Trading & łącze internetowe

Wszystko co związane z zapleczem technicznym tradera, czyli m.in. komputery, smartfony, tablety, VPS'y itp.
Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Proszę o uwagi, wskazówki, spostrzeżenia, itd. na temat
możliwości tradingu (pol. handlu?) przez internet bezprzewodowy;
czy ma to sens, wziąwszy pod uwagę stabilność, ping, itd. dla tego typu łączy.
Jaka jest różnica w porównaniu z łączem po kablu?
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Kiedys mialem 3G z predkoscia srednio 1Mb/s i nie bylo zadnego problemu (przynajmniej dla mnie, a zdazalo mi sie trejdowac na M1), potem zmienilem na 4G lte gdzie mialem w tescie 16Mb/s. Pmiedzy dwoma laczami nie zauwazylem roznicy, to bardziej od brokera zalezy szybkosc otwierania zlecen (w moim przypadku armada markets). Teraz mam 4g lte z innej sieci przez wifi smartfona, test w zalaczniku.
Pozdro.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Rabit, wielkie dzięki za odpowiedź.
Mam jakiś stary modem Sierra Wireless HSPA+, może się nada, zobaczymy... :)
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

wojtasek pisze:Proszę o uwagi, wskazówki, spostrzeżenia, itd. na temat
możliwości tradingu (pol. handlu?) przez internet bezprzewodowy;
czy ma to sens, wziąwszy pod uwagę stabilność, ping, itd. dla tego typu łączy.
Jaka jest różnica w porównaniu z łączem po kablu?
technologia raczej nie gra tak dużej roli jak provider

może być również dobry bezprzewodowy internet albo słaby kablowy

na dowód masz screen z pingami do serwerów xtb na moim łączu radiowym (symetrycznym)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Ping niezły; ciekawe jaka jest odległość fizyczna (w przybliżeniu, oczywiście :) ).
Bork, bork, bork! Swedish Chef

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9999
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rabit pisze: Pmiedzy dwoma laczami nie zauwazylem roznicy, to bardziej od brokera zalezy szybkosc otwierania zlecen (w moim przypadku armada markets).
Pozdro.
No właśnie wcale tak nie jest ;). To seria składowych.

1) nasze łącze - jego szybkość nie ma tu większego znaczenia, o ile nie pobierany (lub nasza platforma nie pobiera) dużej ilości danych. Bardziej chodzi o ping do serwera brokera. Czyli duże znaczenie ma nasz provider internetu. Kiedyś zrobiłem eskepryment. 3 łącza z jednej lokalizacji. Sieć komórkowa, UPC i Neostrada. Najgorzej wychodziła Neo, bo pakiet danych szedł totalnie na około. A przecież najwolniejsze łącze było komórkowe. Jak sobie sprawdzisz Traceroute do serweru brokera to będziesz miał jasność.
2) lokalizacja serwerów brokera - to jest ściśle połączone z pierwszym. Obie te rzeczy muszą ze sobą współgrać ;). Są brokerzy, którzy mają serwer w Londynie, inni którzy mają go w NY, a jeszcze inni mogą mieć np. w Warszawie. No i tu na logikę najlepszą opcją dla nas będzie Wawa ale też mogą zdażyć się wyjątki ;).
3) Zastosowana technologia brokera i jego model. W zależności od tego czy to STP, ECN czy jeszcze coś innego to od tego będzie zależeć ilość punktów przez które musi przejść nasze zlecenie.
4) obciążenie serwerów brokera - jeśli obsługuje wielu klientów i przy tym ma mało DC to przy dużym natężeniu zleceń mogą być problemy z jego szybkością i częste zrywanie połączenia. Kiedyś przez dłuższy czas borykało się z tym np. FxPro. Pojawiło się wielu klientów z Azji, którzy masowo zaczęli grać agresywnymi EA. Generowały one bardzo dużo pozycji i jeszcze więcej zapytań. W konsekwencji wszyscy klienci na tym cierpieli.

Cały artykuł na ten temat znajdziecie u mnie na stronie:
http://forexclub.pl/edukacja/porady/jak ... ji-zlecen/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Damian77
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 546
Rejestracja: 07 sie 2008, 09:47

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: Damian77 »

wojtasek pisze:Ping niezły; ciekawe jaka jest odległość fizyczna (w przybliżeniu, oczywiście :) ).
jak zdobędziesz lokalizację serwerów polskich brokerów to Ci odpowiem, znam jedynie swoją lokalizację ;)

Awatar użytkownika
wojtasek
Gaduła
Gaduła
Posty: 203
Rejestracja: 13 mar 2007, 21:25

Re: Trading & łącze internetowe

Nieprzeczytany post autor: wojtasek »

Dziękuję wszystkim. A z kablówek co lepsze (stabilniejsze, szybsze - ping, itd.):
UPC, Vectra, Neostrada? Oczywiście chodzi mi o jakąś średnią, cokolwiek by to znaczyło. :)
Bork, bork, bork! Swedish Chef

ODPOWIEDZ