EFFECTIVE EXPERIMENT

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
EFFECTIVE

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

Jones pisze:
EFFECTIVE pisze:
JAREK67 pisze: Ile % ryzykujesz w jednej transakcji?

Nie wiem dokładnie, to różnie, zależy od jakości sygnału i reakcji ceny na sygnał. W każdym bądź razie dzwignia 1:100 i nie schodzę poniżej 100 - 150 %.

pozdrawiam
te 100-150% to poziom zabezpieczenia ? :shock:

Nie widzę w tym problemu, zadnego. Rok temu i owszem ale teraz absolutnie żadnego. Gadanie o 1% na transakcje to banialuki brokerów/ szkoleniowców po to by się paprać w bagnie do końca zycia. Druga sprawa to nie robi się takich wyników grając odpowiedzialnym MM, a trzecia jest taka ze procent jest wielki ale sam zysk już nie do końca. Poprzedni trader z marca raptem 27 % ale za to jaki zysk. Do tego dążę.

pozdrawiam Jones i nie wiem co Cie tak dziwi ;)

Awatar użytkownika
Jones
Maniak
Maniak
Posty: 1855
Rejestracja: 12 maja 2013, 19:27

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: Jones »

jakoś kojarzyłem że grasz spokojniej
co prawda kiedyś były czasy że sam grałem nawet bardziej agresywniej
Pamiętaj, że twoim celem jest grać dobrze, a nie grać często. Alexander Elder
http://www.forexfactory.com/jones_pl
https://www.myfxbook.com/members/Jones

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nie wiem jak gra effective ale z tym jednym procentem to jednak prawda. Jeden procent jest dobry jak już jesteśmy milionerem i przestajemy budować kapitał albo po prostu mamy taką strategię, która nie pozwala na większe ryzyko w jednej transakcji, chodzi na przykład o strategie o niskiej skuteczności i wysokim r/r.
Przykładowo mamy strategię o skuteczności wyższej niż 50%, stosujemy sl, przyjmujemy że jedna strata to 1R. Zaczynamy od bardzo małych kwot chcąc przetestować strategię, tak małych że zawsze możemy depozyt uzupełnić lecz za to po uzyskaniu 10R zysku ryzykując 10% kapitału na transakcję podwajamy kapitał. Zakładamy jednocześnie, że po podwojeniu kapitału podwajamy stawkę ale zakładamy też, że po utracie połowy kapitału czyli stracie 5R od momentu podwojenia zmniejszamy pozycję o połowę czyli wracamy do punktu wyjścia. Czyli taki procent składany gdy zarabiamy i "rozkładany" gdy tracimy.

Oczywiście to tylko przykład i takich przykładów można mnożyć. Chodzi mi o pokazanie, że może być wiele różnych sposobów gry. Dużo zależy od samej strategii i umiejętności gry a sam 1% i w ogóle wielkość transakcji to jeszcze nie zarządzanie kapitałem.

Awatar użytkownika
lucek
Gaduła
Gaduła
Posty: 362
Rejestracja: 06 sty 2014, 16:24

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: lucek »

Lub coś w stylu:

+100 pipsów - lot * 2
i
-50pips lot/2

Agresywanie :)
No pain, no gain

luxtorpeda

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: luxtorpeda »

alinoe pisze:chodzi na przykład o strategie o niskiej skuteczności i wysokim r/r.
Dlaczego większość osób uważa, że te dwie rzeczy się wykluczają? Można mieć wysoką skuteczność i wysoki współczynnik R/R, ale najpierw trzeba przestać zadowalać się byle czym.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nie wykluczają się. Teoretycznie można mieć skuteczność 90% i r/r 9:1. Teoretycznie każdy może zarabiać na fx - tyle mówi teoria. :)
W praktyce gra się taka strategią jaką się ma, większość ludzi i tak nie ma żadnej.

Awatar użytkownika
Kimkolwiek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 960
Rejestracja: 09 kwie 2013, 06:26

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: Kimkolwiek »

alinoe pisze:Nie wykluczają się. Teoretycznie można mieć skuteczność 90% i r/r 9:1. Teoretycznie każdy może zarabiać na fx - tyle mówi teoria. :)
W praktyce gra się taka strategią jaką się ma, większość ludzi i tak nie ma żadnej.
Wloczykiju, Wloczykiju! Najlepiej jest miec kupe lat doswiadczenia i grac na czuja, serio
90% trejdera zachowuja sie jak bobek skacza biegaja duzo krzycza i hugo z tego wszytkiego wychodzi
Moja droga do wielkiego chajcu: http://www.forexfactory.com/kimkolwiek#27
Cos dla relaksu: https://www.youtube.com/watch?v=ACVUPrlDeTI
Nie sprzedaje sygnalow, nie robie szkolen.

WARNING:
DO NOT TRY THIS AT HOME!

EFFECTIVE

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

Jones pisze:jakoś kojarzyłem że grasz spokojniej
co prawda kiedyś były czasy że sam grałem nawet bardziej agresywniej

Może trochę przesadzilem. To roznie bywa. Często 200-300 % zabezpieczenia. Wszystko zależy od formy i czy rynek mi się układa tak jak ja chcę.
luxtorpeda pisze:
alinoe pisze:chodzi na przykład o strategie o niskiej skuteczności i wysokim r/r.
Dlaczego większość osób uważa, że te dwie rzeczy się wykluczają? Można mieć wysoką skuteczność i wysoki współczynnik R/R, ale najpierw trzeba przestać zadowalać się byle czym.
Nic się nie wyklucza. Większość tak nie uważa. U mnie R/R jest ogromne, ale nie zawsze wychodzi. Mimo to trzeba być konsekwentnym.
Kimkolwiek pisze: Wloczykiju, Wloczykiju! Najlepiej jest miec kupe lat doświadczenia...
To fakt. Za rok forexowa magisterka ;)


Tymczasem zrobił mi się podwójny szczyt więc trzeba wyplacic. Nie ma co kusić losu.

W tym tygodniu chyba już nic nie ugram, rynek jakiś nie swój. Jeśli już to jutro będę się czail na pary z funtem.

:564:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

EFFECTIVE

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: EFFECTIVE »

Jedno z lepszych wejść ostatnio i wspomniany prze ze mnie R/R. Niestety konsola wiec trzeba było uciekać. Ostatnio cala masa zagran na gbjpy, w te i na zad.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
lolek
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 26 lut 2008, 00:12

Re: EFFECTIVE EXPERIMENT

Nieprzeczytany post autor: lolek »

Na ostatnim screenie napisałeś że nie dałeś rady bo zbyt wielka pozycja.
Co Ci dało taką pewność żeby otworzyć dużym lotem bo tam nie ma żadnej linii trendu którą można by się kierować ?
Chyba że coś przeoczyłem.
To mój pierwszy wpis tutaj więc tylko powiem że przeczytałem cały dziennik i z mojej strony przesyłam wyrazy szczerego uznania i gratulacje.
Ciesze się że zostałeś Traderem Miesiąca bardzo lubię ten dział ale od czasu Abdula wyróżniają beznadziejnych traderów.
Ja niestety ponoszę porażki i zaliczam się do znacznie szerszego grona frajerów :wink: jakby to powiedział SEROL666 :wink:

ODPOWIEDZ