G A N N

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

explorer pisze: A ile było ostatnio trzęsień ziemi w Europie, w których ginęli ludzie?
To kryterium wiarygodności przepowiedni są według Ciebie ginący w niej ludzie? Zacznijmy od tego że Raffaele Bendandi nic nie wspominał o żadnym trzęsieniu tego dnia, jest to kolejna miejska legenda która żyła od jakiegoś czasu na forach, źródła jego zapisków nie potwierdzają takiej przepowiedni:

http://en.wikipedia.org/wiki/Raffaele_B ... ts_of_2011


Mit zupełnie jak z Gannem, który umarł bankrutem, a dorobił się na drogich szkoleniach (5000 zielonych za szkolenie na tamte czasy to była kupa szmalu).
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

Awatar użytkownika
explorer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2008, 21:42

Nieprzeczytany post autor: explorer »

marcinx64 pisze:To kryterium wiarygodności przepowiedni są według Ciebie ginący w niej ludzie?
Jeśli giną ludzie, to znaczy, że siła trzęsienia jest znaczna, tak po prostu napisałem, co by nie dyskutować, że stale są jakieś mniejsze trzęsienia itd.
W Japonii może sztuką jest przewidzieć dzień, w którym nie ma trzęsienia, ale Europa to całkiem inny region świata i ponad 5 stopni Richtera to już nie jest coś, co zdarza się codziennie. Ale mniejsza o to.
marcinx64 pisze:Zacznijmy od tego że Raffaele Bendandi nic nie wspominał o żadnym trzęsieniu tego dnia, jest to kolejna miejska legenda która żyła od jakiegoś czasu na forach, źródła jego zapisków nie potwierdzają takiej przepowiedni
Raz piszą tak, raz inaczej. Ale ja się nie upieram, że na pewno Bendandi coś przewidział, ale również tego nie wykluczam, po prostu nie chce mi się drążyć tego tematu.
Cytat z wikipedii:
Raffaele Bendandi (ur. 17 października 1893 w Faenza, zm. 3 listopada 1979 tamże) − włoski sejsmolog, autor nieuznawanej w świecie naukowym teorii tłumaczącej naturę i powstawanie trzęsień ziemi

Ludzie często dokonują największych odkryć, bo nie wiedzą, że coś jest niemożliwe ...
marcinx64 pisze:Mit zupełnie jak z Gannem, który umarł bankrutem, a dorobił się na drogich szkoleniach (5000 zielonych za szkolenie na tamte czasy to była kupa szmalu).
templar kiedyś tam pisze:Owszem są takie źródła, które próbując podwarzyć dokonania Ganna stwierdzają, że Gann umarł jako bankrut - pozostawiając zaledwie 100 000$. Tym źródłem jest jego syn. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie to, że Gann monco poróżnił się ze swoim synem i ich drogi, delikatnie mówiąc, rozeszły się. Trudno powiedzieć o co dokładnie im poszło ale faktem jest, że syn Ganna wyrażał się o ojcu bardzo negatywnie jeszcze za jego życia. Co ważne, niestety jedynym dowodem bankructwa Ganna jest właśnie jego syn i myślę, że jego wypowiedzi należy brać w duży nawias (syn Ganna nigdy nie powtórzył nawet zbliżonego wyczynu co ojciec). Nie ma zatem dowodu, takiego jak na przykład przy osobie Livermora, że Gann kiedykolwiek w swej karierze zbankrutował - i to jest w sumie bardzo znamienne - bo człowiek uznany za największego inwestora w historii (Livermore) bankrutował kilka razy. Natomiast nie ma takich informacji o Gannie. Należało by przyjąć, że Gann przez prawie 50 lat zarabiał i na koniec zbankrutował co jest dosyć niedorzeczne.
templar również dawno temu pisze: Wielu rzeczy jeszcze nie pojmuję jeśli chodzi o Ganna z pewnościa ale to jaki obraz rzeczywistości maluje się w moim przekonaniu jest tak daleki od tego o czym uczyliśmy się w szkołach, że właściwie nie ma sensu nawet o tym dyskutować bo z góry będzimy skazani na pośmiewisko "współczesnego rozumu". Gdyby nie możliwość weryfikacji tej wiedzy - w tym wypadku na rynkach - śmiało mogę powiedzieć, że nigdy bym w to nie uwierzył. (...) Możliwe, że najtrudniejsze będzie spojrzeć na całość rzeczywistości w taki właśnie sposób - bez uprzedzeń - ponieważ coś co może się wydawać absurdem okaże się absurdalną prawdą.
Zdaję sobie sprawę, że to wszystko brzmi conajmniej dziwnie ale proszę mi wierzyć, to nawet nie jest ułamek absurdu, który za tym stoi.
Rozpracowując odpowiednio "dogłębnie" temat, z czasem przestaje już być kwestią wiary lub jego braku to, co o piszą o Gannie .... :roll:
Większość ludzi nie ma czasu zarabiać pięniędzy, bo musi pracować, by przetrwać kolejny dzień.

marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

explorer pisze:Rozpracowując odpowiednio "dogłębnie" temat, z czasem przestaje już być kwestią wiary lub jego braku to, co o piszą o Gannie ....

Tak samo jest z liniami trendu, wsparć i oporów, wskaźnikami, statystyką, w końcu dochodzimy do poziomu w którym zarabiamy nawet najprostszymi systemami, rozumiejąc że tak naprawdę wszystko w większości zależy od nas a nie od metody jaką stosujemy.
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

enchate
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2011, 13:53

Nieprzeczytany post autor: enchate »

Mam do was gorącą prośbę, czy ktoś z Was jest w stanie wysłać albo podać linka do jakichkolwiek kompetentnych ksiazek na temat georii Ganna?
Przeglądałem cały wątek i niestety większość jest niezrozumiała dla mnie ze względu na brak podstaw. Na forum była informacja, że dwie książki są w języku polskim. Niestety nie potrafiłem ich znaleść nigdzie.. Dlatego prosze o pomoc.

zeuss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 13 lis 2010, 23:55

Nieprzeczytany post autor: zeuss »

enchate pisze:Mam do was gorącą prośbę, czy ktoś z Was jest w stanie wysłać albo podać linka do jakichkolwiek kompetentnych ksiazek na temat georii Ganna?
Przeglądałem cały wątek i niestety większość jest niezrozumiała dla mnie ze względu na brak podstaw. Na forum była informacja, że dwie książki są w języku polskim. Niestety nie potrafiłem ich znaleść nigdzie.. Dlatego prosze o pomoc.

Mam te pozycje w angielskim.

W.D.GANN
,,Unpublished stock market forecasting cources'
,,New Stock Trend Detector'
,,Gann - How To Trade''

enchate
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 25 maja 2011, 13:53

Nieprzeczytany post autor: enchate »

Mozna dawac linki do innego forum? (w razie czego prosze usunąć post). Moze pomoge komus w dostepie do roznych ksiazek i publikacji Ganna oraz powiązanych:

http://www.traderszone.com/trading-book ... nload.html

http://www.traderszone.com/trading-book ... -site.html

Polecam tez inne tematy. Wszystko po ang.

Awatar użytkownika
Dybek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:23

Nieprzeczytany post autor: Dybek »

Od założenia tematu minęło 6 lat. Czy ktoś z Was w tym czasie wykorzystując techniki i koncepcję Ganna może przedłożyć jakies wnioski??
---------------------------------------------------------------------
Im szybciej będziesz sam analizował i słuchał siebie tym szybciej więcej błędów popełnisz. Wówczas jest szansa że się czegoś może nauczysz.

Awatar użytkownika
Cinkciarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:03

Nieprzeczytany post autor: Cinkciarz »

Publicznie zbyt wielu do dyskusji tutaj już nie znajdziesz. To jest tak, jak powtarzane jest w kółko "Time is the most important factor".
"There are only 3 real sports: bull-fighting, car racing and mountain climbing. All the others are mere games." -Hemingway

Awatar użytkownika
Dybek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 79
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:23

Nieprzeczytany post autor: Dybek »

Zgadza się, chciałem się dowiedzieć tylko, jakie wnioski po takim "czasie" :)
---------------------------------------------------------------------
Im szybciej będziesz sam analizował i słuchał siebie tym szybciej więcej błędów popełnisz. Wówczas jest szansa że się czegoś może nauczysz.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

Ja to skomentuje tak.
Mieszkasz w Krakowie do Warszawy sam latasz czy jeździsz?
Bo tak bym to określił...
Lecąc swoim UFO.. masz konsolę,która tylko prawdopodobnie ty rozumiesz,ogarniasz,prowadzenie takiego UFO to koszmar - zwykły pilot F16 robi 5% tego co ty..
Jadąc masz tylko kierownice,biegi znaki.

No owszem.. jak jesteś mistrz.. to i UFO nie sprawia dyskomfort.. będziesz wcześniej.. a nawet może bardziej komfortowo niż w samochodzie.
Niektórzy nie będą właśnie jeździć tylko latać UFO. :D

Dla niektórych UFO jest tak nieprawdopodobne jak zrozumienie istoty grawitacji.
Co do czasu.. factorów..
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje ... 393#464393
Ciężka sprawa :D
Ostatnio natknąłem się na jakimś blogu badania statystyczne sq9 i poziomów wsparć na kilku rynkach.Realizacja na TFd1 na przestrzeni 5 lat z RSI dało Gain 85k% przy stałym DD 2% :)
.. nie mogę znaleźć.. może ktoś to zna? Wrzuci.. raczej mało popuarny blog ale pełno astro i DT itp.
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ