Firma w Delaware i inne kraje offshore.

Forum, na którym można do woli dyskutować nie tylko na tematy związane z Forexem.
Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

TaxAndLaw pisze:Witam,
Ja również witam!
TaxAndLaw pisze:
Dochód spółki LLC jest przypisywany jej wspólnikom . Wspominał już ktoś o tym, ale nikt specjalnie na ten "szczegół" nie zwrócił uwagi. Co to oznacza? Ano to, że nawet jak nie wypłacisz sobie pensji, to dochód i tak osiągasz, jako wspólnik spółki.
I teraz: albo wykazujesz ten dochód jako Polak w polskim US i płacisz podatek dochodowy, albo go zatajasz (polski US raczej go nie znajdzie) i łamiesz prawo, za co może cie spotkać bardzo surowa kara.
I właśnie gdyby nie ten zapis, to wszystko byłoby super.
Zgadzam się. W tym konkretnym przypadku Spółka LLC nie jest spółką kapitałową, wg. polskiego prawa podatkowego.

Ale... jest też jedną z najbardziej nieprzyjaznych struktur dla Urzędów Skarbowych, ponieważ dane o wspólnikach lub dyrektorach oraz dokumenty założycielskie firmy nie są nigdzie udostępniane. Namierzenie właściciela jest więc praktycznie niemożliwe.

Jeżeli jednak chcą Państwo , aby spółka nie generowała żadnego obowiązku podatkowego (nawet teoretycznego) , dla takich klientów mamy odpowiednie rozwiązanie takiego problemu.

Wystarczy, że 100 procentowym właścicielem spółki uczynimy spółkę kapitałową z raju podatkowego (np. Wyspy Marshalla), której akcjonariuszem jest klient. Wtedy obowiązek podatkowy w Polsce powstaje dopiero w razie wypłaty dywidendy, a nie w chwili osiągnięcia dochodu.
W takim wypadku mamy 2 firmy: Pierwszą firmą jest spółka LLC w Delaware, USA, a drugą jest spółka np. na Wyspach Marshalla, która jest właścicielem tej pierwszej. Jak wygląda kwestia podatku w przypadku spółki na Wyspach Marshalla?

TaxAndLaw
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2010, 23:27

Nieprzeczytany post autor: TaxAndLaw »

W takim wypadku mamy 2 firmy: Pierwszą firmą jest spółka LLC w Delaware, USA, a drugą jest spółka np. na Wyspach Marshalla, która jest właścicielem tej pierwszej. Jak wygląda kwestia podatku w przypadku spółki na Wyspach Marshalla?
NIe płaci Pan żadnego podatku.

Dodatkowo istnieje możliwość przerzucenia zysków do firmy w Polsce, bez żadnych obciążeń podatkowych. Ale o tym chętnie możemy opowiedzieć Państwu poza forum.


Pozdrawiam
Michał
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 15:49 przez TaxAndLaw, łącznie zmieniany 1 raz.
Specjalizuję się w międzynarodowej optymalizacji podatkowej. Zapraszam do kontaktu (kliknij ikonę WWW lub napisz na PM).

Michał A. Durlik

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Właśnie znalazłem na internecie:

Wyspy Marshalla:

"Prawodawstwo Wysp Marshalla w zakresie prawa spółek opiera się na rozwiązaniach przyjętych w amerykańskim stanie Delaware, które uchodzą za najlepsze na świecie. Wyspy Marshalla wprost inkorporowały do swojej systemu prawnego całokształt prawodawstwa handlowego Delaware, włączając w to prawo zwyczajowe (common law). Przepisy te stosuje się za każdym razem, kiedy prawo Wysp Marshalla nie zawiera postanowień przeciwnych.

Wyspy Marshalla nie są stroną umów o wymianie informacji podatkowych i nie prowadzą efektywnej wymiany informacji z OECD, chociaż złożyły deklarację zamiaru podjęcia takiej współpracy.
"

Źródło: Raje podatkowe: Wyspy Marshalla

Dostępne formuły prowadzenia działalności na Wyspach Marshalla: International Business Company (Spółka Kapitałowa).

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Tak trochę bardziej ogólnie ku przestrodze.
http://podatki.wp.pl/kat,70474,title,Sz ... omosc.html

Wniosek z tego taki że bez profesjonalistów się nie obejdzie ponieważ nie macie gwarancji że nie zrobią tego samego.....


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Doom
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 21
Rejestracja: 25 lut 2010, 11:43

Nieprzeczytany post autor: Doom »

TaxAndLaw pisze:
W takim wypadku mamy 2 firmy: Pierwszą firmą jest spółka LLC w Delaware, USA, a drugą jest spółka np. na Wyspach Marshalla, która jest właścicielem tej pierwszej. Jak wygląda kwestia podatku w przypadku spółki na Wyspach Marshalla?
NIe płaci Pan żadnego podatku.

Dodatkowo istnieje możliwość przerzucenia zysków do firmy w Polsce, bez żadnych obciążeń podatkowych. Ale o tym chętnie możemy opowiedzieć Państwu poza forum.


Pozdrawiam
Michał

Tax&Law LLC
michal@taxandlaw.pl
Wracamy do punktu wyjścia. Co z tego że środki będą w polskiej firmie jak i tak trzeba je z niej wypłacić i opodatkować?

Taki model był już wyżej opisywany, mając 2 spółki w określonych lokalizacjach (np Delaware - Wyspy Marszala czy Cypr - Wyspy Marszala) możemy niemal całkowicie pozbyć się obowiązku podatkowego.

I pytanie do Michała, jaki jest w waszej firmie koszt takiej konstrukcji? Chodzi mi o założenie i utrzymanie spółek.

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

Doom pisze:Taki model był już wyżej opisywany, mając 2 spółki w określonych lokalizacjach (np Delaware - Wyspy Marszala czy Cypr - Wyspy Marszala) możemy niemal całkowicie pozbyć się obowiązku podatkowego.
Czyli Spółka-matka IBC na Wyspach Marshalla i spółka-córka LLC w Delaware jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem i w przypadku kiedy nawet US będzie wiedział, że jestem właścicielem IBC, to nic mi nie zrobi, bo to spółka kapitałowa, która posiada osobną osobowość prawną, czy tak?
Doom pisze:Wracamy do punktu wyjścia. Co z tego że środki będą w polskiej firmie jak i tak trzeba je z niej wypłacić i opodatkować?
To fakt.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

TaxAndLaw pisze:Cytat:
od jakiej sumy to się jego zadaniem opłaca odnośnie FX oraz kapitałowe.

Dla trader'a na rynku Forex lub na rynkach akcji, polecałbym założenie spółki w Delaware jako obowiązkową jeżeli posiadany kapitał startowy wynosi więcej niż 4000 zł.

Poza tym, spółki w Delaware dają dostęp do części brokerów niedostępnych dla polskich klientów,a mogących zaoferować znacznie większe korzyści niż firmy w Polsce.

Przykładowo profesjonalna oferta brokerska Citibanku ogranicza się wyłącznie do firm z USA, Szwajcarii i Azji.
Rewelacja.
Pytanie czy poza FX można pod to co napisałeś podciągnąć handel papierami dłuznymi skarbowymi np. Grecji,USA itp?.
Czy ja dobrze rozumię że można będzie te pieniądze z powrotem do kraju bez podatku ściągnąć?.

TaxAndLaw pisze: Istnieją także możliwości bezpośredniego wytransferowania dochodu spółki do klienta bez jakichkolwiek obciążeń podatkowych.
?.
Czy Wasza firma zajmuje się kompleksową obsługą klienta mam na myśli obsługę całoroczną?

Pozdrawiam.

Ps.
Przykładowo profesjonalna oferta brokerska Citibanku ogranicza się wyłącznie do firm z USA, Szwajcarii i Azji.
Widząc jakie jest podejście naszych uczelni oraz bankowców zdaję sobie sprawę z tego że poważnych i profesjonalnych usług bankowych nie będziemy mieć nigdy....niestety.Tym bardziej ta oferta jest ciekawa.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Camillus
Gaduła
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: 15 paź 2009, 10:59

Nieprzeczytany post autor: Camillus »

1. Ja nadal się zastanawiam nad kwestią legalnego przeniesienia do Polski pieniędzy zarobionych przez własne spółki zarejestrowane w rajach podatkowych.

2. Na przykład: posiadam spółkę kapitałową IBC na Wyspach Marshalla, która jest właścicielem spółki LLC zarejestrowanej w Delaware, USA. Wylatuję do Stanów Zjednoczonych, aby tam mieszkać na stałe (nie rezygnuję z Polskiego obywatelstwa) - oczywiście zakładam, że nawet wtedy nie płacę wogóle podatku, ponieważ LLC jest nie moją własnością, a firmy IBC. Zastanawiam się, jak amerykanie rozporządzają własnymi pieniędzmi w USA, zarobionymi przez ich firmy zarejestrowane w rajach podatkowych. Wie może ktoś?

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

TaxAndLaw pisze:Przykładowo profesjonalna oferta brokerska Citibanku ogranicza się wyłącznie do firm z USA, Szwajcarii i Azji.
Dowiedziałem się że taką samą ofertę ma DB niestety w centalach naszych oddziałów nic nie wiedzą na ten temat.Tak jak przypuszczałem trzeba poczekać na to z 20-30 lat a tyle to dla mnie za długo.
Prosiłbym Ciebie TaxAndLaw o odpowiedż na moje pytania oraz Camilusa ponieważ one się trochę pokrywają, zanacząco poszerzą poziom forum w tym zakresie .Będziemy Tobie bardzo zobowiązani.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

amator97
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2010, 20:46

Nieprzeczytany post autor: amator97 »

Przeczytałem cały temat najbardziej interesująca dla mnie była wypowiedź TaxAndLaw jednak dotyczy ona forex-u mnie interesuje firma handlowa w necie w przedstawicielstwie i magazynie ktoś musi pracować a to koszty typu US i ZUS
Może podatek bym przebolał ale ZUS to przegięcie szczególnie dlatego że nie ma perspektyw na dobrą emeryturę jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto a chcę tego uniknąć .Zastanawiam się czy można to obejść??

ODPOWIEDZ