Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Venomouss
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 618
Rejestracja: 31 lip 2014, 10:43

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Venomouss »

kupidyn pisze:nic nie trzeba rejestrować, czy zarobisz 100 zł, czy 100 000 zł płacisz podatek od zysków z danego roku i tyle.
dzieki za odpowiedz

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

A moze jakis Admin wypelni wniosek ORD-IN (7) i za kilka tygodni powie nam jak naprawde z tymi podatkami jest?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Czemu akurat admin? :D Każdy US moze wydać własna interpretacje. Jak przejrzysz cały ten temat to zreszta natrafisz na skany odpowiedzi jeśli mnie pamięć nie myli.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
nowy1234
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 566
Rejestracja: 01 maja 2013, 06:57

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: nowy1234 »

"Cypryjczycy"-składajcie korekty póki czas.

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Baton »

nowy1234 pisze:"Cypryjczycy"-składajcie korekty póki czas.
No ale ciekawe czy cypryjscy brokerzy wyślą pity 8C. Jeśli nie to zawsze można zgrywać głupa, że przecież wszyscy mieli wysyłać i nie rozumiem dlaczego nie wysłali, a potem zapłacić z odsetkami + czynny żal. No chyba że była strata, to wówczas tylko czynny żal ;-)

pawelek1
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2017, 02:03

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: pawelek1 »

MIESZKAM WE WLOSZECH.JAK MAM PROWADZIC DOCHODY I ZYSKI CODZIENNIE I CZY TEZ SZUKAC JAKIEGOS CODZIENNEGO PRZELICZNIKA DO KURSU EUROBO TU OBOWIAZUJE EURO

Awatar użytkownika
interio
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2017, 11:42

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: interio »

A to ktoś się z tego rozlicza w ogole? ;)
"If you are good at something, never do it for free"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Baton pisze:No ale ciekawe czy cypryjscy brokerzy wyślą pity 8C. Jeśli nie to zawsze można zgrywać głupa, że przecież wszyscy mieli wysyłać i nie rozumiem dlaczego nie wysłali, a potem zapłacić z odsetkami + czynny żal. No chyba że była strata, to wówczas tylko czynny żal ;-)
PIT-8c raczej nie ale tłumaczenie w stylu "nie wiedziałem, bo mi nic nie przysłali" to jak policjantowi powiedzieć "nie wiedziałem, że w zabudowanym jest ograniczenie 50 km/h więc gnałem dwie paki" i liczyć, że skończy się na pouczeniu :).

Prędzej wyślą zestawienie w walucie konta: zysk/strata. I koniec. Ale US-owi to wystarczy, żeby domagać się większej ilości informacji zarówno od Ciebie, jak i potem od brokera. Odsetki zależą od zysku, a po 5 (a właściwie 6) latach jeśli kwota była pokaźna to możemy to boleśnie odczuć. A jeszcze grzywna, kto wie...

Niewiadomych dużo. Ale skoro mamy już ochotnika na przetarcie szlaków to może się dowiemy... ;)
pawelek1 pisze:MIESZKAM WE WLOSZECH.JAK MAM PROWADZIC DOCHODY I ZYSKI CODZIENNIE I CZY TEZ SZUKAC JAKIEGOS CODZIENNEGO PRZELICZNIKA DO KURSU EUROBO TU OBOWIAZUJE EURO
O to musisz zapytać włoski US. Być może mają to rozwiązane trochę prościej niż w PL... :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Baton
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 432
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:21

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Baton »

PIT-8c raczej nie ale tłumaczenie w stylu "nie wiedziałem, bo mi nic nie przysłali" to jak policjantowi powiedzieć "nie wiedziałem, że w zabudowanym jest ograniczenie 50 km/h więc gnałem dwie paki" i liczyć, że skończy się na pouczeniu :).
Nie w tym rzecz. Powiedzmy że polscy brokerzy i Ci w UE poinformują nasze urzędy, ale cała reszta nie. No więc można wykazać np. straty u brokera z siedzibą na wyspach marshalla...
Prędzej wyślą zestawienie w walucie konta: zysk/strata. I koniec. Ale US-owi to wystarczy, żeby domagać się większej ilości informacji zarówno od Ciebie, jak i potem od brokera. Odsetki zależą od zysku, a po 5 (a właściwie 6) latach jeśli kwota była pokaźna to możemy to boleśnie odczuć. A jeszcze grzywna, kto wie...

Niewiadomych dużo. Ale skoro mamy już ochotnika na przetarcie szlaków to może się dowiemy... ;)
Nikogo do oszukiwania fiskusa nie namawiam. Po prostu statystki są bezwzględne: ok. 90% uczestników rynku forex traci, a Ci którzy zarabiają to najczęściej profesjonalne instytucje. Stąd też działania naszego fiskusa przeczą zasadzie pareto...

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Baton pisze:
Po prostu statystki są bezwzględne: ok. 90% uczestników rynku forex traci, a Ci którzy zarabiają to najczęściej profesjonalne instytucje. Stąd też działania naszego fiskusa przeczą zasadzie pareto...
Co do tych zarabiających uczestników rynku to po tym co publikują brokerzy sytuacja cały czas się poprawia. Pewnie 10 lat temu gdy spredy były zdecydowanie (kilka pips było normą) większe tracących było więcej niż obecnie. Wraz ze zmniejszeniem spredów sytuacja sie poprawia. To tylko dowód na to jak spread+prowizja(koszty) maja wpływ na końcowy wynik depo

ODPOWIEDZ