FxPro (ECN) - wątek II

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
9
56%
Poza paroma minusami są ok
5
31%
Przeciętny
0
Brak głosów
Mają wiele wad
0
Brak głosów
Stanowczo odradzam
2
13%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Luke23 pisze:Witam :)

Mam kilka pytań do Raposo albo kogokolwiek kto się orientuje.

Ściągnąłem platformy i w MT4 z poziomu platformy otworzyłem konto w PLN ale w CTrader przy otwarciu demo nie było opcji PLN. Czy wystąpił jakiś błąd czy można mieć rachunek w PLN na platformie CTrader?

2. Jeśli można to jakie są koszta przelewu na takie konto przy rachunku rzeczywistym?

3. Słyszałem o ochronie przed ujemnym saldem w FxPro. Czy dotyczy to również kont ECN w Ctrader?

4. Korzystam z Ichimoku czy można je jakoś wstawić do Ctrader żeby był taki jak w MT4? Zależy mi na działaniu i małej edycji jak w MT4 żebym np mógł dostosować parametry i kolory według potrzeb.
Witaj,

Ad.1) Tak, można tylko otwórz konto z poziomu Panelu Klienta, a nie platformy.
Ad.2) Są dostępne dwa konta w polskich bankach więc transfery w obie strony są bezpłatne. Polecam przelewać do BZ WBK, jakoś szybciej tam księgują środki :).
Ad.3) Tak, jest pełna ochrona przed debetem.
Ad.4) Nie używam Ichimoku więc za bardzo nie orientuję się jakie tu występują różnice ale co da się zrobić na demie cTradera, to to tak samo będzie działać na realu ;). Musisz poeksperymentować z ustawieniami. Niewykluczone też, że są dostępne alternatywne wersje wskaźnika Ichi dla cTradera.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Luke23
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 81
Rejestracja: 18 cze 2008, 20:15

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Luke23 »

Ok teraz wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź

chihuahua
Gaduła
Gaduła
Posty: 288
Rejestracja: 03 lip 2013, 13:31

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: chihuahua »

Luke23 pisze: 4. Korzystam z Ichimoku czy można je jakoś wstawić do Ctrader żeby był taki jak w MT4? Zależy mi na działaniu i małej edycji jak w MT4 żebym np mógł dostosować parametry i kolory według potrzeb.
Ja mogę odpowiedzieć na to pytanie.
Nie da się skopiować wskaźników z MT4 na cTradera. Wszystko pisane jest na niego w C#. Jest konwerter kodów z MT4 na C#. Wiele wskaźników da się przekonwertować, ale wiele powoduje później masę błędów i wykrzaczeń.
Na cTradera jest właściwie jedna oficjalna strona ze wskaźnikami. Jest na niej dosyć ubogo względem tego co na MT4. Na wszelkie bardziej skomplikowane zachcianki programistyczne trzeba sobie znaleźć programistę albo samemu napisać.
Nie masz co liczyć, że będziesz miał takie same wskaźniki do Ichimoku, kolory, czcionki czy co tam jeszcze używasz. Aplikacja ciągle nie pozwala np. na modyfikowanie wielkości i stylu czcionek w kodzie.
Najlepszą opcją, póki co przy wielu wskaźnikach, chyba ciągle pozostaje używanie MT4 do analiz i cTradera do handlu.
Jak na świętego Hieronima jest deszcz albo go ni ma,
to pod koniec listopada pada albo nie pada.

KrostosWW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 05 wrz 2012, 20:14

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: KrostosWW »

FxPro gra sobie w gumki. Tydzień czekam na zaksięgowanie przelewu, który do nich wysłałem.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

KrostosWW pisze:FxPro gra sobie w gumki. Tydzień czekam na zaksięgowanie przelewu, który do nich wysłałem.
Prześlij potwierdzenie przelewu na accounting@fxpro.com. Sporadycznie trzeba się upomnieć ale na ogół przelew z dowolnego banku do WBK to kwestia 2 dni roboczych. Z Pekao gorzej - też czekałem do 4-5 dni.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Maksimus
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 04 kwie 2014, 14:14

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Maksimus »

Czy tkoś wysyłał z fxpro przelewem kasę na konto w mBanku lub BZ WBK?

czy był jakiś koszt/prowizję po drodze?

niby ani fxpro nie pobiera prowizji ani mbank? ale co z pośrednikami?
Time is Money.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Nie ma żadnych kosztów ani pośredników, przynajmniej jeśli prowadzisz konto w PLN. Wypłacałem wielokrotnie do różnych banków, w tym mBanku.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Maksimus
Gaduła
Gaduła
Posty: 190
Rejestracja: 04 kwie 2014, 14:14

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: Maksimus »

*Please withdraw this amount back to your PayPal account.*
Time is Money.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jak u większości brokerów, depozyt wypłacić musisz tą samą metodą, którą została dokonana wpłata. Zyski idą już przelewem bankowym ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

KrostosWW
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 88
Rejestracja: 05 wrz 2012, 20:14

Re: FxPro (ECN) - wątek II

Nieprzeczytany post autor: KrostosWW »

Ma ktoś problemy z Ctrader na IOS??? Po instalacji program działa normalnie, przy kolejnych włączeniach aplikacji ładowanie jest permanentne, nic się nie dzieje.

ODPOWIEDZ