GANN + makro + time

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Deszcz pisze:Adam czy Ty masz ustawione zlecenia limit przed danymi, czy na żywo otwierasz pozycję?
Kiedy zajrzałem do podanej przez Ciebie historii sygnały z mql5, wiszę że wyniki są dobre, ale zyski można wyobrazić sobie większe.


Deszcz docelowo są tylko zlecenia z limit. Dokładnie. Te inne mogą zmylić. Co do zysków też masz rację, ale tak na prawdę dopiero to "dogrywam". Tylko tak na prawdę to jest tylko dla tych, który się nie śpieszą, nie szukają na siłę sygnału.

"Niektórzy nie potrafią oprzeć się pokusie wygrzebania z wykresu dowolnego sygnału, żeby tylko wejść w rynek" Nial Fuller. :564:
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Dzisiaj pojawiła się okazja pod dane makro, które zaskoczyły "in plus". Mowa o danych o godz. 16:00 naszego czasu.

10:00am USD JOLTS Job Openings (Miejsca Pracy Dzięki Turystyce) 6.16M (jest) - 5.74M (prognoza) - 5.70M (było)

Kurs EUR/USD dał szybki ruch prawie 100 pipsów. Idealny trade. Szkoda, że beze mnie.

Obrazek
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Dzisiaj w moim kalendarzu było tylko wieczorne dane z Nowej Zelandii "Decyzja RBNZ ws. stóp procentowych". RBNZ zostawił je na niezmienionym poziomie, czyli 1.75%. Dzięki temu o 23:00 pojawiła się zmienność. Tym razem korzystałem z polskiego brokera i pomimo dużego ruchu, dynamiki zachował się przyzwoicie i pozwolił na zysk z tej transakcji.

Obrazek

A teraz czas na spanie. Jutro najbliższe istotne dane z tego co pamiętam to GB o 10:30 więc rano po śniadanku, treningu przygotuję się.
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Dzień "testowania" kolejnego brokera. Dzisiaj trudny dzień nie ze względu na rynek i dane makro, ale to co wydarzyło się nad ranem w Łodzi i okolicach. TORNADO! Teraz kłopoty z prądem internetm.

Dlatego dane z 10:30 w ostatniej chwili przygotowywane w okolicy gdzie był zasięg. Ale dane okazały się ... spokojne, bez zmienności od początku jak system lubi. Dlatego zlecenia szybko zdjęte z tablicy.

4:30am GBP Manufacturing Production m/m 0.0% 0.0% -0.1%
czyli zgodne z prognozą fachowców.

Teraz też dane o 14:30 z USA też robione w terenie gdzie LTE też nie dało rady ale cos tam szło. Jednak dane też nie były jakies porywające.

14:30
USD PPI m/m -0.1% 0.1% 0.1%
USD Unemployment Claims 244K 240K 241K
USD Core PPI m/m USD



Zmienność na jakaś rewelacyjna ale zysk był. Jednak ruch nie powalił na nogi i skasowałem minimalny zysk.
Czekamy na:
- prąd
- internet
- zmienność w dniu jutrzejszym
Obrazek
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Witam. Dzisiaj grałem tylko pod jedne dane makro, czyli...

Obrazek

Praktycznie od razu pokazała się "moja" zmienność i tym razem ruszyło w górę. Teraz próbuję gry w XTB pod kątem zachowania w trakcie danych a więc poślizgi i inne "cuda". Tutaj poślizgi nie były kiepskie więc jestem zadowolony. Jedną pozycję mogłem dłużej potrzymać (zgodnie z zasadą) ale coś tam mi wypadło hi hi.

Obrazek

Na tym kończę piątek i cały tydzień. Częściowo testowałem w XM a część w XTB. Teraz analiza tygodnia i analiza nadchodzącego. Pozdrawiam.

Chciałbym jeszcze spróbować xStation5. Czy ktoś z Was miał styczność?
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Dla tych co grają pod makro w przyszłym tygodniu zaczyna się dopiero :
- wtorek 10:30 Wielka Brytania - inflacja
- wtorek 14:30 USA - sprzedaż detaliczna (delikatnie)
- środa 10:30 Wielka Brytania - bezrobocie (ostrożnie)
- środa 20:00 USA FOMC (ale je unikam)
- czwartek 3:30 Australia - bezrobocie
- czwartek 10:30 Wielka Brytania - sprzedaż detaliczna
- czwartek 14:30 USA bezrobotni
- piątek 14:30 Kanada - inflacja

I to wszystko z czego większość danych z czwartku przejdzie mi koło nosa. Jadę szukać zamków z rodziną.

O w/w danych jutro napiszę więcej, konkretniej na moim świeżym blogu, którego znajdziecie pod adresem:

https://zarabianienaforexgieldaobligacje.blogspot.com/
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Pod dane makro w okresie 14-18 sierpnia 2017 r. przygotowałem krótką analizę w co będę grał. Pokazuję zasady, które stosuję. Wbrew pozorom zrezygnowałem ze środowej FOMC. Zbyt duże zmienność jak dla mnie. Ale tydzień i tak obfitujący w dane makro dla tych co pod nie grają.

Obrazek

Obrazek

Wszystkim życzę małych poślizgów i jak najwięcej pipsów.

Szczegóły na blogu:

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... odniu.html
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - SYSTEM "GANN-MAKRO-TIME" 15.08.2017

https://zarabianienaforexgieldaobligacj ... me-15.html


           W dniu dzisiejszym z danych makro interesowały mnie tylko dwa punkty, czyli dane z Wielkiej Brytanii godz. 10:30 (inflacja) i USA (sprzedaż detaliczna).
Dane z Australii, Japonii, Chin i Niemiec mnie nie interesują ze względu na ich charakter i małą zmienność.

Obrazek

  Pod "kabla" ustawiłem się zleceniami oczekującymi w każdym kierunku. O godz. 10:30 kurs ruszył na dół i szybko włączył zlecenia oczekujące "Sell Stop". W każdym kierunku ustawiam dwa zlecenie. Ustawiam zamiast TP (take profit) TS (trailling stop). Najmniej jest to 4,7 pipsa do max 7 pipsów. Różne TS na tych dwóch pozycjach. Ten wyższy, w przypadku dobrego kierunku mam szybko cofać na minimalny SL i starać się ciągnąć go jak najwyżej. Ta pozycja ma być po drodze sprzedawane w mniejszych zleceniach. Najlepiej robić to po 10 pipsów w dobrym kierunku. Dzisiaj jednak się nie udało, a szkoda. Na "kablu" poszło jeszcze 75 pipsów w dobrą stronę (choć ja dostałbym z tego 35 pipsów). Ale uda się innym razem.

Obrazek

O godz. 14:30 przyszedł czas na dane zza Atlantyku. Kurs ruszył i szybko ruszyły zlecenia oczekujące "Sell Stop". TS były ustawione i próbowałem wykorzystać jedno ze zleceń, ale ruch młodych, którzy nagle coś chcieli od taty zrobił swoje. Najważniejsze, że zysk był.

Obrazek

Jak widać "edek" jednak szybko zawrócił w kierunku 1.1733.

Krótka analiza pozostałych danych

3:30 Australia - dobrze przeanalizowałem wcześniejsze protokoły z posiedzeń RBA i      
        zrezygnowałem, system otworzyłby pozycje "BUY STOP" i błyskawicznie zaliczyłbym SL

6:30 Japonia - dane o produkcji przemysłowej nie dały wymaganej prze ten system zmienności

8:00 Niemcy - PKB pokazywane jest równo z rozpoczęciem sesji nie pasują do systemu
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

FOREX - SYSTEM "GMT" 16.08.2017

W dniu dzisiejszym z danych makro interesowały mnie tylko dwa punkty, czyli dane z Wielkiej Brytanii godz. 10:30. Dane z USA z 14:30 "odpuściłem". FOMC zawsze będę zostawiał dla innych. Sam nie otwieram pozycji, ale z chęcią spoglądam na to co się dzieje.

Obrazek

Wcześniejsza analiza danych w Wielkiej Brytanii spowodowała, że tym razem otworzyłem po jednej pozycji w danym kierunku. W przeszłości zdarzało się, że dane dot. wniosków dla bezrobotnych i średnie wynagrodzenia w pierwszej chwili szły w określonym kierunku, by po 15-20 pipsach zawrócić. Ryzyko SL było spore. W związku z tym podjąłem decyzję o mniejszej pozycji i TS 5 pipsów.


Obrazek

Tym razem kurs GBP/USD poszedł od razu w górę uruchamiając pozycję oczekującą "buy stop". Gdy włączył się TS i pojawił się zysk chciałem podzielić pozycję na 3 części. Niestety najzwyczajniej w świecie nie zdążyłem. Chciałem go podzielić po 0,01. Zysk byłby trochę większy niż ten poniżej. Teraz się nie udało, to uda się kolejnym.

Obrazek

Krótka analiza pozostałych danych

Obrazek

-   3:30 - Australia - wskaźnik kosztów zatrudnienia nigdy nie dawało zmienności
- 11:00 - EU - PKB Q2 - rzadko kiedy dawał zmienność potrzebną dla tego systemu
- 14:30 - USA - "budowy domów" - w przeszłości pojawiały się tzw. "zawrotki" z SL, to samo było 
   dzisiaj, po początkowym ruchu w górę na "edku" nastąpiła "zawrotka" i na rachunku byłoby SL
- 16:30 - USA - zapasy ropy naftowej - brak zmienności

Co jutro?

- 3:30 - Australia - dane o bezrobociu - trzeba uważać bo często są duże poślizgi, wcześniej przed 
   3:30 mocno "buja" - postaram się wejść
- 10:30 - Wielka Brytania - dane o sprzedaży detalicznej - w przeszłości zdarzały się duże poślizgi -
   jestem jutro w trasie więc nie wiem czy uda mi się akurat na 2 śniadanie hi hi hi
- 14:30 - USA - zasiłki dla bezrobotnych - też nie wiem, czy będę pod komputerem ale delikatnie
   bym wchodził, jednak jeśli kurs nie ruszy w określonym kierunku w ciągu 10 sekund odpuszczam


Zaprasza na mojego bloga Adam Kruchy
Obrazek

AdamKruchy
Gaduła
Gaduła
Posty: 215
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:28

Re: GANN + makro + time

Nieprzeczytany post autor: AdamKruchy »

Po powrocie z wakacji ruszam do pracy.

FOREX

"Targety" pod dane makro w tygodniu 21-25 sierpnia 2017 r.

Dzisiaj skorzystam z poniższego kalendarza:

https://pl.investing.com/economic-calendar/

Obrazek

Obrazek

Jak widać z najważniejszych danych makro i przemówień prezesów banków przyszły tydzień będzie... bardzo nudny. Szans na zyski jest niewiele dla mnie i dla mojego systemu.

Analiza

- poniedziałek - nie a dla nie żadnych ważnych danych makro

- wtorek 11:00 Niemcy - ZEW - analiza pokazuje iż system tutaj nie zarabiał - odpuszczamy!

- wtorek 14:30 Kanada - sprzedaż detaliczna - analiza za okres III-VII 2017 pokazuje że
   system  daje duże szanse na zysk, jednak w marcu i kwietniu był SL, ostatnie miesiące to
   zyski - gramy!

- środa - nie wchodzimy, analiza pokazuje, że system nie generował zysków przy środowych danych
   (PMI Niemiec, USA sprzedaż nowych domów)

- czwartek 10:30 Wielka Brytania - dane PKB - w okresie marzec-lipiec system mógł zarobić
   niewiele przy pomocy TS, zaś w czerwcu można było zarobić kilkadziesiąt pipsów - wchodzimy!

- piątek 14:30 USA - zamówienia na dobra - jest szansa na mały zys pod warunkiem, że od razu w 1
   minucie nastąpi mocniejszy ruch, w innym przypadku zrezygnować

- piątek 16:00 i 21:00 - przemówienia Yellen i Draghi - przemówienia zawsze odpuszczamy
Uwaga
SL 20 pkt
TS 4,7 pkt

pozdrawiam

Adam Kruchy
Obrazek

ODPOWIEDZ