GANN + makro + time

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - NZD/USD RGR

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... d-rgr.html

            Od poprzedniej analizy kurs "KIWI" kolejny raz próbuje skorzystać z okazji jaką niewątpliwie jest RGR na wykresie dziennym.

Obrazek

Poziom "szyi" RGR-u to 0.7200. Kurs próbuje "swoich sił" i spada poniżej tego poziomu. Jednak próba pokonania tego wsparcia może nadarzyć się w dzisiejszej nocy z środy na czwartek. O godzinie 3:00 będą publikowane dane "indeks zaufania biznesu ANZ".

Obrazek

Tam też będę czekał na okazję do większej zmienności w jedną, czy drugą stronę. Te dane nie zawsze dają szybszy ruch w danym kierunku, ale rynek czasami robi niespodzianki.

Obrazek

W przypadku spadków kolejne wsparcia widziałbym na poziomach 0.7050. Docelowo dla "niedźwiedzi" szukałbym na 0.6900 i 0.6800. "Byki" mają najbliższy opór na poziomie 0.7325, czyli szczyty ramion RGR-u.

Zapraszam do bloga w profilu.

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

System forex "GANN-MAKRO- TIME" - podsumowanie sierpnia 2017

     
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -time.html
         Z systemem "GANN-MAKRO-TIME" ruszyłem 9 sierpnia 2017 r. Wcześniej jego podstawy poznałem dzięki swojemu znajomemu, który od lat gra tylko pod dane makroekonomiczne. Próby rozpocząłem na koncie standard MT4 w XTB. Ne miałem żadnych problemów, rekwot czy dużych poślizgów.
              Łącznie zrobiłem 139 transakcji. Duża część robiona byłą systemem podsystemem "GANN" z wykorzystaniem wachlarza. Kilka razy zapomniałem o ważnych danych makro i minęły mnie 4 razy zyski a raz strata. Między innymi przeszły mi dzisiejsze dane o 14:30 w Kanadzie, które dały zyski, zgodnie z zasadami systemu "GMT".

Obrazek

Przez te 17 dni sesyjnych, 5 dni miałem bez transakcji a 2 dni ograniczone z uwagi na wakacyjne wyjazdy. Mimo to udało się zarobić 347,47 zł co stanowiło 8,68%. Taki regularny wynik chciałbym powtarzać.
                Po dzisiejszej sesji zakończyłem konto MT4 Standard. Od jutra, 1 września ruszam na nowym koncie MT4 PRO w XTB z uwagi na korzystniejsze spready i szybkość transakcji.

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

System forex "GANN-MAKRO-TIME" - target/profit 31.08.17

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... me_31.html

               System GMT dał dzisiaj szansę na kolejny zysk. Jak już pisałem wcześniej najzwyczajniej w świecie zapomniałem o danych z godz. 14:300 w Kanadzie (PKB, deflator). Skupiłem się na koszeniu trawy w obawie przed załamaniem pogody. Budzik w telefonie zadziałał, ale słuch nie. Tak to bywa.
               Na podstawie tych danych chciałbym pokazać jak wyglądałaby dzisiejsze transakcja na klonowym listku.

Obrazek
https://pl.investing.com/economic-calendar/

               Dane analizowałem wcześniej i prawie "gwarantowały" szybki ruch w określonym kierunku. Sporadycznie podobne dane kończyły się SL. Tak wyglądał dzisiaj ruch na tej parze walutowej.

Obrazek

                Jak widać kurs dawał nawet 100 pipsów ruchu na spadkach. Jednak system gra ciut inaczej i wpadłoby ok 30 pipsów. Jednak każdy trader znalazłby tutaj okazję do mniejszego lub większego profitu. Wcześniejsza analiza poprzednich okresów zrobiła swoje. Szkoda, że tylko na papierze. 

UWAGA
- pamiętać o istotnych danych, codziennie rano robić analizę ustaleń dla całego tygodnia

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - DAX i co dalej?
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... dalej.html

                Niemiecki DAX od czerwca porusza się w trendzie spadkowym. W dniu dzisiejszym zbliżył się do górnego oporu i podejmie kolejną próbę na wybicie się z trendu.

Obrazek
         
                W przypadku pozytywnego scenariusza DAX powinien ruszyć w kierunku 12.275. Kolejne opory czekają na poziomie 12.650. Potem zostaje już tylko szczyt 20.06.2017 r, czyli 12.930. 
                W drugim scenariuszu DAX nadal będzie się poruszał w kanale spadkowym, gdzie najbliższe wsparcia to 12.000, 11.500 i 10.800.

Obrazek

Obecnie DAX znajduje się na poziomie 12.115 i trzyma się w jeszcze w kanale spadkowym.

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Wrzesień na nowym koncie zaliczyłem od SL :mrgreen: na "kablu"

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... rex_1.html

Obrazek
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Czekając na kolejny tydzień i transakcje ciut wygłupów
Obrazek

:564:
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - Makro/Targets week 4-8 september
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... ember.html

                Zakładałem, że początek tygodnia będzie spokojny dla walut. W poniedziałek rynki w USA i Kanadzie są zamknięte  uwagi na Święto Pracy. Tymczasem informacje napływające z Korei Północnej o próbach z H-bomb (bomba wodorowa) zmieniają sytuację. W tym tygodniu rynki żyją tymi wydarzeniami:

Obrazek

* European Central Bank policy meeting
* U.S. ISM services PMI
* UK PMIs
* China trade figure
* Bank of Canada rate decision
https://www.investing.com/news/economy- ... 525117Bank of Canada rate decision

                  Po dokładnej analizie najważniejszych danych makro i wydarzeń w tym tygodniu, postanowiłem zająć się n/w:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

                 Zgodnie z zasadami systemu "GANN-MAKRO-TIME" tylko te dane dają szanse na zyski w tym tygodniu. Mam pewne wątpliwości dotyczące piątkowych danych z Wielkiej Brytanii, które nie zawsze dawały szansę systemowi. W związku z powyższym zmniejszę pozycję na 0.05 lota i trailing stop ustawię na 3 pipsy.
                 Pozostałe dane nie spełniają wymogów systemu. O ich szczegółach będę pisał w codziennych komentarzach.

Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

środa, 6 września 2017
Bank of Canada says... 1%! Who's next?

USD/CAD - 1%!

Obrazek

                Informacją dnia niewątpliwie jest decyzja Banku Kanady o podniesieniu głównej stopy procentowej o 0,25%. Tymczasem analitycy i rynek zakładali, że stopy pozostaną na niezmienionym poziomie 0,75%.

Obrazek

"Decyzja z godz. 16:00 to podwyżka stóp procentowych o 25 p.b. do 1,00 proc. (dla overnight). Konsensus zakładał, że BOC wstrzyma się z takim ruchem, ale w komunikacie nie wykluczy możliwości takiego posunięcia w najbliższych miesiącach. Tymczasem mamy kolejne w okresie zaledwie 2 miesięcy zaostrzenie polityki (poprzednia podwyżka miała miejsce w lipcu), a w komunikacie stwierdzono, że kolejne ruchy będą zależne od sytuacji na rynkach i kolejnych publikacji makro". http://www.bossafx.pl

                 CAD natychmiast zareagował i umocnił się w stosunku do USD o 1,75%. Dla grających na spadki czekało 270 pipsów do ugrania, ale tylko teoretycznie. Poślizg był duży i sięgał od 40 do ponad 60 pipsów w zależności od brokera. Widać to na wykresie USD/CAD H1.

Obrazek

Pytanie zasadnicze kto w kolejce? Który bank centralny zacznie podnosić stopy procentowe w swoim kraju? 

Pozdrawiam Adam Kruchy



zapraszam do bloga w profilu
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

System FOREX "GANN-MAKRO-TIME" - targets/profits 6.09.17
https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... -time.html


Środowa sesja obfitowała w szereg danych makro, w tym te najbardziej istotne, czyli dane z Australii (PKB), USA (bilans handlowy) i Kanady (stopy procentowe). Po weekendowej analizie systemu "GANN-MAKRO-TIME" wybrałem w/w.
                
Obrazek

Australia - AUD/USD
O godz. 3:30 dane o PKB były zbliżone do tych przygotowanych przez analityków i banki inwestycyjne. Kurs po starcie zawrócił i włączył trailing stop. Zysk na tej transakcji to 5.8 pipsa.

wykres

USA - EUR/USD
O godz. 14:30 zaprezentowano dane o bilansie handlowym USA. Dane były zbliżone do tych zaproponowanych przez analityków, więc o zmienności można było pomarzyć. Zamknąłem obydwie pozycje BUY STOPP i SELL STOP. 

wykres

Kanada - USD/CAD
Moja dzisiejsza perełka, czyli liść klonowy! Dobrze przygotowałem analizę i wiedziałem, że ponownie może być mocna świeca. I tak się stało. Pomimo "mega" poślizgu kurs złapał po drodze moje SELL STOP i dał mu 158.4 pipsa!

wykres


                  Decyzja Banku Kanady po raz kolejny zaskoczyła rynek, analityków i trejderów. Dla mnie to sygnał, że inne banki też zmienią swoją politykę niskich stóp procentowych. A to będzie okazja do kolejnych zagrań pod takie informacje. Oznacza to dużą zmienność, a to lubi system "GANN-MAKRO-TIME".

Poniżej dzisiejsze zlecenia BUY STOP i SELL STOP: 

Obrazek



Pozdrawiam Adam Kruchy           
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

EUR/USD - Mario DRAGHI SHOW


Mario Draghi SHOW - ROLLERCOASTER

Obrazek

                 Rynek z niepokojem czekał na słowa prezesa EBC Mario Draghi. Natychmiast pojawiła się zmienność na głównej parze walutowej. EUR/USD zaczęło przypominać "rollercoaster".

Obrazek

                    O godz. 14:31 kurs "edka" ruszył do góry, by po 3 minutach osiągną minimum dnia na poziomie 1.1930. I to na koniec spadków. Potem kurs ruszył do góry, momentami osiągając poziom 1.2060. Co powiedział Draghi?

7.09.2017, Frankfurt (PAP) - Zmienność euro w ostatnim czasie jest źródłem niepewności - powiedział na konferencji po posiedzeniu EBC Mario Draghi, prezes banku. Dodał, że EBC przedyskutuje przyszłość QE jesienią.
Draghi powiedział, że "kurs walutowy musi być brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji".
Prezes EBC powiedział też, że inflacja stopniowo zmierza do celu, zaś inflacja bazowa w ostatnich miesiącach lekko wzrosła, choć pozostaje na stabilnym poziomie.
Draghi dodał, że "znacząca" akomodacja monetarna ze strony banku centralnego jest wciąż potrzebna oraz że EBC przedyskutuje przyszłość programu QE jesienią.
Prezes EBC powtórzył też, że - w razie potrzeby - EBC jest gotowy do zwiększenia skali programu skupu aktywów.
Draghi dodał, że wzrost gospodarczy w pierwszej połowie roku przyspieszył "bardziej, niż tego oczekiwano".
EBC podniósł też swoją prognozę wzrostu PKB strefy euro w 2017 r. do 2,2 proc. z 1,9 proc. oczekiwanych w czerwcu.
EBC spodziewa się, że w 2018 r. PKB strefy euro wzrośnie o 1,8 proc., a w 2019 r. o 1,7 proc.
Inflacja HICP, według prognoz EBC, ma w 2017 r. wynieść 1,5 proc., w 2018 r. spaść do 1,2 proc., a w 2019 r. ponownie wzrosnąć do 1,5 proc.
Celem inflacyjnym EBC jest wskaźnik HICP blisko, ale poniżej 2 proc. rdr. (PAP Biznes)


(PAP) Większość decyzji ws. programu QE zostanie podjętych w październiku - powiedział na konferencji po posiedzeniu EBC Mario Draghi, prezes banku.
"Jeśli potencjalne zagrożenia nie zmaterializują się, większość decyzji w sprawie programu QE zostanie podjętych w październiku" - powiedział prezes EBC.
Dodał, że "osobiście nie ma żadnych preferencji co do przyszłości programu QE" oraz, że dyskusja na temat programu podczas posiedzenia była "wstępna". (PAP Biznes)

Byki natychmiast wykorzystały okazję i ruszyły do góry (wykres).

Obrazek

 "Edek" w ramach trendu wzrostowego wrócił do wzrostów i zmierza w kierunku górnej bandy.

                Dzięki słowom Wielkiego Mario czeka nas jesień '17, pełne zmienności na rynkach finansowych. Na pewno nie będziemy się nudzić. Czasami jednak warto pomyśleć czy wchodzić na rynek, czy poczekać trochę z boku na istotnych danych. Na myśli mam wszelkie informacje o zmianach stóp procentowych.


Pozdrawiam Adam Kruchy
Obrazek

ODPOWIEDZ