ECN kogo wybrać?

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.
GawronB
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:57

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: GawronB »

andrzej-sk pisze:
GawronB pisze:Proponował bym , abyś zastanowił się właśnie nad mForex czyli mBank oni zdecydowanie wyprzedzają zarówno Alior jak i BZWBK dużo więcej oferują instrumentów prócz walut to metale i indexy. Mają MT4 chyba najpopularniejszą platformę praktycznie niezawodną a i prowizje niższe o ile pamiętam 0,0035 % . Napisz do raposo on chyba jeszcze niższą potrafi załatwić w mForex .
mforex oferuje dużo więcej instrumentów od Aliora? jakie np. ma instrumenty , których nie ma alior?
Przepraszam ,nie precyzyjnie się wyraziłem mForex ma więcej instrumentów niż BZWBK i oferuje bezawaryją platformę którą jest MT4 , której w ofercie nie posiada Alior.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

znf pisze:Bzwbk w mojej opini to stabilny bank. Myślę, że lepiej z nimi inwestować. Jak wygląda sprawa z podatkiem?
19% do końca kwietnia płacone za zyski z roku poprzedniego. W przypadku polskich domów maklerskich dostaniesz PIT pocztą lub drogą mailową.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

GawronB pisze:
openinvestment pisze:Mforex to nie ECN, trole.

-- 28 lut 2015, 16:35 --

I nie wyprzedzają konkurencji, są tacy sami i to nie były tylko wpadki.
bardzo merytoryczna i pomocna opinia, dużo wnosząca w temacie i poparta wieloma racjonalnymi argumentami :mrgreen:
a dla ścisłości zawsze można sprawdzić czy mForex to ECN
http://www.mforex.pl/
Fakty, nie opinia. I w pełni w temacie, kolejny trolu.

GawronB
Gaduła
Gaduła
Posty: 247
Rejestracja: 07 maja 2014, 12:57

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: GawronB »

Szanowny gimnazjalisto openinvestment takie osobiste wycieczki zachowaj dla rodziców i/lub kolegów z blokowiska.
Powyżej masz przykład opinii .
Poniżej faktu.
mForex nie ingeruje w parametry zlecenia - zlecenie trafia bezpośrednio na rynek tworzony przez największe światowe banki, dlatego w modelu ECN nie istnieje konflikt interesów pomiędzy inwestorem, a biurem maklerskim.

Ale że mam lepsze zajęcia ( w przeciwieństwie do ciebie) na tym poście kończę wymianę postów z tobą , jednocześnie życząc wielu sukcesów w gimnazjum :mrgreen:

openinvestment
Gaduła
Gaduła
Posty: 120
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:24

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: openinvestment »

GawronB pisze:Szanowny gimnazjalisto openinvestment takie osobiste wycieczki zachowaj dla rodziców i/lub kolegów z blokowiska.
Powyżej masz przykład opinii .
Poniżej faktu.
mForex nie ingeruje w parametry zlecenia - zlecenie trafia bezpośrednio na rynek tworzony przez największe światowe banki, dlatego w modelu ECN nie istnieje konflikt interesów pomiędzy inwestorem, a biurem maklerskim.

Ale że mam lepsze zajęcia ( w przeciwieństwie do ciebie) na tym poście kończę wymianę postów z tobą , jednocześnie życząc wielu sukcesów w gimnazjum :mrgreen:
Trolu,
ten fragment, którego pewnie długo szukałeś, nie potwierdza, żeby mforex był rzekomym ECNem. Nie potrafisz kojarzyć faktów. mForex nie jest ECNem.

A teraz opinia, która znowu zaboli troli z mForex: to parszywa instytucja, niegodna polecenia.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

openinvestment,

Forum jest do wyrażania swoich opinii, jakie by one nie były. Fajnie jak się je popiera argumentami, bo wtedy jest o czym dyskutować i prowadzi to do rozwoju forum.

Ale jeśli będziesz dalej prowadził dyskusję w ten sposób i robił tutaj po prostu rynsztok obrażając innych użytkowników to najzwyczajniej w świecie dostaniesz bana.

Tak, można traktować to jako ostrzeżenie.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: TxT »

Nie mam bzwbk (mialem dosc nieprzyjemny pierwszy kontakt w oddziale i dalem spokoj), mam aliora i mbank.
Moge porównac z perspektywy osoby ktora zawiera kilkanascie transakcji w tygodniu, rzadko wchodze na danych, czasem wychodze:

1.Mforex nie jest ecn, tylko stp; alior jest ecn - różnica z mojej perspektywy nie jest az tak istotna - nie wrzucam kilkudziesieciu/kilkuset lotow w kazdym zleceniu wiec jest ok jezeli brok nie gra przeciwko.
2. Platformy mt4 i protrader - zdecydowanie wole skladac zlecenia w aliorze, z drugiej strony rysuje czesto rowniez w mt4 wiec w sumie korzystam z obydwu.
3. Mniejsze spready na pewno sa w aliorze + wykres tickowy (gram majorsy, cross z aud i jpy; nie wiem jak wyglada pln, czy chf bo tego nie ruszam).
4. Prowizja - w obydwu przypadkach biura sa chetne do negocjacji jezeli realnie sie u nich gra wiec bazowe 0,0045% po miesiacu handlu obnizyli mi spokojnie. Mam te same stawki w obydwu przypadkach.
5. Awarii w ostatnim pol roku nie zaobserwowalem ani w mforex ani w aliorze, jezeli byly to nie wplynely na moje pozycje.
6. Ostatnia sytuacja na frankach i podejscie do klienta - wiem tyle ile mowi to forum, nie mialem pozycji na frankach.

Oba konta sa darmowe i nie maja oplat za niekatywnosc (cos na watku irona czytalem o takich praktykach) - polecam zalozyc i porownac samemu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

TxT pisze:
1.Mforex nie jest ecn, tylko stp; alior jest ecn - różnica z mojej perspektywy nie jest az tak istotna - nie wrzucam kilkudziesieciu/kilkuset lotow w kazdym zleceniu wiec jest ok jezeli brok nie gra przeciwko.
Mógłbyś to wyjaśnić? Z tego co wiem to zarówno Alior jak i mforex mają kwotowania z Integrala, który jest jednym z ECNów takich jak EBS czy Currenex ( w sumie jest chyba kilkanaście różnych ECNów) i obaj nie mają dealing desku czyli w naszym rozumowaniu są brokerami działającymi w modelu ECN.

Poza tym jak domyślam się tytuł tego wątku to taki skrót myślowy bo nie chodzi o ECN a o brokera dającego dostęp do jednego z ECNów bez ingerencji w zawierane prze klienta transakcje. Z tego co wiem to mforex jak i Alior są takimi brokerami.

TxT
Gaduła
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: 23 paź 2014, 20:01

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: TxT »

Tak, mforex i alior maja kwotowania z integrala ale jak patrze na spready to czesto sa one rozne (nieznacznie ale jednak). Nie wiem, czy wynika to z ustawien po stronie brokera, czy np integral daje rozne ceny roznym firmom. Mysle ze oba przypadki sa mozliwe ale pewnie tego sie nie dowiemy od zadnego z brokow. Integral chyba jest na tyle duza firma, że moze dawac lepsze/gorsze ceny w zaleznosci od umowy zeby lepiej to sobie zalatwic kosztowo z bankami ktore tam kwotuja.

Co do samego ECNa to podobno nie da sie go zrobic pod mt4 bo technologia na to nie pozwala. MT4 w zalozeniu bylo robione dla market makerow no i ma juz swoje lata. Nie widac na nim np ujemnych spreadow wiec cos/ktos musi je przycinac gdzies po drodze. Pewnie dla nas jako klientow o dosc malej kasie w porownaniu do inwestorow instytucjonalnych uczciwy model ecn i stp ndd jest podobny. Ja przynajmniej widze roznice tylko w tym ujemnym spreadzie ktory miga mi w liscie obserwowanych instrumentow w aliorze (a np na identycznej platformie w ING tego nie widzialem ani razu) no i w spreadach gdy porownamy ecn z innymi brokerami (np na myfxbook jest porownywarka live, tyle ze w wiekszosci to MM).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: ECN kogo wybrać?

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Na MT4 nie uraczymy ujemnych spreadów - ale to jak już wspomniałeś efekt 'przestarzałej' konstrukcji tej platformy. Obaj są podłączeni do Integrala ale to też nie wyklucza podpięcia innych LP i stąd też kwotowania zawsze mogą się różnić. Na tabelkę MyFxBook trzeba patrzeć z lekkim dystansem, bo jak sam porównywałem sobie z nią spready to bywały rozbieżności. Nie wiem czy to nie wynika z tego, że nie przekazują każdego ticka lub też działa tam jakieś opóźnienie. Ciężko powiedzieć.

Mam takie samo zdanie - jeśli ktoś oferuje dobrą płynność to dla większości traderów, którzy grają w sposóby "normalny" (czyli nie mają bardzo ściśle określonych wymagań wynikających ze stosowanej strategii) różnica między ECN, STP, MTF czy NDD będzie nieodczuwalna.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ