Grupa trader ów - czyli jak handlować zbiorowo

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
mazimba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:10

Nieprzeczytany post autor: mazimba »

Zastanów się czy nie chodzi ogólnie o wsparcie, wymianę opinii między ludźmi zajmującymi się Fx, zawsze można zorganizować chatroom, albo po prostu wejsc na IRCa.
Marzenia, nie cele

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Gwyn_Bleidd pisze:Bo dobre momenty wejścia to nawet nie połowa sukcesu. Ot cała historia
A w jaki sposób to oceniasz ???
Jak nie potrafisz zamknąć z zyskiem to może problem jest w tym, że źle wchodzisz ?
Martwisz się że za wcześnie wychodzisz z rynku z za małym profitem ???
Nie rozumiem jak można określić samo wejście jako dobre gdy nie ma się
dobrego wyjścia.. nie rozumiem tego.
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Przy systemach z małą uznaniowością wejść - grupa powinna się skupić na filtracji sygnałów.

Zarządzanie pozycja to już bardzo szeroki temat:
a więc TP, TS, piramidowanie
zamykanie częściowe, przestawianie SL itd

Przy dobrym zgraniu grupy można prowadzić statystyki:
np: dla grupy trzy osobowej
gdy wszyscy byli za wejściem i weszli to skuteczność X procent
gdy uczestnik x z uczestnikiem y weszli to skutecznośc X procent
gdy handluje sam to skuteczność mam taką ... gdy z grupa to taką ...
itd itp
Prosta sprawa gdy wszyscy zgadzają się co do wejścia i wchodzą w rynek ale każdy inaczej zarządza pozycją - dodatkowy "materiał" do analizy ( która metoda była skuteczniejsza i dlaczego).
Osobiście widzę w tym potencjał
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

mazimba pisze:Zastanów się czy nie chodzi ogólnie o wsparcie, wymianę opinii między ludźmi zajmującymi się Fx, zawsze można zorganizować chatroom, albo po prostu wejsc na IRCa.
Opinie osób grającymi różnymi sposobami są w moim mniemaniu bez sensu. Mogą wprowadzić nadmiar informacji, które nie pomogą a zwykle zaszkodzą w trejdowaniu. Chodzi tu o zwykła tendencję ludzi do wybiórczego traktowania informacji, co- paradoksalnie- sprawi, że albo człowiek się zbyt upewni w swoim przeświadczeniu kierunku ruchu, albo w najlepszym razie spowoduje zbyt szybką realizację zysków. Co innego opinie ludzie, którzy grają podobnym sposobem ;)
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

Tymek - gdy stosujesz strategie:
że pozycja która była zyskowna nie może stać się stratną
to zarządzanie pozycją jest kluczowe.
Dodatkowe są systemy które nie maja ściśle określonych parametrów wyjścia z rynku.
Gwyn_Bleidd - dlatego pisałem o ludziach którzy grają w tym samy systemie ( ewentualnie z jego modyfikacjami)
Ostatnio zmieniony 21 sty 2011, 12:08 przez TARKIN, łącznie zmieniany 1 raz.
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Tymek pisze:
Gwyn_Bleidd pisze:Bo dobre momenty wejścia to nawet nie połowa sukcesu. Ot cała historia
A w jaki sposób to oceniasz ???
W taki
TARKIN pisze: Zarządzanie pozycja to już bardzo szeroki temat:
a więc TP, TS, piramidowanie
zamykanie częściowe, przestawianie SL itd
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Awatar użytkownika
mazimba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:10

Nieprzeczytany post autor: mazimba »

Gwyn_Bleidd pisze:
mazimba pisze:Zastanów się czy nie chodzi ogólnie o wsparcie, wymianę opinii między ludźmi zajmującymi się Fx, zawsze można zorganizować chatroom, albo po prostu wejsc na IRCa.
Opinie osób grającymi różnymi sposobami są w moim mniemaniu bez sensu. Mogą wprowadzić nadmiar informacji, które nie pomogą a zwykle zaszkodzą w trejdowaniu. Chodzi tu o zwykła tendencję ludzi do wybiórczego traktowania informacji, co- paradoksalnie- sprawi, że albo człowiek się zbyt upewni w swoim przeświadczeniu kierunku ruchu, albo w najlepszym razie spowoduje zbyt szybką realizację zysków. Co innego opinie ludzie, którzy grają podobnym sposobem ;)
Masz racje, ale chodzi mi bardziej o inne wsparcie, ludzie o podobnych zainteresowaniach po prostu spedzają ze sobą czas, rozmawiają nie tylko (a moze przede wszystkim nie o fx?) Tak jak w pracy... Czekając na swój setup sam na sam z monitorem można zwariować...
Marzenia, nie cele

Awatar użytkownika
Gwyn_Bleidd
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 75
Rejestracja: 04 gru 2010, 11:58

Nieprzeczytany post autor: Gwyn_Bleidd »

Tymek pisze:Jak nie potrafisz zamknąć z zyskiem to może problem jest w tym, że źle wchodzisz ?
Martwisz się że za wcześnie wychodzisz z rynku z za małym profitem ???
Nie rozumiem jak można określić samo wejście jako dobre gdy nie ma się
dobrego wyjścia.. nie rozumiem tego.
Sęk w tym, że każde wejście ma swoją cenę i nie chodzi tu tylko o koszt u brokera, ale również koszt potencjalnego wywalenia stopem. Chodzi o to, żeby średni zysk był większy, niż średnie koszty (czyli straty). A żeby to osiągnąć, to nie wystarczy tylko wiedzieć gdzie wejść. Trzeba wiedzieć, jak się zachować ze swoją pozycją, jak ją powiększać modyfikować, zmniejszać, czyli zarządzać. To jest trudniejsze, niż sam moment wejścia.
TARKIN pisze: Prosta sprawa gdy wszyscy zgadzają się co do wejścia i wchodzą w rynek ale każdy inaczej zarządza pozycją - dodatkowy "materiał" do analizy ( która metoda była skuteczniejsza i dlaczego).
Osobiście widzę w tym potencjał
Ja również, i to ogromny ;) Statystyczne ustalenie, jak należy zarządzać pozycją przy eliminacji jednej niewiadomej (momentu wejścia).
TARKIN pisze:Tymek - gdy stosujesz strategie:
że pozycja która była zyskowna nie może stać się stratną
to zarządzanie pozycją jest kluczowe.
Dodatkowe są systemy które nie maja ściśle określonych parametrów wyjścia z rynku.
Gwyn_Bleidd - dlatego pisałem o ludziach którzy grają w tym samy systemie ( ewentualnie z jego modyfikacjami)
Dokładnie ;)
ja np nie stosuje TP. Wolę poczekać, aż ten sam dobry moment wejścia wystąpi ale w przeciwnym kierunku. Ale to czy to jest właściwe działanie będzie przedmiotem mojego badania ;)
mazimba pisze: Masz racje, ale chodzi mi bardziej o inne wsparcie, ludzie o podobnych zainteresowaniach po prostu spedzają ze sobą czas, rozmawiają nie tylko (a moze przede wszystkim nie o fx?) Tak jak w pracy... Czekając na swój setup sam na sam z monitorem można zwariować...
w takim razie zgoda ;)

Tarkin, skąd jesteś?
Życie to surfing, więc nie bój się fal.

Awatar użytkownika
HunterPL
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 437
Rejestracja: 26 sie 2010, 21:33

Nieprzeczytany post autor: HunterPL »

Tarkin proponuje siebie i moją wariacje NLA chodź wiem że nic z tego bo uważasz mnie za łapiącego noże ryzykanta :P ale jakbyś zmienił zdanie to od lutego możemy zacząć:)

Dodano po 5 minutach:

wg mnie zebranie paczki która będzie grała tym samym systemem może być raczej dosyć trudne. Wg mnie wystarczyły by pewne cechy wspólne np:
-tylko daytraderzy
-bazowanie (głownie ale nie tylko) na pewnych tf np. m5 i m15
-poczucie humoru :D
-zakaz wstępu dla ryzykantów łapiących noże (nie to jednak wykreślimy:P)
Pieniądze są krwią tego świata...

Awatar użytkownika
Hikari
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 394
Rejestracja: 10 mar 2005, 19:05

Nieprzeczytany post autor: Hikari »

TARKIN pisze:Założenia:
grupa ludzi handlujących przy użyciu tego samego sytemu
cele:
wspólna analiza wejść i wyjść, filtracja sygnałów etc
Potrzeba:
Rozwiązanie techniczne.
Do tego nie trzeba grupy ludzi.
Natomiast, jak czesc sie zajmie AT a druga filtrowaniem odpowiednich derywatow, to mogloby cos ciekawego powstac. To by moglo zaoszczedzic mase czasu.
Nie biore tylko FX pod uwage.
Mozna zarobic kilka tysiecy % a nastepnie stracic tylko 100% ;)

ODPOWIEDZ