Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Awatar użytkownika
AK53
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2009, 02:22

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: AK53 »

Wystarczy zastosować Tiny Eye, i wszystko jasne.
Wyciągnięcie wniosków zostawiam przeglądającym.
http://postimg.org/image/rgxquani3/

Bolandadiver
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 07:09

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Bolandadiver »

Konto na PayPal dla spółki LLC mozna zalozyc samodzielnie w kilka minut i wcale nie trzeba nikomu płacić. Mam 2 spółki LLC i 2 X razy samodzielnie zakładałem konto wiec wiem o czym piszę.
Jeśli kroś zainteresowany, to służę pomocą.

// UWAGA - post został dodany z firmy Kancelaria Wyoming LC // Administrator

Bolandadiver
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 07:09

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Bolandadiver »

Posiadam 2 spolki LLC (trzecia w trakcie rejestracji) od 2 lat. Spędziłem łącznie ok 4 miesięcy na konsultacjach, lekturze i rozpoznawaniu przepisów ale rownież analizie firm rejestrujących (każda spolka rejestrowana przez innego agenta) wiec mogę sie podzielić bogatym doświadczeniem zarowno z zakresu rejestracji jak i późniejszego zarządzania spółką i obowiązków prawnych i sprawozdawczych zarowno w Pl jak i w USA (bo pomimo tego, co tu sie pisze, to w USA też istnieje pewnien niewielki obowiązek na poziomie nie tylko stanowym ale federalnym).

// UWAGA - post został dodany z firmy Kancelaria Wyoming LC // Administrator

Bolandadiver
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 07:09

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Bolandadiver »

Ja skorzystałem z usług wyoming.com.pl niby trochę w ciemno bez polecenia ale dostałem wszystkie dokumenty wraz z apostile i tłumaczeniami elegancko na adres w Polsce wiec jestem bardzo zadowolony. Działam już prawie rok.

// UWAGA - post został dodany z firmy Kancelaria Wyoming LC // Administrator

Bolandadiver
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2014, 07:09

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Bolandadiver »

Zakładałem 3 spolki llc w USA. Korzystałem z Polinvestora, Kancelarii Wyoming i Kancelarii Skarbiec. Wszyscy sie sprawdzili i nie było lipy ale znaczące są różnice w kosztach, poziomie obsługi i szybkości reakcji. Zwracajcie szczególną uwagę na koszty począwszy od drugiego roku dzialalnosci. Skarbiec jest pod tym względem bardzo drogi. Polinvestor OK choć raczej zapomnijcie o jakiejkolwiek pomocy czy poradzie w trakcie roku. Po dokonaniu opłaty kontakt zastyga, az do następnej wpłaty. Takie chyba polskie podejście.
Kancelaria Wyoming to chyba podmiot amerykański tam na miejscu ale porozumiewalem sie zawsze po polsku. Tam jest taki człowiek, ktory nazywa się Cormick czy Kormik nie wiem jak to pisać ale kontakt jest bardzo fajny, w dodatku mają sporo usług dodatkowych. Zakładają mi obecnie zdalnie rachunek bankowy w USA, podczas gdy wszyscy polscy pośrednicy mówili, że to nie możliwe bez osobistej wizyty.
Jakby cos piszcie, mogę doradzić.

// UWAGA - post został dodany z firmy Kancelaria Wyoming LC // Administrator

Traveler
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 10 maja 2014, 17:22

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: Traveler »

Po co zrobić dobrze i profesjonalnie, skoro można tanio i byle jak. W profesjonalnej strukturze, złożonej przynajmniej z dwóch spółek żadnej sprawozdawczości w Polsce nie ma. Jakakolwiek obowiązkowa sprawozdawczość w Polsce czyni optymalizację bezsensowną, bo nie unikniesz ani PIT ani VAT . USA nie jest typowym rajem podatkowym i tylko dobra struktura może pozwolić na osiągnięcie korzyści ze spółki LLC. Wszelkie cudowne oferty spółek LLC za kilkaset dolarów nie mają żadnego sensu z punktu widzenia podatkowego.

Do weryfikacji PayPal konieczne jest konto bankowe w USA oraz numery podatkowe. Konta kontrolowane przez Polaków w USA będą od 2015 roku zgłaszane prosto do polskiego US. Czy twój registered agent pomoże ci przy kontroli skarbowej albo przygotuje cię na nią? Rozumiem, że zlecanie czegoś firmie z USA to nadal coś dobrze brzmiącego, ale jak spojrzysz na stopkę registered agenta, przeczytasz że zajmuje się on tylko składaniem papierów. Ot zwykła firma zakładająca spółki, taka sama jak stoisko sprzedające jabłka na polskim targu.

Lepiej zapłacić kompetentnej firmie i mieć wszystko dobrze skonstruowane, tak żeby nie rzucało się w oczy, a w ostateczności by kontrola stwierdziła ze wszystko jest zgodnie z prawem.

I jeszcze wybacz, bo nie mogę się powstrzymać:
Spędziłem łącznie ok 4 miesięcy na konsultacjach, lekturze i rozpoznawaniu przepisów
Przez tyle czasu, to przebrniesz maksimum przez 1/4 jakiegoś podstawowego podręcznika do prawa podatkowego (600-1500 stron). Nie mówię o czytaniu bezmyślnym.
Jeśli chcecie namiar na dobrą firmę optymalizującą, piszcie na PM.

ati
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2014, 19:24

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: ati »

Czy interesował się ktoś spółkami kapitalowymi w Nowej Zelandii ?
Ponoć nie ma tam w ogóle podatku od zysków kapitałowych i wielu australijczyków zakłada tam swoje trusty inwestycyjne.
Do tego piękny kraj, można się spokojnie zastanowić nad ewentualną przeprowadzką jeśli ktoś chce inwestować bez pośredników i dyrektorów nominowanych. Choć ciekawe jak z wizą tam.

Jeśli ktoś zna temat - bardzo proszę o kontakt na pm.

KancelariaWyoming
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 05 sie 2015, 09:21

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: KancelariaWyoming »

Oczywiście, że NIE wiem co to jest TinEye, podobnie jak 35,5 miliona Polaków nie ma o tym bladego pojęcia. A dlaczego? Bo nie zajmuję się grą na Forexie tylko zakładaniem spółek w Wyoming i późniejszym zarządzaniem takimi spółkami, o czym z kolei kolega Traveler ma zapewne dużo mniejsze pojęcie. Czy jest w tym coś złego? Czy to powód aby mnie publicznie dyskredytować? Niech każdy robi to, na czym się zna i będzie dobrze.
Pozdrawiam z Wyoming
Robert Cormick

TaxAndLaw
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, 23:27

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: TaxAndLaw »

Osoby zainteresowane planowaniem podatkowym, niewątpliwie odnotowały aferę Panama Papers i jej przyczyny.

Nie jest prawdą, jakoby stanowiła ona kres tajemnicy w rajach podatkowych.

Afera wynikła niemal wyłącznie z nieprofesjonalnego podejscia do zabezpieczeń kancelarii prawnej Mossack & Fonseca i udostępniania przez tą kancelarię dokumentów spółek Klientów przez panel online. Wiele wskazuje, że do wykradzenia tych danych wystarczyło złamanie dostępu do konta administratora lub dostepu do algorytmu przyznawania uprawnien.

Wsrod spółek wyciekłych w aferze Panama Papers nie znalazły się spółki z siedzibą na Wyspach Marshalla, które jako specjalista rekomendowalem w tym temacie trzy lata temu, jako czesc struktury spolki LLC w Delaware. Obecnie istnieją bardziej atrakcyjne rozwiązania "offshore-onshore" (tzw. "ukryty raj podatkowy") niż USA, do których również stosujemy spółki na Wyspach Marshalla.

Tajemnica spółek na Wyspach Marshalla
wynika z założenia, że nie można ujawnić nie posiadanych przez siebie informacji, stąd też spółki na Wyspach mogą wydawać całkowicie nierejestrowane akcje na okaziciela.

Na świecie są również inne państwa pozwalające na wydanie akcji na okaziciela, niemniej jednak na Seszelach i w Belize konieczne jest przechowywanie tych akcji przez lokalnego agenta rejestrowego spółki - podmiotu odbierajacego korespondencję urzedową w imieniu spółki.

Na Wyspach Marshalla akcje na okaziciela wydane przez zarząd, ktory moze sprawować wynajęta za ograniczoną opłatą osoba z raju podatkowego, nie podlegają żadnym obowiązkom zgłoszeniowym, dzięki czemu o faktycznych właścicielach mogą wiedzieć tylko oni sami.

Pozdrawiam,
Michał A. Durlik
Executive Manager
Grupa Tax&Law , Warszawa
Tel. 530070658
Specjalizuję się w międzynarodowej optymalizacji podatkowej. Zapraszam do kontaktu (kliknij ikonę WWW lub napisz na PM).

Michał A. Durlik

whysoserious
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2018, 15:14

Re: Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Nieprzeczytany post autor: whysoserious »

Witam :)

Nie wiem czy ktoś jeszcze tutaj zagląda w 2018 roku, ale postanowiłam, że i tak napiszę.
Aktualnie jestem na 40 stronie wątku i codziennie w miarę wolnego czasu czytuję po kilkanaście stron. Zauważyłam, że bardzo się angażujecie i chyba czas - raz kozie śmierć - zapytać :) Z góry przepraszam, że pewnie odchodzę całkowicie off-topic, ale nie znalazłam nigdzie tak obszernie omawianego tematu offshore, podatków, itp.

Jakie są Wasze przemyślenia w takiej sytuacji? (poniżej)

Ktoś chce założyć spółkę offshore lub onshore (zależy, które bardziej opłacalne w tej sytuacji, ale lepiej offshore) zajmującą się sprzedażą przez internet. Kilka sklepów internetowych, towar od producentów z UE. Firma, czyli sklepy sprzedają/wysyłają tylko klientom z Europy.
Głównie chodzi o uniknięcie:
- opłat ZUS
- pieprzenia się z kasą fiskalną
- prowadzenia ogromnych stosów dokumentacji
Najlepiej gdyby w grę nie wchodziło również prowadzenie księgowości (obecnie ok. 800-1000 zł za same faktury/mc)
Podatek PL mnie nie martwi. I tak chyba chciałabym się rozliczyć, bo planuję w przyszłości zakup nieruchomości na terenie PL.


Chciałabym jakoś ukierunkować swój research na konkretne kraje, bo na razie to mam tylko mętlik w głowie. Będę ogromnie wdzięczna za każdą odpowiedź :)

P.S. Ja wiem, że poradzicie mi pewnie udanie się do profesjonalisty, ale to są tylko takie przemyślenia i research na razie, a nie poważne plany.

ODPOWIEDZ