G A N N

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
mrk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 67
Rejestracja: 02 lip 2007, 14:56

Nieprzeczytany post autor: mrk »

piter321 pisze:W jednej z książek którą podał na forum Bud
Która to była książka...? a jeśli chodzi o połączenie ganna z astro, to myślę ze najlepiej isc wedlug pozycji z gann_list, sepharial i raphael obowiązkowo, g. bayer też przydatny...

piter321
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 20 lut 2006, 11:08

Nieprzeczytany post autor: piter321 »

Blisko 36 godzin od postu, 52 otwarcia załącznika, jedna osoba zainteresowana :shock:
Może trafiłem na niewłaściwy wątek ?

mrk - sprawdź PW

Pozdrawiam

horrorschau
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 28 gru 2009, 20:09

Nieprzeczytany post autor: horrorschau »

czy możecie polecić jakieś książki na temat teorii Ganna?Njalepiej polskojęzyczne:)

Awatar użytkownika
explorer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2008, 21:42

Nieprzeczytany post autor: explorer »

mostovic swego czasu na 41 stronie pisze:Witam, przeszukując sieć trafiłem na ten wątek, pomyślałem, że skrobę coś bo widzę, że temat ciekawy. Siatka Ganna wprost wynika z kątów planetarnych. Pamiętajcie o tym a łatwiej będzie ją Wam stworzyć. Powodzenia!
To był jedyny post mostovica na tym forum, ale sądzę, że pisząc te słowa coś jednak wiedział.
piter321 pisze:explorer, pytasz o połączenie astro z Gannem. (...) Oczywiście żeby zwrot nastąpił potrzebne są również inne sygnały (...) patrzymy co się dzieje gdy ziemia jest co 45stopni swojego rocznego obrotu (...) jest do tego jeszcze parę innych zależności np "squaring time and price"
Sądzę, że Gann "był wpatrzony w niebo", jednak ruch naszej planety i szukanie według tego prawidłowości co 45, 30 stopni itp., nie wystarczy. Żadna regularność typu dołki i szczyty na wykresie nie trwa dłużej niż 3-4 razy. A gdy już staje się zauważalna, to przestaje działać. Niestety, sprawa jest bardziej skomplikowana i więcej czynników trzeba uwzględnić :(
horrorschau pisze:czy możecie polecić jakieś książki na temat teorii Ganna?Njalepiej polskojęzyczne:)
Książek polskojęzycznych nie mam, ale podobno takie istnieją ...
Większość ludzi nie ma czasu zarabiać pięniędzy, bo musi pracować, by przetrwać kolejny dzień.

Awatar użytkownika
explorer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2008, 21:42

Nieprzeczytany post autor: explorer »

explorer na 40 stronie pisze:Wiele publikacji Ganna powtarza się pod względem zawartości w różnych plikach w internecie. Najwięcej materiałów jest w "Master Stock Market Course". Plik pdf zajmuje ok. 7,7 MB i 464strony, zawiera większość tego, co jest napisane w "Stock Market Forecasting Course I" (ok. 80MB, 95 stron) i "Stock Market Forecasting Course II" (ok. 207MB, 212 stron), poza tym, są rozdziały, których w tych dwóch kursach nie ma. "Master Stock Market Course" to zebrane w ostatnich latach i uporządkowane kursy Ganna. Oprócz wyżej wymienionych kursów są jeszcze takie publikacje Ganna jak: "Wall Street Stock Selector", "Truth of the Stock Tape", "45 Years In Wall Street", "How to make profits in commodities", "New Stock Trend Detector", "The Magic Word", "The Tunnel Thru the Air", "Mathematical Formula For Market Predictions". Ostatnia pozycja to broszury wydawane przez Ganna i artykuły o jego osiągnięciach. Nie wiem, czy to wszystko, co napisał Gann. Sam większości z tego jeszcze nie przeczytałem. Proponowałbym zacząć od "Master Stock Market Course".(...)
Dodam jeszcze, że "The Tunnel Thru the Air" to jedyna pozycja Ganna, która podchodzi do tematu (tak jakby) od drugiej strony, czyli od przyczyny, do skutku, którym jest wykres jakiegoś tam instrumentu (indeksu, spółki, pary walut, surowców etc). Od tej strony podchodząc do tematu, jest jeszcze wywiad przeprowadzony dla "Ticker And Investment Digest" w 1909 r, w którym wspomina o prawie wibracji. W necie gdzieś tam można ten wywiad znaleźć w pliku o nazwie "Rediscovering Gann's Law of Vibration_interview.pdf" (czy cos w tym rodzaju, nazwę u siebie mogłem trochę zmienić) . No i są jeszcze listy Ganna, w których pisał o pozycjach planet i aspektach między nimi (zakładam, że listy są naprawdę jego autorstwa, ale pewności nie mam). Plik o nazwie "W.D.GANN, COFFEE AND ASTROLOGY.pdf" lub coś w tym rodzaju również krąży w necie ...
Większość ludzi nie ma czasu zarabiać pięniędzy, bo musi pracować, by przetrwać kolejny dzień.

krolewsky
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 07 maja 2006, 11:28

Nieprzeczytany post autor: krolewsky »

http://www.tvn24.pl/12691,1702588,0,1,w ... omosc.html

Raffaele Bendandi (Faenza, October 17, 1893 – Faenza, November 3, 1979) was an Italian pseudoscientist known for his forecasts of earthquakes.

After the 1908 Messina earthquake, Bendandi developed his own theory, without any objective evidence, about nature of earthquakes and the alleged causes that determine them. He believed that earthquakes are caused by planetary alignment in the solar system – that the moon, sun, and other planets have gravitational influence on the movements of the earth's crust.[1]


I dzisiaj wiadomość dnia z godziny 20.
http://www.tvn24.pl/12691,1702715,0,1,z ... omosc.html

Trzesienie ziemi, tyle ze nie we Wloszech a w Hiszpanii.
“ The thing that hath been, it is that which shall be; and that which
is done is that which shall be done, and there is no new things
under the sun.” Eccl. 1:9.

Awatar użytkownika
explorer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2008, 21:42

Nieprzeczytany post autor: explorer »

Porównując to do giełdy, to tak, jakby przewidzieć na miesiąc do przodu zwrot na edku z dokładnością do godziny, ale walnąć np. o się o 70 pipsów :lol:
Albo przewidzieć koniec świata co do dnia, tyle, że nie na Ziemii, ale na księżycu :wink:
A tak na serio, to ciekawe ... jeśli chodzi o czas to precyzja jest zastanawiająca, na ok. 30 lat do przodu przewidzieć trzęsienie z dokładnością co do dnia. Oczywiście zakładając, że naprawdę to zrobił. Ale z punktu widzenia osiągnięć Ganna wydaje się to możliwe ...
Większość ludzi nie ma czasu zarabiać pięniędzy, bo musi pracować, by przetrwać kolejny dzień.

Awatar użytkownika
Damian_GTK
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 430
Rejestracja: 05 wrz 2010, 22:09

Nieprzeczytany post autor: Damian_GTK »

Co do trzęsień Ziemi to codziennie w okolicach Japonii i w innych częściach Ziemi występują większe. Ja jestem za tym że to bardziej zbieg okoliczności. W ciągu ostatnich kilku dni na naszej planecie wystąpiło co najmniej kilkanaście trzęsień o podobnych parametrach jak to w Hiszpanii. Jako potwierdzenie link: http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/
TRZYMAJ SIĘ PLANU ! ! !
------------------------------------
PRICE ACTION zapraszam na STRONĘ, www poniżej

marcinx64
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:51

Nieprzeczytany post autor: marcinx64 »

explorer pisze:Porównując to do giełdy, to tak, jakby przewidzieć na miesiąc do przodu zwrot na edku z dokładnością do godziny, ale walnąć np. o się o 70 pipsów :lol:
Albo przewidzieć koniec świata co do dnia, tyle, że nie na Ziemii, ale na księżycu :wink:
A tak na serio, to ciekawe ... jeśli chodzi o czas to precyzja jest zastanawiająca, na ok. 30 lat do przodu przewidzieć trzęsienie z dokładnością co do dnia. Oczywiście zakładając, że naprawdę to zrobił. Ale z punktu widzenia osiągnięć Ganna wydaje się to możliwe ...

No, niesamowite, przewidział trzęsienie z dokładnością co do dnia, które niemal codziennie mają miejsce na całym Świecie, zastanawiające :lol:

http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/ ... es_big.php
Sukces jest owocem dobrych decyzji, dobre decyzje są owocem doświadczenia, doświadczenie jest owocem złych decyzji.

Awatar użytkownika
explorer
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 58
Rejestracja: 09 wrz 2008, 21:42

Nieprzeczytany post autor: explorer »

marcinx64 pisze:No, niesamowite, przewidział trzęsienie z dokładnością co do dnia, które niemal codziennie mają miejsce na całym Świecie, zastanawiające :lol:
A ile było ostatnio trzęsień ziemi w Europie, w których ginęli ludzie?
Większość ludzi nie ma czasu zarabiać pięniędzy, bo musi pracować, by przetrwać kolejny dzień.

ODPOWIEDZ