EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Jeżeli masz pomysł lub używasz ciekawego systemu albo strategii gry, opisz ja tutaj.
Qukis10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2013, 10:28

EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: Qukis10 »

Witam, poszukuję EA które będzie co minutę lub według uznania przestawiać StopLoss. Jeśli np. otworzę Longa i SL będzie wynosiło 20 pipsów, gdy cena bedzie szla w góre to z nową swieczką M1 SL przestawi się automatycznie na 20 pips od aktualnej ceny, a jesli cena zacznie lecieć w dół ( Zbliżać się do mojego SL ) to ponownie z nową świeczką M1 SL zachowa dystans 20 pips. Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem. Bardzo potrzebuję takiego EA, wszędzie już szukałem ale bez rezultatów. Proszę nie mylić z Trailing Stopem bo TS zawsze się przestawia tylko w jedną stronę w kierunku aktualnej ceny.

jackub

Re: EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Qukis10 pisze:W gdy cena bedzie szla w góre to z nową swieczką M1 SL przestawi się automatycznie na 20 pips od aktualnej ceny, a jesli cena zacznie lecieć w dół ( Zbliżać się do mojego SL ) to ponownie z nową świeczką M1 SL zachowa dystans 20 pips.
czyli automat który będzie zmieniał SL aż osiągniesz MC??, wystarczy nie stawiać SL w ogole. SL stawia sie po to ŻEBY ZADZIALAŁ, robienie sztuczek żeby nie zadzialał nie ma sensu według mnie.... albo nie rozumiem o ci ci chodzi..
co chcialbys osiągnąć takim EA, jakiego rodzaju efektów sie spodziewasz po takim EA?

Qukis10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2013, 10:28

Re: EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: Qukis10 »

jackub pisze:
Qukis10 pisze:W gdy cena bedzie szla w góre to z nową swieczką M1 SL przestawi się automatycznie na 20 pips od aktualnej ceny, a jesli cena zacznie lecieć w dół ( Zbliżać się do mojego SL ) to ponownie z nową świeczką M1 SL zachowa dystans 20 pips.
czyli automat który będzie zmieniał SL aż osiągniesz MC??, wystarczy nie stawiać SL w ogole. SL stawia sie po to ŻEBY ZADZIALAŁ, robienie sztuczek żeby nie zadzialał nie ma sensu według mnie.... albo nie rozumiem o ci ci chodzi..
co chcialbys osiągnąć takim EA, jakiego rodzaju efektów sie spodziewasz po takim EA?

MC nie osiągnie taki EA ponieważ będę miał otwarta przecistawną pozycję a jak wystąpi świeczka M1 powyżej 20 pips to przecież logiczne że mi wytnie tego SL a przeciwstawna pozycja nadal będzie otwarta :) EA ma pomagać wyłapywać szybkie duże ruchy na swieczkach M1 a przy małych ruchach ma poprostu SL trzymac na dystans.
Juz sie zastanawiam nad nauka mql4. Znalazłem kod co ma sie stac po otwarciu swieczki- czyli zeby przestawilo SL na 20 pips.

"
WYKONYWANIE KODU NA OTWARCIU ŚWIECZKI

Często zachodzi potrzeba wykonania kodu tylko i wyłącznie na otwarciu nowej świeczki. Może to być przydatne np. do wysyłania maili lub wywoływania alertów, które trzeba wykonać jedynie raz na świeczkę. Zastosowań jest z pewnością dużo. Poniżej prezentujemy kod funkcji zwracającej true, jeśli jest to pierwszy tick nowej świeczki:

bool isNewBar() {
static int prevTime;
bool newBar=false;

if(Time[0]!=prevTime) {
newBar=true;
prevTime=Time[0];
}

return(newBar);
}
W dalszych częściach wystarczy sprawdzić wartość NewBar:

if(isNewBar()) {
// kod do wykonania na nowej świeczce
}
"

Źródło : https://www.noblemarkets.pl/wprowadzeni ... u-swieczki

jackub

Re: EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: jackub »

Hmmm,
nie znam sie kompletnie na programowaniu ale zawsze programowanie jest automatyczna realizacja pewnej idei więc co jeśli:
będziesz miał przeciw kierunkowi twojego tradu po kolei dwie świeczki minutowe po 15 pips?? albo cztery po 10 pips czy 6 po 7 pips, albo w sumie ileś świeczek w dającyh 100 pipsów ale żadna z nich nie będzie większa od 20 pipsów (co jest całkiem możliwe)?

Qukis10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2013, 10:28

Re: EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: Qukis10 »

Masz rację, wtedy wyłączam EA i włączam Trailing Stop albo pilnuje i z palca. Do tego jeszcze by sie przydało powiadomienie na email przy wycięciu SLa. Oczywiście jak dorwe takie EA wtedy będę robić testy jeszcze nie jestem pewien czy to będzie dzialać. Można jeszcze zrobić tak że po wykryciu swieczki 20 pips automatycznie przełącza na Trailing Stop :) Co o tym myślisz?

jackub

Re: EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: jackub »

dla mnie to bardzo skomplikowane, ja sam gram M1/M5 proste układy w trendzie i SL ustawiam zazwyczaj jako pozycja gdzie moj setup przestaje mieć sens, więc nie mam problemu z przestawianiem czy ruszaniem Sl-a.
Bo albo chcę mieć przestrzeń dla rozwjania się ruchu i błedów drobnych podczas zajmowania pozycji, albo zamykam na BE jak cena już swoje zrobi i pilnuje tradu.... po prostu w mojej grze nie widzę potrzeby stosowania "pomagajek"... jak podjąłem złą decyzję , płace (SL) i zajmuje sie nowym setupem, tamto to już historia,
Najważniejsze to nauczyć się czytać wykres, na to poświęcam czas.... jest dział na Nawi o programowaniu, tam są tęgie głowy które zapewne są w stanie ci pomóc.
Pozdrawiam

Qukis10
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 17 wrz 2013, 10:28

Re: EA Ruchomy SL zmieniający się co minutę ???

Nieprzeczytany post autor: Qukis10 »

Również obserwuję wykres, robię analizy lecz nie zawsze mam czas na to by pilnować i siedzieć przed monitorem więc szukam dodatkowego systemu, coś w stylu pół robota.

ODPOWIEDZ