gra na wyciszeniach

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
tooomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2014, 21:42

gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: tooomek »

witam, na forum jestem zaldewie od kilku dni, czytam troszke na temat strategii jakie są opisane, i pragne podzielić się swoją wiedzą ale najpierw chciałbym się zapytać czy ktoś z was gra na wyciszeniach ??

Awatar użytkownika
Michał-fx
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 01 lut 2014, 19:10

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: Michał-fx »

co masz dokladnie na mysli piszac o grze na wyciszeniach ?
Myśleć i działać jak Goldman !

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Może pod wpływem jakiś środków uspokajających...? :)

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Ale mnie kolega zaintrygował tym tematem :).
Czekam na rozwinięcie.
Chyba, że jest to sposób gry, na który czasami się przełączam: gra na sesji nocnej, łapanie małych ruchów na mikrotrendach z użyciem wskaźników wyprzedania i wykupienia, krótki, max. 4 pipsowy stop.
Pozdr. R.

tooomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2014, 21:42

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: tooomek »

mam na myśli że dla przykladu erugbp jest aktywny podczas sesji europejskiej, a w pozostałym czasie jest dość martwo.
Innym przykładem niech będzie eurusd (o tym usłaszałem dopiero kilka dni temu podczas otwartego webinaru). EURUSD podczas sesji azjatyckiej przez 8h (pomiedzy 00:00-08:00) wykazuje niekiedy zaledwie ruch 10 pipsow tylko. Rzucałem na szybko okiem na inne pary europejsko-amerykańskie i one również wykazują niekiedy bardzo niewielkie ruchy podczas sesji azjatyckiej. I zastanawiam sie czy ktoś z was na tym gra ?

Awatar użytkownika
silveRbull
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 480
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:14

gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: silveRbull »

Witam

Można grać w czasie sesji azjatyckiej pod pewnymi warunkami. Trzeba sprawdzic kalendarz ekonomiczny i wybrac do gry takie pary walutowe które maja swoje przełożenie w danych makroekonomicznych ogłaszanych nocą. Dane te powodują ruchy nawet większe niż 10 pipsowe skoki.

Kolejna sprawa to strategia. Nocą generalnie odpada granie na wyższych interwałach niz H1, chyba ze chcesz złapać tylko dwie świeczki H4 -jedna na spadki a druga na wzrosty :).

Jest to zatem bardziej środowisko skalpingowe i analityczne do daytradingu. Ja np. w nocy, albo wczesnym ranem składam zlecenia oczekujące pod sesje londyńską. W ten sposób można sie załapać na początek dziennego zasięgu ceny.

tooomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2014, 21:42

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: tooomek »

ja napisze cos wiecej, i wrzuce screeny jak tylko znajde choć odrobine wiecej czasu- mam nadzieje ze juz jutro i dokladnie bedziemy mogli sie wymiec spostrzezeniami i uwagami

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

W załączeniu dwa zrzuty ekranu: rynek "niespokojny" (sesja popołudniowa, charakterystyczne długie cienie świec, nietrwałe trendy) oraz rynek "spokojny" (sesja nocna). Rzecz jasna jest to bardzo subiektywne podejście do tematu, nie mniej jest to też jedno z moich kryteriów wejścia na dany rynek: to, co widzę nie może być za nadto "poszarpane".
Pozdr. R.

tooomek
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 12 wrz 2014, 21:42

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: tooomek »

tu wrzucam o czym mówiłem, sorry ze tak późno.
TO jest przykład z EURGBP, w razie jakichkolwiek pytań, śmiało pytać. Odpowiem na ile bede umiał

-- Dodano: 06 paź 2014, 20:51 --

Robiwan, a mógłbyś coś więcej napisać? Jak wchodzisz w transakcje ? i co to za indyk na dole ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Robiwan
Gaduła
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: 18 wrz 2012, 22:10

Re: gra na wyciszeniach

Nieprzeczytany post autor: Robiwan »

Obserwuję kanał Donchiana (na zrzucie jest tylko jego środek, można w to miejsce sma 20-sto okresową). Jak cena jest na średniej po prostu wchodzę zakładając, że trend będzie kontynuowany (trend - można sobie jakiś kanał narysować, jakąś wolniejszą średniĄ, jak kto woli). Staram się nie wchodzić gdy cena zbytnio oddaliła się od średniej/środka kanału. Stosuję krótki stop. Indyk na dole celowo zamazałem - był w fazie testów, nie sprawdził się.
Pozdr. R.

ODPOWIEDZ