GANN + makro + time

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - System forex "GANN-MAKRO-TIME" - 07.09.2017
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -time.html

System FOREX "GANN-MAKRO-TIME"


                 W dzisiejszym kalendarzu ekonomicznym było dużo danych makro oraz przemówienie prezesa EBC Mari Draghi.

Obrazek

                    Z tych najbardziej istotnych przeanalizowałem dane z Australii, Wielkiej Brytanii, Kanady i USA. Założenia systemu "GANN-MAKRO-TIME" odrzuciły dane z Australii z godz. 3:30. Dane o sprzedaży detalicznej oraz bilans handlowy rzadko kiedy w przeszłości pozwalały na zyski. Istniało duże ryzyko tzw. "zawrotki" kursu i SL. Dane z Wielkiej Brytanii - indeks Halifax - rzadko kiedy dają zmienność, więc odpuściłem. Dane z USA o zasiłkach dla bezrobotnych nigdy nie dawały szans na zyski temu systemowi, więc decyzja podobna jak na AUD i GBP.
                  Dopiero dane z Kanady z godz. 16:00 czyli indeks Ivey PMI był okazją do zysków. Tak było w przeszłości. Niestety, tym razem zmienności w pierwszych sekundach nie było. Decyzja, zamknięcie stojących w karnecie SELL STOP i BUY STOP.

Obrazek

                Być może, to wczorajsze cuda na USD/CAD dziś uspokoiły "Kanadyjczyka". Sesja dla mnie zakończona na 0. Danych dotyczących  strefy EUR, konferencji prasowych nigdy nie wykorzystuję z uwagi na wiele wpadek, takich jak dzisiaj. Na jutro będę miał dwie okazja do grania.


Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

AUD/USD - 0.8150 - 0.8300

Obrazek

AUD/USD

Ostatnie dwie sesja to wzrosty na parze AUD/USD. Kurs wybił się z formacji spodka i ruszył w kierunku nowych oporów.

Obrazek

Najbliższe cele "kangura" to poziomy 0.8150, czyli szczyt z 14 maja tego roku i docelowo w średni terminie 0.8300, czyli szczyt z połowy stycznia '17. 

Obrazek


Pozdrawiam Adam Kruchy



zapraszam do bogu w profilu
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" 08.09.2017
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... 92017.html

Na piątkowej sesji najbardziej interesowały mnie dane makroekonomiczne, które miały się pojawić o godz. 10:30 w Wielkiej Brytanii i o 14:30 w Kanadzie.

Obrazek

Dane z Wielkiej Brytanii o produkcji przemysłowej, bilansie handlowym przeszły bez echa i zmienności nie było, tak bardzo potrzebnej dla systemu "GANN-MAKRO-TIME". Zlecenia oczekujące SELL STOP i BUY STOP szybko "poszły do kosza".

Obrazek

Inaczej wyglądała sytuacja o godz. 14:30. Dane z Kanady to zmiana zatrudnienia i stopa bezrobocia. Pojawiła się miła niespodzianka o zmianie zatrudnienia z prognozowanych 19 tysięcy do 22,2 tysięcy.

Obrazek

Rynek  zareagował i po chwili para USD/CAD ruszyła do góry. Po minucie rynek zawrócił, by po chwili na dobre zawrócić do góry. SL nie był dzisiaj używany. Zadziałał trailinig stop ustawiony na 4 pipsy. Nie było jakichś dziwnych poślizgów więc pozycja zaowocowała zyskiem 16,4 pipsów.

Obrazek

I tym miłym elementem zakończyłem ciekawy tydzień. System "GANN-MAKRO-TIME" zachował się bardzo dobrze, broker też.

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

GANN-MAKRO-TIME week 11-15.09.2017

Tydzień 11-15.09.2017 r.

               Za nami bardzo udany weekend, głównie dzięki "trejdom" na parze USD/CAD. W tym nadchodzącym tygodniu pierwsza jego część będzie na luzie. Żadne istotne dane makro nie będą podchodzić pod zasady systemu "GANN-MAKRO-TIME".

Poniedziałek 11.09.2017 r.

Obrazek

           Jak widać na powyższym poniedziałek to istna pustynia dla fanów danych makro, zwanych "makrowcami". Jedyne dane, które przeanalizowałem to te z 14:15 z Kanady dotyczące rozpoczętych nowych domów. System GANN-MAKRO-TIME nie masz szans. W przeszłości zazwyczaj trejdy kończyłyby się SL. Odpuszczam!

Wtorek 12.09.2017 r.
 
Obrazek                           

             Jak widać danych więcej niż w piątek, ale niestety nie dla nas. Historia pokazuje jedno "szanse jedynie na SL". dopuszczam zarówno te z 3:30 z Australii jak i te o 10:30 w Wielkiej Brytanii. Inaczej wygląda sytuacja z danymi z godziny 16:00 z USA, czyli "miejsca pracy w turystyce". Te dane zazwyczaj nie dają zmienności. Ale w sierpniu niespodziewanie dał.y zarobić. Jednak to był wypadek przy pracy. Po prostu na rynku panowała flauta i rynek skorzystał z dobrych danych. Ja odpuszczam te dane. 

Środa 13.09.2017 r.

Obrazek

            Sytuacja identyczna jak ta z wtorku. Dane prezentujące tego dnia z reguły kończą się SL, albo najzwyczajniej w świecie brak zmienności, tak bardzo potrzebnej systemowi "GMT". Odpuszczam!

Czwartek 14.09.2017 r.

Obrazek
Obrazek

           Odpuszczam przemówienie wiceprezesa RBA Australii z godziny 1:15. Nigdy nie gram pod "przemówienia". Podejmuję za to próbę zagrania pod dane z Australii z godz. 3:30 dot. stopy bezrobocia i zmiany zatrudnienia. Tutaj jest ryzyko SL stąd trailing stop ustawię na 3 pipsy.
           Podobna sytuacja z danymi z godz. 10:30 z Wielkiej Brytanii o sprzedaży detalicznej (brak ich w tym kalendarzu - nie wiem czemu). Trailing stop również ustawiam na 3 pipsy.
           Może być ciekawie  o godz. 13:00 w Wielkiej Brytanii. Zapadną decyzje Komitetu Polityki Monetarnej BoA w sprawie obniżenie, podwyższenia i utrzymania stóp procentowych. Zazwyczaj kończy się to dużym zyskiem dla "GANN-MAKRO-TIME". W związku z tym wchodzę w to!
           Kolejna okazja do zysków nadarzy się o godz. 14:30 z USA, czyli dane o inflacji, wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych. Po analizie ostatniego roku jest szansa na zysk dla systemu "GMT" więc będę próbował. Odpuszczam dane z Kanady. Raz, że w tym samym czasie co te z USA, a dwa nie dawały szans na zyski.

Piątek 15.09.2017 r.

Obrazek

            Koniec tygodnia to jedna szansa na zyski. O godz. 14:30 w USA będą prezentowane dane dotyczące sprzedaży detalicznej. System "GMT" wyczuł swoją szansę więc wchodzę. I to na tyle w piątek.
            W okresie poniedziałek-środa spokojnie można skoncentrować się na wyjazdach, treningach albo leżeć w domku i czytać i czytać i czytać. A zapomniałbym, GRZYBY!!! Ich nie powinno brakować. Ma być ciepło, mokro więc do roboty.To właśnie najlepsze cecha "GANN-MAKRO-TIME", nie potrzeba marnować czasu. Jest o wiele mniej stresu.


Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" - profit AUD/USD
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... rofit.html

AUD/USD 



O godz. 3:30 (polskiego czasu) w Australii pojawiły się dane dotyczące stopy bezrobocia i zmiany zatrudnienia.

Obrazek

Jak widać na powyższym zdjęciu, wzrosłą zmiana zatrudnienia, co zaowocowało wzrostem na parze AUD/USD. W ciągu kilku minut kurs wzrósł o ponad 40 pipsów. do poziomu 0.8016. Jednak nad ranem kurs zawrócił i w chwili obecnej jest to poziom 0.8000.
Z tych danych skorzystał z chęcią system forex "GANN-MAKRO-TIME" i otworzył pozycję BUY STOP zgodnie z zasadami.

Obrazek

Analiza tych danych w przeszłości nakazała mi, by trailing stop (TS) ustawił na poziomie 3 pipsów, gdyż w przeszłości zdarzały się niespodzianki. Pojawiały się tzw. "zawrotki", czyli nagły powrót ceny w drugim kierunku, kończące się SL.

Obrazek

Broker X-Trade Brokers zachował się bardzo dobrze. Poślizg przy zamknięciu pozycji na danych wyniósł tylko 1 pips. Oby tak dalej.


Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

Nieśmiertelny Trader

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: Nieśmiertelny Trader »

No jak się gra 0,10 lota to poślizgów nie ma :)

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Nieśmiertelny Trader pisze:No jak się gra 0,10 lota to poślizgów nie ma :)
Są, za chwilę je zaprezentuje. Inna sprawa, że trzeba sprawdzić do jakiej wielkości pozycji pozwala dany broker. Ja na razie nie narzekam na X Trade Brokers.
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" - GBP/USD SL, TP i 0
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... sd-sl.html

Obrazek

GBP/USD - forex system "GANN-MAKRO-TIME"


Dzisiejsza sesja to sporo istotnych danych dla pary GBP/USD. O godz. 10:30 mieliśmy poznać sprzedaż detaliczna w Wielkiej Brytanii, a o godz. 13:00 informacje z Komitetu Polityki Monetarnej Bank od England dot. stóp procentowych, QE Total oraz protokół z posiedzenia MPC.

Obrazek

Dziwi mnie, gdyż we wszystkich dostępnych kalendarzach makroekonomicznych zaginęły informacje o sprzedaży detalicznej, a jeszcze wczoraj to widziałem. Ale i tak na wszelki wypadek ustawiłem się pod te dane. Jednak nie było żadnego ruchu, więc zdjąłem zlecenie STOP.
Rynek widać czekał na godz. 13 i informacjach o ewentualnych ruchach na stopach procentowych. I tuż po informacji rynek "odwalił" numer i błyskawiczną "zawrotkę". Na wszelki wypadek ustawiłem swój trailing stop na 3 pipsy. Gdyby nie było poślizgu i na kupowaniu a potem sprzedawaniu to byłby mały zysk. Ale stało się jak się stało. Straciłem 0,8 pipsa więc nie tak źle hi hi hi!

Obrazek

Jednak pojawiła się mocna 1-minutowa świeczka, która pokazała, że rynek się pomylił i wraca do góry. Więc szybko włączyło się zlecenie oczekujące BUY STOP i zabezpieczyło trailing stop. Z tego wyszło 21,6 pipsa zysku. Potem kurs poszedł dodatkowo 95 pipsów wyżej, ale zasady to zasady.

Dane pokazały, że stopy procentowe zostają na tym samym poziomie co poprzednio jak i kwestie QE - bez zmian.

Obrazek

W sumie na dwóch istotnych danych wyszły 3 próby. Jedna na zero, druga na minimalny SL i zysk.



Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" - USA - min. profit

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... a-min.html

USA - forex system "GANN-MAKRO-TIME"


O godz. 14:30 zaprezentowano dane makroekonmiczne z USA tj. inflację bazową oraz wnioski o zasiłki dla bezrobotnych.

Obrazek

(PAP) Ceny konsumpcyjne (CPI - consumer price index) w USA w sierpniu wzrosły o 0,4 proc. w ujęciu mdm, a rdr wzrosły o 1,9 proc. - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie.
Inflacja bazowa, czyli wskaźnik, który nie uwzględnia cen paliw i żywności wyniosła 0,2 proc. mdm i 1,7 proc. rdr.
Analitycy spodziewali się, że wskaźnik CPI wzrośnie o 0,3 proc. mdm, a rdr wzrośnie o 1,8 proc. W ujęciu bazowym oczekiwano 0,2 proc. mdm i 1,6 proc. rdr.
W lipcu wskaźnik CPI wzrósł o 0,1 proc. mdm i 1,7 proc. rdr (PAP Biznes)
Pod dane z USA próbowałem dzisiaj skorzystać z fitra i zagrałem przez USD/JPY.

Obrazek

Poszła tak sobie i skończyło się szybkim trailing stop. Zysk został niewielki, bo tylko 3,3 pipsa, ale lepszy rydz niż nic. Jednak ruch na EUR/USD był w początkowej fazie ruchy zyskowniejszy.

Obrazek

Co potem się stało każdy może zobaczyć, od bandy do bandy. Więc stosowanie SL i TS to obwiązek każdego tradera, który chce z tego żyć na co dzień.


Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - system "GANN-MAKRO-TIME" - USA
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... e-usa.html

USA - dane dotyczące sprzedaży detalicznej 15.09.2017 godz. 14:30

Obrazek

O godzinie 14:30 opublikowane dane z rynku amerykańskiego, głównie bazowej sprzedaży detalicznej oraz indeks NY Empire State. Jak widać analitycy prognozowali inaczej niż rynek.

Obrazek

Rynek nie był przekonany co do kierunku i kurs na parze USD/JPY początkowo poszło na południe, by po chwili zawrócić i ponownie wrócić na "południe".
Ponownie próbowałem sił z USD/JPY podczas amerykańskich danych i pojawił się niewielki profit.

Obrazek

Trailing stop przydał się kolejny raz. Tym razem ustawiłem go na 4 pipsy. Był 2 pipsowy poślizg na starcie i 0,1 na zamknięciu.
Przygotuję dziś lub jutro tygodniowe rozliczenie systemu "GANN-MAKRO-TIME" i od początku miesiąca.

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

ODPOWIEDZ