Forex a podatki..

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Patryś pisze:
raposo pisze:
d4mian7 pisze:hej, czy trzeba odliczac straty z rynku forex? jesli tak, to co mi to daje?
Wg prawa masz obowiązek rozliczyć się niezależnie od tego czy zarobiłeś, czy straciłeś. A Tobie daje to jednocześnie możliwość odliczenia 50% strat w kolejnych 2 latach.

Chyba 5 latach ;)


d4mian7 pisze:
raposo pisze:Strat Ci nie zwrócą :). Podatek od tych połowy strat możesz sobie odliczyć od zysku w latach przyszłych, o ile takowy osiągniesz.
To jak to działa? Mam teraz zapłacić podatek od straconej kwoty?


XDDDDD

Nie, jeżeli wygenerujesz jakiś zysk to podatek zostanie pomniejszony o maksymalnie 50% strat z któregoś z tych lat.
Czyli:
2016 -50k
2017: +100k
Płacisz podatek jak od zysku 75k[/

Dobra. To jak mam teraz sie rozliczyć z US jak mam brokera zagranicznego. Admiral notabene. Ktos podopowie

Awatar użytkownika
kupidyn
Gaduła
Gaduła
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:51

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: kupidyn »

Admiral na swojej stronie udostępnia program do wyliczenia podatku. Wyliczasz na jego podstawie podatek i te dane wpisujesz do pitu.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

kupidyn pisze:Admiral na swojej stronie udostępnia program do wyliczenia podatku. Wyliczasz na jego podstawie podatek i te dane wpisujesz do pitu.
Ok, ale us nie dostaje od brokera żadnego papierka wiec na jakiej podstawie us bedzie wiedział ze to nie fikcyjne liczby

-- Dodano: 01 kwie 2017, 20:07 --
d4mian7 pisze:
kupidyn pisze:Admiral na swojej stronie udostępnia program do wyliczenia podatku. Wyliczasz na jego podstawie podatek i te dane wpisujesz do pitu.
Ok, ale us nie dostaje od brokera żadnego papierka wiec na jakiej podstawie us bedzie wiedział ze to nie fikcyjne liczby
Zreszta ja mam stratę wiec co mam wpisywać? Podatku nie bedzie wiec jak mam cokolwiek wyliczyć

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, sprostowanie. 5 lat :).

Damian, na początek przeczytaj:
https://forexclub.pl/opodatkowanie-doch ... x-czesc-1/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

Ok . Ja pytam z czyjegoś doświadczenia. Czy ktos tutaj rozliczal stratę i moze powiedziec jak to robił?

-- Dodano: 01 kwie 2017, 20:57 --
d4mian7 pisze:Ok . Ja pytam z czyjegoś doświadczenia. Czy ktos tutaj rozliczal stratę i moze powiedziec jak to robił?
Nie wymagam wiele. W kilku zdaniach. Gdybym miał 8c nawet bym nie pytał

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Jako jedyny kumaty tutaj ci odpowiem.Wszystkie wygrane wyliczasz także swap dodatni w rubryce przychód.W rubryce koszty uzyskania przychodów, wszystkie straty i ujemny swap.Od przychodu odejmujesz koszt uzyskania przychodów i wpisujesz w rubryce strata.Stawka podatku piszesz 19 %. Rubryka 31 piszesz 0,00.Rubryka 42 piszesz 0,00. podpis i wszystko.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

ADASKO2012 pisze:Jako jedyny kumaty tutaj ci odpowiem.Wszystkie wygrane wyliczasz także swap dodatni w rubryce przychód.W rubryce koszty uzyskania przychodów, wszystkie straty i ujemny swap.Od przychodu odejmujesz koszt uzyskania przychodów i wpisujesz w rubryce strata.Stawka podatku piszesz 19 %. Rubryka 31 piszesz 0,00.Rubryka 42 piszesz 0,00. podpis i wszystko.
Tylko jak to było tyle transakcji to jak to dojść i zliczyć teraz?

-- Dodano: 02 kwie 2017, 15:28 --
d4mian7 pisze:
ADASKO2012 pisze:Jako jedyny kumaty tutaj ci odpowiem.Wszystkie wygrane wyliczasz także swap dodatni w rubryce przychód.W rubryce koszty uzyskania przychodów, wszystkie straty i ujemny swap.Od przychodu odejmujesz koszt uzyskania przychodów i wpisujesz w rubryce strata.Stawka podatku piszesz 19 %. Rubryka 31 piszesz 0,00.Rubryka 42 piszesz 0,00. podpis i wszystko.
Tylko jak to było tyle transakcji to jak to dojść i zliczyć teraz?
Jest na to jakis sposób by zrobic to szybko?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Od 2014 rozliczam straty w ten sposób, że wpisuje w kolumnie koszt uzyskania przychodu ( pole 21 i 25 ) bilans rachunku na samym początku roku a w polu 27 jak na obrazku strate. Wpisuje tylko różnice bez takiego rozdrabniania się z całego roku odliczając strate od bilansu początkowego. Wypłat z konta nie wliczam do strat, po prostu ich nie uwzględniam w takim założeniu. Tylko samą strate i koszt, czyli stan rachunku na początku roku i z tego liczę różnice. To wszystko.

Tutaj akurat źle wypełniłem pole 21 i 25, wpisałem tam strate a nie saldo rachunku, ale tak to wygląda u mnie jeśli chodzi o rozliczanie się ze strat. To jest stary pit z 2014 który potem poprawiłem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

d4mian7
Maniak
Maniak
Posty: 1989
Rejestracja: 29 wrz 2016, 21:48

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: d4mian7 »

-rookie- pisze:Od 2014 rozliczam straty w ten sposób, że wpisuje w kolumnie koszt uzyskania przychodu ( pole 21 i 25 ) bilans rachunku na samym początku roku a w polu 27 jak na obrazku strate. Wpisuje tylko różnice bez takiego rozdrabniania się z całego roku odliczając strate od bilansu początkowego. Wypłat z konta nie wliczam do strat, po prostu ich nie uwzględniam w takim założeniu. Tylko samą strate i koszt, czyli stan rachunku na początku roku i z tego liczę różnice. To wszystko.

Tutaj akurat źle wypełniłem pole 21 i 25, wpisałem tam strate a nie saldo rachunku, ale tak to wygląda u mnie jeśli chodzi o rozliczanie się ze strat. To jest stary pit z 2014 który potem poprawiłem.
Czyli dane z MetaTrader wystarcza: zysk/strata?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Forex a podatki..

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Z MT4 jak wygenerujesz statament za cały rok to wg tego 100 PLN to kosztu uzyskania przychodu, a 5,58 to strata. Ja tak to licze.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 16:17 przez -rookie-, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ