy to było złe? Przetestowałem wszystko na własnej skórze, podawałem swoje analizy i zagrania przed faktem lub bezpośrednio po otwarciu pozycji. Nie brałem od nikogo złotówki, a jedyny przychód pochodził od brokera, który dawał jakieś tam 10% od prowizji pobieranej od kogoś kto założył konto za pośrednictwem linku. Dla niego bez różnicy, a mógł w ten sposób odwdzięczyć się za pracę, którą wykonywałem.

A swoją drogą to były jakieś grosze - w sumie może kilkaset USD. Natomiast zawsze coś i to była też motywacja do cięższej pracy jeśli chodzi o prowadzenie bloga czy dzienników traderskich i przede wszystkim regularności w pisaniu.
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Pablo90
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1215
Rejestracja: 10 cze 2007, 15:36

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: Pablo90 »

Rafał to poczytaj sobie definicje symbiozy :) Nie ma konfliktu interesów, bo zysk jest właśnie od obrotu, nie od strat. To tak jakby stwierdzić że każdy broker jest pasożytem bo bierze prowizję od obrotu, a to nie zależy od tego tylko od modelu realizacji transakcji.
Jako osoba która korzysta z IB kiedy tylko to możliwe w porównaniu do osoby która tego nie robi mam mniejsza prowizję czasem nawet o kilkadziesiąt procent, często pomoc w komunikacji na drodze klient-broker, dostęp do niektórych narzędzi wspomagających handel. Akhh ma rację, wątek jest o niczym bo stwierdzenie, że IB jest złe jest bez sensu. I jako TJS wykręcacie się, że każdy broker może u Was kupić reklamę i to moim zdaniem jest złe, bo np. raposo z tego forum jest IB i starannie dobiera brokerów z którymi współpracuje. To zawsze jest górna półka brokerów, z najniższymi prowizjami i regulacjami. A Wy jakiś czas temu pokazywaliście baner od ACFX, typowego cypryjskiego brokera z bonusami i "regulacjami" cypryjskimi, który potem na koniec padł. A Rafał pisze o tym tak jakbyście nie mieli żadnego wpływu na to kto w wykupuje u Was reklamę.

MaciejWLKP
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 727
Rejestracja: 07 wrz 2012, 21:01

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: MaciejWLKP »

Zaraz wybija 20 strona, Rafał oto co powinieneś zrobić:
1. Ustalenie adresu IP i danych personalnych kowala bo sam od siebie nie poda.
2. Założenie sprawy cywilnej
3. Wygrana sprawa i przeznaczenie odszkodowania na dom dziecka
4. Nagranie filmu z przeprosinami tak jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=HwXHokADYBQ
"Jeśli nie ustalasz celów dla siebie, jesteś skazany na pracowanie przy osiąganiu celów kogoś innego."
"Ci, którzy nie pamiętają przeszłości, są skazani na jej powtarzanie."

cromwell78
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 02 kwie 2013, 01:06

Re: Grupa Trading Jam - WAŻNE!

Nieprzeczytany post autor: cromwell78 »

W interesie pasożyta .. jest by żywiciel żył jak nadłużej, może nie będzie to fascynujące życie bo jednak
dzwiganie tasiemca powoduje skutki uboczne i wyniszczenie organizmu.. ale pacjent żyje :)

IB to nie symbioza.. Korzyści powinny być rozłożone podobnie a tak nie jest
IB dostaje zawsze kasę od obrotu nieważne czy trader traci(jest w złęj kondycji) czy nie traci

Gdyby to byłą symbioza wyniki traderów z IB znacznie by się rożniły od wyników spekulantów bez IB.. a tak nie jest

Czym zatem jest symbioza .. wrócmy do definicji:
"Symbioza – zjawisko ścisłego współżycia przynajmniej dwóch gatunków organizmów, które przynosi korzyść każdej ze stron (mutualizm) lub jednej, a drugiej nie szkodzi (komensalizm). Jednak często trudno ustalić dokładny bilans strat i zysków współżyjących organizmów. W klasycznej teorii symbiozy, zaproponowanej przez twórcę tego terminu Antona de Bary, zawiera się także pasożytnictwo. Jest to uzasadnione m.in. dlatego, że w niektórych układach charakter współżycia może zmieniać się w czasie i jeden z symbiontów może w pewnych okresach czerpać więcej korzyści, stając się pasożytem i doprowadzając do upośledzenia lub śmierci drugiego symbionta (organizmu żyjącego w symbiozie z innym)."

ale jest trop .. może to byc komensalizm..
"Jest to typ zależności o charakterze symbiozy między dwoma lub więcej gatunkami, przy czym jeden z gatunków czerpie z tej zależności wyraźne korzyści, nie szkodząc pozostałym (np. rekin i podnawka; lew i hieny; lew i sęp; żuk gnojowy i ssak kopytny). Innym przykładem komensalizmu jest odżywianie się owadów żyjących w ptasich gniazdach resztkami pokarmu gospodarzy lub znalezionymi w gnieździe piórami. Komensalizm jest więc współżyciem korzystnym dla jednego z partnerów, dla drugiego obojętnym.

Komensalizm jest najbardziej luźnym i najmniej obligatoryjnym związkiem międzygatunkowym, jako że obaj partnerzy często mogą egzystować niezależnie od siebie. Jeden z partnerów odnosi tu korzyść i ma biologiczną przewagę nad osobnikami tego samego gatunku, które nie pozostają w takim związku[1]."

Dlatego zgodnie z powyższa definicja komensalizmu ..
IBeki należało by porownywać do takich zwierząt jak Hiena .. Sęp ... żuk gnojowy :)
mi tez pasuje ... zamiast mówic pasożyty mozna mówic Sępy , Hieny, żuki gnojowe :D
Ostatnio zmieniony 04 sty 2017, 12:39 przez cromwell78, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ