Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
hinx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2010, 15:24

Nieprzeczytany post autor: hinx »

Witam,
od dawna czytałem ten temat. Czytałem, czytałem i czytać mógłbym pewnie bez końca bo ciągle czegoś nie wiedziałem, ale postanowiłem wreszcie przestać czytać i zacząć działać ;)
Zamówiłem firmę na delawareinc.com, dokumenty przyszły dosyć szybko (5 dni), jednak trochę to dziwnie wygląda. Nigdzie nie ma na nich napisane, że to ja mogę zarządzać firmą. Jedynie na "statement of organizer" jestem wymieniony jako "Managing Member", ale jest to tylko moje imię i nazwisko - nie ma adresu ani nic więcej - czyli każdy o takim imieniu i nazwisku może zarządzać firmą? : |

Moje dane z adresem są tylko na rachunku za usługę, ale rachunek to przecież nic nie warta kartka papieru.

Mam w związku z tym pytanie do osób które zakładały firmy w delaware - czy to normalne czy coś namieszałem przy składaniu zamówienia?
Wydaje się, ze skoro takie coś mi przysłali to tak powinno być, ale wolę się upewnić, bo nie chcę żebym przy próbie np. założenia konta w banku był oskarżony o fałszerstwo czy też posługiwanie się nieswoimi dokumentami...

Pozdrowienia

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Kiedy następuje utworzenie na terenie PL oddziału firmy zagranicznej jako zakładu, a kiedy nie?

Jakie są korzyści kiedy oddział firmy zagranicznej nie jest zakładem?

Dodano po 1 godzinach 50 minutach:

Ja znalazłem coś takiego:

Norbert Ziętal (Nowiny 24) "Jak nie płacić ZUS-owi, czyli firmę prowadzisz w Polsce, a zatrudniasz się za granicą"

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Jest to legalne.
Rozmawiałem kiedyś z właścicielem prywatnej kliniki który tak zrobił,chyba ma zarejestrowaną firmę w Rydze.....

Pozdrawiam.

Dodano po 8 minutach:

Ps. mnie to niewiele rozwiązuje.Lecz każdą legalną optymalizację podatkową warto przeanalizować......
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Wydaje mi się, że to jest przydatne tym, którzy nie chcą np. uciekać do tworzenia firm w rajach podatkowych, itd.. Dzięki "bycia zatrudnionym w UK" i zarekomendowaniu min. 5 nowych osób, można całkowicie pozbyć się płacenia ZUSu - Oczywiście pozostaje kwestia prowadzenia ksiąg, składania deklaracji rocznych i płacenia podatków.

krakra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 07 kwie 2010, 17:39

Nieprzeczytany post autor: krakra »

="hinx"]Witam,
[...] Jedynie na "statement of organizer" jestem wymieniony jako "Managing Member",
[...]
... No to chyba dobrze?
[... ] ale jest to tylko moje imię i nazwisko - [... ] bo nie chcę żebym przy próbie np. założenia konta w banku był oskarżony o fałszerstwo czy też posługiwanie się nieswoimi dokumentami...
[...]
Jeśli zmienisz sposób myślenia, z biurokratycznego "obowiązującego" w Polsce na zdroworozsądkowy "obowiązujący" w Krajach gdzie rzeczywistość jest ważniejsza od papieru to instytucje w Polsce również muszą się do tego dostosować bo raczej nie mają innego wyjścia.
Masz m.in. Apostille, którą musi uznać każdy urząd z Państwa, które podpisało odpowiednią konwencję haską.
Przypadkiem, masz też w ręku wszystkie inne dokumenty konstytuujące firmę.

hinx
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2010, 15:24

Nieprzeczytany post autor: hinx »

krakra: byłem w banku i masz rację, niepotrzebnie się tak martwiłem na zapas :)
Dziękuję wszystkim którzy udzielali się w tym temacie, bardzo mi pomógł.

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

hinx pisze:krakra: byłem w banku i masz rację, niepotrzebnie się tak martwiłem na zapas :)
Dziękuję wszystkim którzy udzielali się w tym temacie, bardzo mi pomógł.
Widzę, że Pan założyć firmę w Delaware, USA i firmowe konto bankowe w PL. Teraz to już czekać, aż Urząd Skarbowy Panu do skóry się dobierze za to, chce Pan uniknąć podatku... no chyba, że będzie Pan płacił podatki w PL, ale wtedy to nie wiem po co Panu firma zarejestrowana w Delaware...

krakra
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 07 kwie 2010, 17:39

Nieprzeczytany post autor: krakra »

Camillus pisze:
hinx pisze: [..]
Widzę, że Pan założyć firmę w Delaware, USA i firmowe konto bankowe w PL. Teraz to już czekać, aż Urząd Skarbowy Panu do skóry się dobierze za to, chce Pan uniknąć podatku... no chyba, że będzie Pan płacił podatki w PL, ale wtedy to nie wiem po co Panu firma zarejestrowana w Delaware...
Nie tak ostro. Gość jeszcze ani grosza na koncie nie ma :). A nawet jakby miał, to jest to rachunek bankowy spółki zagranicznej nie działającej na terytorium PL. Takich rachunkó na Świecie ta firma może mieć setki.
Wiem, wiem ... LLC i podatek w PL wspólnika/osoby fizycznej ;). Tyle, że Gość jest Managing Members"em (i ma na to dokumenty) a niekoniecznie udziałowcem. Natomiast przed bankiem jest reprezentantem firmy.
Widzę, że znowu robimy wielkie koło w temacie. Zgadnij po co firma w DE i jednoczesne płacenie podatku w PL?
Bo jedną z największych hien zabijającą przedsiębiorczość jest polski ZUS!

Edit:
... a polski bank tylko czyha, żeby donieść do US w PL, że ma właśnie nowego klienta, mianowicie amerykańska spółkę ;)

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Szturm na Singapur. Nowy raj podatkowy dla Europy - Może artykuł nie jest nowy, ale zawiera cenną informację, że raczej nie warto już zakładać kont bankowych w Szwajcarii i Lichtenstein.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Camillus pisze:Szturm na Singapur. Nowy raj podatkowy dla Europy - Może artykuł nie jest nowy, ale zawiera cenną informację, że raczej nie warto już zakładać kont bankowych w Szwajcarii i Lichtenstein.
To naprawdę nie ma żadnego znaczenia.Jeżeli jesteś profesjonalistą lub robisz legalną optymalizację podatkową z profesjonalistami wszystko jest OK.Pamiętaj o najważniejszej rzeczy czyli bezpieczeństwie środków które w Szwajcari jest dużo większe niż w Singapurze.

Pozdrawiam.

Dodano po 2 minutach:


Ps. już kiedyś to pisałem dużymi literami że zniesienia tajemnicy obawiają się tylko przestępscy oraz osoby robiące to nielegalnie!!!.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

ODPOWIEDZ