Ekonomia Keynesowska.Pytanie do adsolwentów Uniwersytetów

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

LowcaG pisze:Wiec tak na prawde na czym polega Twoj problem jesli chodzi o ten temat?
Odpowiedż jest bardzo prosta.Ludzie którzy kończyli studia ekonomiczne,pracują w bankach i oficjalnie przyznają się do Keynesa niby wolnorynkowcy...Natomiast pracowników najchętniej by karali za interesowanie się FX może nie śmiercią jak w niektórych krajach lecz zwalniali z pracy i byli dumni że do 2004 roku FX prawnie w Polsce był przestępstwem.Niestety skutki tych negatywnych działań będziemy jeszcze odczuwali przez następne pokolenia.
Tego nie mogę zrozumieć.

Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
Kielki
Gaduła
Gaduła
Posty: 201
Rejestracja: 04 maja 2009, 10:11

Nieprzeczytany post autor: Kielki »

To raczej teraz nie ma takiej indoktrynacji, nie tak dawno konczylem ekonomie i na temat Keynesa nie specjalnie sie rozwodzono :), albo mi umknelo/zapomnialem ;)
"What separates the winners from the losers, is the winners have learned how to lose"

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zz pisze:Odpowiedż jest bardzo prosta.Ludzie którzy kończyli studia ekonomiczne,pracują w bankach i oficjalnie przyznają się do Keynesa niby wolnorynkowcy...Natomiast pracowników najchętniej by karali za interesowanie się FX może nie śmiercią jak w niektórych krajach lecz zwalniali z pracy i byli dumni że do 2004 roku FX prawnie w Polsce był przestępstwem.Niestety skutki tych negatywnych działań będziemy jeszcze odczuwali przez następne pokolenia.
Tego nie mogę zrozumieć.
Chyba odpowiedz nie jest taka prosta jak sugerujesz.
Mysle, ze to co mowisz jest bardzo dalekie od prawdy...(w tym temacie, bo jak juz pare razy pisalem, musi minac pokolenie, ale chodzi o inne aspekty)

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

LowcaG pisze:bo jak juz pare razy pisalem, musi minac pokolenie, ale chodzi o inne aspekty
Ja sobie zdaję sprawę że musi minąć pokolenie....aby było normalnie.
Mnie tylko chodzi o to że keynesowcy Polscy jeszcze bardziej utrudniają temat ponieważ wyrzucanie z pracy za to o czym piszemy jest delikatnie mówiąc debilizmem z wiadomymi konsekwencjami.Sam znam głównego analityka który za to wyleciał z pracy.Czyli robią nas w wała wyprowadzają z opcji,leasingów itp. dziesiątki mld zł,z inwestycji portfelowych ok. 100 mld,ostatnio miasto Kraków popłyneło na tym 120 mln tak można w nieskończoność.....a my praktycznie nic nie możemy poważnego zrobić poza pisaniem tutaj oraz próbowaniu coś robić na własną rękę..Dalszą konsekwencją jest to że na teraz nic poważnego w naszych bankach nie można zrobić.


Pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

zz pisze:Sam znam głównego analityka który za to wyleciał z pracy
Czyli dokladnie za co?

Awatar użytkownika
Nievinny
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 908
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:41

Nieprzeczytany post autor: Nievinny »

Kielki pisze:nie specjalnie sie rozwodzono
U mnie jest identycznie, jeśli już się wspomina to w ramach porównania nurtów. Nie mówią, co jest lepsze, mówią tylko o konsekwencjach takich a takich wyborów.

Poza tym to tylko model.
zz pisze:Sam znam głównego analityka który za to wyleciał z pracy
Kto, kiedy i gdzie. A przynajmniej jak nie kto i gdzie to chociaż który rok
I myślę, że po prostu szefowi nie pasował, ale z zupełnie innego powodu ;)
Trade what you see, NOT what you hear or think

Awatar użytkownika
Villager
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2009, 16:59

Nieprzeczytany post autor: Villager »

zz napisz pytania jakie mam zadać dwóm dr specjalizującym sie w makro i polityce gosp a zadam je wszystkie jutro:

jestem zaskoczony tym co piszesz


Z punktu widzenia pracowników naukowych to przy ocenie modeli gospodarczych kierują się jednak sceptycyzmem (zawsze powinni) więc bycie zwolennikiem oznacza że popierają daną szkołę ale znają równocześnie zagrożenia i szanse jakie stwarza dany nurt przy określonych warunkach.

Inaczej sprawa ma się z osobnikami pracującymi w sektorze prywatnym (konkretnie: instytucje finansowe) na stanowiskach kierowniczych. I teraz nie wiem czy chcesz powiedzieć przez to, że interesowanie się FX to stwarzanie popytu na nowe usługi i żądanie wzrostu konkurencyjności na rynku bankowym jako zagrożenie dla instytucji fin? Bankowość inwestycyjna to duży krok w rozwoju świadczonych usług i jednocześnie drastyczny wzrost konkurencyjności. A indywidualni forexowcy to dołączający do uczty dużego tortu?

Czy został zwolniony za to że stanowił potencjalnie niebezpieczny podmiot na rynku finansowym i dziubał kasę brokerom? Nie czaję. Tak samo tej sprzeczności: Keynesowcy a spekulacja.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, 17:14 przez Villager, łącznie zmieniany 1 raz.

zz
Maniak
Maniak
Posty: 3121
Rejestracja: 21 mar 2007, 20:46

Nieprzeczytany post autor: zz »

Nievinny pisze:. A przynajmniej jak nie kto i gdzie to chociaż który rok
Był to rok 2002/2003,Lecz to pikuś byłem na szkoleniach forexowych w 2004 roku i pracownicy z największych banków byli prywatnie pod strachem że jak szefostwo się dowie to ich wyrzucą.Całe szczęście Nievinny że się z tym nie spotkałeś.Niemniej w sensie psychologicznym niewidocznym dla klienta jest to dalej.Przynajmniej ja to ewidentnie czuję.

pozdrawiam.
Bazylea III reforma finansowa staje się skuteczne,
W ostatnich miesiącach Grupa CME i innych operatorów walut zauważyć rosnącą aktywność banku w kontraktach futures lub podobnych produktów

Awatar użytkownika
PF
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 11 kwie 2010, 14:47

Nieprzeczytany post autor: PF »

Witam,
krótko:
Szwajcar pisze: Według oficjalnej wersji wydarzeń John Maynard Keynes rozpoczął swoją przygodę z inwestowaniem relatywnie późno, bowiem w 1919 roku, kiedy miał 36 lat.
...

W 1921 roku Keynes zaczął również inwestować na rynku commodities – grał m.in. na rynku bawełny, metali, kauczuku, juty, pszenicy. Miał wiele sukcesów - w latach 1916-1917, podobnie jak w okresie 1924-1925 zyski z inwestycji generowały ¾ jego przychodów.

nie będę się wypowiadał na temat,

lecz pisze aby podkreślić/zauważyć
mały paradoks w wypowiedzi kolegi Szwajcar

jeśli pan Keynes zajął się inwestowaniem w 1919 roku
to jak to możliwe że w latach 1916-1917 miał przychody z inwestowania?

pozdrawiam

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Keynesowska iluzja bogactwa

Nieprzeczytany post autor: reptile »

http://forsal.pl/artykuly/420274,david_ ... actwa.html

Że tak powiem wkurw.... są te media :lol:
Miesiąc temu żaden znany analityk nie przewidywał, że problem greckiego długu zagrozi światowemu systemowi finansowemu, a jednak tak się właśnie stało.
Ale to szkoła .. robienia wody z mózgu pytanie tylko.. czy to nam chcą zrobić wodę z mózgu? Czytelnikowi? A może autor artykułu jest wyprany? Ciężko stwierdzić...
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ