Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
e-file
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2016, 12:12

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: e-file »

d4mian7 pisze:Do 30 kwietnia jest czas na pit38?
W tym roku PIT-y należy wysłać do 2 maja.

e-file
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 28 kwie 2016, 12:12

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: e-file »

tomkos1234 pisze:Mam pytanie. Czy w załącznikach pit-38 oddawanego urzędowi potrzebuje pit-8c ktory urząd ten dostał od mojego domu maklerskiego (mbank)? Czy pola takie jak info uzupełniające, wniosek o przekazanie 1% mogę zostawić puste? Odrazu dodam że mam strate 2558,20 zł. Czy moj pit jest poprawny? Czy zera są w odpowiednich miejscach?Tutaj mój pit 38 (bez danych oczywiście wygenerowany przez e-pity) : https://megawrzuta.pl/download/7e3cbba1 ... cf8bb.html


Prosze o pomoc bo robie to pierwszy raz, a urzędy lubią się czepiać..

Jeśli otrzymałeś PIT-8C, to kwoty muszą być uwzględnione na PIT-38. Pole "informacje uzupełniające" może zostać puste a w oknie przekazania 1% OPP, można wybrać dowolną organizację, dla której przekażesz swój 1 % podatku (jeśli nie wpiszesz jej samodzielnie, program wybierze losowo organizację, dla której zostanie przekazany 1%).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

e-file pisze:
d4mian7 pisze:Do 30 kwietnia jest czas na pit38?
W tym roku PIT-y należy wysłać do 2 maja.
Ah tak, bo akurat trafia się majówka :).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RaeMorris
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2014, 15:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: RaeMorris »

jeśli mam stratę za 2016 w polskim biurze maklerskim z inwestycji na GPW na kwotę 10 tys. pln i zysk w zagranicznym biurze maklerskim (IB) z inwestycji na giełdach zagranicznych w wysokosci 20 tys. pln to płace podatek od 20 czy od 10 tys ?

drugie pytanie - czy znacie jakieś dobre biura księgowe które potrafią rozliczyc statement na ponad 1000 transakcji z IB (akcje, futures, intrest-rate, swap, dywidendy) ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

RaeMorris pisze:jeśli mam stratę za 2016 w polskim biurze maklerskim z inwestycji na GPW na kwotę 10 tys. pln i zysk w zagranicznym biurze maklerskim (IB) z inwestycji na giełdach zagranicznych w wysokosci 20 tys. pln to płace podatek od 20 czy od 10 tys ?

drugie pytanie - czy znacie jakieś dobre biura księgowe które potrafią rozliczyc statement na ponad 1000 transakcji z IB (akcje, futures, intrest-rate, swap, dywidendy) ?
Płacisz od zysku. Skoro 10 tys. straciłeś u brokera A, a 20 tys. zarobiłeś u brokera B to Twój zysk wynosi 10 tys..
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

RaeMorris
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 25 gru 2014, 15:09

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: RaeMorris »

raposo pisze:
RaeMorris pisze:jeśli mam stratę za 2016 w polskim biurze maklerskim z inwestycji na GPW na kwotę 10 tys. pln i zysk w zagranicznym biurze maklerskim (IB) z inwestycji na giełdach zagranicznych w wysokosci 20 tys. pln to płace podatek od 20 czy od 10 tys ?

drugie pytanie - czy znacie jakieś dobre biura księgowe które potrafią rozliczyc statement na ponad 1000 transakcji z IB (akcje, futures, intrest-rate, swap, dywidendy) ?
Płacisz od zysku. Skoro 10 tys. straciłeś u brokera A, a 20 tys. zarobiłeś u brokera B to Twój zysk wynosi 10 tys..
czekam na dalsze odpowiedzi, gdyż telefonicznie uzyskałem z US odpowiedz dokładnie przeciwną. oczywiście urzędnik może się mylić.

green7
Maniak
Maniak
Posty: 2060
Rejestracja: 16 sty 2008, 18:44

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: green7 »

RaeMorris pisze:
raposo pisze: Płacisz od zysku. Skoro 10 tys. straciłeś u brokera A, a 20 tys. zarobiłeś u brokera B to Twój zysk wynosi 10 tys..
czekam na dalsze odpowiedzi, gdyż telefonicznie uzyskałem z US odpowiedz dokładnie przeciwną. oczywiście urzędnik może się mylić.
A co to quiz jakiś ? Zrobisz tak ile odpowiedzi będzie więcej czy co ? :)
Raposo już sprawę prawidłowo wyjaśnił.
Green
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

green7 pisze:
RaeMorris pisze:
raposo pisze: Płacisz od zysku. Skoro 10 tys. straciłeś u brokera A, a 20 tys. zarobiłeś u brokera B to Twój zysk wynosi 10 tys..
czekam na dalsze odpowiedzi, gdyż telefonicznie uzyskałem z US odpowiedz dokładnie przeciwną. oczywiście urzędnik może się mylić.
A co to quiz jakiś ? Zrobisz tak ile odpowiedzi będzie więcej czy co ? :)
Raposo już sprawę prawidłowo wyjaśnił.
No kuźwa quiz ! :lol:

Ludzie ! Pomyślcie choć przez chwilę. Podatek kapitałowy płaci się od ZYSKÓW. Więc jeśli u jednego brokera czy biura maklerskiego poniosło się stratę, a u drugiego zysk to stratę odejmuje się od zysku i płaci podatek jeśli wynik jest dodatni.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

psk89
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 21 cze 2016, 07:39

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: psk89 »

jak oblicza się podatki u zagranicznego brokera, który oferuje konta w PLN?

brogal1
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 18 sty 2017, 13:43

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: brogal1 »

Mam prosbe, czy mozecie polecic ksiegowego, ktory rozliczyl kogos z Was z podatku z easy-forex? Oczywiscie za oplata.
Albo inaczej, jak robicie rozliczenie podatku z easy-forex - konkretnie - sami, z ksiegowa?

ODPOWIEDZ