Gra na intuicję

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
candleman
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:29

Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: candleman »

Witam. :D Moją grę na forex zacząłem prawie rok temu. Zaznaczę że chodzę jeszcze do technikum. Próbowałem grać na fale elliotta,różne wskaźniki,poziomy fibonacciego,price action i nic z tego konkretnie nie wyszło. Natomiast zacząłem grać tak jak mi podpowiada intuicja. Pewnie ktoś tu zaraz napisze,że to hazard ale grałem tak jak to widziałem i jak wydawało mi się że rynek może się zachować. Całkiem nieźle na tym wyszedłem,poniżej wklejam screena z realnego konta . Co o tym myślicie? Czy na tyle transakcji możliwe aby to było zwykłe szczęście? Geniusz wyczucia rynku ? :P haha proszę o opinie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: freakout »

wszystko ok, tylko pamiętaj że intuicja czasami zawodzi, a szczęście nowicjusza nie trwa długo ;)

Awatar użytkownika
mosek
Gaduła
Gaduła
Posty: 107
Rejestracja: 12 lut 2012, 21:13

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: mosek »

candleman pisze:Witam. :D Moją grę na forex zacząłem prawie rok temu. Zaznaczę że chodzę jeszcze do technikum. Próbowałem grać na fale elliotta,różne wskaźniki,poziomy fibonacciego,price action i nic z tego konkretnie nie wyszło. Natomiast zacząłem grać tak jak mi podpowiada intuicja. Pewnie ktoś tu zaraz napisze,że to hazard ale grałem tak jak to widziałem i jak wydawało mi się że rynek może się zachować. Całkiem nieźle na tym wyszedłem,poniżej wklejam screena z realnego konta . Co o tym myślicie? Czy na tyle transakcji możliwe aby to było zwykłe szczęście? Geniusz wyczucia rynku ? :P haha proszę o opinie.
To się nazywa nieświadoma kompetencja.
'Chwytamy trend za jaja i wykręcamy tak, że się zesra pipsami. Nasz plan to trzymać się planu. Przejdziemy przez sesję jak gówno przez rurę.'

Dualgate
Bywalec
Bywalec
Posty: 13
Rejestracja: 14 sie 2014, 15:00

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: Dualgate »

Często jest tak, że traderzy szukają swojej drogi przez całe lata, przerabiając setki mniej lub bardziej skomplikowanych metod, by na samym końcu wrócić do podstaw i grać za pomocą jedne poziomej kreski :) Jeśli stosujesz odpowiedni MM do swojej techniki, nie zaczniesz próbować jej zmieniać po serii strat, masz szanse na sukces.

Awatar użytkownika
JKL
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 52
Rejestracja: 26 kwie 2010, 10:19

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: JKL »

Na intuicję jest taka teoria:
Jeśli patrzysz się godzinami dziennie w wykresy to twój mózg zaczyna pełnić funkcję "magazynu" wykresów. Nie musisz pamiętać dokładnie każdego wykresu gdyż te wykresy pozostają w twojej podświadomości. Następnie gdy widzisz jakąś sytuację na wykresie to intuicja podpowiada ci co się stanie za moment ale nie umiesz wytłumaczyć dlaczego tak będzie. Dzieje się tak dlatego że twój mózg kiedyś zarejestrował podobny wykres do tego który teraz widzisz i podsuwa ci go jako rozwiązanie. Im więcej wykresów jest zmagazynowanych w mózgu tym lepsze będą wyniki intuicji. W sumie ciężko oczekiwać dobrych rezultatów gdy się ma w pamięci trzy wykresy na krzyż.

Więcej można przeczytać w książce "Spekulacja intuicyjna" Curtis M. Faith
Wiem, że nic nie wiem

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

Jestes geniuszem za kilka lat bedziesz miliarderem fx niezle :) jestes stworzony do fx :)
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
por. Borewicz
Gaduła
Gaduła
Posty: 93
Rejestracja: 25 cze 2014, 11:58

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: por. Borewicz »

A jak wyglądają Twoje statystyki za cały rok 2014
- liczba transakcji
- liczba zyskownych transakcji
- średni zysk na zyskownych transakcjach
- średnia strata na stratnych transakcjach

candleman
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lip 2014, 13:29

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: candleman »

czytałem,że gra bez konkretnej strategii jest bez sensu i daleko się tak nie da pociągnąć w ten sposób więc wypłaciłem pieniądze i próbowałem grać dalej za mniejsze kwoty tylko,że już za pomocą tych fibo,PA itd. i już nie szło tak dobrze. dlatego proszę o opinie,czy jeśli zarabiam bez strategii ,ale wykorzystując intuicję to czy jest w tym coś nie tak ? może nie każdy jest takim .. mechanicznym graczem na fx i nie każdy potrzebuje konkretnej strategii ?

Burito
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 02 lip 2010, 15:08

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: Burito »

Nie komplikuj sobie na siłę życia . Tu nie jest ważne jak dobrym jesteś w PA czy w jakimkolwiek innym podejściu do rynku , liczy się kasa którą regularnie zarabiasz . Każdy szuka jakiś patternów , najlepiej co do pipsa , no dajcie spokój , jakby to tak działało to wystarczyłoby jakieś proste ea i każdy byłby bogaty . Przecież rynek nigdy nie będzie drugi raz taki sam . Druga sprawa , syndrom polaczka odrazu zadziałał , chłopak zarobił i już jego trading został okrzyknięty szczęściem początkującego . Czego wam tu nie pokażą to od razu "nie da się" , " kłamiesz" , " zobaczymy za rok " , na tym forum zabronione jest mówienie o swoich zyskach , za to jak ktoś się wyżali jak mu źle , ile to już rachunków opierniczył , momentalnie zostaje przyjęty z otwartymi ramionami . Nawet wasz ostatni nowy guru na początku wątku NLA wyjechał kiedyś z tekstem , że się nie da , a teraz obrósł w piórka i jest nindżą . Także pozdrawiam założyciela tematu i życzę żeby ta seria strat której wszyscy tak się boją przyszła jak najpóźniej , a on z dobrym MM wypłacił więcej kasy niż wszyscy jesteście warci . Pozdro

Grzegorz314
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 08 wrz 2014, 17:53

Re: Gra na intuicję

Nieprzeczytany post autor: Grzegorz314 »

Poruszyles BARDZO wazny temat i problem, wiec od razu gratuluje odwagi :)
Intuicja jest bardzo wazna, jeśli nie najważniejsze.
Intuicja z zalozenia pochodzi, czy też ma swoje źródło w prawej półkuli mózgu, która odpowiada miedzy innymi za kreatywność. Z założenia wynik myslenia ANALITYCZNEGO jest ZAWSZE obarczony błędem, ponieważ analizować możesz tylko to co znasz, do czego masz dostęp, a intuicja wykracza DALEKO poza te ramy dając Ci dostęp do informacji o istnieniu których sobie nie zdajesz sprawy.
Dla przykładu, dowiedziono, że człowiek odbiera w ciągu sekundy ok 1 milion bitów informacji na temat otaczającego go świata, ale z powodu tzw. filtrów percepcji do naszej Świadomości dochodzi jedynie ok 4-8 tysięcy.

Więc na tyle na ile możesz PRAKTYKUJ, a nie raz w życiu intuicja Cię uratuje szczególnie w kontaktach z ludźmi, przy wchodzeniu w interesy etc

To, co ktoś napisał, że "intuicja" bywa zawodna nie do końca zdawał sobie sprawę z tego co mowi. Intuicja może zostać ZAGŁUSZONA jedynie przez emocje i szum myślowy, ale NIGDY się nie myli. Więc jeśli popracujesz trochę nad sobą i zaczniesz swoja intuicje testować w roznych sytuacjach, gwarantuje sukces i miejsce na Scianie Chwaly Fx :)
Bez ironii.`
candleman pisze:Witam. :D Moją grę na forex zacząłem prawie rok temu. Zaznaczę że chodzę jeszcze do technikum. Próbowałem grać na fale elliotta,różne wskaźniki,poziomy fibonacciego,price action i nic z tego konkretnie nie wyszło. Natomiast zacząłem grać tak jak mi podpowiada intuicja. Pewnie ktoś tu zaraz napisze,że to hazard ale grałem tak jak to widziałem i jak wydawało mi się że rynek może się zachować. Całkiem nieźle na tym wyszedłem,poniżej wklejam screena z realnego konta . Co o tym myślicie? Czy na tyle transakcji możliwe aby to było zwykłe szczęście? Geniusz wyczucia rynku ? :P haha proszę o opinie.

ODPOWIEDZ