entry/close

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
freakout
Maniak
Maniak
Posty: 2120
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:35

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: freakout »

nigdzie nie napisałem o 100% skuteczności - podałem tylko najprostszy przykład ;) trejdów mogło być o wiele więcej, ale ogólny profit za dany dzień wyniósłby te kilka procent :) jeżeli ktoś ryzykuje 0.1% lub 0.5% na pojedynczą pozycję to i zarobki są zdecydowanie mniejsze, a co za tym idzie konto także wolniej puchnie - tu wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o skuteczność oraz poniesione ryzyko :)

na ostatnim koncie live (bonus w Tickmill) szło mi całkiem nieźle, ale tam grałem wszystko to co umiałem i głównie były to formacje świecowe oraz cenowe - w szczycie udało mi się dobić na rachunku do 106% zysku (zajęło mi to około miesiąca), po czym zacząłem coś tam majsterkować i zjechałem prawie do stanu początkowego... zanim do tego doszło miałem już zrobionych około 100 transakcji przy 75% skuteczności, a to już jest jakaś tam sensowna próbka umiejętności - nie bez powodu przed wejściem na konto real z daną strategią zaleca się przetestowanie jej właśnie w 100 testowych transakcjach :)
statement.png
podejrzewam że gdybym niepotrzebnie nie grzebał lub przyłożył się do tego bardziej, mając jakąś sensowną strategię to te konto bez problemu podwoiłbym lub potroił, ale coś nie pykło i wyszło jak wyszło... generalnie to mam chyba problem psychologiczny bo powątpiewam w swojego skilla i czasami jak mam czytelny setup i sprawdzam go dla pewności na innych interwałach to zaczynam się motać i otwieram pozycję w zupełnie innym kierunku :) przyłapałem siebie na tym wielokrotnie i wynika to chyba właśnie z tego niepotrzebnego majsterkowania - zamiast grać to co widać, ja szukam czegoś czego nie ma... zatem jedynym rozwiązaniem jest chyba stworzenie strategii która ma 1 lub 2 sztywne oraz proste setupy, które należałoby grać bez zastanowienia - tak jak robi to chociażby EA ;) mam pewien pomysł i może w kolejnym poście o nim wspomnę :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Marcin Politkowski
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 22 lip 2017, 06:48

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: Marcin Politkowski »


Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Marcin Politkowski pisze:dalsze wyniki na fb
https://m.facebook.com/marci.pol.52
Widac Spekulant powrócił :)

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

Byłem na 90% pewien że spukulant próbuje coś łowić na tym forum i już się wszystko wyjaśniło. Bardziej mnie dziwią ci jego łatwowierni obrońcy, gościu zarabia miliony i sprzedaje wgląd to konta, ręce opadają.
Planuj Trejd, Trejduj Plan

jackub

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Peter_FX pisze:Byłem na 90% pewien że spukulant próbuje coś łowić na tym forum i już się wszystko wyjaśniło. Bardziej mnie dziwią ci jego łatwowierni obrońcy, gościu zarabia miliony i sprzedaje wgląd to konta, ręce opadają.
A mnie dziwą dorośli faceci nie umiejący czytać ze zrozumieniem...

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Peter_FX pisze:Byłem na 90% pewien że spukulant próbuje coś łowić na tym forum i już się wszystko wyjaśniło. Bardziej mnie dziwią ci jego łatwowierni obrońcy, gościu zarabia miliony i sprzedaje wgląd to konta, ręce opadają.
No co ty nie powiesz... To jeszcze raz przeczytaj to co napisałeś, skoro dziwią Ciebie ci łatwowierni obrońcy. Teraz dopiero wyjaśniło się po co był ten dziennik, więc daruj sobie takie teksty...

Awatar użytkownika
Peter_FX
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 20 kwie 2012, 09:42

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: Peter_FX »

OK widocznie zemną jest coś nie tak, ten przeklęty sceptycyzm i racjonalizm, i jak tu żyć bez wiary w bajki :D
Planuj Trejd, Trejduj Plan

jackub

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Peter_FX pisze:OK widocznie zemną jest coś nie tak, ten przeklęty sceptycyzm i racjonalizm, i jak tu żyć bez wiary w bajki :D
Potwierdzam...

unruhe
Gaduła
Gaduła
Posty: 279
Rejestracja: 12 lip 2017, 16:47

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: unruhe »

Ano wyjaśniło się po co ten dziennik był.
najpierw spekulant pisał, że ''nic tu nie sprzedaje''.
A teraz piszę, iż oferuje odpłatny podgląd do konta.
Czyli jednak sprzedaje.

FXpleyer

Re: entry/close

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Niestety przeczytałem to w całości ,pozostał niesmak i poczucie straty czasu który mogłem wykorzystać na coś innego a straciłem na czytanie tego jego śmietnika , jednak takie pseudo "journale" powinny być usuwane jeśli ktoś nie wykazuje nawet minimum transparentności

ODPOWIEDZ