EUR/USD otwarcia pozycji

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Zapomniałem dodać pierwsze s/l ustawiam na ostatniej strzałce z gwiazdką , następnie obniżam w zależności od mojej linii trendu lub czekam na sygnał w razie zamknięcia pozycji.
Zlecenia oczekujące hmmm..można będzie to przemyśleć, pytanie czy ma sens ?
Dlatego że jest dużo czasu by otworzyć pozycję !!!

Awatar użytkownika
rabit
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1139
Rejestracja: 02 gru 2011, 01:10

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: rabit »

Witam.
Patrzylem na ten wykres chyba z pietnascie minut probujac zrozumiec na jakiej podstawie trejdujesz ale do konca chyba dalej nie wiem, jak mozesz napisz cos wiecej i powiedz jaki to wskaznik bo raczej nie sa to zwykle srednie.
Analizujesz tylko na M5 czy na wyzszych interwalach tez?
Tolmonnika pisze:Zlecenia oczekujące hmmm..można będzie to przemyśleć, pytanie czy ma sens ?
Dlatego że jest dużo czasu by otworzyć pozycję !!!
Ma sens ale raczej nie chodzi tu o czas na zajecie pozycji (choc to rowniez ma znaczenie), moim zdaniem :
1. Wchodzisz po najlepszej cenie
2. Nie sleczysz przed ekranem wyczekujac na otwarcie pozycji.
3. "trzezwiej" patrzysz na wykres i podejmujesz wlasciwa decyzje jak rowniez po otwarciu pozycji jej nie obserujesz i nie masz problemu z jej prowadzeniem (wczesniejsze lub spoznione zamkniecie), ogolnie mowiac wlasciwsza ocena sytuacji.
To pewnie nie wszystkie zalety a sa rowniez i wady. Wybor nalezy do Ciebie.
Pozdrawiam.
Ze mnie dupa nie trejder!!! :D

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Witam !
1. pierwszy wskaźnik jest podobny do wskażnika SDL (taka modyfikacja tego wskaźnika) z okresami którego podstawą wyliczeń jest teoria "złotego trójkąta" ( bardzo podobna do teorii Fobonacii'ego).
2.drugi (gwiazdka i strzałka) coś w rodzaju "super-sygnal" ( tu też można mówić o jego modyfikacji)
Starałem się by na wykresie było jak najmniej śmieci
Otwieram pozycje z 5M, ( tam już jest pewność co do kierunku), podpieram się M30 oraz 4H. one pozwalają mi określić czas w jakim może nadejść sygnał oraz na jakiś "skalp"( zawsze !!! po kierunku, nigdy pod prąd)
na otwarcie pozycji zwykle jest około 1 do 1,5 godz. więc czasu jest dość sporo, ale możliwe że masz rację z oczekującymi w ramach wolnego czasu przemyślę ten wariant !
Na zamknięcie pozycji też mam sporo czasu ( strata około 10-15 pips) jest wliczona w metodzie (sposobie) grania, jest jeszcze S/L !! tak jak napisałeś wybory są nasze.
Najważniejsza nauka na FX to nauczyć się przegrywać !!!!!! reszta sama przyjdzie (zwłaszcza cierpliwość)
NA razie kierunek na "południe" więc poczekam możliwe że po małej korekcie "wykluje" się ciekawy "skalp"???
Staram się nigdy nie otwierać żadnej pozycji gdy przewiduję dużą zmienność na rynku, preferuję " spokojne wody"
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Z wyliczeń (roczna historia) wynika że kierunek na tym interwale zmienia się co kilkanaście dni średnio 7/8-16 dni a ruchy korekcyjne średnio od 1-2..3 dni.
Licząc średnio w pip. kierunek to 100-250 a korekcyjny 50-80 .
Jeżeli 20-50% będzie z tego można uszczknąć to wynik będzie zadowalający. Oczywiście trzeba się liczyć ze stratami ale te są ograniczone s/l , o którym nie wolno zapominać ( lepsze małe straty niż potencjalne duże zyski). W miarę możliwości będę podawał kiedy (moim zdaniem)jest zmiana kierunku.Na temat korekt nic nie będę pisał, będzie to widoczne na wykresie.

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

W poprzednich postach użyłem niefortunnie słowa "skalp" , oczywiście miałem na myśli "ruch korekcyjny"

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Myślę że wszystko już powiedziałem na temat metodologii mojej "strategii (dużo powiedziane)", opartej na technice z elementami matematyki. Nie słucham co mają do powiedzenia politycy, bankierzy itp. technika nie oszukuje a rynek pokazuje zawsze prawdziwe oblicze ( cokolwiek to znaczy)!
Chciałem od samego początku był to był dziennik z zapiskami , czy dobrze robię zobaczymy ?
Od teraz będę pokazywał tylko wykresy z miejscem wejścia oraz s/l.Tylko wykres EUR/USD!!!
Proszę tylko wszystkich (mam taką nadzieję ),o nie traktowanie tych wykresów jako źródła sygnałów.
Tak jak pisałem wcześniej rynkiem zajmuję się " z doskoku" ( rano i po południu ) w miarę wolnego czasu (takie życie), bywa że w ciągu dnia zerkam ?!! Ot i wszystko .

Pozdrawiam

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

buy- 1.1191 s/l-1.1169 ( godz. 11,19) wygląda na początek korekty .oczywiście może zadziałać s/l .
otworzyłem by pokazać że jest dużo czasu , jeżeli będzie potwierdzenie korekty podeślę wykres, jeżeli nie będzie sygnału to po prostu zamknie mi pozycję i tyle.

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

EURUSDM5.png
Oczywiści zadziałał s/l , tak się kończy gdy nie słucha się swojej metodyki nie było potwierdzenia korekty. ( wykres z około godz. 12,00)
Teraz już tylko!!! zgodnie z zasadami.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Korekta s/l 1.1153
korekta.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Tolmon_Nika

Re: EUR/USD otwarcia pozycji

Nieprzeczytany post autor: Tolmon_Nika »

Szykuje się zmiana kierunku.
od ostatniej zmiany na południe (23.08. "na razie 9 dni), do dzisiaj "zjechał" trochę ponad 200 pipsów !
poczekam teraz na początek zmiany i otwieram L.
kierunek.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ